NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
praca jako kurier
Autor Wiadomość
ona21 
Nieśmiały użytkownik
ona

Dołączyła: 30 Cze 2009
Posty: 77
Wysłany: Śro Sty 20, 2010 5:37 pm   praca jako kurier

czy wie kotos moze jak mozna znalesc prace jako kurier?gdzie szukac? jak szukac? mieszkam w Rotterdamie ale ta praca nie koniecznie musi byc w rotterdamie. moglby mi ktos cos doradzic,pomoc?
 
 
alicja2911 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 29 razy
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 390
Wysłany: Śro Sty 20, 2010 5:49 pm   

Moze byc w DHL? http://www.werkenbijdhl.nl/
Albo przejdz sie do jakiegos biura posrednictwa pracy w Rotterdamie i zapytaj sie ,czy nie maja takiej pracy dla Ciebie.
Powodzenia.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Sty 20, 2010 6:11 pm   

By jezdzic jako kurier / kierowca dystrybucji. Musisz przedwszystkim wladac jezykiem Niederlandzkim angielski nie jest wystarczajacy. Druga kwestja to doswiadczenie i znajomosc rejonu . I nie mam tu na mysli znajomosci tu jest R-dam czy tam jest Utrecht .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Śro Sty 20, 2010 8:38 pm   

baileys napisał/a:
By jezdzic jako kurier / kierowca dystrybucji. Musisz przedwszystkim wladac jezykiem Niederlandzkim angielski nie jest wystarczajacy. Druga kwestja to doswiadczenie i znajomosc rejonu . I nie mam tu na mysli znajomosci tu jest R-dam czy tam jest Utrecht .
A po co niby jest niezbedny holenderski,skora w DHL i innych firmach jezdzi sporo kierowców z Polski,a część z nich ma problemy nawet z angielskim.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Sty 20, 2010 9:47 pm   

jedrzej2225 napisał/a:
A po co niby jest niezbedny holenderski,

A jak maja sie porozumiewac z klijetem ??
na migi ?? moze po polsku ??
jedrzej2225 napisał/a:
w DHL i innych firmach jezdzi sporo kierowców z Polski,a część z nich ma problemy nawet z angielskim.

to chyba tylko na ciezarowych jezdza. Bo jak przyniesie taki komus paczke to jak ma poprosic o pdpis ?? lub gdy klijet chce cos sie zapytac ? jak mu odpwiesz ? juz nie wspomne o wytlumaczeniu czegos ? to nie USA ze paczki z jadacego auta prawie pod drzwi kibaja.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Śro Sty 20, 2010 9:48 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
RafAms 
Gaduła
IT Admin


Pomógł: 5 razy
Wiek: 39
Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 105
Skąd: A'dam/Purmerend
Wysłany: Śro Sty 20, 2010 10:58 pm   

baileys napisał/a:
porozumiewac z klijetem
Rany moze uzyj slownika zanim bedziesz dawala rady o znajomosciach jezyka ? :072:

KLIENTEM ?
Ostatnio zmieniony przez RafAms Śro Sty 20, 2010 10:59 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
EdysiaK 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 24 Lip 2009
Posty: 565
Wysłany: Czw Sty 21, 2010 9:10 am   

co do pracy jako kurier w DHL w Holandii - mam pytanie:
czy tu tak samo jak w Polsce trzeba miec swojego busa zeby rozwozic paczki, czy DHL daje firmowego busa??? i ile mniej wiecej zarabia sie na takim stanowisku?
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Czw Sty 21, 2010 10:14 am   

baileys napisał/a:
Druga kwestja to doswiadczenie i znajomosc rejonu . I nie mam tu na mysli znajomosci tu jest R-dam czy tam jest Utrecht .


Bo ja wiem, doswiadczenie w czym? To skad sie biora nowi ludzie w transporcie? A znajomosci regionu nie potrzeba, to nie taksowka, sa teraz takie nowinki techniczne jak GPS. Nawet taksowkarz mi sie kiedys posilkowal GPSem.
_________________
Dumny Polak
 
 
pawel1979 
Mega gaduła

Wiek: 45
Dołączył: 08 Lis 2006
Posty: 1346
Skąd: NL
Wysłany: Czw Sty 21, 2010 10:21 am   

baileys napisał/a:
Musisz przedwszystkim wladac jezykiem Niederlandzkim angielski nie jest wystarczajacy.


a do mnie nieraz przyjeżdżali kurierzy którzy nie mówili dobrze po holendersku, więc nie jestem taki pewny czy to warunek nie do przeskoczenia.

Pozdrawiam
 
 
ona21 
Nieśmiały użytkownik
ona

Dołączyła: 30 Cze 2009
Posty: 77
Wysłany: Czw Sty 21, 2010 2:09 pm   

baileys
baileys napisał/a:
By jezdzic jako kurier / kierowca dystrybucji. Musisz przedwszystkim wladac jezykiem Niederlandzkim angielski nie jest wystarczajacy. Druga kwestja to doswiadczenie i znajomosc rejonu . I nie mam tu na mysli znajomosci tu jest R-dam czy tam jest Utrecht .


po 1 kto ci powiedzial ze ja nie mowie po holendersku??????
-pierw sie zapytaj a pozniej odpowiadaj!!!!!
2 doswiadczenie??? jezeli takie jest potrzebne to skad
sie biora 18-nasto, 19-nasto letni kierowcy????
3- dokladna znajomosc regionu?
powiedz mi po co wynalezli nawigacje?


baileys napisał/a:
Bo jak przyniesie taki komus paczke to jak ma poprosic o pdpis ??


-- widze ze nigdy kuriera w holandi nie widzialas hehe bardzo rzdko sie podpisuje odbior zazwyczaj kurier skanuje kod z paczki i po krzyku a jezeli nie to tylo jakis kretyn nie wie co ma zrobic gdy kurier zapuka do drzwi wreczy mu paczke i podsunie pod nos papierek z dlugopisem!!!!!

moim zdaniem nie masz kompletnego pojecia na czym polega praca kurierska i solicytacja do takiej pracy i piszesz takie glupoty wprowadzajac ludzi w blad, pierw sie zorietuj na czym to polaga a pozniej odpowiadaj na pytania, tak bedzie prosciej i lepiej!!!!
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Czw Sty 21, 2010 2:19 pm   

Baileys, jesli czegos nie jestes pewna, tylko WYDAJE CI sie, to to zaznacz. Bo wyrazajac swoje domysly z pewnoscia godna wyroczni wprowadzasz ludzi w blad, zniechecajac do dzialania. Tak tez wlasnie odebralem cel Twojej wypowiedzi - zniechecic.
_________________
Dumny Polak
 
 
EdysiaK 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 24 Lip 2009
Posty: 565
Wysłany: Czw Sty 21, 2010 5:04 pm   

halo, ktos moze odpowiedziec na moj post!? :) :039:
 
 
Italania 
Gaduła

Dołączyła: 07 Wrz 2007
Posty: 103
Skąd: Nieuw Vennep
Wysłany: Czw Sty 21, 2010 5:28 pm   

EdysiaK napisał/a:
czy tu tak samo jak w Polsce trzeba miec swojego busa zeby rozwozic paczki, czy DHL daje firmowego busa???

w oddziale DHL, w ktorym pracowalam busy byly firmowe, nikt z kurierow nie jezdzil wlasnym na rejon. Rowery tez maja.Nie zwrocilam uwagi czy mieli nawigacje.Byli jednak kurierzy i kierowcy, tzn. kurierzy rozwozili paczki, a kierowcy rozwozili ludzi z poczta na rejony(z rowerami w busie), potem odbierali, czesto tez roznosili poczte.
co do jezyka to byly osoby na busach co zero po nl, tylko z angielskim.
EdysiaK napisał/a:
i ile mniej wiecej zarabia sie na takim stanowisku?

Chlopak mojej kolezanki (holender) jezdzi busem w DHL za cos kolo 1200e, nie pamietam dokladnie.Ona sortuje i roznosi na pelnym etacie i ma cos ponad 800 e na miesiac.Przez Ranstad(pierwsze trzy miesiace, potem kontrakt bezposredni) pod koniec
lata proponowano 8,22 bruto.No wiec zarobki male.
pzdr
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Sty 21, 2010 5:34 pm   

zeby rozwiac wszystkie nie domowienia. Pracuje w firmie ktora prowadzi firme kurjerska. ( w tym depo pracuje porawie 60 osob) Ale nie jest to podstawowe zajecie firmy w ktorej prauje . Podstawa pracy jako kurjer jest znajomosc jezyka w mowie i pismie (i tu mowa o znanych duzych firmach jak np DHL)
jsobanski napisał/a:
A znajomosci regionu nie potrzeba, to nie taksowka, sa teraz takie nowinki techniczne jak GPS.

bez znajomosci rejonu a z samym GPS nie zajedziesz dalej jak 30 - 40 adresow dziennie . NA dzienna przecietna jest 60 dosta i kilka -kilkanascie odbiorow.
ona21 napisał/a:
po 1 kto ci powiedzial ze ja nie mowie po holendersku??????
-pierw sie zapytaj a pozniej odpowiadaj!!!!!

nie musze pytac przeczytalam twoje posty !!!!!!!!!!!!!!
ona21 napisał/a:
widze ze nigdy kuriera w holandi nie widzialas hehe bardzo rzdko sie podpisuje odbior zazwyczaj kurier skanuje kod z paczki i po krzyku
przewaznie male firmy ktore oddaja paczke na wlasne ryzyko bez podpisu.
ona21 napisał/a:
tylo jakis kretyn nie wie co ma zrobic gdy kurier zapuka do drzwi wreczy mu paczke i podsunie pod nos papierek z dlugopisem!!!!!
a co ty nato jak to nie ta paczka ktora ktos zamowil , lub jak paczka nie jest do mnie adresowana ???
oj oj nie powiem ze ktos jest kretynem ale powiem jedno ze taka firma nie utrzyma klijetow i bedzie jedna skarga za droga.
pozatym jak mi ktos podsowa dlogopis i kartke by cos podpisac chce wiedziec za co i dlaczego . nie podpisuje nic bez wyjasnienia.
ona21 napisał/a:
solicytacja do takiej pracy i piszesz takie glupoty wprowadzajac ludzi w blad, pierw sie zorietuj na czym to polaga a pozniej odpowiadaj na pytania,

Tak sie sklada ze jak kolezanka ktora prowadzi wlasnie solicytacje zajmowalam sie tym.jsobanski, jestem pewna bo mam z tym stycznosc na codzien .
Powiem wskorcie jak pracuje
TNT - po skanowaniu rannym paczek okolo 130-180 adresow dziennie jada na trae . Maja od niedawna nowy system scanow i musza prosic o podpis digitalny. Do tego wypelnianie droczkow jak danej osoby nie ma w domu lub isc do sasiada i zapytac czy chcial by paczke przekazac sasiadowi.
TNT express ma okolo 60-80 adrsow dziennie ale sa to dostawy na czas i znajomosc jezyka jest tu pre .
DHL na zwyklych paczkach kurjerskich srdnia ilosc adresow 70-90 dziennie potrzeba posiadania prawa jazdy C .
DHL express patrz TNT expres.Lekkie pazki do 25 kg
UPS ilosc dresow dziennie do rozwiezienia okolo 70 odbior 10-15 adresow.
Takrze potrzeba digitalnego podisu .Paczki do 30 kg
GLS okolo 100 adresow dziennie obowiazek odtrzymania digitalnego podpisu ( w wielu depo takze pracuja z papierami )
DPD 80 - 140 adressow 75 % paczek przekracza wage 25 kg . odbior okolo 10 adressow .
W w/w firmach transportowych jest duze natezenie kontaktu z osobami z katoru w zwiazku z wieloma problemi z ktorymi sie spotykaja kierowcy na swojej tracie.
Koordynatorzy rozwiazuja wiele skarg i problemow ktore kierowca ma obowiazek w przeciagu 2-3 dni wujasnic z klijetem .
Przyuczenie do wykonywania danej pracy trwa okolo 1-2 tyg . z 10 chetnych do pracy zostaje jak sie ma szczescie po 3 miesiacach 1 - 2 osoby.
pawel1979 napisał/a:
a do mnie nieraz przyjeżdżali kurierzy którzy nie mówili dobrze po holendersku, więc nie jestem taki pewny czy to warunek nie do przeskoczenia.
jestem prawie pewna ze byl to ciemniejszy jak ty czy ja ;) . Oni pracuja w malych firmach kurierskich ktore sie wynajmuja dla duzych firm . Ich firma porozumiewa sie zazwyczaj tym samym jezykiem jak i kierowca.
EdysiaK napisał/a:
co do pracy jako kurier w DHL w Holandii - mam pytanie:
czy tu tak samo jak w Polsce trzeba miec swojego busa zeby rozwozic paczki, czy DHL daje firmowego busa??? i ile mniej wiecej zarabia sie na takim stanowisku?

zaczynasz w stopniu B 0 lub B 1 . masz wtedy minimum krajowe.

[ Dodano: Czw Sty 21, 2010 5:58 pm ]
tak jeszcze P.S> kto z was naskakujacych na mnie pracuje /pracowal jako kurjer w NL lub w firmie kurjerskiej ??

[ Dodano: Czw Sty 21, 2010 6:09 pm ]
jsobanski napisał/a:
Bo wyrazajac swoje domysly z pewnoscia godna wyroczni wprowadzasz ludzi w blad, zniechecajac do dzialania. Tak tez wlasnie odebralem cel Twojej wypowiedzi - zniechecic.

nie domysly i nie chcialm zniechecic ale odpowiedzialam realnie . Nie lubie komus nakladac ruzowych okularow mowiac "bedzie dobrze , jest super , ok tak napewno tak bedzie jak chcesz/myslisz " wiedzac ze tak nie jest .
Wychodze z zalozenia ze lepiej bolaca prawda niz slodkie klamstwo ktore budzi nadzieje a co za tym idzie czesto i gorzkie rozczarowanie.
Moze i mam inny spsob mysllenia ale wiele swoich wypowiedzi opieram na doswiadczeniu a wydaje mi sie ze po przemieszkaniu tu wiecej jak 2 dekady moge powiedziec ze moje doswiadczenie jest wiele razy wyzsze jak poniektorych tu wypowiadajacych sie ( choc nie mowie ze moge sie mylic ). Jak sie myle w czyms prosze przedstawic mi jakies fakty i rozpoczac normalna rozmowe a nie odrazu naskakiwac . Jestem w stanie o ile sie mylilam komus przyznac prawde .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Czw Sty 21, 2010 5:39 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
ona21 
Nieśmiały użytkownik
ona

Dołączyła: 30 Cze 2009
Posty: 77
Wysłany: Czw Sty 21, 2010 7:21 pm   

baileys napisał/a:
jsobanski napisał/a:
A znajomosci regionu nie potrzeba, to nie taksowka, sa teraz takie nowinki techniczne jak GPS.

bez znajomosci rejonu a z samym GPS nie zajedziesz dalej jak 30 - 40 adresow dziennie . NA dzienna przecietna jest 60 dosta i kilka -kilkanascie odbiorow


-- masz to udokumentowane? skad to wzielas ze nie da sie zrobic wiecej jak 40 adresow???

baileys napisał/a:
ona21 napisał/a:
widze ze nigdy kuriera w holandi nie widzialas hehe bardzo rzdko sie podpisuje odbior zazwyczaj kurier skanuje kod z paczki i po krzyku
przewaznie male firmy ktore oddaja paczke na wlasne ryzyko bez podpisu


to byl akurat kurier z TNT wiec wcale to nie byla mala firma prawda?
baileys napisał/a:
ona21 napisał/a:
tylo jakis kretyn nie wie co ma zrobic gdy kurier zapuka do drzwi wreczy mu paczke i podsunie pod nos papierek z dlugopisem!!!!!
a co ty nato jak to nie ta paczka ktora ktos zamowil , lub jak paczka nie jest do mnie adresowana ???
oj oj nie powiem ze ktos jest kretynem ale powiem jedno ze taka firma nie utrzyma klijetow i bedzie jedna skarga za droga.
pozatym jak mi ktos podsowa dlogopis i kartke by cos podpisac chce wiedziec za co i dlaczego . nie podpisuje nic bez wyjasnienia


--jak paczka nie jest adresowana do ciebie to kurier napewno do ciebie nie zapuka! ty bys chciala zeby kurier ci wytlumaczyl po co to zamowilas ,albo po co ci to ktos wyslal, co jest w srodku i dlaczego, cos ci sie pomylilo bo kurier to nie jest osoba ktora ci paczke nadala tylko osoba ktora ci paczke dostarcza!!!!

baileys napisał/a:
pawel1979 napisał/a:
a do mnie nieraz przyjeżdżali kurierzy którzy nie mówili dobrze po holendersku, więc nie jestem taki pewny czy to warunek nie do przeskoczenia.
jestem prawie pewna ze byl to ciemniejszy jak ty czy ja . Oni pracuja w malych firmach kurierskich ktore sie wynajmuja dla duzych firm . Ich firma porozumiewa sie zazwyczaj tym samym jezykiem jak i kierowca.


skad mozesz wiedziec z jakiej firmy ten kurier byl,nie wszyscy przyjmuja ludzi do pracy na takich warunkach jak ty myslisz i mogla bym ci to udowodnic

baileys napisał/a:
nie domysly i nie chcialm zniechecic ale odpowiedzialam realnie . Nie lubie komus nakladac ruzowych okularow mowiac "bedzie dobrze , jest super , ok tak napewno tak bedzie jak chcesz/myslisz " wiedzac ze tak nie jest .
Wychodze z zalozenia ze lepiej bolaca prawda niz slodkie klamstwo ktore budzi nadzieje a co za tym idzie czesto i gorzkie rozczarowanie.


wprowadzasz w blad bo nie wszyscy pracodawcy maja takie same wymogi jak ty
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group