NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Gochna H
Nie Cze 27, 2010 6:25 pm
Praca przez biuro czy kontrakt?
Autor Wiadomość
Misiek7777 
Poczatkujacy
Misiek

Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 30
Wysłany: Nie Cze 27, 2010 12:16 pm   Praca przez biuro czy kontrakt?

Witam wszystkich!

Może mój temat nie wyda się interesujący, ale mam nadzieję że ktoś obiektywny pomoże w decyzji, którą nie możemy , nie umiemy podjąć.
Otóż, pracuję z żoną przez pośrednictwo pracy.
Obydwoje mamy zapewnione 40 godzin tygodniowo, pracujemy już w ten sposób jakieś ponad dwa lata.
pieniążki są na czas, mieszkanie(narzekać nie można), źle nie jest, można powiedzieć że jest ok.
Pojawiła się propozycja kontraktu i właśnie tutaj rodzi sie pytanie:
Jakie są korzyści z przejścia na kontrakt, czy nie wpadniemy z deszczu pod rynnę, bo przecież nic się nie zmieni prócz tego że sami będziemy musieli wynająć sobie mieszkanie, opłacić rachunki, ubezpieczenie i patrząc obiektywnie mając najniższą podstawę jakieś 1500-1600 netto, to po opłatach wychodzi na to samo co mamy pracując przez pośrednictwo pracy.
Owszem na kontrakcie jest wakacyjne i płatny urlop , ale za to my pracując przez biuro dostaję rozliczenie z jaropgrafu i z ubezpieczenia większe niz na kontrakcie..
proszę powiedzieć mi o plusach i minusach przejścia na kontrakt.

i tak na marginesie, żyć w holandii za najniższą pensję to tak jak żyć w Polsce za złotówki od miesiąca do miesiąca-prawda?
_________________
dziękuję z góry
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Nie Cze 27, 2010 12:26 pm   

Zanim zalozysz temat poszukaj na forum...

http://forum.niedziela.nl/viewtopic.php?t=72859
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
nuta 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 17 Cze 2009
Posty: 469
Wysłany: Nie Cze 27, 2010 12:47 pm   

korzysci z kontraktu sa takie, ze po 3 kontrakcie odstajesz kontrakt na stale,a to duza korzysc. co do wlasnego mieszkania to tez sa duze korzysci,nie boj sie posrednik na pewno tak dziala ze jeszcze zarabia na waszym mieszkaniu w mieszkaniu sluzbowym.pozatym nie zgadzam sie z ostatnim zdaniem.moze tak by bylo gdyby pracowala jedna osoba,ale skoro we 2 pracujecie i macie 1600 brutto to naprawde nie jest malo, na wiele mozna sobie pozwolic i jeszcze odlozyc.
 
 
Misiek7777 
Poczatkujacy
Misiek

Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 30
Wysłany: Nie Cze 27, 2010 12:51 pm   do suski

czytałem ten temat który podajesz w linku , ale tamte odp mnie nie satysfakcjonują
_________________
dziękuję z góry
 
 
feel_x 
Super gaduła
feel_x


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 305
Wysłany: Nie Cze 27, 2010 12:55 pm   

1500 1600 euro NETTO to dla ciebie najnizsza podstawa? najnizsza BRUTTO na 2010 rok to 1407 euro.
 
 
Misiek7777 
Poczatkujacy
Misiek

Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 30
Wysłany: Nie Cze 27, 2010 12:56 pm   

nuta napisał/a:
korzysci z kontraktu sa takie, ze po 3 kontrakcie odstajesz kontrakt na stale,a to duza korzysc. co do wlasnego mieszkania to tez sa duze korzysci,nie boj sie posrednik na pewno tak dziala ze jeszcze zarabia na waszym mieszkaniu w mieszkaniu sluzbowym.pozatym nie zgadzam sie z ostatnim zdaniem.moze tak by bylo gdyby pracowala jedna osoba,ale skoro we 2 pracujecie i macie 1600 brutto to naprawde nie jest malo, na wiele mozna sobie pozwolic i jeszcze odlozyc.




Nutko, ale mając tą najnizszą krajową po opłatach wychodzi mi to samo jakbyśmy byli na kontrakcie, ponieważ po opłatach zostaje mi praktycznie to samo....mieszkanie wynajęcie jest drogie jeże.i chcemy mieszkać sami , a chcemy bo co to za życie mieszkać non stop z kimś, więc to co dostanę wydam na opłaty, a jeszcze paliwo na dojazd które w biurze mam zapewnione..po krótce, w biurze nie interesuje mnie nic, nie muszę się o nic martwić, mamy taka prace , że można powiedzieć że pracujemy cały rok..więc reasumując z tego co można zobaczyć korzyścią jest tylko papierek podpisany na stałe, a stałą pracę to ja już mam.

[ Dodano: Nie Cze 27, 2010 12:58 pm ]
feel_x napisał/a:
1500 1600 euro NETTO to dla ciebie najnizsza podstawa? najnizsza BRUTTO na 2010 rok to 1407 euro.



hehe inaczej się wyraziłem, tzn u mnie w firmie dają tyle jako najniższą.
_________________
dziękuję z góry
 
 
feel_x 
Super gaduła
feel_x


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 305
Wysłany: Nie Cze 27, 2010 12:59 pm   

na 1 czy na 2 osoby bo to wazne no i czy brutto czy netto. czytajac twoje odpowiedzi to sam siebie przekonujesz ze przez biuro jest lepiej. pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez feel_x Nie Cze 27, 2010 1:00 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Nie Cze 27, 2010 1:07 pm   

Zrobi Ci to roznice, jak nadejdzie moment, w ktorym te prace stracisz. W biurze powiedza Ci po prostu dowidzenia, na kontrakcie masz jakies prawa.

Swoja droga-
Misiek7777 napisał/a:
będziemy musieli wynająć sobie mieszkanie, opłacić rachunki, ubezpieczenie

Biuro oplaca Ci rachunki i ubezpieczenie? A to ciekawe.

Misiek7777 napisał/a:
Owszem na kontrakcie jest wakacyjne i płatny urlop

Jako uitzendkrach rowniez masz prawo do dodatku wakacyjnego i platnego urlopu.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
feel_x 
Super gaduła
feel_x


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 305
Wysłany: Nie Cze 27, 2010 1:11 pm   

moze sobie nie zdaje sprawy ze to z jego wyplaty odciagane jest na mieszkanie i ubezpieczenie :033:
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Nie Cze 27, 2010 1:16 pm   

No dokladnie. I tak placi i tak, a jaki komfort psychiczny, ze jestes sam od siebie niezalezny. A nie od pani z biura, ktora moze cos za Ciebie zalatwi, moze nie.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
Misiek7777 
Poczatkujacy
Misiek

Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 30
Wysłany: Nie Cze 27, 2010 1:29 pm   

suska napisał/a:
Zrobi Ci to roznice, jak nadejdzie moment, w ktorym te prace stracisz. W biurze powiedza Ci po prostu dowidzenia, na kontrakcie masz jakies prawa.

Swoja droga-
Misiek7777 napisał/a:
będziemy musieli wynająć sobie mieszkanie, opłacić rachunki, ubezpieczenie

Biuro oplaca Ci rachunki i ubezpieczenie? A to ciekawe.

Misiek7777 napisał/a:
Owszem na kontrakcie jest wakacyjne i płatny urlop

Jako uitzendkrach rowniez masz prawo do dodatku wakacyjnego i platnego urlopu.



żebyś wiedziała że to owe biuro płaci mi za mieszkanie i za ubezpiecznie i wszystkie inne rachunki, jak nie masz wiedzy koleżanko to się nie wypowiadaj bo jakimś jadem bije od ciebie
_________________
dziękuję z góry
 
 
anje 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 28 Wrz 2008
Posty: 61
Wysłany: Nie Cze 27, 2010 1:54 pm   

suska nie daj się :)
 
 
Misiek7777 
Poczatkujacy
Misiek

Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 30
Wysłany: Nie Cze 27, 2010 2:00 pm   

anje napisał/a:
suska nie daj się :)



kolejna polaczka, żal mi was zawistni ludzie, taka jest właśnie nasza mentalność, niewiele osób jest w stanie pomóc, idąc ulicą to aż śmiech ciśnie się na twarz jak się patrzy na rodaków, i tutaj dajecie tego przykład:anje , suska koleżanki z wioski które nie mają żadnych perspektyw na przyszłość jak siedzenie przed kompem i szukaniem komu coś napisać..zakompleksione baby bez jedynki z przodu zapewne
_________________
dziękuję z góry
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Nie Cze 27, 2010 2:05 pm   

Nie Tobie oceniac moje perspektyywy zyciowe : ). A jaki zakompleksiony jestes pokazujesz Ty, jedna rzecz Ci ktos napisze, ktora sie nie spodoba, a ze dystansu do siebie i samokrytyki brak, to od razu wyzwyska leca na prawo i lewo. Uwierz- niektorzy maja lepiej od Ciebie i nie masz sie czym chwalic.
Chciales odpowiedz na swoje pytanie, to Ci odpowiedzialam, nie moj problem ze oczekiwales czegos innego. I nie osmieszaj sie juz po prostu przyjmij to normalnie zamiast sie obruszac.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
siemej 
Gaduła

Dołączyła: 02 Sty 2009
Posty: 158
Wysłany: Nie Cze 27, 2010 2:07 pm   

feel_x napisał/a:
moze sobie nie zdaje sprawy ze to z jego wyplaty odciagane jest na mieszkanie i ubezpieczenie


Misiek7777 napisał/a:
żebyś wiedziała że to owe biuro płaci mi za mieszkanie i za ubezpiecznie i wszystkie inne rachunki, jak nie masz wiedzy koleżanko to się nie wypowiadaj bo jakimś jadem bije od ciebie


feel_x dokladnie ;)

Misiek7777 to ze cos nie "stoi" na salarisie nie znaczy, ze nie jest odciagane. Daje sobie glowe urwac, ze te udogodnienia sa kosztem Twojej stawki. Czyli gdybys tego nie mial dostawalbys wiecej, tylko Ty o tym (jeszcze) nie wiesz. Pamietaj, ze nie ma nic za darmo. To nie te czasy ;)


suska no niestety niektorzy wybieraja droge na latwizne. Gdyby mnie postawili w takiej sytuacji to odrazu bym brala kontrakt. Komfort psychiczny jest nie do porowniania. A i sprawy w urzedach da sie w koncu tez nauczyc samemu zalatwiac. Wystarczy popytac, pochodzic. Tutaj maja podane wszystko na tacy i dlatego jest im wygodniej. Co oczywiscie przemawia dla takich osob na korzysc posrednika. No bo w koncu po co ma sie sam wysilac cos w urzedzie zalatwic jak moze to ktos inny za niego zrobic. Ciekawe czy takie osoby w Polsce tez posylaja innych (znajomych itp.) do urzedow, zeby wszystko za nich pozalatwiali :D ;)
_________________
niewazne ile mamy....zawsze chcemy wiecej....
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group