NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Nie Sie 11, 2013 9:45 pm
Zakupienie OV-Chip karty
Autor Wiadomość
Winter 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 453
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Pon Lut 22, 2010 12:00 pm   Zakupienie OV-Chip karty

Witajcie,

Zakupiłem dzisiaj OV-Chip kartę dla siebie, nie jest to osobista karta, a anonimowa. Aktywowałem ją pomyślnie przez Internet, niestety nie mogę założyć konta na stronie OV. Wpisuję numer karty, dane adresowe, pseudo i hasło do konta, ale pokazuje mi u góry, że dane personalne są błędne - na dole nie podświetla się żadna informacja, co jest nie tak. Czy to możliwe, że tylko personalne karty OV uprawniają do założenia tego konta? Chciałbym doładowywać konto przez Internet, a nie latać na stację, czy do AH w tym celu. Na stronie wybieram opcję Rekeninghouder, pierwsza wg instrukcji jest dla kart personalnych i studentów.

Any ideas?
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Nie Sie 11, 2013 9:47 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
calendargirl288 
Super gaduła

Pomogła: 7 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 314
Skąd: Amsterdam / Gliwice
Wysłany: Pon Lut 22, 2010 12:44 pm   

nie możesz tego zrobić na kartę anonimową. tylko kartę osobistą można połączyć z kontem bankowym.
 
 
Winter 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 453
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Pon Lut 22, 2010 12:48 pm   

Czyli pozostaje automat, maksymalna kwota doładowania to 150 € i nic więcej, jak rozumiem?
 
 
calendargirl288 
Super gaduła

Pomogła: 7 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 314
Skąd: Amsterdam / Gliwice
Wysłany: Pon Lut 22, 2010 12:58 pm   

a nie możesz wyrobić sobie karty imiennej?
w innym wypadku tak, możesz doładować kartę tylko w automacie. Pomyśl tylko czy chcesz doładować ją za tak sporą kwotę, co jak ją zgubisz? Ktoś nieźle będzie się mógł najeździć na twój koszt.
 
 
Winter 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 453
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Pon Lut 22, 2010 1:22 pm   

Zgadza się, ale problem w tym, że przy rejestracji karty imiennej potrzebują zdjęcia. Jest to bardzo prosty formularz, szczególnie, że znam holenderski i angielski, ale samego zdjęcia nie posiadam :-) .
 
 
lusia0101 
Gaduła nad gadułami :-)
UWAGA! Dyslektyk!


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 17 Lut 2009
Posty: 500
Skąd: Drenthe
Wysłany: Pon Lut 22, 2010 1:41 pm   

o co chodzi w tych kartach i jak one działaja? 150€ to na rok czy tak dlugo az nie wyjeżdzisz? na cała nl?
_________________
Pomagam w miare mozliwosci :)
 
 
 
calendargirl288 
Super gaduła

Pomogła: 7 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 314
Skąd: Amsterdam / Gliwice
Wysłany: Pon Lut 22, 2010 1:47 pm   

Winter napisał/a:
Zgadza się, ale problem w tym, że przy rejestracji karty imiennej potrzebują zdjęcia. Jest to bardzo prosty formularz, szczególnie, że znam holenderski i angielski, ale samego zdjęcia nie posiadam .
to idź do fotografa, albo nawet do automatu na stacji kolejowej, zrobić zdjęcie to naprawdę taki duży problem?
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Pon Lut 22, 2010 1:53 pm   

na pewno masz jakies swoje zdjecie na komputerze (teraz w erze aparatow cyfrowych kazdy ma jakies). wytnij swoja twarz z jakiegos, zmien rozmiar i wyslij wniosek o karte przez internet.
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
anias 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 21 Lis 2008
Posty: 60
Wysłany: Pon Lut 22, 2010 4:13 pm   

Ja też mam podobny problem. Mam kartę ov imienną tj. ze zdjęciem. Nie mogę sie zalogować na stronce, też występuje błąd. Doładowywuję ją więc w automatach.
 
 
mario007 
Super gaduła

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 338
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pon Lut 22, 2010 7:43 pm   ov

anias napisał/a:
Ja też mam podobny problem. Mam kartę ov imienną tj. ze zdjęciem. Nie mogę sie zalogować na stronce, też występuje błąd. Doładowywuję ją więc w automatach.


Napisz cos wiecej na temat tego bledu moze bede mogl Ci pomoc.
Jest pewna procedura zwiazana z aktywacja OV-chipkaart.
Mariusz.

[ Dodano: Pon Lut 22, 2010 7:49 pm ]
zaq napisał/a:
na pewno masz jakies swoje zdjecie na komputerze (teraz w erze aparatow cyfrowych kazdy ma jakies). wytnij swoja twarz z jakiegos, zmien rozmiar i wyslij wniosek o karte przez internet.


Zdjecie musi byc takie jak do paszportu i musi odpowiadac pewnym wymogom, a takze jego rozmiary i wielkosc(Mb) musi sie zgadzac z wymogami firmy ktora wydaje karty.
Najlepiej isc do fotografa i poprosic o zdjecie paszportowe cyfrowe wypalone na dyskietce.
Mariusz.
 
 
anias 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 21 Lis 2008
Posty: 60
Wysłany: Pon Lut 22, 2010 8:04 pm   

Na stronie Mijn ov-chip kaart próbuję się zalogować na: Gebruikersnaam registeren. Wybieram opcję: Kaarthouder i wpisuję swoje dane, hasło itp. i kiedy naciskam zaloguj, wyskakuje napis: [b]De ingevulde gegevens komen niet overeen met de gegevens die bij de aanvraag van de kaart of het aanvragen van Automatisch opladen zijn opgegeven.[/b]
 
 
mario007 
Super gaduła

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 338
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pon Lut 22, 2010 8:17 pm   ov

anias napisał/a:
Na stronie Mijn ov-chip kaart próbuję się zalogować na: Gebruikersnaam registeren. Wybieram opcję: Kaarthouder i wpisuję swoje dane, hasło itp. i kiedy naciskam zaloguj, wyskakuje napis: De ingevulde gegevens komen niet overeen met de gegevens die bij de aanvraag van de kaart of het aanvragen van Automatisch opladen zijn opgegeven.


Uzywasz juz tej karty?
Wedlug systemu dane ktore podajesz przy probie logowania nie sa zgodne z tymi ktore widnieja w systemie, ktore podalas kiedy zamawialas karte lub automatyczne doladowanie.
Jezeli zamawialas karte przez internet to dostalas mail z potwierdzeniem i wszystkimi danymi ktore wtedy podalas, porownj je z tymi ktore wpisujesz. Jezeli jeszcze nie uzywasz karty musisz ja jednorazowo aktywowac w okienku miejscowego przewoznika (HTM).
Mariusz.
 
 
anias 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 21 Lis 2008
Posty: 60
Wysłany: Pon Lut 22, 2010 8:35 pm   

Używam karty i w sumie nie mam wielkiego problemu. Moge ją doładowywać np. na dworcu i sprawdzać saldo,ale fajnie byłoby móc to robić też przez internet, czasami łatwiej, szybciej itp. Co do danych, to się zgadzają z tymi co podałam, więc nie wiem w czym problem... Dziekuję za odpowiedź. Pozdrawiam
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Pon Lut 22, 2010 9:15 pm   Re: ov

mario007 napisał/a:
...Zdjecie musi byc takie jak do paszportu i musi odpowiadac pewnym wymogom, a takze jego rozmiary i wielkosc(Mb) musi sie zgadzac z wymogami firmy ktora wydaje karty...

napisales to bo wiesz, czy zgadujesz? zdjecie do paszportu jest dosc specyficzne, a do ov-chipkaart sa duzo mniejsze wymagania.
    De foto mag uitsluitend uw eigen foto zijn of van degene namens wie u de OV-chipkaart aanvraagt. Dit mag een digitale pasfoto zijn, maar ook een gewone digitale foto die aan onderstaande voorwaarden voldoet.
    Het hele gezicht moet onbedekt met beide ogen zichtbaar en duidelijk herkenbaar zijn (bril met donkere glazen is niet toegestaan).
    Het hoofd moet zoveel mogelijk van de beschikbare ruimte vullen.
    De foto moet scherp zijn.
    De foto moet goedgelijkend zijn.
    De foto mag slechts het gezicht van één persoon bevatten.
    De foto mag zowel kleur als zwart-wit zijn Bestandsgrootte: minimaal 30 kb-maximaal 1.4 mb.

zrodlo: http://www.ov-chipkaart.nl/faq/
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
mario007 
Super gaduła

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 338
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pon Lut 22, 2010 9:26 pm   

zaq napisał/a:
napisales to bo wiesz, czy zgadujesz? zdjecie do paszportu jest dosc specyficzne, a do ov-chipkaart sa duzo mniejsze wymagania.



Ja nigdy nie zgaduje mozesz sprobowac pobawic sie w ciecie i klejenie swoich zdjec z szansa na to ze dostaniesz to od nich pare razy z powrotem z dopiskiem foto voldoet niet aan de eisen albo idziesz do fotografa najlepiej gdzies niedaleko urzedu miasta (ci wiedza najlepiej jakie sa wymagania takich zdjec) i za okolo 5 euro masz fotke ktora morzesz wkorzystac do wielu innych dokumentow. Ale daj znac jak Ci sie uda z photoschop to inni tez beda mogli zaoszczedzic 5 euro.
Mariusz.
_________________
Mariusz
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group