NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Chorobowe faza A
Autor Wiadomość
Supermaniek 
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Mar 2010
Posty: 2
Skąd: Opole
Wysłany: Pią Mar 19, 2010 2:58 am   Chorobowe faza A

Witam!

Mam taka sprawe. Pracuje w holenderskim biurze posrednictwa pracy juz okolo 9 miesiecy wiec jestem dalej w fazie A. Ostatnio bylem chory tydzien czasu. A koordynator powiedzial mi ze nie wyplaca mi chorobowego poniewaz jestem w fazie A. Czytalem układ pracy tymczasowej CAO i nic nie znalazlem na temat ze chorobowe nie nalezy sie w fazie A.

Jakie jest wasze zdanie na ten temat poniewaz jestem troche zdenerwowany bo place caly czas ubezpieczenie a jak dojdzie co do czego to nic z tego nie mam.
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pią Mar 19, 2010 6:50 am   

Chyba juz za pozno, chociaz sprobowac mozesz. Chorobowe na fazie A wyplaca UVW, ale pracodawca ma OBOWIAZEK Cie tam zglosci z dniem, w ktorym Ty informujesz ich, ze jestes chory. Jesli oni tego nie robi, to mozesz to zrobic sam. Tylko wlasnie nie wiem, czy nie bedzie juz za pozno.

Btw w momencie w ktorym sam sie meldujesz, nie zapomnij rowniez ich poinformowac, jak czujesz sie lepiej.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
Supermaniek 
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Mar 2010
Posty: 2
Skąd: Opole
Wysłany: Pią Mar 19, 2010 11:21 am   

Czyli jak zglosilem ze jestem chory to nalezy sie chorobowe. Bo z tego co mi mowil koordynator to dopiero w fazie B moge liczyc na jakas kase z chorobowego.

Wiem ze juz raczej za pozno ale bede wiedzial tak na przyszlosc. dzieki
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pią Mar 19, 2010 12:50 pm   

Kazdy ma prawo do zasilku chorobowego (kazdy kto pracuje w loondienst). Ja bym ich gdzies zglosila, bo zdecydowanie cisna Ci kity. Nalezy Ci sie chorobowe i koniec dyskusji. A ich obowiazkiem jest zglosci to w UVW.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Sob Mar 20, 2010 5:13 pm   

suska napisał/a:
Kazdy ma prawo do zasilku chorobowego (kazdy kto pracuje w loondienst). Ja bym ich gdzies zglosila, bo zdecydowanie cisna Ci kity. Nalezy Ci sie chorobowe i koniec dyskusji. A ich obowiazkiem jest zglosci to w UVW.


Zgadzam sie w 100% - może TEN KORDYNATOR zglosil ale siano poszlo na jego konto ...

Nie dać sie w "konia" robić walczyć o swoje :072:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
tomann 
Poczatkujacy

Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 6
Wysłany: Sob Mar 27, 2010 6:34 pm   

Racja, sam kiedys bylem chory na fazie A i mialem zwolnienie lekarskie z polski od swojego lekarza, pierwsze 2 tygodnie i nastepne tez 2 tygodnie, zglosilem telefonicznie po czym kopie l4 wyslalem poczta i po 4 tygodniach pieniadze wplynely na konto. Jak masz kontrakt o prace to jestes automatycznie ubezpieczony bo taki jest w hol obowiazek i jesli jestes chory pierwsze dwa dni pokrywa pracodawca (czego oczywiscie nie placa) a potem kasa chorych
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Nie Mar 28, 2010 12:31 pm   

Po pierwsze- co to jest kasa chorych? Takie cos wHolandii nie istnieje. Po drugie- pierwsze dwa dni sa zazwyczaj bezplatne. Po trzecie:
tomann napisał/a:
Jak masz kontrakt o prace to jestes automatycznie ubezpieczony bo taki jest w hol obowiazek
O jakim ubezpieczeniu Ty mowisz? Obowiazek ubezpieczenia sie w Holandii ma kazdy, czy na fazie A, czy na B, czy na kontrakcie, nawet Ci, ktorzy nie pracuja musza byc ubezpieczeni. Wiec nie za bardzo rozumiem co Ty pleciesz.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
ZuziaZ 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 52
Wysłany: Nie Mar 28, 2010 1:31 pm   

suska napisał/a:
O jakim ubezpieczeniu Ty mowisz? Obowiazek ubezpieczenia sie w Holandii ma kazdy, czy na fazie A, czy na B, czy na kontrakcie, nawet Ci, ktorzy nie pracuja musza byc ubezpieczeni. Wiec nie za bardzo rozumiem co Ty pleciesz.


O skladkach ubezpieczeniowych, ktore sa odciagane z pensji na chorobowe, renty itp. a ubezpieczenie zdrowotne o ktorym piszesz to na pokrycie kosztow lekarza, szpitala, medykacji itp.
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Nie Mar 28, 2010 1:32 pm   

A od kiedy to te skladki sa odciagene tylko ludziom, pracujacym na kontrakcie :119: ? Kazda legalnie zatrudniona w Holandii osoba placi te skladki, niezaleznie od rozaju umowy o prace.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
ZuziaZ 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 52
Wysłany: Nie Mar 28, 2010 1:44 pm   

Pfff... masz mloda damo zdrowie sie wyklocac. A czy kolega napisal, ze tylko osoby na kontrakcie sa automatycznie ubezpieczone? Aby tylko sie przyczepic...


suska napisał/a:
Obowiazek ubezpieczenia sie w Holandii ma kazdy, czy na fazie A, czy na B, czy na kontrakcie, nawet Ci, ktorzy nie pracuja musza byc ubezpieczeni. Wiec nie za bardzo rozumiem co Ty pleciesz.



Nie pasowala Ci moja odpowiedz, zaczelas odkrecac kota ogonem, o co tak naprawde Ci chodzi? Jakie masz jeszcze watpliwosci?
Ostatnio zmieniony przez ZuziaZ Nie Mar 28, 2010 1:59 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Nie Mar 28, 2010 2:33 pm   

tomann napisał/a:
Racja, sam kiedys bylem chory na fazie A i mialem zwolnienie lekarskie
tomann napisał/a:
Jak masz kontrakt o prace to jestes automatycznie ubezpieczony bo taki jest w hol obowiazek


No dla mnie to dosc oczywiste.

ZuziaZ napisał/a:
Nie pasowala Ci moja odpowiedz, zaczelas odkrecac kota ogonem, o co tak naprawde Ci chodzi? Jakie masz jeszcze watpliwosci?


Gdzie ja sie przyeczepilam do Twojej wypowiedzi? I co ja gdziekolwiek odkrecam?

Jedyne o co mi chodzi, to ze chlopak nie do konca wie co pisze, tyle.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Nie Mar 28, 2010 4:10 pm   

Mylicie tu dwa rodzaje ubezpieczenia.
Ubezpieczenie zdrowotne, ktore kazdy ma obowiazek oplacac sam i to ubezpieczenie pokrywa koszta leczenia, pobytu w szpitalu ale nie ma nic wspolnego z wyplata chorobowego.
Inne ubezpieczenie to jest ubezpieczenie socjalne SVB, ktore oplaca pracodawca i skladka jest czescia skladowa podatku dochodowego. Dla jasnosci, to pracodawca odprowadza ta skladke ale z naszych dochodow.
Z ubezpieczenia SVB placone jest chorobowe, renty, emerytura, zasilki socjalne itp.
 
 
ZuziaZ 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 52
Wysłany: Nie Mar 28, 2010 5:33 pm   

Dokladnie o to mi chodzilo ( moj pierwszy post) tylko moze niezbyt dokladnie to napisalam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group