NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Prawa kobiet w ciazy
Autor Wiadomość
gosiaczek10_8 
Poczatkujacy

Dołączyła: 07 Maj 2009
Posty: 8
Wysłany: Pon Kwi 11, 2011 10:57 pm   

wiem że to nie choroba, ale kiedyś słyszałam takie coś, że jeśli jest to ciążka zagrożona to można iść na chorobowe. Już raz miałam problemy i nie donosiłam do końca, dlatego teraz tak bardzo się boje.
Chodzi mi o to czy pracując przez biuro pracy, będąc na fazie B i mam obecną umowę do 3 czerwca (albo 27 maja-muszę dokładnie spojrzeć) to czy mogą mi nie przedłużyć umowy o kolejne 2 miesiące, a będę kończąc umowę w 11 tygodniu ciąży.
Nie znam się na tych prawach holenderskich. Jak możecie wytłumaczcie mi to jaśniej
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pon Kwi 11, 2011 11:46 pm   Re: pomóżcie

Duuvelke napisał/a:
wedlug prawa... do 3 miesiaca ciazy (12 tydzien) nie przysluguja ci zadne, ze tak powiem przywileje...
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
nieobecna 
Poczatkujacy
nieobecna

Dołączyła: 22 Kwi 2009
Posty: 17
Skąd: leiden
Wysłany: Wto Kwi 12, 2011 10:07 am   ciaza a nocki moze ktos wie /

Witam
mam takie male pytanko jestem w 17 tygodniu ciazy , w mojej pracy mam okolo 6 nocek na miesiac , przy pierwszej wizycie kontrolnej polozna mi powiedziala ze nocki w ciazy nie sa wskazane , powiedzialam to mojemu pracodawcy ( mam umowe na czas nieokreslony ) powiedzial ze beda brali to pod uwage ale w grafiku na maj i czerwiec mam znow nocki troche mniej bo 3 , nie wiem jak mam zareagowac , szulakalm w moim cao ale tam nic nie ma o ciazy i nockach ?
Nie chce konfliktu z pracodawca ale tez chce urodzic zdrowe dziecko jak mam to rozwiazac ?
pozdrawiam
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Wto Kwi 12, 2011 12:20 pm   

gosiaczek10_8 napisał/a:
wiem że to nie choroba, ale kiedyś słyszałam takie coś, że jeśli jest to ciążka zagrożona to można iść na chorobowe.


tak... jesli takie zalecenie bedzie od poloznej lub ginekologa... a szczerze mowiac to do 12 tygodnia... nikt cie na zwolnienie na posle ze wzgledu na zagrozona ciaze...

gosiaczek10_8 napisał/a:
Chodzi mi o to czy pracując przez biuro pracy, będąc na fazie B i mam obecną umowę do 3 czerwca (albo 27 maja-muszę dokładnie spojrzeć) to czy mogą mi nie przedłużyć umowy o kolejne 2 miesiące, a będę kończąc umowę w 11 tygodniu ciąży.
Nie znam się na tych prawach holenderskich. Jak możecie wytłumaczcie mi to jaśniej


to czy jestes w ciazy czy nie... nie ma znaczenia... pracodawca nie jest zobowiazany do przedluzenia umowy... jedynie czego nie moze zrobic to powiedziec, ze nie przedluza ci umowy bo jestes w ciazy...
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Wto Kwi 12, 2011 12:38 pm   Re: ciaza a nocki moze ktos wie /

nieobecna napisał/a:
przy pierwszej wizycie kontrolnej polozna mi powiedziala ze nocki w ciazy nie sa wskazane , powiedzialam to mojemu pracodawcy ( mam umowe na czas nieokreslony ) powiedzial ze beda brali to pod uwage ale w grafiku na maj i czerwiec mam znow nocki troche mniej bo 3 , nie wiem jak mam zareagowac , szulakalm w moim cao ale tam nic nie ma o ciazy i nockach ?


polozna ma racje... jak bylam w ciazy i pracowalam w systemie 3 zmianowym... to powiedzialam pracodawcy jak i osobie, ktora robila grafik, ze od 12 tygodnia ciazy nie jestem zobowiazana do nocek i z tego tez prawa chce skorzystac... i nie mialam nocek do 6 miesiacy po porodzie...

bedzie brai to pod uwage?? smiechu warte... od 12 tygodnia ciazy masz PRAWO odmowic nocek jak i nadgodzin...

Hier heeft u recht op:
* regelmatige werk- en rusttijden
* extra pauzes (maximaal 1/8 deel van uw werktijd)
* een geschikte, afsluitbare ruimte om te kunnen rusten (met bed of rustbank)
* geen verplichting tot overwerk en nachtdiensten
* zwangerschapsonderzoek in werktijd.
http://www.arbo-advies.nl/zwangerschap.htm
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Wto Kwi 12, 2011 12:42 pm   

a tutaj to samo... tyle, ze na stronie Rijksoverheid... moze pokaz pracodawcy ta strone... zeby wedzial jakie masz prawa w czasie ciazy...

http://www.rijksoverheid....-bevalling.html
 
 
Jadwiga69
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Paź 2013
Posty: 7
Wysłany: Pon Lis 11, 2013 6:09 pm   

Orientuje się ktoś jak wygląda sprawa pracowania mniej godzin, ale żeby zarobki były na dotychczasowym poziomie? Czy to zależy od rodzaju umowy?
 
 
BElla89 
Poczatkujacy
BElla

Wiek: 34
Dołączyła: 01 Sty 2015
Posty: 8
Wysłany: Nie Sty 11, 2015 6:58 pm   

podbny post umiescilas juz w innym temacie

_________________
BElla
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Wto Sty 13, 2015 6:12 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group