NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jedno auto a dwoch uzytkownikow
Autor Wiadomość
kurczak19 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 79
Skąd: NB
Wysłany: Czw Gru 10, 2009 1:12 pm   Jedno auto a dwoch uzytkownikow

Pewnie macie w swoich rodzinach ten sam problem, majac samochod, poruszac sie nim moze tylko osoba ktora ma wykupione ubezpieczenie na konkretnie ten egzemplarz.

Wiec pytanie jak sobie z tym radzicie, gdy powiedzmy maz ma znizke i duze auto a od czasu do czasu zona/dziewczyna chce nim gdzies pojechac lub poprostu zmienic cie na trasie na 2-3 godzinki. Przeciez nie oplaca sie ja wcigac do ubezpieczenia gdy praktycznie nie jezdzi tym samochodem a znizek brak.
 
 
oliwek2 
Gaduła


Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 20 Lut 2008
Posty: 173
Skąd: Purmerend
Wysłany: Czw Gru 10, 2009 1:19 pm   

My mamy ubezpieczenie samochodu z AbnAmro. Pani mi powiedziala, ze zasada jest tylko taka, ze to glowny uzytkownik auta powinien nim czesciej jezdzic, co w praktyce w ogole jest nie do udowodnienia, co sama podkreslila. Poza nim autem moze jezdzic bez problemu rodzina itd bez wzgledu na znizki.
 
 
kurczak19 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 79
Skąd: NB
Wysłany: Czw Gru 10, 2009 1:54 pm   

Jestem w szoku, naprawde? To super, czyli jesli ktokolwiek ma prawo jazdy moze jechac moim autem. Mozna w ten sposob kupic drugiej polowce autko, ubezpieczyc na siebie (jak w PL) a ona nim bedzie do pracy smigac!
 
 
oliwek2 
Gaduła


Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 20 Lut 2008
Posty: 173
Skąd: Purmerend
Wysłany: Czw Gru 10, 2009 3:00 pm   

Tak, mozesz w ramach swojego ubezpieczenia ubezpieczyc tzw. drugie auto rodzinne. Wtedy na niego obowiazuja te same znizki.

Tu cytat z Abn:

Cytat:
Tweede gezinsautoregeling: Als u ook uw tweede gezinsauto bij ABN AMRO verzekert, krijgt u bij aanvang van de verzekering dezelfde no-claimkorting als voor uw eerste auto (tot een maximum van 75%).
 
 
ona21 
Nieśmiały użytkownik
ona

Dołączyła: 30 Cze 2009
Posty: 77
Wysłany: Czw Gru 10, 2009 5:09 pm   

a jak mam pytanie czy moge znajomego autem jechac do polski (auto nl rejstracje) czy przez to moge miec jakies problemy?
 
 
caliber1973 
Gaduła


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 130
Skąd: ROTTERDAM
Wysłany: Sob Gru 12, 2009 12:03 pm   

ona21 napisał/a:
a jak mam pytanie czy moge znajomego autem jechac do polski (auto nl rejstracje) czy przez to moge miec jakies problemy?

tak mozesz jechać ,oczywiście z papierami
Ostatnio zmieniony przez caliber1973 Sob Gru 12, 2009 12:04 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Sob Gru 12, 2009 4:51 pm   

I pamietac o zielonej karcie (jako dowod ubezpiecznia OC)
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Gru 12, 2009 4:59 pm   

ona21, to juz zalezy od nastawienia policjanta.
Jeden zrobi problem a inny nawet nie zwroci uwagi.
Ale oficjalnie nie nie mozesz jechac do pl w aucie na NL tablicach jesli ono nie nalezy do ciebie lub nie masz upowaznienia notarialnego lub wlasciciel nie siedzi obok .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Sob Gru 12, 2009 8:59 pm   

baileys ma racje. jak trafisz na upierdliwego policjanta, to moze ci odholowac auto.
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
ghambit 
Gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Sie 2008
Posty: 108
Wysłany: Nie Gru 13, 2009 8:16 pm   

zaq napisał/a:
baileys ma racje. jak trafisz na upierdliwego policjanta, to moze ci odholowac auto.


Bzdury piszesz nie z tej ziemi, poza faktem iż pracuję prowadzę również firmę, samochód który używa mój pracownik jest zarejestrowany na mnie, a mimo kontroli nigdy nie miał problemów. To samo dotyczy mnie, używam nieraz samochodu od dziewczyny i NIGDY nie miałem problemu związku z tym. Policjanci działają według przepisów, pokaż mi zatem przepis który zakazuje mi używania nie swojego samochodu.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Gru 13, 2009 8:38 pm   

ghambit,
Ja rowniez nigdy nie spotkalam sie z tym ...by policjant ktory mnie zatrzymal do kontroli kwestionowal to iz jezdze autem ,ktore jest zarejestrowane akurat w tym przypadku na mojego meza
i nie wiem z czego tu robic problem
jedno auto i dwoch uzytkownikow jak najbardziej,
kiedy auto jest mi potrzebne wsiadam i jade... :035:
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Gru 13, 2009 9:13 pm   

ghambit, wlasnie odpowiem ci tak samo aragonco jak i ty jestes. Jak masz firme to moze naucz sie czytac posty od poczatku i zrozumienia. Tak sie sklada ze tez mam firme . I tak sie sklada ze wlasnie nie o tym tu mowa. Gochna tez tu mieszka i ma juz holenderskie papiery a auto jest jej meza wiec i nie o takie cos pyta ona21.
A mowa o kims kto ma polskie obywatelstwo i chcial by jechac autem kogos z kim nie ma pokrewienstwa ani nie jest to auto wlasnoiscia firmy poprostu pozycic od jakiegos Holenderskiego znajomego auto na NL blachach i jechac.
Tak sie sklada ze auto na" firmowych "ma tez firmowe ubezpieczenie i nie tylko wlasciciel jest upowazniony do jazdy tym autem

[ Dodano: Nie Gru 13, 2009 9:15 pm ]
Pozatym Ona21 chce jechac pozyczonym autem na NL tablicach do PL .
i tak jak juz wyzej mowilam :
to juz zalezy od nastawienia policjanta.
Jeden zrobi problem a inny nawet nie zwroci uwagi.
Ale oficjalnie nie nie mozesz jechac do pl w aucie na NL tablicach jesli ono nie nalezy do ciebie lub nie masz upowaznienia notarialnego lub wlasciciel nie siedzi obok .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Nie Gru 13, 2009 9:14 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ghambit 
Gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Sie 2008
Posty: 108
Wysłany: Nie Gru 13, 2009 11:02 pm   

baileys napisał/a:

Ale oficjalnie nie nie mozesz jechac do pl w aucie na NL tablicach jesli ono nie nalezy do ciebie lub nie masz upowaznienia notarialnego lub wlasciciel nie siedzi obok .


Nigdy nie spotkałem się z przepisem który by to regulował. Więc powiedz mi proszę do jakiego przepisu referujesz, abym mógł przyznać Ci racje.

Obywatelstwo danej osoby nie ma nic do rzeczy, ja jestem Polakiem, moja dziewczyna nie, oboje jeździmy autami na holenderskich blachach również poza granice kraju.

Pytanie brzmiało:

ona21 napisał/a:
a jak mam pytanie czy moge znajomego autem jechac do polski (auto nl rejstracje) czy przez to moge miec jakies problemy?


Co jest pewne:
a) Mając prawo jazdy, dokumentu samochodu i ubezpieczenie każdy może jeździć tym samochodem.
b) Sprawny samochód na holenderskich blachach ma prawo poruszać się na terenie unii (zawężam tylko do unii bo inne kraje nas nie interesują)
c) W przypadku kontroli przez Policję holenderską, o ile wszystkie papiery są w porządku Policja nie będzie robiła kłopotów, ewentualnie mogą się zapytać do kogo należy auto żeby porównać to co powiedziałeś z tym co pisze w dowodzie. Mi jednak tak się jeszcze nie zdarzyło.
d) Notarialne poświadczenie wypożyczenia samochodu straciłoby moc poza granicami kraju, ponieważ będzie po nie zrozumiałe dla Niemców czy Polaków.

Widziałeś kiedyś akt notarialny z Polski, Niemiec czy Holandii? nawet nie biorąc pod uwagę rożnych języków, każdy jest inny.

baileys napisał/a:

Gochna tez tu mieszka i ma juz holenderskie papiery a auto jest jej meza wiec i nie o takie cos pyta ona21.


Nie ma znaczenia czy ma holenderskie obywatelstwo czy nie, tak samo nie musi mieć nazwiska po mężu aby dalej mogła jeździć każdym samochodem o ile ma jego dowód rejestracyjny i ubezpieczenie.

Co do mojej firmy, samochód jest ubezpieczony na mnie, jest na holenderskich blachach, a mimo wszystko osoba która nim jeździ (a również bywają to trasy holandia-polska) nigdy nie zgłaszała mi problemów.

więc według mnie wprowadzasz tutaj ludzi w błąd, powołując się na przepisy których nie potrafisz przywołać.
Ostatnio zmieniony przez ghambit Nie Gru 13, 2009 11:03 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Pon Gru 14, 2009 10:41 am   

... a ja mam znajomego, ktory od wielu lat jezdzi bez prawka (nigdy go nie zrobil) i nie mial z tego powodu jeszcze nidgy problemow. czy to znaczy, ze prawko nie jest potrzebne?

ghambit, zanim napiszesz komus, ze pisze bzdury, to upewnij sie, ze tak jest naprawde! ja sie upewnilem i stwierdzam, ze twoje posty w tym watku to dopiero bzdury. to, ze sie z czyms nie spotkales nie oznacza, ze tak nie jest (zwlaszcza jezeli chodzi o prawo).

Cytat:

oto zrodlo (ustawa "Prawo o ruchu drogowym")
art. 71
5. Pojazd zarejestrowany za granicą dopuszcza się do ruchu, jeżeli odpowiada wymaganym
warunkom technicznym i jest zaopatrzony w tablice rejestracyjne z
numerem rejestracyjnym składającym się z liter alfabetu łacińskiego i cyfr arabskich,
z zastrzeżeniem art. 59 ust. 2 i 3, a kierujący pojazdem ma przy sobie dokument
stwierdzający dokonanie rejestracji.
5a. W przypadku gdy z dokumentu stwierdzającego dokonanie rejestracji pojazdu, o
którym mowa w ust. 5, nie wynika prawo do używania pojazdu przez kierującego,
osoba ta obowiązana jest posiadać przy sobie i okazywać na żądanie organu
kontroli ruchu drogowego dokument potwierdzający to prawo
.
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Gru 14, 2009 6:02 pm   

tu odpowiedz i wszystko w temacie.
http://74.125.77.132/sear...l=pl&lr=lang_pl


http://www.migranci.pl/in...=240&Itemid=362

Cytat:
PODRÓŻOWANIE POŻYCZONYM SAMOCHODEM

W przypadku podróży pożyczonym od osoby trzeciej lub instytucji pojazdem i/lub przyczepą warto pamiętać o zabraniu ze sobą pełnomocnictwa na jego/ich używanie za granicą. Polski Związek Motorowy wystawia dokument pełnomocnictwa dla osób wyjeżdżających zagranicę pożyczonym pojazdem który zawiera dane osób i pojazdu. Niniejszy dokument jest zatwierdzony przez Międzynarodową Organizacją Turystyczną (AIT) i siostrzane organizacje motorowe w większości krajów europejskich. Dokument ten jest uznawany przez większość służb granicznych i policji w Europie. W niektórych krajach jest wręcz wymagany np. w Bośni i Hercegowinie, Czechach, Finlandii, Słowenii, na Węgrzech (obowiązuje wyłącznie wzór wersji węgierskiej, którą można otrzymać w PZM).



http://www.rp.pl/artykul/...za_granica.html

Cytat:

– Oznacza to, że podróżując pożyczonym samochodem, zostaniemy podczas kontroli poproszeni nie tylko o dowód rejestracyjny, ale również inny dokument świadczący o naszym prawie do korzystania z pojazdu. Może być to np. umowa użyczenia, którą regulują przepisy kodeksu cywilnego – mówi przedstawiciel LeasePlan Fleet Management Jarosław Adamkiewicz..........
Warto jednak wiedzieć, że są kraje, które wymagają nie tylko zgody właściciela, ale dodatkowo notarialnego poświadczenia upoważnienia .................




ghambit napisał/a:
Obywatelstwo danej osoby nie ma nic do rzeczy, ja jestem Polakiem, moja dziewczyna nie, oboje jeździmy autami na holenderskich blachach również poza granice kraju.

jestes wlascicielem auta twoje nazwisko widnieje w papierach auta wiec tobie nikt problemu nie bedzie robil.A Ona moze nie musi miec problemow.

[ Dodano: Sob Sty 02, 2010 10:09 am ]
ghambit, a ja nadal czekam na teraz reakcje z twojej strony..................
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Pon Gru 14, 2009 6:17 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group