NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kilka pytań w sprawie pracy
Autor Wiadomość
stawek 
Poczatkujacy

Wiek: 33
Dołączył: 29 Kwi 2010
Posty: 14
Skąd: Staszów
Wysłany: Wto Maj 11, 2010 3:55 pm   Kilka pytań w sprawie pracy

Witam. Dostałem ofertę pracy w Holandii i zastanawia mnie kilka rzeczy min.
W tabeli z zarobkami jaką mi wysłali wyczytałem, że w moim wieku mogę dostać za godzine 6 euro co przy 40 godzinach daje 960Euro miesięcznie, wynik jak dla mnie nie taki zły ale jest jedno małe ale. Firma ta liczy sobie 70E/tyg za mieszkanie oraz 19E/ubezpieczenie co po odliczeniu daje wynik ok 600E/na miesiąc. Proszę powiedzieć mi czy takie są mniej więcej miesięczne płace w Holandii ? Przy dodatkowych kosztach utrzymania się tj. np jedzenie itp, i słabym kursie euro w PL daje mi to lekko ponad 2tys zł/mies. Czy to jest możliwe, że zarobki te są tak niskie ? Proszę o wasze wypowiedzi na ten temat.
Ostatnio zmieniony przez stawek Wto Maj 11, 2010 4:09 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
bobikpl 
Super gaduła
:)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 352
Skąd: Friesland
Wysłany: Wto Maj 11, 2010 5:09 pm   Spróbuję odpowiedzieć

Zarobki minimalne do wieku 23 lat rzeczywiście są takie niskie

Płaca minimalna brutto:
Tak to wygląda dla 19o latka w 2010


LEEFTIJD (wiek) 19
MINIMUMLOON PER MAAND 739,00
min.wypłata za miesiąc


Cytat:
W tabeli z zarobkami jaką mi wysłali wyczytałem, że w moim wieku mogę dostać za godzine 6 euro co przy 40 godzinach daje 960Euro miesięcznie

Być może ta firma oferuje większe stawki,ale jestem przekonany że też to są kwoty BRUTTO,upewnij się.
Na rękę (szacunkowo!) z 960 brutto wychodzi 837,67 (www.loonwijzer.nl)
dochodzi do tego obowiązkowe ubezpieczenie,opłata za kwaterę i inne takie

Na oszczędne "życie" bez używek potrzebujesz od 70 euro tygodniowo.

Jak nie masz w PL nic do roboty to pakuj "tasze" i witaj przygodo :081:
Powodzenia!
Ostatnio zmieniony przez bobikpl Wto Maj 11, 2010 5:42 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Wto Maj 11, 2010 10:42 pm   

stawek napisał/a:
daje mi to lekko ponad 2tys zł/mies. Czy to jest możliwe, że zarobki te są tak niskie ?


Niskie? Zarobisz tyle w Pl (nie mowiac juz o zaoszczedzeniu).
A co do tematu: dodam jeszcze, ze minimalna stawka godzinowa brutto dla 19 sto latka wynosi € 4.6 (przy 40h, wliczajac wakacyjne). Wiec i tak proponuja Ci wiecej niz musza.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
spawacz1234 
Poczatkujacy

Dołączył: 13 Kwi 2010
Posty: 4
Wysłany: Śro Maj 12, 2010 8:58 pm   Re: Spróbuję odpowiedzieć

bobikpl napisał/a:

Jak nie masz w PL nic do roboty to pakuj "tasze" i witaj przygodo :081:
Powodzenia!


Obawiam się, że to "witaj przygodo" skończy się powrotem z płaczem i długami do domu.

Na tydzień to wyjdzie max z 150 euro - tym bardziej, że kolega jeszcze nie wie, że domek (czyt. na 80% zatęchła speluna) i ubezpieczenie odliczane będzie od kwoty netto.

Nie wie też pewnie, że będzie codziennie kasowany za transport z 3 euro, czy pójdzie do roboty cz nie. Chyba, że będzie mieszkał blisko zakładu pracy, w co wątpie.. ale kto wie, może się uda....

I, że trzeba coś jeść i pić - nie mam na siłę na myśli alkoholu...

No i oczywiście nie ma też gwarantowane, że będzie miał te 40 g godzin pracy, a patrząc na opłaty za mieszkanie, co już na kilometr śmierdzi agencją, jak dla mnie też na 80% takiej gwarancji nie ma....

Koniec końców czasem Ci się uda wyrwać z 50 euro na tydzień (po kosztach żarcia), a innego będziesz na minusie....

Lekko jak dla mnie wyciągniesz tyle co polski bezrobotny z prawem do zasiłku...

Decyzja nalezy do Ciebie...

Nie chcę straszyć, ale widziałem ludzi ze stawką 8,50 i nawet godzinami, które zostały zjedzone przez wszystkie możliwe opłaty....

Ja tu już siedzę 4 miesiąc i moje wszystkie kalkulacje "ile to już lekko wyciagnę" poszły spać na drzewo. Teraz, żałuję, miałem normalną robotę w Polsce, ze sporą szansą na awans i 2 z kawałkiem na rękę, to się w bagno sam wpakowałem na swoją prośbę.

Teraz post bedzie edytowany.

Żebyś cokolwiek miał więcej z Holandii, porównując to do Polski, to musisz ciagnać więcej niż 1500 euro.

Przy swoich stawkach wiekowych, to może 1/3 wyciagniesz...

A jak ktoś mówi, że 1000 euro d zarobienia to dobra kasa, to Panie/Panowie, widać, że nigdy w kraju nie pracowaliście, gówno mieliście, macie i to może jest dla was raj na ziemi.

Dzięki Holandii nie dorobicie się niczego w Polsce, chyba, że tam na miejscu, to się zagadzam.

A teraz typki zarobkowe.

Pamiętam taką sytuację, raz wiozłem taką dwójkę - kolegów "Europejczyków", obydwaj bez SOFI, jeden 25, drugi 23 lata - obydwaj nawet prawa jazdy nie mieli, ale snuli fantazje na tylnej kanapie jakie fury sobie kupią, za parę miesięcy...

Jeden miał 32 godziny odwalone, drugiemu się 35 udało zrobić....

Czekam na Wasze fury Panowie....

Poznałem też biznesmana, z holedenderskim obywatelstem, siedzacacym na zgnilym bungalowie. 6 lat w kraju tulipanów, bez laptopa, bez auta, ale za to z para cuchnacych skarpet. Wiecznie pozycza ode mnie fajki, ale ma juz paszport. Na jaranie też jakoś miał. Na co mu on ???? Skamlal, żeby mu film puscic jak ogladalem na sluchawkach. Strasznie stroszyl pióra, ale był nikim - jeszcze chciał pożyczyć 50 euro na bilet do Polski na urlop. Żałosne.

Pozdrawiam, zdobywce przygód...

Oby Ciebie to nie spotkało....

Ja niedługo sta spadam.

SPW1234
Ostatnio zmieniony przez spawacz1234 Czw Maj 13, 2010 12:33 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
bati3 
Gaduła

Dołączyła: 12 Lip 2009
Posty: 130
Wysłany: Czw Maj 13, 2010 7:06 am   

jeszcze gdyby biura tak nie wykorzystywaly ludzi to by bylo ok ale teraz jest max wyzysk i ciezko jakas fortune odlozyc szczegolnie jak sie ma ponizej 23 lat, jestem ciekaw czy sytuacja sie pogorszy
 
 
guust 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 546
Wysłany: Czw Maj 13, 2010 8:06 am   

stawek,
znajdz sobie prace w PL, lub jedz do Uk, przynajmniej jezyk podszkolisz, bo w NL w Twoim wieku to czas zmarnowany, ani pieniedzy, ani jezyka.... no chyba ze na palenie chcesz przyjechac, hehehe
 
 
spawacz1234 
Poczatkujacy

Dołączył: 13 Kwi 2010
Posty: 4
Wysłany: Nie Maj 16, 2010 2:52 am   

A ja, dokładnie po wysłaniu ostatniego posta, dostałem na drugi dzień rano następnego solarisa. Ten tydzień był owocny, 187 euro. Tak się w.......łem, że akurat bus leciał na Polskę i jeszcze koleś zadzwonił, że u nas w mieście robota jest.

Wczoraj byłem na rozmowie, po godzinie czekania w kolejce 14 osób, wybrano osiem na magazyn.... W tym mnie...

Tak więc w mieście wojewódzkim, jestem nie jakimś tam fizolem, tylko oficjalnie magazynierem, połowa roboty to komputer, 1/4 widlak, reszta to nudzenie się....

Poza pełnym ubezpieczeniem ZUS, firma daje jeszcze pakiet ubezpieczeniowy Generali, i obiadki w robocie na stolowce za 5 zł dofinansowywane.

A nie jak w agencji w Holandii oddaje się 18 euro a nie ma się nic, zwłaszczca emerytury.

I dokładnie pracuje się 8 godzin, jak jest opcja można być dłuzej - wówczas każda godzina +20%. Może wejdzie 3 zmiana w nocy, to wtedy +50%.

Minimalna pensja 1700 zł netto, opcjonalna (czasem są soboty, albo godzinka czy dwie dłużej) - średnio wyciąga się 2 tysiące na łapkę.... Po pół roku gwarantowane 2000 zł minimalnej, więc pewnie z 2400 zł wyjdzie....

I na co mi Holandia, przyznaję, że po wyjściu z rozmowy kwalifikacyjnej z płaczem ulgi przyjąłem wiadomość, że mnie wzięli....

W Holandii udawało mi się 500 euro odłożyć miesięcznie, tu muszę wprawdzie zapłacić za benzynkę, żeby dojechać do roboty i parę innych rzeczy ale jestem u siebie... I te kilka stówek różnicy nie jest nawet warte dyskusji...

Poza tym mam pełne ubezpieczenie, nawet NW dla rodziny, a tam nie miałem nic.

Tyle w temacie,

PZDR SPW1234
 
 
Gregry 
Poczatkujacy
gregry

Dołączył: 21 Paź 2008
Posty: 16
Skąd: NL
Wysłany: Nie Maj 16, 2010 4:24 am   

Stawek-Tak jak widzisz nie wygląda to tak różowo.Stawki jakie biura podają to jedno,nie zawsze się to zgadza w rzeczywistości,no i niestety jeszcze te koszty,także sam musisz temat przemyślec i podjąc decyzję.

spawacz1234-no widzisz człowieku Ty to szczęściarz jesteś...powodzenia życzę,aaa i nie zapomnij iśc na wybory :039:
_________________
gregry
 
 
bati3 
Gaduła

Dołączyła: 12 Lip 2009
Posty: 130
Wysłany: Nie Maj 16, 2010 8:44 am   

pracujcie w polsce jak macie mozliwosc za ok 1500-2000 bo tu sie jedynie garba dorobice w tych polskoholenderskich uitzendburach szkoda marnowac zycie dla wyzyskiwaczy, handlarzy bialymi niewolnikami
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group