NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Toeslagenwet (TW) Bijstandsuitkering (WWB of IOAW)
Autor Wiadomość
skyy3 
Poczatkujacy
Gr.

Wiek: 53
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 7
Skąd: Rotterdam/Łódź
Wysłany: Wto Lut 16, 2010 11:49 pm   Toeslagenwet (TW) Bijstandsuitkering (WWB of IOAW)

Na proste a konkretne pytanie -"kochany"Moderatorze odpowiadajmu konkretnie i krotko.
Wypowiedzi i odpowiedzi powinny byc pomocne a nie nas draznić...

Link http://forum.niedziela.nl/viewtopic.php?t=55355 ktory dales za odp wskazuje na pytania i odpowiedzi z 2007 2008 ,kredyt,kart bank itd ...
NIC tam nie ma o werkloosheidsuitkering (WW) lub bijstandsuitkering a mnie chodzi o -dzien dzisiejszy i o odpowiedz z tym zwiazana.
Powyzsze nazwy skokpiowalem z werk.nl mozna powiedziec hurtem bo konkrtnie chodzi o
,Toeslagenwet (TW).
Werkloosheidsuitkering wlasnie otzymalem i NIE było potrzebne rejestrowanie sie w IND.
I tu sie rodzi dlatego pytanie co inni forumowicze wiedza na temat obecnych(czy nowych przepisów) bo pani w UWV nie udzeliła mi jednoznaczenj odpowiedzi czy moge starac sie o
Toeslagenwet (TW)czy tez bijstandsuitkering - czy do ich otrzymania potrzebna jest rejestracja w IND ,wlepka w paszporcie.

Bardzo prosze o wypowiedzi innych forumowiczów i nie przenoszenie tego posta przez MODERATORA = BOG wie gdzie....

ps.mysle ze wielu z Nas interesuje czy po trzy miesiecznym uitkering WW mozemy jeszcze cos zdziałac na wypadek gdy nie znajdzie sie pracy(szczegolenie w okresie zimowym)
_________________
skyy3
Ostatnio zmieniony przez skyy3 Wto Lut 16, 2010 11:56 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
mikka 
Gaduła
Fire, walk with me!

Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 02 Lis 2009
Posty: 173
Skąd: Tilburg
Wysłany: Śro Lut 17, 2010 12:43 am   Re: Toeslagenwet (TW) Bijstandsuitkering (WWB of IOAW)

skyy3 napisał/a:
bo pani w UWV nie udzeliła mi jednoznaczenj odpowiedzi czy moge starac sie o Toeslagenwet (TW)czy tez bijstandsuitkering - czy do ich otrzymania potrzebna jest rejestracja w IND ,wlepka w paszporcie.


Cytat:
U kunt geen toeslag krijgen als:

* u jonger bent dan 18 jaar;
* u jonger bent dan 21 jaar en thuis woont;
* uw partner geboren is na 31 december 1971, tenzij u een kind jonger dan twaalf jaar verzorgt;
* u geen (WW-, WAO-, WIA,- Waz- of Wajong-)uitkering ontvangt omdat u zich niet aan de regels hebt gehouden. Een verlaging van een van deze uitkeringen vanwege een maatregel (strafkorting) betekent niet dat de toeslag wordt verhoogd;
* u met onbetaald verlof bent;
* u jonggehandicapt bent met recht op inkomensondersteuning tijdens studie of scholing;
* u een gevangenisstraf uitzit;
* u illegaal in Nederland verblijft;
* u in het buitenland gaat wonen. Maar er zijn een paar uitzonderingen.
Door afspraken binnen de EU en EER hield u tot 5 mei 2005 ook recht op de toeslag als u in een land van de EU/EER of Zwitserland ging wonen. Met ingang van 5 mei 2005 is dit veranderd. Wie nu naar een EU/EER-land of Zwitserland verhuist, kan daar geen toeslag meer ontvangen.
Voor mensen die voor 5 mei 2005 al met een toeslag in een van deze landen woonden, is de toeslag na een afbouwperiode van drie jaar per 1 januari 2010 beëindigd.
Ligt uw inkomen onder het sociaal minimum van het land waar u woont, dan kunt u wel gebruik maken van plaatselijke regelingen (als die er zijn) die uw inkomen tot het sociaal minimum aanvullen.
Let op! Door een uitspraak van de rechter is betaling van de toeslag wel mogelijk als u in de Verenigde Staten, Marokko, Brazilië, Canada, Chili, Israël, Kaapverdië, Kroatië, Tunesië of Zuid-Korea gaat wonen. Dit komt door de verdragen die met deze landen zijn gesloten. De regering wil deze verdragen wel gaan aanpassen.
_________________
BICheck - weryfikacja kont bankowych [nowa wersja]
 
 
 
skyy3 
Poczatkujacy
Gr.

Wiek: 53
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 7
Skąd: Rotterdam/Łódź
Wysłany: Śro Lut 17, 2010 11:23 am   Re: Toeslagenwet (TW) Bijstandsuitkering (WWB of IOAW)

* u geen (WW-, WAO-, WIA,- Waz- of Wajong-)uitkering ontvangt omdat u zich niet aan de regels hebt gehouden. Een verlaging van een van deze uitkeringen vanwege een maatregel (strafkorting) betekent niet dat de toeslag wordt verhoogd;
-otrzymuje WW uitkerng

* u illegaal in Nederland verblijft; - to w związku z powyższym moge byc potraktowany jako nielegalnie przebywajacy w NL?

Ligt uw inkomen onder het sociaal minimum van het land waar u woont, dan kunt u wel gebruik maken van plaatselijke regelingen (als die er zijn) die uw inkomen tot het sociaal minimum aanvullen. - nie wiem czy dobrze rozumiem ten tekst ,bo z niego wynika ze mozna dostac toeslag/mozna prosic o przetłumaczenie?Moj NL nie jest za dobry..A pełne zrozumienie postu Mikka przyda sie i innym forumowiczom.|Z góry dziekuje..
_________________
skyy3
Ostatnio zmieniony przez skyy3 Śro Lut 17, 2010 11:26 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Śro Lut 17, 2010 12:03 pm   

Toeslagenwet , mozna o to zlozyc wniosek jesli twoj zasilek ww jest ponizej bijstand
Pani lub Pan z CWI musza w ciagu trzech miesiecy zaproponowac jakas prace i trzeba ja przyjac , moga tez ewentualnie zglosic na kurs

to i nielegalnym pobytem na terenie NL dotyczy osob z poza Uni Europejskiej

monika
 
 
skyy3 
Poczatkujacy
Gr.

Wiek: 53
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 7
Skąd: Rotterdam/Łódź
Wysłany: Śro Lut 17, 2010 4:10 pm   

mavd napisał/a:
Toeslagenwet , mozna o to zlozyc wniosek jesli twoj zasilek ww jest ponizej bijstand
Pani lub Pan z CWI musza w ciagu trzech miesiecy zaproponowac jakas prace i trzeba ja przyjac , moga tez ewentualnie zglosic na kurs
monika


Dziekuje Bardzo Monice za odp. Troche to rozjasnia sprawe.
Rozumiem ze bijstand to ustalone minimum socjalne na osobe,czy tak?(ile wynosi?)
A co do kursu,to czy moge sie samemu zgłosic czy czekac jak cos zaproponuja?(narazie dostałem mase ofert-żadna nie pasuje ,wszedzie wymagaja dobrego holenderskiego. Wiec poszedłem w Centraal Inburgeringsloket (CIL) w Rotterdam na Schiekade830 -chciałem sie zapisac na kurs niderlandzkiego. Niestety odmówiono mi tłumacząc ze tu moga zapisac sie osoby które pracuja ,a ja w tej sprawie musze sie zwrócic do własciwego UWV w Rotterdm.(Dynamostraat 18/22-tam tez sie rejestrowałem)
Przekazałem to pani w UWV (werkcoach) ma sie ze mna skontktować jak sie dowie co i jak
-kazała czekac.
Czy rzeczywiscie bezrobotny nie ma mozliwosci zapisania sie do szkoły uczyc sie holenderskiego? Moze Ktos z forumowiczów miał podobna sytuacje i z niej wybrna,tzn zapisał sie sam?
_________________
skyy3
Ostatnio zmieniony przez skyy3 Śro Lut 17, 2010 4:14 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Śro Lut 17, 2010 5:53 pm   

Skayy , jako bezrobotny to UWV/CWI wysyla cie na kursy np.jezyka bo oni za to placa

Patrzac na to ze masz 39 lat to bijstand wynosi 617,04 za m-c bez wakacyjnych , wakacyjne to 32,48 co miesiac , a wiec razem wynosi to 649.52 miesiecznie

musisz porozmawiac z tym werkcoach i powiedziec ze chcialbys chetnie isc na kurs jezyka gdyz to poszerza twoje mozliwosci w szukaniu pracy.

monika
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Lut 17, 2010 6:07 pm   

skyy3,


z wyszukiwarki google bijstandsuitkering
http://financieel.infonu....nuari-2009.html
http://www.postbus51.nl/n...suitkering.html
http://www.judex.nl/recht...uw-vermogen.htm



http://forum.niedziela.nl...79491af9f276661
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
aymar 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 508
Wysłany: Śro Lut 17, 2010 6:21 pm   

1299,04 jest to kwota należna rodzinie z dziecmi, ale czy obie osoby muszą nie pracować?prosze o sprecyzowanie nie bardzo orientuję się w tych sprawach a wielu zapewne tez się to przyda teraz czy na przyszłość :039:
_________________
Bóg często nas odwiedza,ale przeważnie nie ma nas w domu...
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Śro Lut 17, 2010 6:28 pm   

to jest kwota na dwie nie pracujace osoby z dziecmi

monika
 
 
aymar 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 508
Wysłany: Śro Lut 17, 2010 6:34 pm   

to w takim układzie nie rozumię jak można tu życ z socjanych zasiłków
_________________
Bóg często nas odwiedza,ale przeważnie nie ma nas w domu...
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Śro Lut 17, 2010 6:55 pm   

dlatego tak duzo ludzi zyje tu w biedzie, ale te rodziny nie placa podatkow gminnych ( sa ona im zazwyczaj umazane)jesli cos sie popsuje w domu to gmina za to placi i kozystaja z banku zywnosci wiec tu prawie tez nic nie wydaja

monika

ale holandia jest takim dziwnym krajem ze innym krajom daja miliony na pomoc innym krajam ale wlasnej biedy nie zwalczaja
Ostatnio zmieniony przez mavd Śro Lut 17, 2010 9:13 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Lut 17, 2010 6:58 pm   

aymar,
Cytat:
to w takim układzie nie rozumię jak można tu życ z socjanych zasiłków


hehe...., no chyba nie myslales ze po 1299,04 jest na osobe...


:038:
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Śro Lut 17, 2010 7:03 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dachma 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 43
Dołączyła: 03 Wrz 2008
Posty: 58
Wysłany: Śro Lut 17, 2010 7:19 pm   

skyy3 gdy poszłam do CWI zarejestrowac sie ,pani od razu stwierdziła, ze dla mnie nie ma pracy i MUSZĘ isc do szkoły.
potem podała mi nazwe 2 biur i powiedziała, ze oni przyjmuja polaków ale musze sobie sama znaleźc ich siedzibe , nr tel, adres i załatwiac reszte:)

i tyle.

troszke byłam zszokowana tą dwuminutową rozmową, bo w poprzednim miejscu zamieszkania gdy sie rejestrowałam trafiłam na fajna kobitke, która zawsze dzwoniła do mnie z jakimis propozycjami- czy to praca na zawołanie, czy tymczasowa, pytała czy mi odpowiada, interesowała sie i przede wszystkim pomagała.
 
 
aymar 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 508
Wysłany: Śro Lut 17, 2010 7:29 pm   

Gochna H -aż tak to nie ale ta kwota np na 4 osobową rodzinę to zdeka za mało bez jaj, to jak ci marokańcy i turcy żyją z socjalów gdy jest ich z dziesięcioro w domu?.....
_________________
Bóg często nas odwiedza,ale przeważnie nie ma nas w domu...
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Śro Lut 17, 2010 9:14 pm   

oni zyja z kinderbijslag
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group