NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
BPM
Autor Wiadomość
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Sty 16, 2017 7:37 am   

NiGhTmAr, u mnie wychodzi €1026 ale nie wprowadzilam danych jak np dodatkowy pakiet ( skora itd )
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Sty 16, 2017 7:38 am   

A i cene mozna zanizyc wprowadzajac lekkie szkody
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
tomekxo
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Paź 2015
Posty: 34
Wysłany: Czw Sty 04, 2018 1:38 pm   

Witam
A czy możesz mi wyliczyć orientacyjnie BPM za Forda Mondeo 2013 2.0 240KM (176kW) benzyna, pierwsza rej. 06.2013, 5 drzwi...
Na tych stronach typu https://www.autoweek.nl/bpmcalculator czy https://www.bpmberekenen.com/bpm-calculator.html wyliczałem sobie kwote w zeszłym roku i obecnie czyli w 2018 podaja takie same kwoty. I nie wiem czy czy te strony podaja aktualne dane, ze jest już nowy rok, a pewnie to ma wpływ na wyliczony podatek. W każdym razie na tych stronach podaja mi około 3000e BPM do zaplaty...
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Sty 04, 2018 2:20 pm   

tomekxo, u mnie tez wychodzi €3k . BPMberkenen jest juz zaktualizowana, wiec podaje te dobre sumy
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Czw Sty 04, 2018 9:31 pm   

Witam,

Radze uwazac na obliczanie CO2 bo w PL dowodzie rejstracyjnym nie ma tej informacji i trzeba posiadac dokument COC ( Europejski certyfikat zgodności ).

Od 2016 wyliczaja BPM na podstawie CO2 i jezeli kupi sie auto ktore bylo zarejstowane w pl a bylo z USA to ma sie niezlego BONUSA np zamiast 3 k BPM np 10 K BPM :029:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
tomekxo
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Paź 2015
Posty: 34
Wysłany: Pią Sty 05, 2018 10:52 am   

Myslalem ze po nowym roku będzie jakas zmiana wyliczonego BPM. Bo w zeszłym roku jak sobie wyliczałem (był to jakos wrzesień / październik) to za rocznik 2013 było dokładnie 3000e, a jak zmieniłem na 2012 to wychodzilo 2000e, praktycznie 1000e roznicy. A teraz po nowym roku wyliczenia wychodzą identycznie, stawki BPM wychodzą tak samo. Myslalem ze po nowym roku będzie automatycznie taniej.
A co do tej emisji spalin, to skad mam sobie wziasc te dane? Bo poprzednio jak mi jedna ksiegowa pomagala zalatwic wyliczenie BPM za inne auto to nie miałem tych danych i mi normalnie wyliczyla wszystko. I wyliczenie wyszlo prawie identycznie jak te z tych stron. No może roznica była 10e w ta czy w ta...
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Sty 05, 2018 2:11 pm   

tomekxo, ze po nowym roku robiles wyliczenia nie znaczy ze w 4 m-ce znow bedziesz mial 1000 do przodu . BPM znika po 10 latach czyli 120 miesiacach i BPM jest naliczane /odliczane za kazdy miesiac a nie rocznik
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
tomekxo
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Paź 2015
Posty: 34
Wysłany: Pią Sty 05, 2018 2:33 pm   

No poniekąd mogę się zgodzić z tym. Ale nie dziwne jest to ze 3-4 miesiące temu wyliczenie BPM jest dokładnie w tej samej kwocie jak dzisiaj? Na obu tych stronach.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pią Sty 05, 2018 6:59 pm   

Cytat:
Myslalem ze po nowym roku będzie jakas zmiana

Cytat:
Myslalem ze po nowym roku będzie automatycznie taniej.
No poniekąd mogę się zgodzić z tym


Skoncz juz robic maslo maslane w temacie ... przeciez nikt dla ciebie przepisow nie zmieni ,tylko dlatego, ze nie mozesz , lub nie chcesz pojac czegos ...co dla tysiecy innych jest oczywiste :119:
 
 
tomekxo
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Paź 2015
Posty: 34
Wysłany: Sob Sty 06, 2018 1:56 pm   

Mam jeszcze pytanie. Czy chcąc oplacac podatek drogowy MRB za auto na polskich blachach i nie bedac tutaj zameldowanym zawsze trzeba również oplacic podatek BPM? Z tego co wiem to tak.
A pytam ponieważ slyszalem od kilku osob ze oplacaja podatek drogowy i podobno nie płacili BPM. I nie chodzi o auta 20 letnie. Oraz nie chodzi tutaj o żadne mienie przesiedleńcze.
Czy jest to możliwe? Czy po prostu placa MRB a i tak sa narażeni ze ich wkoncu przylapia i narazaja się na kare. Ewentualnie zapłacili BPM a nie sa tego swiadomi za co płacili...
 
 
xenon 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Kwi 2008
Posty: 238
Wysłany: Sob Sty 06, 2018 7:22 pm   

Mój znajomy opłacał podatek drogowy i myślał, że ich wykiwał. Jakiegoś dnia z uśmiechem na twarzy przygladał sie kontroli bo przeciesz płaci podatek. Mina mu zbladła jak dowiedział sie, ze nie opłacił BPMu. Dostał pouczenie tylko. W ciagu kilku dni przyszedł list z kwota BPMu plus odsetki.
Auto sprzedał i narazie siedzi jak na szpilkach czy sobie przypomną o nim.
Moim zdaniem nie warto ryzykować.
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Pon Sty 08, 2018 7:43 am   

Witam,

Mam pytanie czy oprocz RDW jest jakas inna opcja ustali CO2 w aucie.

Otoz w polskich dowodach rejst nie ma informacji na temat CO2 ( tzn ile gram na km )
ani nie mozna ubiegac sie o dokument COC ( certyfikat zgodnosci ) poniewaz auto bylo wyprodukowane w UE ale na rynek amerykanski.

Auto aktualnie zarejstorwane w PL ( auto dostosowane do UE warunkow czyli przerobione swiatla przednie oraz tylnie ) i zamiast 3 K BPM wychodzi prawie 7 k e poniewaz RDW stosuje jakis wzor do ustalenia CO2...

Staram sie uzyskac informacje o CO2 od producenta jednak szukam tez alternatywy bo czas mnie goni ...

Ma ktos jakies doswiadczenie w tym temacie ?
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
wigru 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 455
Skąd: 's-Hertogenbosch
Wysłany: Pon Sty 08, 2018 4:35 pm   

Sprawdź w CEPIK-u
Tam masz np.: "Emisja CO₂: 210 g/km"...
 
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Pon Sty 08, 2018 7:11 pm   

Wigru u mnie jest tyle :


Engine capacity: 1984 cm³

Engine power: 155 kW

Fuel type: petrol

Total capacity: 5

Number of seats: 5

Curb weight: 1515 kg

Maximum laden mass of braked trailer: 1600 kg

Maximum laden mass of unbraked trailer: 750 kg

Maximum permissible towable mass: 1980 kg

Daje sobie spokoj,auto wystawie do sprzedania w PL bo nie bede im placic 7 k e BPM
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group