NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
wynajęcie mieszkania - kontrakt
Autor Wiadomość
tiramisu 
Poczatkujacy

Dołączyła: 19 Lis 2009
Posty: 14
Wysłany: Czw Gru 17, 2009 7:45 pm   wynajęcie mieszkania - kontrakt

aktualnie jestem w Polsce i szukam mieszkania w NL
znalazłam ciekawą ofertę. Właściciel mieszkania obecnie jest w UK i życzy sobie 800euro zaliczki przed naszym przyjazdem (w NL będziemy 2stycznia). Pieniądze mamy przesłać przez Western Union. Kontakt wysłał mi w załączniku mailem ze swoim zeskanowanym podpisem w jęz.ang.

jeśli właściciel mieszkania okaże się nieuczciwy czy ten mailowy kontrakt ze skanem podpisu i potwierdzenie przekazu WU będą coś warte?
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Czw Gru 17, 2009 8:16 pm   

Przekaz kasy na mieszkanie przez WU ja bym sobie odpuscil.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
joannag 
Poczatkujacy
tina82

Wiek: 41
Dołączyła: 19 Mar 2009
Posty: 23
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Czw Gru 17, 2009 8:21 pm   

Nie wysylaj mu lepiej pieniedzy. Moim zdaniem taki kontrakt raczej nie wazny, najlepiej jesli jest osobiscie podpisany przez obie strony.
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Czw Gru 17, 2009 8:22 pm   

tiramisu ty chyba żartujesz z tym płaceniem przez Western Union.Poza tym skąd masz pewność że to on jest właścicielem tego mieszkania.Chcesz wynająć na odległość to w 90% przypadków jesteś bez pieniędzy.Bo w razie czego jak je odzyskasz...
 
 
tomala 
Super gaduła


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 272
Skąd: lepiej nie wiedzieć
Wysłany: Czw Gru 17, 2009 8:29 pm   

Właśnie !
Widziałaś jakieś dokumenty w których jest napisane, kto jest właścicielem mieszkania ?
Widziałaś umowę ?
_________________
Analiza uryny może wykryć chorobę jednostki, analiza urny - chorobę całego społeczeństwa.
Ostatnio zmieniony przez tomala Czw Gru 17, 2009 9:30 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tiramisu 
Poczatkujacy

Dołączyła: 19 Lis 2009
Posty: 14
Wysłany: Czw Gru 17, 2009 9:06 pm   

no własnie nie chcę, az tak naiwna nie jestem :) wszystko było ładnie pieknie ale już w tej umowie napisał inną kwotę borgu niż się umawialiśmy. Jak zwróciłam mu na to uwagę to stwierdził ze pomyłka tylko.
 
 
mroweczka 
Gaduła


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 18 Cze 2007
Posty: 192
Skąd: Loenen aan de Vecht
Wysłany: Czw Gru 17, 2009 10:49 pm   

Teraz napisal tylko, ze pomylka, a potem bedzie sie upominal o swoje jesli podpiszesz kontrakt.
_________________
You can't stop me
You can't break me
You can't reach me
You can't see me
You can try all you can
But you'll never defeat me!
 
 
 
dachma 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 43
Dołączyła: 03 Wrz 2008
Posty: 58
Wysłany: Pon Lut 22, 2010 2:03 pm   

jestem w podobnej sytuacji.

znalazłam ciekawa oferte na wynajecie mieszkania, mieszkanie ze zdjec wyglada super, cena atrakcyjna, facet mieszka w UK, a tutaj w czasie podrózy służbowej kupił mieszaknei , które chce teraz wynając, pisze bardzo konkretnie i nie ma sie czego przyczepic. zaproponował ze przesle klucze do mieszkania przez TNT wraz z umowa i jak nam sie spodoba to dopiero dokonamy wpłaty na jego konto.

ciagle mam obawy.

poradzcie co w razie czego zaznaczyc w umowie.
 
 
calendargirl288 
Super gaduła

Pomogła: 7 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 314
Skąd: Amsterdam / Gliwice
Wysłany: Pon Lut 22, 2010 2:06 pm   

dziwna sytuacja, to chyba on powinien mieć większe obawy, przesyłać klucze obcym ludziom, bez żadnej gwarancji... ale może jest w tym jakiś haczyk...
 
 
basia//// 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 09 Lut 2008
Posty: 57
Wysłany: Wto Lut 23, 2010 6:21 pm   

Nie masz jakiś znajomych w nl. lub szef u ktorego masz pracować nie pomogą ci?ja bym nie ryzykowała.Mozesz kasę w kosmos wysłac i bez mieszkania zoostać.
 
 
duYster 
Super gaduła
Uwaga Baba!


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 03 Gru 2007
Posty: 247
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Lut 23, 2010 6:43 pm   

Faktycznie sprawa wyglada podejrzanie, chociaz wcale nie musi tak byc.
Jednak wole dmuchac na zimne
Jakis czas temu byl temat poruszany w programie Radar. Coprawda chodzilo o samochody z UK ale mozliwe ze przerzucili sie na mieszkania w NL:)
http://forum.www.trosrada...t=56577&start=0
_________________
Racja jest jak dupa, kazdy ma swoja...
 
 
lusia0101 
Gaduła nad gadułami :-)
UWAGA! Dyslektyk!


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 17 Lut 2009
Posty: 500
Skąd: Drenthe
Wysłany: Wto Lut 23, 2010 7:06 pm   

1. co to za epidemia włascicieli mieszkan ,,przebywajacych" w uk?
2. Jak ja wynajmowałam tu mieszkanie to własciciel bardzo nas sprawdzal. wysyłka kluczy przez TNT??? chyba ze najemca ma klucze do oddanie i zapomniałm ich ostatnim razem oddac.
3. WU? heee? za dziwne te wasze histrorie, bym sie zastanowiła z tym mieszkaniem bo cos tu śmierdzi.
_________________
Pomagam w miare mozliwosci :)
 
 
 
Alutka 
Super gaduła

Pomogła: 5 razy
Wiek: 56
Dołączyła: 06 Sty 2007
Posty: 324
Skąd: Lelystad
Wysłany: Wto Lut 23, 2010 7:07 pm   

Witam .Moim zdaniem oszust .Przeciętny Holender zleca takie sprawy do jakiegoś biura itp.Tym bardziej jak wyjezdza -chce zeby było pod opieką.
Oni tu na miejscu patrzą sprawdzają komu wynajmują,zastanawiają się.
Sory ale nie wierzę w ten wynajm
 
 
Waleczne serce 
Super gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 216
Wysłany: Wto Lut 23, 2010 7:32 pm   Re: wynajęcie mieszkania - kontrakt

tiramisu napisał/a:
aktualnie jestem w Polsce i szukam mieszkania w NL
znalazłam ciekawą ofertę. Właściciel mieszkania obecnie jest w UK i życzy sobie 800euro zaliczki przed naszym przyjazdem (w NL będziemy 2stycznia). Pieniądze mamy przesłać przez Western Union. Kontakt wysłał mi w załączniku mailem ze swoim zeskanowanym podpisem w jęz.ang.

jeśli właściciel mieszkania okaże się nieuczciwy czy ten mailowy kontrakt ze skanem podpisu i potwierdzenie przekazu WU będą coś warte?


dachma napisał/a:
jestem w podobnej sytuacji.

znalazłam ciekawa oferte na wynajecie mieszkania, mieszkanie ze zdjec wyglada super, cena atrakcyjna, facet mieszka w UK, a tutaj w czasie podrózy służbowej kupił mieszaknei , które chce teraz wynając, pisze bardzo konkretnie i nie ma sie czego przyczepic. zaproponował ze przesle klucze do mieszkania przez TNT wraz z umowa i jak nam sie spodoba to dopiero dokonamy wpłaty na jego konto.

ciagle mam obawy.

poradzcie co w razie czego zaznaczyc w umowie.


STandardowa metoda oszustwa:PNo dlatego jest oferta atrakcyjna zebys sie skusila:P:P


P.S Zaznacz w umowie zeby cie nie oszukal.A ja myslalem,ze tylko starzy ludzie sa naiwni;)

On wszystko wam podpisze zeby tlyko wyludzic kase. Ma gdzies,ze moze pojdzie kiedys tam siedziec jak go cudem wytropia. Pozyje sobie na przyzwoitym poziomie. Takie zycie prowadzi. Raz wpadka, raz zycie playboya i tak na zmiane;)
Ostatnio zmieniony przez Waleczne serce Wto Lut 23, 2010 8:05 pm, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Winter 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 453
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Śro Lut 24, 2010 8:55 am   

Ja tak z nieco innej beczki, jak się nas tutaj traktuje. Rozmawiałem z jednym maklerem i jedną babką, która wynajmuje bezpośrednio. Z maklerem byłem umówiony na poniedziałek na rano, nie zjawił się, napisał tylko maila, że chciał zadzwonić zmienić czas, ale nie miał mojego telefonu i chce się umówić na inny termin, podałem dni, jakie mi pasują i cisza od kilku dni. Babka, która chciała bezpośrednio wymagała podania narodowości, zarobków oraz miejsca pracy - umówiliśmy się na dzisiaj, chwilę po otrzymaniu maila z informacjami o mnie odpisała, że niestety, ale jej mąż już mieszkanie komuś wynajął i żeby mi nie było przykro są to osoby zza granicy.

Czy ja tylko wyczuwam tu jakiś rasizm?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group