NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Praca sezonowa
Autor Wiadomość
domols1 
Poczatkujacy

Wiek: 31
Dołączył: 23 Maj 2010
Posty: 7
Wysłany: Nie Maj 23, 2010 1:58 pm   Praca sezonowa

Witam, jestem nowy na forum wiec jesli cos przekrece i napisze cos w nieodpowiednim dziale to z gory przepraszam ;-) . Nazywam sie Dominik mam 18 lat i od 3 lat jezdze za granice do pracy do taty na budowe na wakacje ale nie wiem czy w tym roku uda mi sie wyjazd i slyszalem cos o firmie UKD tak wiec pierwsze moje pytanko czy slyszal ktos cos o tej firmie i czy moze sie ktos o niej cos wypowiedziec. Drugie moje pytanie dotyczy pracy "na bialo", poniewaz jeszcze nie wiem czy ta firma zatrudnia tez osoby na czarno gdzie w moim przypadku bardzo by mi sie to przydalo, poniewaz jestem zatrudniony jako pracownik mlodociany na warsztacie i chyba podczas urlopu nie moge jechac do innej legalnej pracy (tego tez sie jeszcze nigdzie nie dowiedzialem, jak to konkretnie jest) moze ktos z was wie jak ten problem ugryzc. Po trzecie interesuje mnie tez jak to jest z ubezpieczeniem, czy jezeli pracowalbym na czarno to tez sie moge o nie starac ? Narazie to chyba tyle w razie jakbym sobie cos przypomnial to bede dopytywal, za wszystkie odpowiedzi serdeczne dzieki i mam nadzieje ze bede mogl podziekowac za pomoc osobiscie na wakacje :) ) przy jakims piwku ;)
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Nie Maj 23, 2010 7:16 pm   

UKD to nie zadna firma, a uitzendbureau, czyli biuro posrednictwa pracy. Jakim cudem biuro moze zatrudnic kogos na czarno :lol: ? Na czarno to sie ewentualnie mozesz zaciagnac gdzies bezposrednio, najlepiej w jakiejs malej firmie, po znajomosci.

Ubezpieczenie- jasne, ze mozesz miec pracujac na czarno. Kosztuje ok 80-90 euro miesiecznie.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
domols1 
Poczatkujacy

Wiek: 31
Dołączył: 23 Maj 2010
Posty: 7
Wysłany: Nie Maj 23, 2010 7:52 pm   

suska napisał/a:
UKD to nie zadna firma, a uitzendbureau, czyli biuro posrednictwa pracy. Jakim cudem biuro moze zatrudnic kogos na czarno :lol: ? Na czarno to sie ewentualnie mozesz zaciagnac gdzies bezposrednio, najlepiej w jakiejs malej firmie, po znajomosci.

Ubezpieczenie- jasne, ze mozesz miec pracujac na czarno. Kosztuje ok 80-90 euro miesiecznie.


Aha, no tak w ogole to jestem od 3 dni praktycznie w temacie i jeszcze nie za wiele wiem co i jak, a takie jeszcze male pytanko czy ma ktos wlasnie jakies namiary na jakies jak mowisz male firmy, zatrudniajace na czarno a jesli tak to jak to wyglada i do jakiej pracy ?
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Nie Maj 23, 2010 7:57 pm   

Nie mam zielonego pojecia, moze ktos kto jest obeznany w tym temacie, sie wypowie.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
domols1 
Poczatkujacy

Wiek: 31
Dołączył: 23 Maj 2010
Posty: 7
Wysłany: Nie Maj 23, 2010 8:51 pm   

suska napisał/a:
Nie mam zielonego pojecia, moze ktos kto jest obeznany w tym temacie, sie wypowie.
No bardzo bylbym wdzieczny. a powiedz mi nie wiesz czy podczas urlopu na praktykach mozna jakos legalnie wyjechac i tez sie na bialo zatrudnic ? czy jest to raczej nie mozliwe ?
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Nie Maj 23, 2010 8:59 pm   

A jaki masz ten urlop? Platny czy nie? Bo jesli nie, to mysle, ze bez problemu, jesli pltny no to nie jestem pewna.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
domols1 
Poczatkujacy

Wiek: 31
Dołączył: 23 Maj 2010
Posty: 7
Wysłany: Nie Maj 23, 2010 9:06 pm   

Sluchaj ja mam wporzadku szefa i moge sie z nim dogadac albo tak albo tak i da mi taki jaki bede chcial takze nie ma problemu ale no zalozmy ze wezme bezplatny to co dalej ?
 
 
siemej 
Gaduła

Dołączyła: 02 Sty 2009
Posty: 158
Wysłany: Nie Maj 23, 2010 9:26 pm   

domols1 z tego co mi wiadomo, jezeli bierzesz urlop to mozesz normalnie w trakcie niego pracowac i to niewazne czy w Polsce czy zagranica. Odnosnie firm zatrudniajacych na czarno nie moge Ci pomoc, bo takowych nie znam. Gdybys zatrudnil sie normalnie w jakims biurze posrednictwa to pracujac w Polsce i zagranica musisz sie w PL rozliczyc w US z tego co zarobiles zagranica. Ale to juz troszke inny temat. Tak wiec formalnie nie ma przeszkod, zeby pracowac gdzie indziej majac urlop u swojego pracodawcy i praktyki rowniez w tym nie przeszkadzaja. Tym bardziej, ze jak piszesz masz spoko szefa. Wielu ludzi robi tak, ze bierze w Polsce czesciowo urlop platny i czesciowo bezplatny i wyjezdza zagranice na 2 miesiace, zeby sie troche odbic finansowo.
_________________
niewazne ile mamy....zawsze chcemy wiecej....
 
 
 
domols1 
Poczatkujacy

Wiek: 31
Dołączył: 23 Maj 2010
Posty: 7
Wysłany: Nie Maj 23, 2010 11:39 pm   

siemej napisał/a:
domols1 z tego co mi wiadomo, jezeli bierzesz urlop to mozesz normalnie w trakcie niego pracowac i to niewazne czy w Polsce czy zagranica. Odnosnie firm zatrudniajacych na czarno nie moge Ci pomoc, bo takowych nie znam. Gdybys zatrudnil sie normalnie w jakims biurze posrednictwa to pracujac w Polsce i zagranica musisz sie w PL rozliczyc w US z tego co zarobiles zagranica. Ale to juz troszke inny temat. Tak wiec formalnie nie ma przeszkod, zeby pracowac gdzie indziej majac urlop u swojego pracodawcy i praktyki rowniez w tym nie przeszkadzaja. Tym bardziej, ze jak piszesz masz spoko szefa. Wielu ludzi robi tak, ze bierze w Polsce czesciowo urlop platny i czesciowo bezplatny i wyjezdza zagranice na 2 miesiace, zeby sie troche odbic finansowo.


aha, no to pieknie ze nie ma problemu z tym. ale dla wlasnego spokoju pojde jeszcze do urzedu pracy i sie dowiem na tip top. co do tego ze ludzie biora i tak i tak to moj szefo sie napewno nie zgodzi bo od 24.03 po wypadku jestem na L4 takze chyba zawalu by dostal jakbym mu powiedzial ze jeszcze cale wakacje chce wolne :P do tego stopnia to go jeszcze nie znam hehe
 
 
siemej 
Gaduła

Dołączyła: 02 Sty 2009
Posty: 158
Wysłany: Pon Maj 24, 2010 11:22 am   

domols1 napisał/a:
aha, no to pieknie ze nie ma problemu z tym. ale dla wlasnego spokoju pojde jeszcze do urzedu pracy i sie dowiem na tip top. co do tego ze ludzie biora i tak i tak to moj szefo sie napewno nie zgodzi bo od 24.03 po wypadku jestem na L4 takze chyba zawalu by dostal jakbym mu powiedzial ze jeszcze cale wakacje chce wolne do tego stopnia to go jeszcze nie znam hehe


Z tym urlopem chodzi o to, ze jezeli ktos ma tylko 20-25 dni platnego, to zeby posiedziec 2 miesiace za granica to musi wziasc bezplatny ;)

Wnioskuje wiec, ze chcesz wyjechac gdzies na ok. 1 miesiac. Pytanie tylko brzmi czy Ci sie to oplaca? Jezeli bedziesz pracowal przez posrednika to za wiele nie zarobisz, bo jak sam napisales na poczatku masz 18 lat (stawka wiekowa). Policz sobie ile musisz na "dzien dobry" wylozyc na sam wyjazd. Pozniej za cos rowniez musisz zyc, a i wrocic trzeba. Przemysl dobrze czy napewno az tak to sie oplaca. Chyba, ze oprocz oprocz pieniedzy chcesz jeszcze cos przezyc, chociaz sam pisales, ze juz w Holandii pracowales. Pozdrawiam :)
_________________
niewazne ile mamy....zawsze chcemy wiecej....
 
 
 
norbertz333 
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 7
Wysłany: Pon Maj 24, 2010 3:28 pm   

Jasne wszyscy zatrudnijcie się na czarno a pracodawca będzie ręce zacierał.TO JEST NIE LEGALNE. :072:
 
 
domols1 
Poczatkujacy

Wiek: 31
Dołączył: 23 Maj 2010
Posty: 7
Wysłany: Pon Maj 24, 2010 8:00 pm   

siemej napisał/a:
domols1 napisał/a:
aha, no to pieknie ze nie ma problemu z tym. ale dla wlasnego spokoju pojde jeszcze do urzedu pracy i sie dowiem na tip top. co do tego ze ludzie biora i tak i tak to moj szefo sie napewno nie zgodzi bo od 24.03 po wypadku jestem na L4 takze chyba zawalu by dostal jakbym mu powiedzial ze jeszcze cale wakacje chce wolne do tego stopnia to go jeszcze nie znam hehe


Z tym urlopem chodzi o to, ze jezeli ktos ma tylko 20-25 dni platnego, to zeby posiedziec 2 miesiace za granica to musi wziasc bezplatny ;)

Wnioskuje wiec, ze chcesz wyjechac gdzies na ok. 1 miesiac. Pytanie tylko brzmi czy Ci sie to oplaca? Jezeli bedziesz pracowal przez posrednika to za wiele nie zarobisz, bo jak sam napisales na poczatku masz 18 lat (stawka wiekowa). Policz sobie ile musisz na "dzien dobry" wylozyc na sam wyjazd. Pozniej za cos rowniez musisz zyc, a i wrocic trzeba. Przemysl dobrze czy napewno az tak to sie oplaca. Chyba, ze oprocz oprocz pieniedzy chcesz jeszcze cos przezyc, chociaz sam pisales, ze juz w Holandii pracowales. Pozdrawiam :)


Kolego w holandii nie pracowalem tylko w Berlinie. Co do tego czy sie oplaca to spojrz na to z tej strony ze przez caly rok nie mam wiekszego dochodu to tutaj niech zarobie juz nawet na czysto zeby to odlozyc 600-700 euro to zawsze cos bo w polsce napewno tyle za 5 tygodni pracy nie odloze, chyba sie zgodzisz ze mna ?
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pon Maj 24, 2010 9:08 pm   

600-700 euro ODLOZYC :lol: ?
W wieku 18 lat Twoja stawka brutto wynosi 4,11 (36h/tydzien), 3,89 (38h/tydzien), 3,70 (40h/tydzien)

Czyli przy 40h na tydzien zarobisz ok 150 euro brutto miesiecznie, netto wyjdzie to z 130 euro (nie podam Ci dokladnej kwoty bo loonwijzer cos nawala). To daje Ci jakies 600 euro na reke miesiecznie (przy odrobinie szczescia, dostaniesz troche wyzsza stawke, ale niewiele wieksza, ja dostaje obecnie ok 50 centow wiecej niz moja stawka minimalna). Odlicz sobie zakwaterowanie, ubezpieczenie (chociaz nie musisz go chyba miec jako pracownik sezonowy), jedzenie. Nie oplaca Ci sie (moim zdaniem).
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
domols1 
Poczatkujacy

Wiek: 31
Dołączył: 23 Maj 2010
Posty: 7
Wysłany: Wto Maj 25, 2010 6:24 pm   

suska napisał/a:
600-700 euro ODLOZYC :lol: ?
W wieku 18 lat Twoja stawka brutto wynosi 4,11 (36h/tydzien), 3,89 (38h/tydzien), 3,70 (40h/tydzien)

Czyli przy 40h na tydzien zarobisz ok 150 euro brutto miesiecznie, netto wyjdzie to z 130 euro (nie podam Ci dokladnej kwoty bo loonwijzer cos nawala). To daje Ci jakies 600 euro na reke miesiecznie (przy odrobinie szczescia, dostaniesz troche wyzsza stawke, ale niewiele wieksza, ja dostaje obecnie ok 50 centow wiecej niz moja stawka minimalna). Odlicz sobie zakwaterowanie, ubezpieczenie (chociaz nie musisz go chyba miec jako pracownik sezonowy), jedzenie. Nie oplaca Ci sie (moim zdaniem).


Aha, no dobra. Jutro zadzwonie do UKD i sie dokladnie wszystko wypytam a pozniej napisze na forum co oni mi powiedzieli.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group