NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Gochna H
Nie Cze 27, 2010 6:25 pm
Praca przez biuro czy kontrakt?
Autor Wiadomość
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Nie Cze 27, 2010 3:57 pm   

Mam wrazenie, ze starasz sie nam udowodnic, ze praca przez biuro jest lepsza niz nakontrakcie. Wiec po co w ogole ten temat? Ja Cie do niczego nie bede przekonywac, szczegolnie ze masz jakies klapki na oczach i nie chcesz wrecz widziec, ze (moim zdaniem oczywiscie) nie masz racji i tracisz bardzo dobra okazje.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
Misiek7777 
Poczatkujacy
Misiek

Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 30
Wysłany: Nie Cze 27, 2010 3:59 pm   

siemej napisał/a:
Misiek7777 tylko czy przez te pare lat biuro bedzie mialo dla Was prace? Jak na moje oko to jakby mialo dojsc do fazy C z biurem to sie Was pozbeda, byle zeby nie mieli wobec Was zadnych zobowiazan. Beda wtedy sie chwytac wszystkich mozliwych sposobow, zeby stalego kontraktu z nimi Wam nie dac. Tutaj nigdy nie mozesz byc pewien jak dlugo bedziesz mial prace.
Moim zdaniem na kontrakcie jest o tyle lepiej, ze zawsze masz ta prace zapewniona w okresie trwania umowy. A w momencie gdy masz juz vast zawsze mozesz umowe wypowiedziec. I masz czas na zalatwienie wszystkich spraw (lacznie z wypowiedzeniem mieszkania). W biurze moga sie Was pozbyc w kazdej chwili.

[ Dodano: Nie Cze 27, 2010 3:08 pm ]
A tak poza tym:

1400 Twoje wynagrodzenie + 1400 wynagrodzenie zony = 2800


Netto niech by bylo 2300. Za mieszkanie liczmy nawet 800 euro. Za paliwo nawet niech bedzie 100. Jedzenie 400.
2300-800-100-400= 1000€ zapomniałeś o ubezpieczeniu - 200 =800, to ja tutaj na jedna osobe mam 800, poza tym w mojej firmie dopłacaja w zeznaniu podatkowym takie płaca niskie podatki a ja mam z rozliczenia rocznego plus jakies tysiac euro i do tego ubezpieczenie rozliczam od paru lat dostaje kolo 500 euro

To zostaje Wam jeszcze 1000€ na inne wydatki. To naprawde nie jest malo. Do tego mozecie starac sie o rozne dodatki (nie wiem jakie sa granice rocznych zarobkow). Za paliwo mozesz starac sie o zwrot z belastingu, jesli Twoj pracodawca tego nie zwraca.
Bedac na Twoim miejscu wolalabym na kontrakcie niz u posrednika. Moze i te 400 euro mniej, ale nikt mi zycia nie zatruwa i mam swoja prywatnosc. No i satysfkacje, ze mam tutaj swoje 4 katy i nie musze ciagle liczyc na posrednika. Sa przeciez wieksze wartosci niz 400 euro wiecej w portfelu. Chyba, ze komus zalezy tylko i wylacznie na pieniadzach i innych priorytetow nie ma.
_________________
dziękuję z góry
 
 
feel_x 
Super gaduła
feel_x


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 305
Wysłany: Nie Cze 27, 2010 4:12 pm   

ja ci sie chlopie dziwie, naprawde. No ale jak sam sobie tam wolisz. Jak nie chcesz sie uniezaleznic to pracuj przez biuro i po sprawie.
 
 
Misiek7777 
Poczatkujacy
Misiek

Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 30
Wysłany: Nie Cze 27, 2010 4:18 pm   

feel_x napisał/a:
ja ci sie chlopie dziwie, naprawde. No ale jak sam sobie tam wolisz. Jak nie chcesz sie uniezaleznic to pracuj przez biuro i po sprawie.


bo ja nie wiem, czym wy sie tutaj podniecacie tym kontraktem jakby niewiadomo co to bylo, jak czlowiek przyjechal tylko po kase zarobic i spadac to chyba normaln e ze wszystko przeliczam na kase..to nie jest moim marzeniem robic tutaj cale zycie no ale kontrakt to jest stan blogoslawiony...po czesci wypowiedziach widze ze niektorzy nie maja nic na koniec miesiaca wiec dlatego by sie chwytali tego kontraktu,sprawaq dla mnie jasna co do tych osob.
nic dziwnego jak sie zyje dzien w dzien chmielem...ja mam inne wartosci
_________________
dziękuję z góry
 
 
anje 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 28 Wrz 2008
Posty: 61
Wysłany: Nie Cze 27, 2010 4:37 pm   

misiek, hehe..., ja mam portfel pusty na koniec miesiąca dlatego, że spełniam wszystkie swoje zachcianki, lubie się zabawić :)
 
 
Misiek7777 
Poczatkujacy
Misiek

Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 30
Wysłany: Nie Cze 27, 2010 4:38 pm   wakacyjne

powiedzcie mi jaka jest kwota wakacyjnego mniej wiecej jaką się dostaje do ręki oczywiście na kontrakcie?
_________________
dziękuję z góry
 
 
anje 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 28 Wrz 2008
Posty: 61
Wysłany: Nie Cze 27, 2010 4:38 pm   

jestem dość drogi w utrzymaniu
 
 
Misiek7777 
Poczatkujacy
Misiek

Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 30
Wysłany: Nie Cze 27, 2010 4:40 pm   

anje napisał/a:
misiek, hehe..., ja mam portfel pusty na koniec miesiąca dlatego, że spełniam wszystkie swoje zachcianki, lubie się zabawić :)


przykro mi ze jestes jendym z polaków którym tylko to w głowie a za pare lat wróca do polski skruszeni bez kasy lub co gorsza zostana w holandii na garnuszku u kogos lub co gorsza na ulicy i tak bedzie nasze polskie spoleczenstwo nas polaków przedstawiało...zachcianki hehe, jak sobie baby nie umiesz znaleźc to i musisz isc na kontrakt by miec za co:)stała praca i stałe czerwone okno na ulicy w amsterdamie..
_________________
dziękuję z góry
 
 
siemej 
Gaduła

Dołączyła: 02 Sty 2009
Posty: 158
Wysłany: Nie Cze 27, 2010 4:41 pm   

Misiek7777 czego Ty wlasciwie od nas oczekujesz? Kazdy Ci pisze swoje wlasne zdanie a Ty sie czepiasz. Jezeli dla Ciebie 600€ ktore zostaje na koniec miesiaca po odliczeniu wszystkiego i jeszcze po malych szalenstwach to jest nic to co Ty tutaj szukasz? 100€ wiecej zostaje Ci pracujac dla posrednika i ta stowa tak sie podniecasz? Chcesz zarabiac? Zmien fach, poszukaj innej pracy, zostan dyrektorem......itp. itd. Masz zbyt wygorowane ambicje. Jezeli zle Cie ocenie to sorry, ale wygladasz na takiego ktory wszystko za chociazby poldarmo chcial, ale od siebie nic. Nie wiem w jakim swiecie zyjesz. Kazdy podaje Ci plusy przejscia na kontrakt, ale dla Ciebie sa to minusy, bo jestes poprostu za wygodny. Wiadomo, ze kazdy chcialby sobie w zyciu polepszyc.
Jak dla mnie to Ty juz wybrales. Tylko nie wiem do czego chcesz innych przekonac? Do swoich racji? Kazdy bedzie robil jak uwaza dla niego za najlepsze. Ty uwazasz, ze biuro jest dla Ciebie lepsze to pracuj dla biura, ale nie zakladaj nowych tematow tylko po to, zeby utwierdzic sie w swoim przekonaniu, ze cos dla Ciebie jest lepsze.

Cytat:
nic dziwnego jak sie zyje dzien w dzien chmielem...ja mam inne wartosci


Takie komentarze zostaw dla siebie. Nie znasz ani mnie, ani feel, ani Suski, ani nikogo innego z tego forum na tyle dobrze, zeby nas bezpodstawnie oczerniac. To samo kazdy moglby o Tobie to napisac, jednak tego nie robi. Jestes zwyklym, typowym czlowieczkiem, ktoremu jak odpowiedzi nie pasuja to pozostaje tylko innych przekonac do swoich racji i dodac jeszcze cos na temat innych, co mija sie z prawda, byle zeby dopierdzielic....Wez sobie czlowieku cos na wstrzymanie i najlepiej juz nic nie pisz, bo wiazanke to tez niezla moge Ci puscic. EOT
_________________
niewazne ile mamy....zawsze chcemy wiecej....
Ostatnio zmieniony przez siemej Nie Cze 27, 2010 4:57 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
anje 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 28 Wrz 2008
Posty: 61
Wysłany: Nie Cze 27, 2010 5:05 pm   

lepiej żyć jeden dzień jak tygrys niż sto dni jak owca...

[ Dodano: Nie Cze 27, 2010 5:06 pm ]
niemcy piękny futbol grają, tak przy okazji...
 
 
Misiek7777 
Poczatkujacy
Misiek

Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 30
Wysłany: Nie Cze 27, 2010 5:08 pm   

jedyny plus przejscia ktory napisaliscie to taki ze mam umowe stała, wiec wole sie cieszyc ta stówa wiecej niz ta umowa i paroma stówami mniej, kazdy przyjechał dla kasy, skoro w polsce mieliscie umowe na stałe po co przyjechaliscie, skoro umowa na stałe to taki super plus, a kasa to nic..bzdury, zero konkretów i logicznego myślenia jak dla mnie..
i potem sie dziwic ze o polakach mówia, biali murzyni, bo godza sie na takie stawki i taka kase, po to by poczuc sie królem w wynajmowanym mieszkaniu , to nic ze musisz tyrac na nie jak wół, ale jestes na swoim, a kasa co tam...800 w ta czy w tamta...bogacze!!!

[ Dodano: Nie Cze 27, 2010 5:10 pm ]
anje napisał/a:
lepiej żyć jeden dzień jak tygrys niż sto dni jak owca...

[ Dodano: Nie Cze 27, 2010 5:06 pm ]
niemcy piękny futbol grają, tak przy okazji...


mów sobie tak jeszcze, na pewno czujesz sie szceśliwszy tym jednym dniem tygrysa, moze kiedys sie spotkamy i ja bede miał cos ta stówa wiecej a ty bedziesz pod sklepem zył wspomnieniami tygrysa, zalosne myslenie polaczka
_________________
dziękuję z góry
 
 
anje 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 28 Wrz 2008
Posty: 61
Wysłany: Nie Cze 27, 2010 5:13 pm   

może spróbuj na czarno popracować, może to będzie to...
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Nie Cze 27, 2010 5:17 pm   

Misiek7777 napisał/a:
jak czlowiek przyjechal tylko po kase zarobic i spadac

Niektorzy w przeciwienstwie do Ciebie nie przyjechali tu do pracy a po prostu zyc. I dla takich to jest ogromna roznica.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
Misiek7777 
Poczatkujacy
Misiek

Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 30
Wysłany: Nie Cze 27, 2010 5:18 pm   

czyli dalej zero konkretów tylko docinki, ko,ńczę temat bo jakaś grupka 3 osób zebrała sie by doradzac tak ze pozal sie panie boze
_________________
dziękuję z góry
 
 
nuta 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 17 Cze 2009
Posty: 469
Wysłany: Nie Cze 27, 2010 5:22 pm   

ten misiek to naprawde walniety, ktos nie po jego mysli napisze zaraz alkoholik hahah. przeczytalam caly watek i dalej nie wiem nic o tych zarobkach, bylo 1600 pozniej 1400 teraz 800 na reke. biorac pod uwage 800 na reke x 2 bo zona i nic go nie obchodzi zadne ubezp i mieszkanie no to rewelacja.liczac w zaokregleniu za wyda na jedzenie + male przyjemnosci (haha piwko i ziolo na pewno :D ) to 1000 na miecha odklada.wez w Polsce odloz 4tys na reke bedziesz gosc.a mieszkanie samemu to nic lepszego!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group