NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
stały kontrakt
Autor Wiadomość
shakira 
Poczatkujacy

Dołączyła: 09 Mar 2010
Posty: 3
Wysłany: Wto Mar 09, 2010 6:36 pm   stały kontrakt

Pracuję przez pośrednika od 1,5 roku. Na początku dostałam umowe na pół roku, następnie kontrakt na rok. Wczoraj skończyła mi się mój roczny kontrakt. Dziś byłam w pracy ponieważ nikt mi nie powiedział "Dziękujemy Pani za współprace". Od polskich współpracowników dowiedziałam się że kolejny kontrakt na rok do podpisania dostanę najprawdopodobniej jutro. Ale holenderscy pracownicy kazali mi się upomniesc o stały kontrakt ponieważ jest on automatyczną konsekwencją sytuacji w jakiej się znalazłam - kontrakt powinien być przedłużony w momencie wygaśnięcia starego.Jeśli natomiast pracodawca nie dopilnuje tego terminu automatycznie pracownik dostaje fast kontrakt. Czy to prawda? Mam nadzieję że nie zagmatwałam całej sytuacji ale bardzo proszę o pomoc.
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Wto Mar 09, 2010 6:40 pm   

kontrakt tymczasowy moze byc 3 razy przedluzany a po trzecim razie szef moze powiedziec dziekuje za wspolprace lub zotaje pani na stale z nami

jeli kontrakt tymczasowy sie konczy to pani sama powinna sie upomniec o nowy kontrakt

monika
 
 
shakira 
Poczatkujacy

Dołączyła: 09 Mar 2010
Posty: 3
Wysłany: Wto Mar 09, 2010 6:46 pm   

Upominałam się juz od miesiąca. Powiedzieli tylko że mam sie nie martwić, więc jestem spokojna że doostanę owy kolejny kontrakt-najprawdopodobniej na kolejny rok. Natomiast jeżeli jest szansa dostania stałego kontraktu tak jak powiedziano mi w pracy to czemu nie skorzystać. No ale widzę ze niestety nie uda się to w ten sposób w jakii myslałam. Dziękuje z apomoc. Pozdrawiam
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Wto Mar 09, 2010 7:09 pm   

Shakira napisałaś że pracujesz przez pośrednika czyli przez biuro pracy.Z definicji najczęściej jest to biuro pracy czasowej. Tak więc nie wiem czy jest to możliwe.Ale może się mylę.
 
 
shakira 
Poczatkujacy

Dołączyła: 09 Mar 2010
Posty: 3
Wysłany: Wto Mar 09, 2010 7:24 pm   

Jest to możliwe bo sama znam kilka osob na kontrakcie stałym pracujących przzez posredników.
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Wto Mar 09, 2010 7:56 pm   

Shakira to w tej sytuacji jest dobra wiadomość.Powodzenia
 
 
Paniamania 
Poczatkujacy
Paniamania

Pomogła: 1 raz
Wiek: 41
Dołączyła: 14 Sty 2010
Posty: 20
Skąd: Utrecht
Wysłany: Wto Mar 09, 2010 8:06 pm   

De werkgever is verplicht een arbeidsovereenkomst schriftelijk vast te leggen. Doet hij dat niet, dan staat het Nederlands recht aan de kant van de werknemer en geniet die allerlei rechtsbescherming.

Er wordt beoordeeld of er op grond van de overeenkomst voor een onafgebroken periode van 3 maanden wekelijks arbeid werd verricht, dan wel gedurende deze drie maanden in iedere maand 20 uur werd gewerkt. Doet die arbeidsduur zich voor, dan geldt het vermoeden dat er sprake is van een arbeidsovereenkomst (art 610a BW).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group