NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Postepowanie z ubezpieczycielem w przypadku kolizji
Autor Wiadomość
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Wto Mar 30, 2010 10:05 pm   Postepowanie z ubezpieczycielem w przypadku kolizji

Sasiad mi obtarl samochod, wypelnilismy pierwsza strone formularza szkodowego, kazdy ma jedna kopie. Ja jestem tu poszkodowany. Sasiad przeslal swoja kopie do swojego ubezpieczyciela, a ja nie wiem co teraz zrobic. Na drugiej stronie tego formularza jest seria pytan, m.in. koszty naprawy (ktorych nie znam). Za to tez jest tak, ze musze to wyslac do mojego ubezpieczyciela, zeby on zorganizowal rzeczoznawce, ktory zdaje sie ma wycenic szkode. Ale jak ja moge to wyslac, skoro musze wypelnic te druga strone, na ktorej musze podac koszt naprawy?

Gdzies tu czegos nie rozumiem. Czy ktos moze opisac gdzie sie myle i w ogole opisac jak wyglada procedura? Zarowno ja jak i sasiad mamy auta na holenderskich blachach.
_________________
Dumny Polak
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Wto Mar 30, 2010 10:39 pm   

Podlacze sie... Gdzie zdobyc ten formularz? Rok temu dostalem od Reaal'a ale gdzies mi wcielo, teraz mam ubezpieczenie z ASR i takiego formularza nie dostalem. Atakowac ASR?
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Wto Mar 30, 2010 10:41 pm   

Mozesz wydrukowac:
http://www.netpolis.nl/co...deformulier.pdf
_________________
Dumny Polak
 
 
alicja2911 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 29 razy
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 390
Wysłany: Śro Mar 31, 2010 8:15 am   

Najlepiej jak skontaktujesz sie z ubezpieczycielem ,oni podadza Ci adres serwisu ,ktory zajmuje sie naparwa i wyceni szkode.Tak bylo w naszym przypadku.Ubezpieczyciel podal adres ,umowilismy sie na naprawe ,podal nam sume naprawy
http://www.stam.nl/stam/p000203/merken/schadenet
Oni sami robia zdjecia,kontaktuja sie ubezpieczycielem.
My ubezpieczeni jestesmy w KUPERUS.
Ostatnio zmieniony przez alicja2911 Śro Mar 31, 2010 8:17 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
marzena 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 99
Wysłany: Śro Mar 31, 2010 9:16 am   

Mozesz zrobic tak jak Alicja napisała lub mozesz podjechac do uprawnionego do wyceny szkod warsztatu i poprosic o wycene ( bedziesz mogl wtedy wypelnic druga strone formularza). Wysylasz wypelniony dokument do ubezpieczalni i czekasz na odpowiedz ;) .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group