NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Śro Sty 27, 2010 6:31 pm
praca jako lektor języka angielskiego
Autor Wiadomość
whim 
Poczatkujacy

Dołączyła: 27 Sty 2010
Posty: 4
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Śro Sty 27, 2010 5:06 pm   praca jako lektor języka angielskiego

Witam ,

Planuje w niedalekiej przyszłości wyjazd do Holandii i w związku z tym mam pytanie czy ktoś orientuje się czy trudno jest znaleźć prace w charakterze lektora w Holandii? Czy istnieje tam w ogóle zapotrzebowanie na korepetyrorów, itp.? Nie mam uprawnien do nauczania, w Polsce zostają mi więc prywatne szkoły językowe, czy w Holandii jest podobnie?
Prosze od odpowiedź, bo zastanawiam się czy warto nastawiać się na szukanie tego typu pracy.
 
 
calendargirl288 
Super gaduła

Pomogła: 7 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 314
Skąd: Amsterdam / Gliwice
Wysłany: Śro Sty 27, 2010 8:07 pm   

myślę, że Holendrzy na tyle dobrze sami mówią po angielsku/mają łatwy dostęp do native speakers, jako że mieszka tu tyle różnych narodowości, że nie będą potrzebowali polskiego lektora. znam to z przykładu koleżanki-portugalki, która w portugalii ukończyła anglistykę z pedagogiką i ma uprawnienia do nauczania, ale nie mogła znaleźć pracy w zawodzie.
jedyną opcją, jaką masz są prywatne korepetycje, pewnie głównie dla polaków... ale nie jestem pewna, czy z tego dasz radę się urzymać.
 
 
whim 
Poczatkujacy

Dołączyła: 27 Sty 2010
Posty: 4
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Czw Sty 28, 2010 9:05 am   

No właśnie zdaje sobie sprawe z tego, że Holendrzy znają angielski, ale wolałam zapytac;) W Polsce też problem jest utrzymanie się z prywatnych lekcji i szkoły językowej, dzięki za odpowiedź, czekam na inne komentarze ;)
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Czw Sty 28, 2010 11:38 am   

whim napisał/a:
czekam na inne komentarze ;)


Zgadzam sie w 100% z calendargirl. Jesli nie jestes native speakerem to nikt nie bedzie zainteresowany.
_________________
Dumny Polak
 
 
waldzio_lodz 
Poczatkujacy

Wiek: 51
Dołączył: 19 Maj 2009
Posty: 8
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Czw Sty 28, 2010 8:16 pm   

Jedyne szansa ze znajdziesz Polakow. Tylko czy Polacy chca sie uczyc angielskiego?
 
 
 
calendargirl288 
Super gaduła

Pomogła: 7 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 314
Skąd: Amsterdam / Gliwice
Wysłany: Czw Sty 28, 2010 9:08 pm   

waldzio_lodz napisał/a:
Tylko czy Polacy chca sie uczyc angielskiego?
ja myślę, że chcą na pewno ogólnie, a i na emigracji w Holandii się pewnie też kilku takich znajdzie. Są tu też przecież całe rodziny z dziećmi w wieku szkolnym, które mogą mieć problem z nauką języka i potrzebować korepetycji, tak jak zdarza się to też w Polsce.
Tylko, jak już mówiłam, z tego raczej nie da się utrzymać, można to ewentualnie potraktować jako pracę dodatkową, po godzinach, żeby sobie dorobić...
 
 
whim 
Poczatkujacy

Dołączyła: 27 Sty 2010
Posty: 4
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Wto Lut 02, 2010 12:49 pm   

[quote="calendargirl288"]
waldzio_lodz napisał/a:

Tylko, jak już mówiłam, z tego raczej nie da się utrzymać, można to ewentualnie potraktować jako pracę dodatkową, po godzinach, żeby sobie dorobić...


Z korepetycji ciężko się utrzymać, myślałam właśnie o nauczaniu jako czymś dodatkowym, na przysłowiowe waciki :)
 
 
Agattka 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 05 Cze 2008
Posty: 77
Wysłany: Śro Lut 10, 2010 10:53 am   

a Holendrzy pojecia korepetycji w ogole nie znaja :)
 
 
allochtoon 
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 2
Wysłany: Pią Lut 19, 2010 2:17 pm   

Ja ukonczylem anglistyke i niderlandystyke w Polsce i jesli chodzi o znalezienie pracy jako lektor wiekszych klopotow nie mialem. Faktem jest, iz prywatne szkoly jezykowe zatrudniaja zazwyczaj native speakerow - jednak sa tez odstepstwa od tej reguly. Ja wysylalem swoje oferty pracy glownie do szkol wyzszych i Volksuniversiteit. Dostalem oferty z Hogeschool Utrecht i Volksuniversiteit Amsterdam. Prace jako lektor mozna znalezc rowniez w szkolach panstwowych (szkoly podstawowe, srednie), jednak tutaj oprocz kwalifikacji z angielskiego wymagana jest rowniez znajomosc holenderskiego.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group