NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
wydaje mi sie ze moja firma mnie oszukuje
Autor Wiadomość
chrupek10 
Poczatkujacy

Dołączył: 03 Kwi 2010
Posty: 5
Wysłany: Wto Cze 01, 2010 7:05 pm   wydaje mi sie ze moja firma mnie oszukuje

hej potrzebuje informacji wydaje mi sie ze moja firma mnie oszukuje, nie nalezy mi sie wakacyjne, urlopowe, mowia mi ze wszytskei dodatki mam w mojej stawce godz 8 e, umowe mam jakas dziwna pracuje ponad 180 h a placa mi za 150 co mi sie nalezy i jak odzyskac pieniadze
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Śro Cze 02, 2010 5:30 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
EdysiaK 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 24 Lip 2009
Posty: 565
Wysłany: Wto Cze 01, 2010 7:16 pm   

Moze placa Ci za ok 40 h/tyg a reszte 'odkladaja' zeby nie placic duzego podatku?
 
 
chrupek10 
Poczatkujacy

Dołączył: 03 Kwi 2010
Posty: 5
Wysłany: Wto Cze 01, 2010 7:38 pm   

na kontrakcie mam 38 tyg godzin i 8.14 brutto numer A i zadnych dodatkow wszytsko ponoc w tej stawce jest
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Śro Cze 02, 2010 1:28 pm   

Jeszeli jest w stawce to MUSI to byc udokumentowane na loonstrooke. Jesli tego tam nie ma to mozesz smialo straszyc ich sade czy zwiazkami zawodowymi. Jak nie zmiena jeszcze wtedy to przejdz sie do Juridisch Lokket: http://www.juridischloket.nl/Pages/default.aspx tam otrzymasz darmowa pomoc prawna.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
bobikpl 
Super gaduła
:)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 352
Skąd: Friesland
Wysłany: Śro Cze 02, 2010 5:05 pm   

Myslę że nalezało by rozszyfrować twój "pasek" z wyplaty (salarisspecificatie,loonstrookje czy jakoś tak się to pisze :)
Przeważnie są tam 2 pozycje

vacantiegeld
vacantiedagen

Vacantiegeld to pieniądze "wakacyjne",wypłacane 1 lub 2 razy w roku.Słyszałem o "wliczonym" wakacyjnym ale to chyba wałek
Na vacantiedagen powinna się odkładać kwota za należny urlop,wypłacana jest po urlopie


Płaca minimalna w 2010 wynosi brutto 64,97 za dzień/8 godzin=8.12 więc nie wydaje mi się żeby wakacyjne było wliczone do twojej wypłaty ,bo jak piszesz masz 8.14 za godzinę.

Gdzieś giną twoje nadgodziny,dostajesz z zakładu w którym pracujesz wykaz godzin?

Wrzuć może skan "paska" ew. przepisz-może coś razem wymyślimy.
Ostatnio zmieniony przez bobikpl Śro Cze 02, 2010 5:19 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
andar 
Poczatkujacy

Dołączyła: 07 Sty 2010
Posty: 19
Wysłany: Śro Cze 02, 2010 5:35 pm   

A może jesteś zatrudniony jako Vakantiekrachten? Bo z tego co kojarzę na tej umowie rzeczywiście wszystko jest wliczone w pensję.
 
 
chrupek10 
Poczatkujacy

Dołączył: 03 Kwi 2010
Posty: 5
Wysłany: Czw Cze 03, 2010 8:07 am   

ja osobiscie nie ostalem zadnego odcnka z wyplata, moja umowa widnieje na jednej kartce, chlopacy ktoirzy ze mna przuja, jeden od roku tutaj pracuje, i na jego odcinku jest napisane o wakacyjnym i urlopowym, lecz firma wpiera sie tym, ze wszytsko w stawce jest zaplacone. jezeli ktos chce niech napisze mi swoj e-mail przesle kopie mojej niby umowy gdzie nawet tam mojego podpisu nie ma..... a jak powiedzialem do szefa ze powinienem dostac to co mi sie nalezy to powiedzial, ze i tak duzo dostajemy:( wszystkie godziny mam udokomentowane, wiec czy mozna od nich wyciagnac pieniadze?
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Cze 03, 2010 9:09 am   

http://www.niedziela.nl/f...8ceda59056de2cf

tu masz temat gdzie robimy tlumaczenia.
pokaz tam swój kontrakt to moze ktos bedzie chcial ci wytlumaczyc
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
bati3 
Gaduła

Dołączyła: 12 Lip 2009
Posty: 130
Wysłany: Czw Cze 03, 2010 6:01 pm   

chrupek10 napisał/a:
ja osobiscie nie ostalem zadnego odcnka z wyplata, moja umowa widnieje na jednej kartce, chlopacy ktoirzy ze mna przuja, jeden od roku tutaj pracuje, i na jego odcinku jest napisane o wakacyjnym i urlopowym, lecz firma wpiera sie tym, ze wszytsko w stawce jest zaplacone. jezeli ktos chce niech napisze mi swoj e-mail przesle kopie mojej niby umowy gdzie nawet tam mojego podpisu nie ma..... a jak powiedzialem do szefa ze powinienem dostac to co mi sie nalezy to powiedzial, ze i tak duzo dostajemy:( wszystkie godziny mam udokomentowane, wiec czy mozna od nich wyciagnac pieniadze?


nalezy ci sie wakacyjne jak i kazdemu innemu kto pracuje nawet na kontrakt zerogodzinowy, to wakacyjne to po prostu 8% zarobionej kasy bys to zobaczyl na swoim salarisie ktory co tydz ci powinni dawac jesli co tydz placa
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group