NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wybory parlamentarne 9 czerwca
Autor Wiadomość
aymar 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 508
Wysłany: Pią Cze 11, 2010 8:42 am   

słuchajcie co on mówi "minder emigratie"- Polacy kim tu są?
_________________
Bóg często nas odwiedza,ale przeważnie nie ma nas w domu...
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Cze 11, 2010 9:03 am   

aymar, mniej czy wecej sa juz reguly ustalone .Czytalam czesc propozycji wstepnych ustalen EU. Wyobras sobie ze to nie tylko nastapi w NL ale tez w innych krach starej unji.
DE od poczatku mialo inne prawo wiec teraz pomysly Wilders tez moga byc zealizowane ob sa calkiem podobne do panujacych praw w DE.
NP: pozwolenia na prace , okres przejsciowy, zadnych dotacji z panstwa bez obywatelstwa czyli cos w stylu praw ktore tu panowaly przez 2004 rokiem. I co bardzo wpadajace w oko to nie odnosi sie tylko do polakow ale do nieuwe lidstaten no i TR i maroko

[ Dodano: Pią Cze 11, 2010 9:09 am ]
aymar napisał/a:
słuchajcie co on mówi "minder emigratie
a tak na marginesie nie bedzie mi az tak przykro nie napotykac za kazdym rogiem "" kur.... to czy h...j tamto " nie bede tesknila za Turkami ktorzy po 30 latach nie umieja po Holendersku powiedziec dziekuje ale wiedza dokladnie jakie dodatki moze uktrecic i ile od panstwa. .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Pią Cze 11, 2010 9:04 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
aymar 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 508
Wysłany: Pią Cze 11, 2010 10:09 am   

Tu na pewno macie rację, ja też widze oczywiscie takich ludzi, cały czas zastanawiają mnie tylko komentarze ze świata mówi się o wielkich zmianach w NL w związku z tymi wyborami więc myslę w jakim stopniu dotknąć moze to dotyczyć nas Polaków, tak raczej należy.
_________________
Bóg często nas odwiedza,ale przeważnie nie ma nas w domu...
 
 
guust 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 546
Wysłany: Pią Cze 11, 2010 5:47 pm   

w zalozeniach komunizm tez jest slusznym systemem....

jak czyta sie program kazdej partii to z wiekszoscia zawsze mozna sie zgodzic, ale nie kazdy wie jak do tego darzyc, jakimi metodami....

baileys, a co ma do rzeczy czy glosowalem czy nie?

Dziwne ze PVV wygralo tylko w limburgii skad pochodzi wilders a nie w innych regionach... czyzby tylko tam byli tak 'oswieceni' ludzie? (a zarty o limburczykach znacie? mysle ze akurat ten kandydat wpisuje sie w 100% w te zarty...)

Ja wiem jedno, ze polityka sie tu nie wpycha w zycie zwyklych obywateli jak w PL, wiec czy wilders czy inna osoba, niewiele to zmieni dla zwyklego zjadacza chleba, bo nie bedzie mial poparcia wprowadzic swoje chore pomysly, a za 4 lata zniknie ze sceny politycznej razem z PVV....
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Cze 11, 2010 6:23 pm   

guust napisał/a:
a co ma do rzeczy czy glosowalem czy nie?
a to ze jesli nie glosowales to raczej powiem ze nie masz glosu teraz zeby kogos oczerniac lub wychwalac.
A dwa to nieglosowales bo : nie masz jeszcze prawa wiec tymbardziej odpusc sobie zwlaszcza krytykowanie kogos kto glosowala i ma inne zdanie jak ty.
nie glosowales bo cie miales ochoty/czasu i z tego to powodu jeszcze wiecej jak z poprzedniego powinnes swoje wypusty ( bezpodstawne ) zachowaj dla siebie.
guust napisał/a:
Dziwne ze PVV wygralo tylko w limburgii
moze i tam byl partia nr1
ale na skale narodowa jest jedna z 3 najwiekrzych.
Twoje wypowiedzi swiadcza o kims bradzo niedowartosciowanym , ktory na wiele tematow wie tyle co zaslyszy lub gdzies nie doczyta - czyli 2 x nic. W wielu wywodach bardzo krytykujesz i obrazasz innych ktorzy sie z toba nie zgadzaja lub nie bronia swoim zyciem ... polski z ktorej uciekli .Chyba jeszcze czegos to nie wiesz o holandi . NL jest wolnym krajem i tu jest wolnosc slowa.
Tak na zakonczenie nie komentu i nie odpowieadaj swoimi smiesznymi wywodami , na moja wypowiedz.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
guust 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 546
Wysłany: Pią Cze 11, 2010 6:44 pm   

baileys napisał/a:
NL jest wolnym krajem i tu jest wolnosc slowa.


baileys napisał/a:
z tego to powodu jeszcze wiecej jak z poprzedniego powinnes swoje wypusty ( bezpodstawne ) zachowaj dla siebie.


ot i cenzura, ale to nie cenzura, bo to cenzura, maslo maslane pani baileys, troche zdryfowalas na moj temat, co ma sie nijak do tematu....
jak zauwazylas kazdy ma prawo do krytyki i z niego korzystam, Tobie sie to moze nie podobac, ale jakos to przezyje....
co do glosowania, to jest indywidualna sprawa i wybory sa tajne, i tyle temacie....

Wroc do tego watku przy najblizszych wyborach (ktore mysle beda wczesniej niz za 4 lata) i przeczytaj wtedy jeszcze raz swoje wypowiedzi....

tak jak LPR, PVV zniknie ze sceny politycznej, bo buduje swoj elektorat na przeciswtawianiu sie czemus, komus, a nie na budowaniu... tak jak zreszta i wyborcy na tym forum.... dla mnie tyle w temacie...
tak jak prosilas juz sie nie bede wypowiadal w tym temacie, bo 'prawa' nie mam....
 
 
Mucha_75 
Gaduła nad gadułami :-)
Mucha

Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 624
Skąd: Schiedam, GA
Wysłany: Pią Cze 11, 2010 9:56 pm   

To niech odda na kogo bym głosował jakbym miał do tego prawo



Nawet jeżeli ten opis jest z lekka przesadzony, to dokładnie oddaje to, co jest zagrożeniem dla całej Europy!! Zdaje mi się, że padła jakiś czas temu propozycja wprowadzenia obowiązkowej nauki arabskiego w szkołach. Czekam aż ktoś się odważy powiedzieć prawdę, wzorem premiera Australii

Premier Australii do muzułmanów: jeśli wam się nie podoba w tym kraju, to wyjeżdżajcie
Muzułmanie, którzy żyją zgodnie z prawami muzułmańskiego prawa (szariatu), zostaną wydaleni z Australii. Decyzja ta została podjęta przez australijskie władze w związku z walką z radykalnymi grupami, które są potencjalnymi organizatorami ataków terrorystycznych.

Premier Australii, Kevin Rudd, wywołał burzę protestów ze strony muzułmanów, gdy powiedział, że popiera agencje wywiadowcze sprawdzające i śledzące to, co dzieje się w każdym z meczetów w kraju. Oto jedne z wypowiedzi Rudda:

„Dostosowywać się powinni imigranci, a nie Australijczycy. Zgódźcie się z tym albo stąd wyjeżdżajcie. Jestem zmęczony tym, że ten naród stale martwi się o to, jak nie obrazić przedstawicieli innej kultury lub jak ich nie ograniczyć. Po atakach terrorystycznych na Bali większość Australijczyków przeżyła falę patriotyzmu. Nasza kultura rozwijała się w przeciągu ponad dwóch stuleci walk, upadków i zwycięstw, kiedy miliony mężczyzn i kobiet szukały wolności. Mówimy po angielsku, nie po hiszpańsku, libańsku, arabsku, chińsku, rosyjsku czy po innemu. Dlatego, jeśli chcecie stać się częścią naszego społeczeństwa, nauczcie się naszego języka!.”

„Większość Australijczyków wierzy w Boga. Nie jest to jakieś chrześcijańskie, prawicowe czy polityczne stwierdzenie, a po prostu fakt, ponieważ to właśnie chrześcijanie założyli ten kraj na chrześcijańskich zasadach i jest to bardzo wyraźnie widoczne w dokumentach. I mamy oczywiście prawo pokazywać o tym ilustracje na ścianach szkół. Jeśli Bóg was urazi, to proponuję wybrać inny kraj świata na swój dom, gdyż Bóg jest częścią naszej kultury. Będziemy przyjmować waszą wiarę i nie będziemy pytać, dlaczego tak wierzycie. Prosimy jedynie, byście przyjmowali też naszą wiarę i żyli z nami w pokoju i harmonii.”

„To nasze państwo, nasza ziemia i nasz styl życia i damy wam wszelkie możliwości, by się tymi rzeczami cieszyć. Jednak dopóki nie przestaniecie narzekać i płakać z powodu naszej flagi, przysięgi, chrześcijańskiej religii albo naszego trybu życia, to bardzo polecam wam skorzystanie z jednego z bardzo ważnych australijskich praw – prawa do opuszczenia tego kraju. Jeśli wam się tu nie podoba, wyjedźcie. Nie zmuszaliśmy was, byście tu przyjeżdżali. Poprosiliście, byśmy dali wam możliwość tu mieszkać. Zatem przyjmijcie kraj, który już przyjęliście.” - powiedział premier Australii, Kevin Rudd.
Ostatnio zmieniony przez Mucha_75 Pią Cze 11, 2010 10:11 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Cze 11, 2010 10:15 pm   

guust, gdybys mogl bys glosowac a nie mozesz bo poprostu jestes tym udawanym zgozknialym PATRIOTA ktory w uciekl do NL z tak ukochanej polski . I wierze ze Wilders wlasnie za takich jak ty wezmie sie w pierwszej koleji czego ty sie wlasnie boisz i dlatego tak go krytykujesz nawet nie wiedzac jakie sa jego ideje i zamierzenia. Nawet wynikow wyborow nie przesledziles do konca..............
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Cze 11, 2010 10:29 pm   

Mucha_75,
nie wklejamy calych artykulow bez podania zrodla (Regulamin forum)
nie wiem czy stad ,to sciagnales ale tu tez to jest (nie czytalam calosci )

http://www.chrzescijanin2...yjedajcie-.html
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pią Cze 11, 2010 10:30 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
filnec 
Gaduła


Pomógł: 3 razy
Wiek: 42
Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 168
Skąd: Twente / Hengelo
Wysłany: Sob Cze 12, 2010 12:07 am   

a wracając do początku: tylko Geert jest warty takiej debaty? powiedziano o nim juz sporo i to bardzo (tu i tam), poczekajmy kilka miesiecy i zobaczymy (wiemy juz ze oszukal swoja lwia grupe wyborcow, bez ktorej nie dostalby 24 stolkow, i jest skory zawrzec z vvd deal w/s wieku emerytalnego). Bardziej ciekawe jaka koalicja nas czeka; my holendro-polacy jako nowoczesny narod moglibysmy spojrzec na sprawe z pod nieco innego kąta ... czy homogenia (takaaa swojska) jest wazniejsza od rownosci wszystkich narodow i ras, czy ekonomia wazniejsza od ekologii. Szkoda czasu na klotnie.
na marginesie: pechtold i halsma mają "jeszcze" lepsze pomysly ... ;)
 
 
 
Mucha_75 
Gaduła nad gadułami :-)
Mucha

Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 624
Skąd: Schiedam, GA
Wysłany: Sob Cze 12, 2010 12:43 pm   

Gochna H napisał/a:
Mucha_75,
nie wklejamy calych artykulow bez podania zrodla (Regulamin forum)
nie wiem czy stad ,to sciagnales ale tu tez to jest (nie czytalam calosci )

http://www.chrzescijanin2...yjedajcie-.html


Oki, sorki Gochna, tak stamtąd to wkleiłem. Artykuł można znaleźć na właśnie takich stronach, jak i mocno prawicowych, bo niestety istnieje pseudopoprawność polityczna mediów powszechnych. A jeżeli ktoś już zdecydował by się o tym napisać, to tytuł takiego artykułu brzmiałby np: "Skandaliczna wypowiedź premiera Australii".
Ostatnio zmieniony przez Mucha_75 Sob Cze 12, 2010 12:46 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kurczak19 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 79
Skąd: NB
Wysłany: Nie Cze 13, 2010 10:21 pm   

Widze tu ciekawa dyskusje, sam dopiero poznaje polityczne klimaty w holandii ale jako osoba chcaca tu pozostac mam pytanie odnoscie hipotheekrente. Jaka jest szansa, ze przy obecnych wynikach wyborow w nl nie zostanie to zniesiane. Slyszalem ze pvv jest za pozostawieniem hipotheekrente oraz ze cda bylo przeciwne. Wie ktos z forumowiczow jakie poglady maja inne partie na ta jakze wazna dla nas sprawe? ktore partie sa za a ktore chca zniesienia hipotheekrente? Ciekawi mnie takze jakie koalicje moga powstac (najbardziej realne) i wlasnie czy hipotheekrente jest dla tych ugrupowan czyms waznym czy moze jednak sa inne sprawy wazniejsze a ta moze byc w rozmowach koalicyjnych "poswiecona".

Pozdrawiam!!!
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Nie Cze 13, 2010 11:35 pm   

hypotheekrente zniesione?????? przeciez to procenty od kredytu hipotecznego.Jakim cudem maja byc zniesione???Albo o czyms nie wiem.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Cze 14, 2010 8:36 am   

Mathnl, hodzilo mu hypotheekrenteaftrek .
kurczak19, tu masz prosto pokazane http://nos.nl/artikel/163...ie-met-pvv.html

tu masz program do porownywania partji politycznych i ich punktow widzenia .
http://www.programvergelijking.nl/

Jak znajde chwile czasu poszpreram w necie i poszukam linka do nowelizacji europejskich ustalen.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
kurczak19 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 79
Skąd: NB
Wysłany: Wto Cze 15, 2010 10:22 pm   

Wow swietne linki! bardzo dziekuje! teraz juz wiem nieco wiecej i raczej hypotheekrenteaftrek nie bedzie zniesione wiec mozna cos myslec powoli o przyszlosci. Chodzilo mi o zwrot z podatku czesci pieniedzy wplaconych w danym roku jako splata kredytu. o innych finansowaniach (pomocach) nie slyszalem (dla kupujacych wlasny dom/mieszkanie).

pozdrawiam goraco!!!!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group