NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Bezdomny a praca
Autor Wiadomość
Mieszczanin 
Poczatkujacy

Wiek: 36
Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 3
Wysłany: Śro Gru 16, 2009 10:00 pm   Bezdomny a praca

Witam. Tak jak w temacie, znam bezdomna osobe i chce jej pomoc.
Ta osoba szuka pracy, nie ma stalego miejsca zamieszkania i nie jest nigdzie zameldowana.
Na dobry poczatek najlepszym rozwiazaniem byloby jakies biuro pracy, tylko nie wiem zbyt duzo o tych biurach. Czy nie beda zbyt dociekliwi ze nie jest gdzies zameldowany, a jezeli juz tak to co mozna by im bylo powiedziec. Czy w takim biurze mozna znalesc prace odrazu z zakwaterowaniem. Nie chodzi mi tutaj o jakas konkretna prace czy o porade jakiegos dobrego biura bo tutaj w Amsterdamie mamy ich pelno, chcialbym wasza rade.
PS: Czy jezeli juz sie zglosi to ile musi czekac na prace no i co najwazniejsze na kwatere i jak sie z nim skontaktuja jezeli cos znajda, skoro ta osoba nie ma miejsca zamieszkania tylko komorke jako jedyny kontakt.
Z gory dziekuje i przepraszam za brak polskich znakow.
 
 
mroweczka 
Gaduła


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 18 Cze 2007
Posty: 192
Skąd: Loenen aan de Vecht
Wysłany: Śro Gru 16, 2009 10:32 pm   

A ta osoba jest polskiego pochodzenia? I zalezy jaka sprawa z jezykami i jaka prace jest w stanie wykonywac.
Mysle , ze przecietne biuro nie bedzie dociekac dlaczego dana osoba nie jest zameldowana , musi napewno posiadac adres do korespodencji. natomist do podjecia pracy potrzebuje BSN numer, a do tego juz zameldowanie jest potrzebne.
Co za tym idzie takze ubezpieczenie.
_________________
You can't stop me
You can't break me
You can't reach me
You can't see me
You can try all you can
But you'll never defeat me!
 
 
 
calendargirl288 
Super gaduła

Pomogła: 7 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 314
Skąd: Amsterdam / Gliwice
Wysłany: Śro Gru 16, 2009 10:41 pm   

może też wyrobić przecież samo sofi, do tego chyba nie musi meldunku, prawda? Poza tym, ta osoba chyba nie była całe życie bezdomna, prawda? Może sofi już ma. Najlepszą opcją byłoby znalezienie biura, które oferuje zakwaterowanie.
 
 
Mieszczanin 
Poczatkujacy

Wiek: 36
Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 3
Wysłany: Śro Gru 16, 2009 10:50 pm   

mroweczka napisał/a:
A ta osoba jest polskiego pochodzenia?
Tak.
mroweczka napisał/a:
I zalezy jaka sprawa z jezykami i jaka prace jest w stanie wykonywac.
Troche niemiecki. Blacharz, ale na takie ogrudkowe prace tez by sie nie obrazil.
mroweczka napisał/a:
musi napewno posiadac adres do korespodencji.

Przypuscmy ze ma miejsce gdzie moga przychodzic listy, ale do "adresu do korespodencji"
trzeba ten meldunek czy nie?
mroweczka napisał/a:
natomist do podjecia pracy potrzebuje BSN numer, a do tego juz zameldowanie jest potrzebne.

O to postaram sie nastepnym razem zapytac. Znalazlem na internecie ze BSN numer to to samo co Sofi tylko od 2007 roku zmienila sie nazwa tak?
Ostatnio zmieniony przez Mieszczanin Śro Gru 16, 2009 10:57 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
calendargirl288 
Super gaduła

Pomogła: 7 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 314
Skąd: Amsterdam / Gliwice
Wysłany: Śro Gru 16, 2009 11:09 pm   

ale BSN jesy tylko dla zameldowanych w holandii, bo jest to numer socjalny do różnych urzędów w Holandii, a Sofi to tylko umer identyfikacji podatkowej dla pracowników sezonowych. Sofi się automatycznie przekształca w BSN, jeżeli dana osoba później się zamelduje.

Adres do korespondencji, to tylko adres, gdzie przychodzi poczta, nie trzeba być tam zameldowanym (choć znam biuro, gdzie przy podpisywaniu kontraktu podaje się adres do korespondencji - nie wymagają żadnych papierów o zaledowaniu - ale gdy chce się ten adres zmienić, trzeba już pokazać specjalny papier z Gemeente :119: )
 
 
Mieszczanin 
Poczatkujacy

Wiek: 36
Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 3
Wysłany: Czw Gru 17, 2009 3:34 pm   

A jezeli ta osoba po takzwanym sezonie chcialaby zostac w Holandii, musialaby sie zameldowac? I tez wazne pytanie, czy (WIECZNIE) mozna nie byc zameldowanym i nie miec BSN a tylko Sofi?
 
 
calendargirl288 
Super gaduła

Pomogła: 7 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 314
Skąd: Amsterdam / Gliwice
Wysłany: Czw Gru 17, 2009 7:06 pm   

teoretycznie, planując pobyt dłuższy niż 3 miesiące, każdy powinien sie zameldować. Nie wiem czy oni to jakoś egzekwują, ja zameldowałam się po ponad 1,5 roku i nie miałam z tego powodu żadnych problemów.
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Sob Gru 19, 2009 9:45 pm   

calendargirl288 napisał/a:
teoretycznie, planując pobyt dłuższy niż 3 miesiące, każdy powinien sie zameldować. Nie wiem czy oni to jakoś egzekwują, ja zameldowałam się po ponad 1,5 roku i nie miałam z tego powodu żadnych problemów.


Witam,

A co ma zrobić osoba jak pracuje i mieszka w mieszkaniu( nad szklarnia) u szefa i o meldunku moze jedynie pomarzyć ??? :119: (pracuje już ponad pół roku )

I soory za odbiegnięcie od tematu...
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
sylwia_lelystad 
Gaduła nad gadułami :-)
zajeta..xD


Pomogła: 13 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 10 Wrz 2009
Posty: 826
Skąd: Lelystad schiphol
Wysłany: Nie Gru 20, 2009 3:51 pm   

Osoba musi sobie poszukac innego mieszkania, albo marzyc dalej w starym :033:
_________________
...stoję, nic więcej i nic mniej niż człowiek
z każdą wadą i zaletą gotowa konsekwencje ponieść...
 
 
 
marisima 
Poczatkujacy

Dołączyła: 21 Gru 2009
Posty: 11
Wysłany: Wto Gru 22, 2009 3:27 pm   

W biurach ktorych ludzie pracuja tymczasowo maja prawo byc zameldowani na mieszkanaich firmowych ale,ze malo kto tego przestrzega to juz inna sprawa.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group