NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
dla porównania
Autor Wiadomość
magdalena14 
Super gaduła
Polka


Dołączyła: 10 Gru 2008
Posty: 220
Wysłany: Śro Sty 20, 2010 1:33 pm   dla porównania

http://biznes.onet.pl/pol...32,1,news-detal
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Śro Sty 20, 2010 1:38 pm   

"Najlepszymi i najbardziej przyjaznymi dla pacjenta są Holandia, Dania Islandia i Austria" przyjazna != dobrze i sprawnie dzialajca.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Śro Sty 20, 2010 1:40 pm   

"Dlaczego Holandia od lat prowadzi w rankingach? Holandia według autorów raportu charakteryzuje się dużą liczbą konkurujących ze sobą świadczeniodawców usług ubezpieczenia zdrowotnego. Pacjent podejmuje decyzje gdzie i jak jest leczony. Decyzje związane z opieką zdrowotną podejmowane są przez osoby zawodowo związane ze środowiskiem lekarskim przy udziale pacjenta, a osoby niezwiązane zawodowo ze środowiskiem lekarskim, jak na przykład politycy czy biurokraci, trzymani są z daleka od procesu podejmowania decyzji dotyczących opieki zdrowotnej. Inaczej to wygląda w innych krajach europejskich. System holenderski oparty jest na lekarzach pierwszego kontaktu (GP gatekeeping), co według specjalistów, oszczędza koszty systemu oraz zapewnia pacjentom ciągłość opieki."

tak - a lekarze robia badania na temat zastosowan paracetamolu. Kraj w ktorym jest bardzo wysoka smiertelnosc noworodkow, nie znane sa badania profilaktyczne
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
jakusto3 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 3 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 22 Sty 2009
Posty: 75
Skąd: Leeuwarden/RZE
Wysłany: Śro Sty 20, 2010 2:05 pm   

Na stronie Komijsji Europejskiej wg. Eurostatu piszą że śmiertelność w Holandi na 1000 urodzeń wynosi 3.8, a w tym samym badaniu w Polsce 5.6, więc chyba u nich nie jest tak źle...
Jenadak dzięki im genialnemu systemie opieki opartej na lekarzu rodzinnym, (który wie mniej niż ja) i jeszcze pielęgniarek, które odbierają telefony na pogotowiu; już dawno wąchałabym kwiatki...
Faktem jest, że jak człowiek jest umierający to się bardzo dobrze zajmują, a standard w szpitalu jest na najwyższym poziomie, jednak prędko się nie zdecyduje na powirzenie swojego zdrowia holenderskim lekarzom
 
 
madzina 
Poczatkujacy

Dołączyła: 20 Mar 2009
Posty: 29
Wysłany: Śro Sty 20, 2010 2:30 pm   

jakusto3 napisał/a:
Na stronie Komijsji Europejskiej wg. Eurostatu piszą że śmiertelność w Holandi na 1000 urodzeń wynosi 3.8, a w tym samym badaniu w Polsce 5.6, więc chyba u nich nie jest tak źle...
Jenadak dzięki im genialnemu systemie opieki opartej na lekarzu rodzinnym, (który wie mniej niż ja) i jeszcze pielęgniarek, które odbierają telefony na pogotowiu; już dawno wąchałabym kwiatki...
Faktem jest, że jak człowiek jest umierający to się bardzo dobrze zajmują, a standard w szpitalu jest na najwyższym poziomie, jednak prędko się nie zdecyduje na powirzenie swojego zdrowia holenderskim lekarzom

a ja sie podjelam leczenia w Holandii i jestem zadowolona bo w Polsce nie dali rady :041:
 
 
aymar 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 508
Wysłany: Śro Sty 20, 2010 2:34 pm   

w tym momencie na własnej skorze odczuwam to i powiem jedno-nigdy nie zrozumie co w tym holenderskim systemie leczenia jest dobre poniewaz wiem jak sie obsługuje chorego w PL, nie miesci mi sie to w głowie, nic nie jestem w stanie przetłumaczyc sobie pozytywnie :088:
_________________
Bóg często nas odwiedza,ale przeważnie nie ma nas w domu...
 
 
marysiaz 
Poczatkujacy

Dołączyła: 23 Sty 2010
Posty: 5
Skąd: Utrecht
Wysłany: Sob Sty 23, 2010 8:56 pm   

wiecie do, jest to wynik jednego rodzaju badania. spytaj sie sam co drugiego Holendra i sam cie powie ze az tak mu tez nie odpowiada ten system. doktorzy niemili, dlugie czekanie itd (sprawdz np Gezondheidsmonitor; to badanie wlasnie to ostatnie wykazuje)
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Sob Sty 23, 2010 9:44 pm   

Ja mysle, ze wiele zalezy od tego, jakiego ma sie lekarza rodzinnego. Ja jakos narzekac nie moglam do tej pory, od kilku miesiecy zmienil nam sie lekarz rodzinny (poprzedni przeszedl na emeryture) wiec na razie nie wiem jak bedzie dalej.
Sikerowania do specjalisty dostawalam od reki, co jakis czas kompleksowe badanie krwi, mial bardzo dobre wyczucie do diagnozowania choroby. Zdiagnozowano i wyleczono u mnie i mojego doroslego syna kilka przewleklych schorzen.
Moj holenderski maz leczy sie przez cale zycie, mial cale mnustwo zabiegow i chlopisko nadal pracuje, wiec chyba nie jest tak zle.
Ja nie wiem na czym niby ten ich sukces polega, dla mnie tez na pierwsze poznanie wydawalo sie, ze maja lekcewazace podejscie do pacjeta. Chyba jednak tak nie jest, wystarczy popatrzec na ilosc ludzi po 80-tym roku zycia. :039:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group