NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
związek partnerski
Autor Wiadomość
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pon Lut 22, 2010 7:52 pm   

ja musialam podac dane partnera, jak ponad 2 lata temu wystepowalam o to zaswiadczenie... ale wszystkich rubryk nie wypelnialam... powiedzialam, ze nie wiem... podalam tylko imie i nazwisko, date i miejscowosc urodzenia...
 
 
emes 
Gaduła

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 27 Lut 2008
Posty: 171
Wysłany: Pon Lut 22, 2010 8:03 pm   

Ale wlasnie o to chodzi: czy urzednik w PL wyda Zaświadczenie o zdolności prawnej do zawarcia związku małżeńskiego za granicą, poniewaz w PL malzensto okreslane jest jako zwiazek kobiety i mezczyzny.
Zwiazki osob tej samej plci sa nieuznawane (prawnie), wiec teoretycznie takiego zaswiadczenia w PL uzyskac nie mozna.....

Dziewczyny, trzymam za Was kciuki i mam nadzieje, ze juz wkrotce zalegalizujecie Wasz zwiazek! :039:
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Pon Lut 22, 2010 8:19 pm   

Osoby przebywające poza granicami RP otrzymują dokumenty /decyzje, odpisy aktów stanu cywilnego, zaświadczenia/ za pośrednictwem właściwej placówki dyplomatycznej /konsularnej/, które pobierają stosowną opłatę, po uprzednim złożeniu wniosku w tut. Urzędzie. ( to sa informacje ze stronki USC w Polsce ) wiec moze tak bedzie prosciej
Ale dla pewnosci moglybyscie sie zapytac w Gminie w waszym miejscu zamieszkania co zrobic jesli w kraju z ktorego pochodzicie takie malzenista sa nie uznawane, bo przeciez nie wy pierwsze i nie ostatnie macie taki problem.

Monika
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Pon Lut 22, 2010 8:52 pm   

emes napisał/a:
Ale wlasnie o to chodzi: czy urzednik w PL wyda Zaświadczenie o zdolności prawnej do zawarcia związku małżeńskiego za granicą, poniewaz w PL malzensto okreslane jest jako zwiazek kobiety i mezczyzny.
Zwiazki osob tej samej plci sa nieuznawane (prawnie), wiec teoretycznie takiego zaswiadczenia w PL uzyskac nie mozna.....

Dziewczyny, trzymam za Was kciuki i mam nadzieje, ze juz wkrotce zalegalizujecie Wasz zwiazek! :039:


Moim zdaniem zdolnosc do zawarcia zwiazku malzenskiego jest czyms innym niz zawarcie zwiazku.
Tu chodzi przede wszystkim o to czy dana osoba jest stanu wolnego, czy nie popelnia bigamii :039:
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Pon Lut 22, 2010 10:34 pm   

jak sie trafi na normalnego urzednika to nie bedzie problemu. jak to bedzie "moher" to polecam lekture: http://kobiety-kobietom.c...rt.php?art=5459 (artykul nie jest nowy, ale przepisy sie nie zmienily).
w skrocie - urzad musi wydac takie zaswiadczenie, ale jezeli urzednik bedzie robil problemy to jedyna droga skutecznego odwolania jest sad.
dla bardziej dociekliwych:
- Prawo o aktach stanu cywilnego
- Kodeks rodzinny i opiekuńczy
- Kodeks postępowania administracyjnego

powodzenia
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
pro_myk05 
Poczatkujacy

Dołączyła: 31 Sty 2010
Posty: 20
Wysłany: Wto Lut 23, 2010 1:58 am   

Jest tez inna metoda. Kazda z Was wystepuje o zaswiadzczenie o stanie cywilnym. Nie ma co duzo tlumaczyc, poza tym, ze jakis tam holenderski urzad tego wymaga.
Nastepnie uzyskane dokumenty (+ tlumaczenie uwierzytelnione) + list wyjasniajacy przepisy prawa polskiego, kierujecie do odpowiedniej gminy w NL z prosba o rozpatrzenie sprawy w trybie nadzwyczajnym. Jesli ta wyda decyzje o zdolnosci do zawarcia zwiazku malzenskiego, macie w NL droge otwarta do rozwiazan jakie sobie zyczycie.

Tu uwaga! Dokumenty wazne sa 3 miesiace.
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Wto Lut 23, 2010 9:58 am   

zaq napisał/a:
jak sie trafi na normalnego urzednika to nie bedzie problemu. jak to bedzie "moher" to polecam lekture: http://kobiety-kobietom.c...rt.php?art=5459 (artykul nie jest nowy, ale przepisy sie nie zmienily).


Powiedzialbym "moher", konserwatysta lub po prostu przeciwnik zwiazkow homoseksualnych. Nie tylko moherowe babcie wyznaja takie poglady.


Co do dokumentow i ich tlumaczenia - niektore zaswiadczenia wydawane sa w formie miedzynarodowej, ktora nie wymaga tlumaczenia.
_________________
Dumny Polak
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Wto Lut 23, 2010 10:40 am   

jsobanski, o kogos takiego mi chodzilo. dlatego uzylem okreslenia "moher" w cudzyslowiu :)
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
kuntjesquad 
Poczatkujacy

Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 23
Wysłany: Wto Lut 23, 2010 6:06 pm   

2 miesiące temu poszedłem do USC w celu zdobycia takowego zaświadczenia,potrzebne jest ono tylko na terenie naszego kraju.U nas nie istnieje pojęcie związku partnerskiego i każdy urzędnik wam to powie.Co więcej ich nie interesuje co jest w holandii oczywiście zaświadczenie wydadzą ale TYLKO jednorazowo i kosztuje 28 zł.Dowiadywałem się w dwóch różnych USC w innych cześciach kraju.Od grudnia jestem w związku partnerskim i nikogo nie obchodziło zaświadczenie.Ustnie poświadczylismy o stanie wolnym i nikt nas o to nie pytał.Jeśli zeznajesz przed notariuszem to oczywiście mówisz prawdę bo jak skłamiesz to grozi ci kara tak jak się ma to w Polsce,pamiętaj że notariusz to adwokat.Więc daj sobie spokój idź do kancelarii i złóż wniosek,nie zapomnij że zapłacisz 400 euro.I już przestancie spekulować co i jak bo mi zajęło miesiąc żeby wszystko było zgodnie z prawem i wszystko poszło na marne bo załatwiłęm to w 2 dni tu na miejscu,szkoda czasu na zawracanie gitary sobie w polsce.Pozdrawiam.
_________________
w pół do jumy
 
 
emes 
Gaduła

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 27 Lut 2008
Posty: 171
Wysłany: Wto Lut 23, 2010 9:07 pm   

Ale jeszcze raz: geregistreerd partnerschap to (prawie) to samo co malzenstwo i zawarcie takiego zwiazku odbywa sie tak samo jak slub: przed urzednikiem stanu cywilnego, a nie przed notariuszem (samenwonen).

A na tym nieszczesnym formularzu z Polski jest rubryka o partnerze, z ktorym zwiazek ma byc zawarty - imie, nazwisko, data urodzenia, itd. Niestety w PL zwiazki osob tej samej plci nie sa uznawane (co juz wiemy), a tym samym pytanie: czy urzad wystawi zaswiadczenie dla osob tej samej plci.

Moze ktos slyszal o podobnym przypadku i sie wypowie.
 
 
MiniSmurfin 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 19 Kwi 2008
Posty: 733
Skąd: Alphen a/d Rijn
Wysłany: Wto Lut 23, 2010 10:53 pm   

Przegladnelam strone mojego Gemeenten i znalazlam cos interesujacego . Jesli dziewczyny mieszkaja ponad rok tutaj i akt urodzenia zostal przelozony w czasie meldunku to nie powinny miec zadnych problemow. Chyba, ze to jedynie tylko w moim miescie , kto zna jezyk niech sprawdzi co znalazlam LINK
 
 
 
bober 
Poczatkujacy


Dołączyła: 24 Sie 2007
Posty: 19
Skąd: Zaandam
Wysłany: Śro Lut 24, 2010 10:51 am   

Gochna H napisał/a:
Rita86,
Nie rozumiem w czym jest problem czy to nie jest tak ze Kazda z Was powinna udac sie osobno do urzedu po zaswiadczenie ?
chyba obie musicie je miec, kazda wlasne zaswiadczenie, stwierdzajace stan cywilny
czy sie myle??
po co mowic urzedniczce co chce zrobic
a jesli juz to czy nie mozna powiedziec, ze potrzebne mi jest to zaswiadczenie bo wychodze za maz za jakiegos'' chlopa ''za granica ?? czy to kogos obchodzi z kim mam zamiar sie zwiazac ??


Obchodzi.
Dwa tygodnie temu otrzymalam takie zaswiadczenie.
Trzeba podac natepujace dane partnera:
- Imona i nazwisko, data i miejsce urodzenia, imona rodzicow i nazwisko rodowe matki.
-swoje dane - jw, dodatkowo nr i seria dowodu osobistego i przez kogo wydane;
-nastepnie podpisac oswiadczenie (wydrukowane przez urzednika), ze jest sie stanu wolnego; dopiero wtedy urzednik wystawia zaswiadczenie.
- koszt 38 PLN
-teraz najlepsze: zaswiadczenie jest wazne 3 miesiace.

Jestem ciekawa, czy je otrzymasz, jesli wpiszesz dane kobiety. Napisz, jak poszlo.
_________________
http://gietat.livejournal.com
 
 
 
Tremaine 
Poczatkujacy

Dołączyła: 08 Maj 2009
Posty: 4
Wysłany: Sob Sie 07, 2010 1:54 pm   Zwiazek partnerski - Jakie dokumenty?

Witam
Wiem, ze temat byl juz kilka razy poruszany, ja jednak sie pogubilam, czy moglby ktos wypunktowac po prostu jakie dokumenty potrzebuje do zawarcia legalnego zwiazku partnerskiego w Holandii. Razem z chlopakiem mamy meldunek na jednym adresie, on jest jednak z afryki i de fakto nie ma juz pozwolena na pobyt (nie otrzymal przedluzenia, kiedy skonczyl tu studia). Obilo mi sie cos o uszy ze musze udokumentowac ze pracuje w holandii i mam kontrakt na co najmniej 3 miesiace, czy to prawda? Czy taki zwiazek zalatwia sie u notariusza i ile to kosztuje? Pytam bo slyszalam ze w tym roku pozmienialy sie co nieco przepisy? Prosze o posty lub wiadomosci na PW.
Z gory dziekuje za pomoc
 
 
calendargirl288 
Super gaduła

Pomogła: 7 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 314
Skąd: Amsterdam / Gliwice
Wysłany: Sob Sie 07, 2010 6:16 pm   

Gochna, kazałaś jej zapytać się o to w istniejącym już temacie, a założony przez nią temat zamknęłaś, więc jaki to spam? Spełniła twoje polecenie.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Sie 07, 2010 7:13 pm   

calendargirl288,

chyba nie wiesz co piszesz
zauwazylas, ile takich samych postow umiescila niepotrzebnie na forum
ja zdarzylam juz je posprzatac...
a ty wchodzisz na forum i od razu probujesz przywolac mnie do porzadku :074:
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group