NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
II tura wyborow prezydenckich
Autor Wiadomość
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pon Cze 28, 2010 10:17 pm   II tura wyborow prezydenckich

Wybieracie sie? ; ) Jaki wynik przewidujecie?
Swoja droga- ogladal ktos wczorajsza debate? Osobiscie dawno sie tak nie usmialam :D .
Generalnie- dyskusja otwarta.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
guust 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 546
Wysłany: Pon Cze 28, 2010 10:22 pm   

nie glosuje, bo akurat nie bede mial mozliwosci, ale szalu z kandydatami nie ma.... nawiedzony czlowiek w postaci Jaroslawa oraz nijaki polityk sredniego szczebla Bronislaw....
moim zdaniem zaden z nich sie nie nadaje....

a widzieliscie frekwencje w NL?
http://www.niedziela.nl/i...ndia&Itemid=128

slyszalem o szacunkach ze 250 tys ''polakow'' tu siedzi.... jakies wnioski?
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Pon Cze 28, 2010 10:30 pm   

Wybieram się. Myślę, że wygra chłopiec na posyłki Tuska i będziemy mieli to co w Rosji, czyli prezydent-marionetka i premier, który kieruje i rządem i prezydentem. Ja zagłosuję na Kaczyńskiego. Debaty nie oglądałem.
_________________
Dumny Polak
Ostatnio zmieniony przez jso Pon Cze 28, 2010 10:31 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MacGrey 
Gaduła


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 140
Skąd: Rijswijk
Wysłany: Pon Cze 28, 2010 10:56 pm   

Tez pojde zaglosowac na Jareczka..W I turze nie bylem ale po wynikach i relacji sztabu Herr Komora gdzie na 1-wszym planie pojawial sie usmiechniety na okolo glowy genialny w swojej prostocie Gronkowiec-Waltz zaglosuje -na sile ....
 
 
Ainka 
Super gaduła
Princess of the Sun


Pomogła: 4 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 08 Maj 2009
Posty: 239
Skąd: Lodz
Wysłany: Wto Cze 29, 2010 10:28 am   

Jeden Kaczyński juz byl. I to wystarczy.
_________________
...And I am filled
With the sweetest devotion
As I, I look into your perfect face...
 
 
 
Mucha_75 
Gaduła nad gadułami :-)
Mucha

Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 624
Skąd: Schiedam, GA
Wysłany: Wto Cze 29, 2010 11:00 am   

Banda kochającego i miłującego Donka, też już miała swoje pięć minut, i też już wystarczy. Albo skreślę obydwu, albo Kaczyńskiego.
 
 
EdysiaK 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 24 Lip 2009
Posty: 565
Wysłany: Wto Cze 29, 2010 6:03 pm   

kaczynski na prezydenta sie nie nadaje ani z urody, ani z rozumu.
glosuje na komorowskiego oczywizda ;)
a szkoda, ze sikorskiego nie wystawili na kandydata. :039:
Ostatnio zmieniony przez EdysiaK Wto Cze 29, 2010 6:04 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
.:Paco:. 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 583
Wysłany: Wto Cze 29, 2010 6:56 pm   

EdysiaK napisał/a:
kaczynski na prezydenta sie nie nadaje ani z urody, ani z rozumu.
glosuje na komorowskiego oczywizda ;)
a szkoda, ze sikorskiego nie wystawili na kandydata. :039:


nie no rzeczywiście uroda to kryterium numer 1 do wyboru kandydata...to moze od razu wybierzmy jakiegos Enrique Inglesiasa albo Don Romeo - wtedy sukces rozwoju Polski gwarantowany:D

mnie to wkurza to,ze tydzien do wyborow a Bronek nie przedstawil konkretow wizji swojej prezydentury...tylko krzyczy "zgoda" a jakby sie trafil rzad leppera 2 to dalej by tak krzyczal?...na kazdej debacie Bronek mowi co robi dobrze rzad PO a co robil zle rzad PiS - jakby sie ubiegal o fotel premiera a nie prezydenta...jak myslicie popowie w koncu jak widzi swoja prezydenture czy do konca beda takie luzne stwierdzenia na zasadzie ad-hoc?;)

Generalnie mimo naszej mlodej demokracji (~20lat) wydaje mi sie,ze nadal mamy taki "komunistyczny beton" czesc chce dobrze czesc nie ale myslenie jest nadal takie "łopatologiczne". Mysle,ze dobrze by bylo gdyby taki Korwin Mikke zostal raz premierem wtedy on by pogonil te cale zastepy "wybitnych politykow", zmienil myslenie i od nowa bysmy zaczeli wszystko tworzyc tymrazem moze normalnie - takie male trzesienie ziemi;)

ja ide, glosuje na Jarka bo Bronek wali gafe za gafa jako kandydat na prezydenta (2. jak mowilem do tej pory nie ma wizji jego prezydentury) i to mnie wkurza jako prezydent nawet jedno jego zdanie bedzie mialo ogromny wplyw - np "wystapienie z NATO"...haha ale sie wtedy usmialem...

pozdrawiam wszystkich glosujacych!
Ostatnio zmieniony przez .:Paco:. Wto Cze 29, 2010 6:58 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Wto Cze 29, 2010 8:25 pm   

.:Paco:. napisał/a:
nie no rzeczywiście uroda to kryterium numer 1 do wyboru kandydata...to moze od razu wybierzmy jakiegos Enrique Inglesiasa albo Don Romeo - wtedy sukces rozwoju Polski gwarantowany:D

Nie zupelnie, ale prezydentura to funkcja reprezentacyjna, a Kaczynski ani dobrze nie wyglada, ani nie brzmi.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
.:Paco:. 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 583
Wysłany: Wto Cze 29, 2010 8:39 pm   

suska napisał/a:
.:Paco:. napisał/a:
nie no rzeczywiście uroda to kryterium numer 1 do wyboru kandydata...to moze od razu wybierzmy jakiegos Enrique Inglesiasa albo Don Romeo - wtedy sukces rozwoju Polski gwarantowany:D

Nie zupelnie, ale prezydentura to funkcja reprezentacyjna, a Kaczynski ani dobrze nie wyglada, ani nie brzmi.


Suska, nie zartuj, to nie konkurs na miss czy mister'a, "reprezentacja" jako slowo tutaj ma zupelnie inne brzmienie...fakt Jarek nie ma akcentu, dobrego tonu ale wyglad nie ma najmniejszego znaczenia w polityce...liczy sie to jak sie kierunej panstwem co sie mowi i jakie podejmuje sie dzialania...a nie czy sie dobrze wyglada w garniturze czy zle...zobacz ilu jest "nie doskonalych" politykow...tak sie ludziom wmawia,ze trzeba miec prezencje a to guzik prawda (no chyba,ze masz bys hostessa na targach;)albo prezenterem TV...generalnie ja bardziej cenie osoby co maja wiedze, wiedza co robic niz to czy jest w garniaku od hugo bossa czy ze Stadionu X-lecia od chinczykow a przez to jak sie prezentuje...

Bronek wyglada ok ale strzela gafe za gafa co moze miec o wiele wieksze konsekwencje polityczne i ekonomiczne i zadnym wygladem tego nie nadrobi! 2.jak mowilem wyzej problem jest tez w tym,ze 5 dni do drugiej tury a Bronek nadal nie przedstawil wizji swojej potencjalnej prezydentury tylko atakuje w tej chwili PiS za cale zlo a pozniej kogo...PSL, SLD?

Konkrety, Konkrety i jeszcze raz konkrety dosyc wojny czas przedstawic merytorycznie wizje prezydentury!
Ostatnio zmieniony przez .:Paco:. Wto Cze 29, 2010 8:40 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Wto Cze 29, 2010 8:59 pm   

Pozwolisz mi miec wlasne zdanie, czy nie? Moim zdaniem Jarek wyglada jak stary gbur, rodem wyrwany z jakiejs wiochy, ktorego ubrali w elegancki garnitur, przylizali wlosy i wyjeli slome z butow. Nie podwazam jego wartosci merytorycznych, kazdy ma na to wlasny poglad, natomiast podobnie jak i jego brat, na prezydenta mi nie pasuje.

Poza tym moim zdaniem, jesli on wygra wybory, to bedzie to wygladalo jakby Polacy chceli zastapic starego prezyenta jego bratem blizniakiem.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
nuta 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 17 Cze 2009
Posty: 469
Wysłany: Wto Cze 29, 2010 9:37 pm   

a od kiedy prezydent to osoba do kierowania panstwem?od tego jest rzad. prezydent to osoba honorowa,reprezentant. moim zdaniem oboje sa lipni, zero jezykow obcych itp ale ide przeciw Kaczce.
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Wto Cze 29, 2010 10:08 pm   

Na poparcie mojego punktu widzenia dodam jedynie bardzo trafny cytat, ktory trafia w sedno sprawy:

Cytat:
Jak ktoś mówi o wpadkach Komorowskiego, to niech najpierw nauczy Jarosława Kaczyńskiego hymnu. To była największa wpadka, jaką widziałem w moim życiu.

Daniel Olbrychski
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
Ostatnio zmieniony przez suska Wto Cze 29, 2010 10:08 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
guust 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 546
Wysłany: Wto Cze 29, 2010 10:22 pm   

.:Paco:., za to kaczynski ma wizje.... klocenia sie ze wszystkimi, a przepraszam, pojednal sie przeciez z giertychem i lepperem, ot to jest dobra wizja dla polski, a teraz chce sie umawiac z napieralskim z celu poparcia jego kondydatury.... i on mowi o sobie ze ma jednakowe poglady, ze jest taki stanowczy i madry... z jak z plonaca kukla walesy ganial na poczatku lat 90tych, ot to jest prawdziwy maz stanu...

nie oszukujmy sie prezedent w polskim ustawodastwie ma marginalna wladze, podobnie jak senat, jak dla mnie powinnismy dazyc do modelu niemieckiego, czyli kanclerz, bo prz takiej sytuacji jak teraz jest to tylko przerzucanie sie odpowiedzialnoscia, ze ten zawetowal, ci sie nie zgodzili, z innymi koalicje trzeba bylo stworzyc...

Ja ciagle czekam na te 2 mln mieszkan w polsce...

suska, gdzies pisalas ze wyjechalas jak mialas 19 lat, ze jezyka polskiego zapominasz, i po Twoich wypowiedziach uwazam, ze masz niska swidomosc polityczna w PL..... jak wyglad jest dla Ciebie nr1....
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Wto Cze 29, 2010 10:30 pm   

Po pierwsze- co ma wiek do polityki? Po drugie nigdzie nie napisalam, ze zapominam jezyka polskiego, naucz sie czytac. Po trzecie nie mowie o samym WYGLADZIE a o reprezentatywnosci, ktora w MOIM (juz nie wiem ktory raz to pisze) przekonaniu jest dosc niska jesli chodzi o kandydata Kaczynskiego.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group