NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Pon Lut 15, 2010 4:26 pm
Niezależna praca i pobyt w Holandii- Jak to zrobić??
Autor Wiadomość
scandal 
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Lis 2009
Posty: 19
Wysłany: Pon Lut 15, 2010 10:29 am   Niezależna praca i pobyt w Holandii- Jak to zrobić??

Pierwszy raz do wyjechałem do pracy Holandii w 2002 roku, przez biuro pośrednictwa pracy oczywiście. Do dzisiejszego dnia spędzałem w tym kraju mniej więcej 3-4 miesiące rocznie. Pracowałem dla wielu uitzenburo i wykonywałem wiele prac (ok. różnych 20 firm).
Moja obecna sytuacja zmusza mnie do ponownego wyjazdu na dłużej tym razem (2-3 lat). Mam już jednak dosyć współpracy z polsko-holenderskimi biurami, mieszkania w "polskich domkach/mieszkaniach", a głównie wyręczania mnie we wszystkim co możliwe przez owe biura (dojazd do pracy itp.) Jednym słowem chciałbym się usamodzielnić. Zarezerwowałem więc bilet do Eindhoven na marzec za 75 zł :) (każdy zna cenę busika do holandii ok. 250-270 zł); Mam również nagrane mieszkanie w Tilburgu.
Proszę was o wszelkie porady, które pomogą mi w znalezieniu samodzielnej pracy. Na przykład jak wygląda sprawa z Biurami pośrednictwa, ale nie tymi dla Polaków. Jakie wymagania muszę spełniać, aby takie biuro znalazło dla mnie pracę na holenderskich warunkach??!
Parę słów o mnie: 25 lat, wyższe wykształcenie (pewnie to nieistotne), bardzo dobry angielski, podstawowy holenderski (mam zamiar się ostro uczyć :) , no i jak już wspominałem- naprawdę spore doświadczenie w pracy w Holandii, no i jeszcze niemiecki paszport, jeżeli to ma jakieś znaczenie.
Z góry bardzo dziękuję, za pomoc, szczególnie od osób, które były w podobnej sytuacji i którym się udało.
Pozdrawiam.art
 
 
księżniczka123 
Poczatkujacy
powrót

Dołączyła: 27 Paź 2008
Posty: 17
  Wysłany: Pon Lut 15, 2010 5:19 pm   witam

zycze powodzenia zaznacze tylko ze w tilburgu teraz bardzo ciężko jest z pracą.
Niestety zeby dostac holenderski kontrakt powinnienes znac jezyk holenderski i miec meldunek w holandii wiec radze poszukac pracy przez holenderskie firmy takie jak np tempo-team.
pozdrawiam
_________________
księżniczka :033:
 
 
 
aymar 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 508
Wysłany: Wto Lut 16, 2010 6:51 am   

żeby dostac kontrakt nie trzeba meldunku to bzdura-trzeba miec szczescie i trafic do dobrej firmy
_________________
Bóg często nas odwiedza,ale przeważnie nie ma nas w domu...
 
 
GorylAliasGonzo 
Poczatkujacy

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Cze 2009
Posty: 17
Wysłany: Wto Lut 16, 2010 10:49 am   

Powiem ci że bardzo ci ciężko będzie jestem w Holandii od bardzo długiego czasu oczywiście meldunek itd. znam również holenderski podstawy ponieważ uczęszczam do szkoły. Jednak muszę powiedzieć że okolice Eindhoven tozłe miejsce na poszukiwanie teraz tu pracy ponieważ jest bardzo ciężko sam jestem bezrobotny teraz, właściwie od poniedziałku już ide na kontrakt ale przez 3 tygodnie byłem bezrobotny oczywiście na zasiłku no ale bezrobotny. Więc polęciłbym inne okolice niż Tilburg i Eindhoven bo wydaje mi się że ciężko będzie ci znaleźć prace.
 
 
Mucha_75 
Gaduła nad gadułami :-)
Mucha

Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 624
Skąd: Schiedam, GA
Wysłany: Wto Lut 16, 2010 1:09 pm   

Hmm, meldunek może być potrzebny nie do samego kontraktu (bo i po co) ale raczej do zawarcia ubezpieczenia, które w wypadku kontraktu masz obowiązek zawrzeć sam. Chociaż chyba ktoś kiedyś tutaj pisał, że ma ubezpieczenie bez meldunku, jedynie podał adres korespondencji. Ja zmieniałem ubezpieczenie w styczniu tego roku, i podstawą był meldunek, chcieli tylko adres i sami sprawdzali informacje w gemeente. A co do samej pracy, to wszędzie jest ciężko, nie tylko w Eidhoven i Tilburg, a i zależy jeszcze w jakim fachu a nic o tym nie napisałeś.
 
 
Waleczne serce 
Super gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 216
Wysłany: Wto Lut 16, 2010 2:33 pm   Re: Niezależna praca i pobyt w Holandii- Jak to zrobić??

scandal napisał/a:
Pierwszy raz do wyjechałem do pracy Holandii w 2002 roku, przez biuro pośrednictwa pracy oczywiście. Do dzisiejszego dnia spędzałem w tym kraju mniej więcej 3-4 miesiące rocznie. Pracowałem dla wielu uitzenburo i wykonywałem wiele prac (ok. różnych 20 firm).
Moja obecna sytuacja zmusza mnie do ponownego wyjazdu na dłużej tym razem (2-3 lat). Mam już jednak dosyć współpracy z polsko-holenderskimi biurami, mieszkania w "polskich domkach/mieszkaniach", a głównie wyręczania mnie we wszystkim co możliwe przez owe biura (dojazd do pracy itp.) Jednym słowem chciałbym się usamodzielnić. Zarezerwowałem więc bilet do Eindhoven na marzec za 75 zł :) (każdy zna cenę busika do holandii ok. 250-270 zł); Mam również nagrane mieszkanie w Tilburgu.
Proszę was o wszelkie porady, które pomogą mi w znalezieniu samodzielnej pracy. Na przykład jak wygląda sprawa z Biurami pośrednictwa, ale nie tymi dla Polaków. Jakie wymagania muszę spełniać, aby takie biuro znalazło dla mnie pracę na holenderskich warunkach??!
Parę słów o mnie: 25 lat, wyższe wykształcenie (pewnie to nieistotne), bardzo dobry angielski, podstawowy holenderski (mam zamiar się ostro uczyć :) , no i jak już wspominałem- naprawdę spore doświadczenie w pracy w Holandii, no i jeszcze niemiecki paszport, jeżeli to ma jakieś znaczenie.
Z góry bardzo dziękuję, za pomoc, szczególnie od osób, które były w podobnej sytuacji i którym się udało.
Pozdrawiam.art


Nie nastawiaj sie,ze raz dwa prace znajdziesz. Nie wiem jakie doswiadczenie w pracy masz. Ale bez znajomosci holenderskiego raczej nikt cie tu nie bedzie wital z otwartymi ramionami. Moze cos znajdziesz jako sprzatacz.

P.S W kazdym razie probuj,ale z glowa. Do odwaznych swiat nalezy;)

Zarejestruj sie na werk.nl i tam poszukaj pracy i ponizej na stronach;

www.undutchables.nl
www.werkenineenhotel.nl
www.sterrenzoekensterren.nl
www.kellyservices.nl
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Lut 16, 2010 2:39 pm   

scandal,
Cytat:
no i jeszcze niemiecki paszport, jeżeli to ma jakieś znaczenie.

na nic sie on nie przydaje poczytaj ....
http://forum.niedziela.nl/viewtopic.php?t=28654
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Wto Lut 16, 2010 4:58 pm   

Witam,
Na twoim miejscu zaczął bym od biur pośrednictwa pracy - jak pracowaleś w tylu firmach i byleś dobrym pracownikiem to nie powino być problemu z pracą dla Ciebie ...

Lepiej pracować przez biuro i szukać pracy na kontrakcie bo pieniądze szybko sie skończą a za mieszkanie trzeba płacić...

A uwierz mi ze z PRACĄ jest Teraz ciężko ... :011:

Pozdrawiam Serdecznie
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Maxy 
Gaduła
Lucas

Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 152
Skąd: ASSEN
Wysłany: Wto Lut 16, 2010 5:57 pm   

Kontrakt (bez pośrednika) dostałem bez meldunku i ubezpieczenie wykupiłem też bez meldunku. :039:
_________________
Administrator nie jest tylko od usuwania postów Powinien służyć pomocą ^^
 
 
outlast 
Poczatkujacy
outlast

Dołączył: 26 Sty 2010
Posty: 15
Wysłany: Czw Lut 18, 2010 7:36 am   

" gotowca" nikt ci nie "sprzeda", mozesz liczyc jedynie na siebie, ja równiez chcialbym wszystko robic sam a nie poniewierac sié i upokarzac w agencjach wsród dziwnych ludzi z którymi nie mam przyjemnosci obcowac . Ale ani nie mam gdzie sie zatrzymac, ani nie mam tam znajomych... moge co najwyzej spac w samochodzie...i liczyc na szczescie.
 
 
Maxy 
Gaduła
Lucas

Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 152
Skąd: ASSEN
Wysłany: Czw Lut 18, 2010 6:09 pm   

outlast napisał/a:
" gotowca" nikt ci nie "sprzeda", mozesz liczyc jedynie na siebie, ja równiez chcialbym wszystko robic sam a nie poniewierac sié i upokarzac w agencjach wsród dziwnych ludzi z którymi nie mam przyjemnosci obcowac . Ale ani nie mam gdzie sie zatrzymac, ani nie mam tam znajomych... moge co najwyzej spac w samochodzie...i liczyc na szczescie.


Ja też tutaj sam jestem nie miałem znajomości i nie znalem języka i nic a;e powiem że sumienna praca troche szczęścia a uda sie napewno ale musisz sie starać. :039:
_________________
Administrator nie jest tylko od usuwania postów Powinien służyć pomocą ^^
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Lut 18, 2010 7:14 pm   

outlast,
teraz narzekasz ze sie poniewierasz i w aucie kimiesz
to polecam twoja wlasna lekture


http://forum.niedziela.nl..._author=outlast
http://forum.niedziela.nl...ghlight=#188034
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Czw Lut 18, 2010 7:17 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
outlast 
Poczatkujacy
outlast

Dołączył: 26 Sty 2010
Posty: 15
  Wysłany: Czw Lut 18, 2010 8:36 pm   

Na szczesicie nie jestem na tyle lekkomyslny by w aucie kimac, niczym albanczyk , bo mnie w Holandii nie ma i nie bylo, nie wyjadę w ciemno, bo za stary jestem na niedojrzale decyzje. Sonduję czy temat wart zachodu.

Znam swoje posty, królowo złota, znam......
Ostatnio zmieniony przez outlast Czw Lut 18, 2010 8:38 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
scandal 
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Lis 2009
Posty: 19
Wysłany: Śro Mar 03, 2010 4:13 pm   dzięki

Wielkie dzięki za wszystkie porady. Cały czas próbuję się przygotować to tego wyjazdu. I wszędzie słyszę/czytam właśnie takie opinie jak tutaj, czyli raczej pesymistyczne: że w Tilburgu duże bezrobocie itp. Ja wybrałem to miasto, ponieważ tu znalazłem mieszkanie u znajomego Holendra. Ostatnio spisywałem sobie z google agencje pracy w Tilburgu i wyszło tego grubo ponad 100!!! Mam nadzieję ze przynajmniej w dziesięciu z nich będą chcieli ze mną porozmawiać. Są też biura "polskie", które na początek tez mnie zadawalają:) Nie wiem jednak, czy zgodzą się oni żebym mieszkał w prywatnym lokum. To odpada na przykład w biurze E&A
Tak jak ktoś wcześniej napisał potrzebna jest odrobina szczęścia, bo szukanie pracy przez pośredników to loteria- wiadomo, jednak jeżeli mam własne mieszkanie to nie ryzykuję, że w przypadku nieporozumienia z jakimś koordynatorem zostanę na bruku i nie usłyszę tego słynnego: "nie podoba się to do Polski" ;)

Moje doświadczenie w Holandii: magazyn Albert Heijn; operator wózków widłowych- bez papierów niestety; pakowanie sprzętu komputerowego; pakowanie warzyw i owoców, chłodnia z mięsem, chłodnia z warzywami; sprzątanie po pożarach;Kuhne + Nagel- pomocnik mechanika; zieleń miejska; pralnia; zbieranie zamówień; szklarnie z pomidorami, ogórkami, papryką, gerberami, paprotkami, pakowanie jajek, praca na polu, praca kierowcy i jeszcze pakowanie innych shitów, praca kierowcy. Ogólnie, nic ciekawego, jak to w Holandii bez języka.
Moje wykształcenie: absolwent awf (turystyka), masażysta, instruktor indoor cycling, instruktor ćwiczeń siłowych i podyplomówka z marketingu, czyli też nic konkretnego co by pomogło na starcie

Jeszcze raz dziękówa i zapraszam do dalszej dyskusji. pzdr

[ Dodano: Sro Mar 03, 2010 4:29 pm ]
http://www.expatcenterbrabant.com/

Jest to jakaś organizacja rządowa, lub też działająca we współpracy z rządem, która niby pomaga obcokrajowcom z wyższym wykształceniem w odnalezieniu się w nowym państwie. Pomaga w załatwieniu wszystkich formalności itp.
Wysłał mi to ten znajomy Holender bo podobno było o tym głośno w wiadomościach. Tydzień temu otworzyli oni dwa biura w Tilburgu i Eindhoven. Wszystko jest na tej stronie.

[ Dodano: Sro Mar 03, 2010 4:33 pm ]
może się to komuś przyda. Jak już będę na na miejscu to pójdę tam pogadać i napiszę co i jak.

Pozdrawiam forum
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group