NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
BPM
Autor Wiadomość
Pyzdra 
Poczatkujacy


Wiek: 42
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 24
Wysłany: Wto Sty 19, 2010 4:36 pm   BPM

Witam,czy orientuje się ktoś czy trzeba dalej płacić podatek BPM przy rejestracji auta w NL,bo coś słyszałem że już nie trzeba.
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Wto Sty 19, 2010 5:06 pm   

podatek BPM dalej sie placi.
ale czy ty tez musisz go zaplacic to zalezy od kilku czynnikow ...
 
 
 
cherry66 
Poczatkujacy


Wiek: 38
Dołączyła: 02 Lut 2010
Posty: 5
Skąd: mam wiedzieć ? ;p
Wysłany: Śro Lut 03, 2010 8:25 am   

A od jakich czynników zalezy to bym nie płaciła ten podatek BPM.bylabym wdzieczna za odp.
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Śro Lut 03, 2010 8:39 am   

www.douane.nl - zapraszam do lektury
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Śro Lut 03, 2010 8:45 am   

najbardziej standardowy przyklad - kupujesz auto juz zarejestrowane w nl:)
inny: jezeli posiadasz w pl samochod co najmniej 6 miesiecy przed zameldowaniem sie tutaj, to mozesz go przerejestrowac bez placenia bpm.
i jeszcze inny: sprowadzasz tu auto odpowiednio stare, za ktore bpm wynosi 0.
sa jeszcze inne sytuacje (pojedyncze przypadki), ktore moze dopisza inni forumowicze.
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
cherry66 
Poczatkujacy


Wiek: 38
Dołączyła: 02 Lut 2010
Posty: 5
Skąd: mam wiedzieć ? ;p
Wysłany: Śro Lut 03, 2010 10:36 am   

Aha takie buty:-).Slyszalam o tym,ze gdzies na jakiejs stronie mozna to sprawdzic ile za dane auto sie placi BPM .Czy ktos zna taka strone?Np.my mamy volvo v40 disel kombi rocznik 99.I co z tego wynika?
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Śro Lut 03, 2010 11:03 am   

mozesz policzyc tu: http://www.autoweek.nl/bpmcalculator.php

wybierz dokladnie model, silnik, wyposazenie i rok produkcji
wyliczy ci ile na dzien dzisiejszy jest bpmu dla takiego samochodu
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
SNOEPER 
Poczatkujacy
wees uzelf

Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 38
Skąd: utrecht
Wysłany: Nie Mar 21, 2010 3:40 pm   

Jak to jest z tym BPM? calculator wylicza mi jakies dziwne kwoty,
zakladajac , ze cena takiego samego auta w Niemczech i w Holandii jest bardzo do siebie zblizona, ale wyposazenie niemieckiego auta bije holenderskie na glowe, jak to jest z podatkiem (odpowiednikiem holenderskiego btv) place go w Niemczech a nastepnie czekam na zwrot czy nie jest on doliczny do faktury, umowy (kupujac auto w komisie)...itd itp.
Byc moze ktos dokonywal tego typu zakupu i moze mi konkretnie odpowiedziec, czy oplacajac BPM cena auta zakupionego w Niemczech bedzie wyzsza od tej w Holandii lub...CZY TO SIE W OGOLE OPLACA???
 
 
 
singelnl 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Sie 2009
Posty: 206
Wysłany: Nie Mar 21, 2010 3:55 pm   

Cytat:
ze cena takiego samego auta w Niemczech i w Holandii jest bardzo do siebie zblizona


Bzdura!
Cena aut w DE jest o wiele nizsza niz w NL.
Temat walkowany na forum wielokrotnie.
Ogolnie ceny aut w NL sa chyba najwyzsze ze wszystkich panstw europejskim.

Auta w Holandii to w wiekszosci auta o bardzo wielkim przebiegu,wyekspolotowane i dobite do konca, podstawowym lub zerowym wyposazeniu, i kosmicznej cenie :033:
Ostatnio zmieniony przez singelnl Nie Mar 21, 2010 3:58 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mucha_75 
Gaduła nad gadułami :-)
Mucha

Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 624
Skąd: Schiedam, GA
Wysłany: Nie Mar 21, 2010 4:41 pm   

singelnl napisał/a:


Auta w Holandii to w wiekszosci auta o bardzo wielkim przebiegu,wyekspolotowane i dobite do konca, podstawowym lub zerowym wyposazeniu, i kosmicznej cenie :033:


Nie zgodzę się co do tego, przebiegi wysokie raczej z tego powodu, że nie są cofane, oczywiście jak szukasz na allegro auta sprowadzonego z Holandii które ma rewelacyjny przebieg 50 tyś, to wiadomo że jest to wałek. W Niemczech przebiegi są podobne, niektórzy potrafią zrobić 150 tyś w ciągu dwóch lat. Wyeksploatowane i dobite też raczej nie są, z tego względu że jeżdżą po drogach które są w większości równe jak stół, przy wysokich przebiegach wiadomo, że auto jeździło w większości po autostradach, a do tego spora większość holendrów auta serwisuje. Co do tego że są droższe to oczywiście racja ze względu na BPM, który jest chyba najwyższy w Europie.
 
 
Reed 
Gaduła
Szuflandia


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 188
Skąd: Miasto Krasnali
Wysłany: Pon Mar 22, 2010 1:09 pm   

SNOEPER napisał/a:
Jak to jest z tym BPM? calculator wylicza mi jakies dziwne kwoty,
zakladajac , ze cena takiego samego auta w Niemczech i w Holandii jest bardzo do siebie zblizona, ale wyposazenie niemieckiego auta bije holenderskie na glowe, jak to jest z podatkiem (odpowiednikiem holenderskiego btv) place go w Niemczech a nastepnie czekam na zwrot czy nie jest on doliczny do faktury, umowy (kupujac auto w komisie)...itd itp.
Byc moze ktos dokonywal tego typu zakupu i moze mi konkretnie odpowiedziec, czy oplacajac BPM cena auta zakupionego w Niemczech bedzie wyzsza od tej w Holandii lub...CZY TO SIE W OGOLE OPLACA???


Podatek cie nie tyczy. Nic nie odliczysz.
Co do oplacalnosci importu auta z DE do NL to bywa roznie. Zalezy jak trafisz. Ja powaznie rozwazalem import, ale z BE. Wiele bym nie oszczedzil, ale mialbym auto z duzo mniejszym przebiegiem (w moim przypadku 30-50k km mniej). Nie wiem, czemu, ale te belgijskie auta sa mniej jezdzone.
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Pon Mar 22, 2010 2:32 pm   

Reed napisał/a:
Ja powaznie rozwazalem import, ale z BE. Wiele bym nie oszczedzil, ale mialbym auto z duzo mniejszym przebiegiem (w moim przypadku 30-50k km mniej). Nie wiem, czemu, ale te belgijskie auta sa mniej jezdzone.


Pewnie dlatego, ze jakosc ich drog do tego zniecheca :082:
_________________
Dumny Polak
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Nie Mar 28, 2010 1:31 pm   

Mucha_75 napisał/a:
singelnl napisał/a:


Auta w Holandii to w wiekszosci auta o bardzo wielkim przebiegu,wyekspolotowane i dobite do konca, podstawowym lub zerowym wyposazeniu, i kosmicznej cenie :033:


Nie zgodzę się co do tego, przebiegi wysokie raczej z tego powodu, że nie są cofane, oczywiście jak szukasz na allegro auta sprowadzonego z Holandii które ma rewelacyjny przebieg 50 tyś, to wiadomo że jest to wałek. W Niemczech przebiegi są podobne, niektórzy potrafią zrobić 150 tyś w ciągu dwóch lat.


Ostatnio widzialem roczna C klasse z przebiegiem niecale 190kkm :-)

Proponuje przejrzec
http://www.peugeot-klub.p...9536&rowstart=0
http://www.peugeot-klub.p...8823&rowstart=0

i kilka innych podobnych watkow na klubie Peugeota... Dobre 80% VIN'ow sprawdzonych jezdzilo ostanie pare lat na wstecznym :)
To jest tajemnica tanich aut w PL
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Nie Mar 28, 2010 1:33 pm   

Mercedes-Benz E 200 CDI Automatik Classic " Blue Efficiency" - 2009, 239kkm
Nie da sie? :D w PL ubedzie mu 2 z przebiegu
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Nie Mar 28, 2010 1:34 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Nie Mar 28, 2010 10:08 pm   

a wie ktos jak wyglada sprawa zwrotu bpm przy exporcie auta (do pl)? tzn. co i gdzie trzeba zrobic i jakie warunki spelnic.
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group