NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Nie Sie 11, 2013 9:45 pm
Zakupienie OV-Chip karty
Autor Wiadomość
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Wto Maj 29, 2012 11:01 am   

tu masz mapke wszystkich stref: http://9292.nl/gimmage/N2...ekaart_9292.pdf
dla strefy centralnej 5300 i majac bilet na 2 strefy mozesz jezdzic po 5300 i wszystkim co przylega do 5300 (np. mozesz wsiasc w 5310 i pojechac do 5314).
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
gemes 
Poczatkujacy

Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 2
Wysłany: Pon Wrz 03, 2012 6:55 pm   Jak aktywować usługę na karcie - Altijd Korting 1 maand

Wykupiłem dla dziecka, które ma imienną kartę na stronie ov-chipkaart.nl rabat 40% na przejazdy (Altijd Korting 1 maand). Jak to aktywować kosztowało mnie to 16,50 euro, próbowałem w urządzeniu do doładowania jak na filmiku pokazowym ale nic nie dało. To samo miałem w przypadku doładowania, które wykupiłem przez internet-musiałem je wycofać bo nie udało się aktywować doładowania. Bardzo zależy mi na tej zniżce bo codziennie muszę płacić 10 euro za przejazdy.
 
 
 
Marcin-z 
Poczatkujacy

Dołączył: 13 Cze 2011
Posty: 32
Skąd: Den Haag/Łódź
Wysłany: Wto Paź 23, 2012 10:36 pm   

darmozjad PL napisał/a:
Mam pytanie dotyczące OV-chipkaart.Gdzie w którym miejscu na stronie www.ov-chipkaart mogę sprawdzić wszystkie moje przejazdy,operacje,stan konta itp.Czy wogóle jest taka możliwość? Posiadam imienną ze zdjęciem. Pozdrawiam :039:



Czy wtedy widac wszystkie nazwy przystankow gdzie wsiadam,przesiadam,wysiadam?
 
 
werx
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Kwi 2013
Posty: 5
Wysłany: Wto Kwi 02, 2013 6:46 pm   bardzo proszę o pomoc

czytam i czytam i im więcej czytam tym mniej z tego wszystkiego rozumiem...

Sprawa wygląda tak, że mieszkam pod Amsterdamem i zaczynam teraz pracę w Amsterdamie. Potrzebuję więc biletu miesięcznego na pociąg oraz tramwaj. Czy da się to wszystko jakoś ładnie połączyć w jednej karcie? Czy ceny biletów/jednorazowych przejazdów zmieniają się w przypadku takiego meisięcznego biletu (również w zależności od tego czy to imienna czy anonimowa karta)?
Czy taką imienną kartę mogę wyrobić przez internet?

Bardzo proszę żeby ktoś mnie przez to wszystko pokierował :119:
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Wto Kwi 02, 2013 9:38 pm   Re: bardzo proszę o pomoc

werx napisał/a:
czytam i czytam i im więcej czytam tym mniej z tego wszystkiego rozumiem...

Sprawa wygląda tak, że mieszkam pod Amsterdamem i zaczynam teraz pracę w Amsterdamie. Potrzebuję więc biletu miesięcznego na pociąg oraz tramwaj. Czy da się to wszystko jakoś ładnie połączyć w jednej karcie? Czy ceny biletów/jednorazowych przejazdów zmieniają się w przypadku takiego meisięcznego biletu (również w zależności od tego czy to imienna czy anonimowa karta)?
Czy taką imienną kartę mogę wyrobić przez internet?

Bardzo proszę żeby ktoś mnie przez to wszystko pokierował :119:


OV-chipkaart imienna wyrabiasz TUTAJ .

Żeby jeździć pociągiem musisz aktyować tą usługę w automacie NS.
Potem kupujesz abonament ( ew. policz czy nie opłacałoby ci się kupić którąś ze zniżek NS, bo częściej jazda na takiej zniżce i saldzie na karcie wychodzi taniej), ładujesz na kartę i jeździsz pociągiem.
W tramwaju kupujesz tylko abonament i ładujesz go na kartę, ewentualnie jeździsz na saldzie.

Nie, nie zmieniają się ceny. Jedynie wtedy, gdy kupujesz w NS zniżkę ( np. Altijd Voordel ) wtedy w zależności od godziny podróży jeździsz ze zniżką ( 20% w godzinach szczytu i 40% w pozostałych godzina i weekendy)
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
michu19931
Poczatkujacy

Dołączył: 07 Sie 2012
Posty: 4
Wysłany: Wto Kwi 16, 2013 8:27 pm   

Mam pytanie, dlaczego jak jechałem w 1 stronę autobusem (tylko 2 przystanki) zjadło mi aż 1e, a jak jechałem z powrotem (ten sam dystans) to ubyło mi tylko 8centów..? Wie ktoś od czego to zależy? Dziękuje z góry za odpowiedź, pozdrawiam.
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Wto Kwi 16, 2013 9:55 pm   

mnie się wydaje, ze zalezy to od godzin szczytu, poza godzinami placisz mniej? takie jest moje zdanie
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Śro Kwi 17, 2013 11:09 am   

michu19931, a po jakim czasie wracales? moze zmiesciles sie w czasie "na przesiadke" i nie naliczylo ci oplaty poczatkowej.
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
mamqa 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 11 Cze 2009
Posty: 592
Wysłany: Śro Kwi 17, 2013 2:38 pm   

michu19931, tak jak pisze zaq. Jeśli w ciągu godziny będziesz wracał to zapłacisz mniejszą kwotę za przejazd, dodatkowy plus ov chip kart (w Hoofddorp niestety nie ma godzinnych biletów, są tylko bilety na dany przejazd)
_________________
"Mam tylko jedno skrzydło
To prawie tak jak anioł"
 
 
michu19931
Poczatkujacy

Dołączył: 07 Sie 2012
Posty: 4
Wysłany: Śro Kwi 17, 2013 3:12 pm   

Zaq, czym jest opłata początkowa i co miałeś na myśli pisząc "czas na przesiadkę" :)

agastepa13 Możliwe, że zależy to od godzin szczytu, jestem wręcz pewien, ale myślę, że wpływa na to jakiś dodatkowy czynnik..
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Czw Kwi 18, 2013 11:40 am   

np. w amsterdamie nie ma godzin szczczytu. stawka jest jednakowa (€ 0,145 / km + basistarief € 0,86).

michu19931, oplata poczatkowa to kasa (w ams 0.86e), ktora placisz niezaleznie od trasy. do tego dochodzi oplata za kazdy przejechany km. "czas na przesiadke" (overstappen / transfer) to okres pomiedzy check-out i nastepnym check-in, w ktorym nie zostanie naliczona oplata poczatkowa (w ams masz na to 35min).
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
Ostatnio zmieniony przez zaq Czw Kwi 18, 2013 11:42 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
doktorlecker 
Gaduła


Wiek: 42
Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 126
Skąd: s-Hertegonbosch
Wysłany: Sob Maj 18, 2013 9:24 pm   Pytanie...

Pozostało mi na karcie 10 euro, czy mozna to jakoś wykorzystać, albo dostać zwrot np, w kasie Na dworcu, czy nie da sie juz z tym nic wiecej zrobić. Dziękuje za Odpowiedź...
_________________
Jak dobrze zrozumieć wreszcie, że życie nabiera dopiero wtedy sensu i znaczenia, gdy toczy się zgodnie z własnymi potrzebami, rytmem własnego oddechu, a przede wszystkim własnym wyobrażeniem
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Cze 13, 2013 11:51 pm   

shadow606
Cytat:
OV-chipkaart dla turysty

Witam

Bardzo możliwe, że wybrałam złe miejsce dla tego tematu, ale liczę na to, że w razie czego moderator go przeniesie w odpowiednie miejsce. Mam nadzieję również, że nie powtórzyłam tematu i zapytania lecz szukając nie znalazłam interesującej mnie odpowiedzi.

Planuje w te wakacje tygodniowy wyjazd do Holandii. Podróż planuję pociągiem zabierając ze sobą rower. W samej Holandii będę musiała przejechać pociągiem od Utrecht do Dieren więc przy dogodnych przesiadkach podróż zajmie mniej niż godzinę. Moje pytanie brzmi czy istnieje jeszcze możliwość podróżowania w Holandii bez ov karty? Jeśli nie to jaką byście mi zaproponowali? Czy te jednorazowe papierowe muszę kupić u konduktora czy już na stacji mogę? Jak w takim wypadku liczona jest opłata i czy obowiązuje ona również na rower?

Z góry dziękuje za odpowiedź!
 
 
shadow606 
Poczatkujacy

Wiek: 33
Dołączyła: 13 Cze 2013
Posty: 2
Skąd: Toruń
Wysłany: Czw Cze 13, 2013 11:57 pm   

Dziękuje za przeniesienie:) Teraz liczę na jakąś odpowiedź;D

Jeszcze jedno pytanie. Czy na pociągi obowiązują też te jednogodzinne papierowe ov-chipkaarty? Jakos nie uśmiecha mi się wyrabiać karty za 7,50 żeby przejechać się przez godzine pociągiem...
Ostatnio zmieniony przez shadow606 Pią Cze 14, 2013 12:11 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bagniaczka 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 955
Skąd: Tilburg
Wysłany: Pią Cze 14, 2013 10:46 am   

Bilety papierowe obowiazuja. Do kupienia w automatach na dworcach, placisz karta albo monetami. Oplata za rower to 6e, ale o ile dobrze wiem, to z rowerem nie mozna jezdzic w godzinach szczytu, czyli przed 9 rano w dni robocze. Czy po poludniu tez sa godziny szczytu nie wiem, moze ktos inny podpowie.
_________________
<cenzura>
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group