NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
II tura wyborow prezydenckich
Autor Wiadomość
guust 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 546
Wysłany: Wto Cze 29, 2010 10:35 pm   

suska napisał/a:
co ma wiek do polityki


to ze jestes mloda i niedoswiadczona w tej kwestii, ze chloniesz propagande jak gabka...

suska napisał/a:
nigdzie nie napisalam, ze zapominam jezyka polskiego, naucz sie czytac.


w innych watkach bodajze, nie chce mi sie szukac....

suska napisał/a:
WYGLADZIE a o reprezentatywnosci, ktora w MOIM (juz nie wiem ktory raz to pisze) przekonaniu jest dosc niska jesli chodzi o kandydata Kaczynskiego.


merkel tez szalu nie robi.... to co pod glowa sie liczy, a ze tam jarek ma sporo, tylko nie tego co potrzeba to inna sprawa....

niestety poraz kolejny czekaja nas wybory, nie jestem za nim ale glosuje przeciw...
jak nuta napisala....
 
 
.:Paco:. 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 583
Wysłany: Wto Cze 29, 2010 10:40 pm   

suska napisał/a:
Na poparcie mojego punktu widzenia dodam jedynie bardzo trafny cytat, ktory trafia w sedno sprawy:

Cytat:
Jak ktoś mówi o wpadkach Komorowskiego, to niech najpierw nauczy Jarosława Kaczyńskiego hymnu. To była największa wpadka, jaką widziałem w moim życiu.

Daniel Olbrychski


zgadzam sie z TYm takze ale to "wpadka lockalna" i nie ma to zadnego wlypu na Panstwo w sensie polityki zagranicznej albo ekonomicznym...wiec taki argument to zaden argument...
 
 
nuta 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 17 Cze 2009
Posty: 469
Wysłany: Wto Cze 29, 2010 10:41 pm   

a ja jak guust popieram system niemiecki
 
 
.:Paco:. 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 583
Wysłany: Wto Cze 29, 2010 10:44 pm   

guust napisał/a:
.:Paco:., za to kaczynski ma wizje.... klocenia sie ze wszystkimi, a przepraszam, pojednal sie przeciez z giertychem i lepperem, ot to jest dobra wizja dla polski, a teraz chce sie umawiac z napieralskim z celu poparcia jego kondydatury.... i on mowi o sobie ze ma jednakowe poglady, ze jest taki stanowczy i madry... z jak z plonaca kukla walesy ganial na poczatku lat 90tych, ot to jest prawdziwy maz stanu...

nie oszukujmy sie prezedent w polskim ustawodastwie ma marginalna wladze, podobnie jak senat, jak dla mnie powinnismy dazyc do modelu niemieckiego, czyli kanclerz, bo prz takiej sytuacji jak teraz jest to tylko przerzucanie sie odpowiedzialnoscia, ze ten zawetowal, ci sie nie zgodzili, z innymi koalicje trzeba bylo stworzyc...

Ja ciagle czekam na te 2 mln mieszkan w polsce...

suska, gdzies pisalas ze wyjechalas jak mialas 19 lat, ze jezyka polskiego zapominasz, i po Twoich wypowiedziach uwazam, ze masz niska swidomosc polityczna w PL..... jak wyglad jest dla Ciebie nr1....


sluchaj to nie watek aby oceniac rzady a prezydenture...moim zdaniem wtedy PiS nie mialo wyboru aby rzadzic..choc koalicja z LPR i Lepperem byla chybiona..ale co innego rzad mniejszosciowy i nic nie zrobic bo PO by stopowalo...to jest chlodne spojrzenie na sytuacje

i zgadza sie prezydent tylko i albo az reprezentuje panstwo a rzad rzadzi niemniej jednak to co prezydent (glowa panstwa) powie ma bardzo duze znaczenie dla tego Panstwa i moze miec b. duze konsekwencje

[ Dodano: Wto Cze 29, 2010 10:48 pm ]
suska napisał/a:
Po pierwsze- co ma wiek do polityki? Po drugie nigdzie nie napisalam, ze zapominam jezyka polskiego, naucz sie czytac. Po trzecie nie mowie o samym WYGLADZIE a o reprezentatywnosci, ktora w MOIM (juz nie wiem ktory raz to pisze) przekonaniu jest dosc niska jesli chodzi o kandydata Kaczynskiego.

suska zgdzam sie z innymi takie mniemanie jest mowiac grzecznie plytkie, wczesniej kladlas nacisk na wyglad (przeczytaj na poczatku watka) wlasnie jarek ma taka przewage nad bronkeim,ze nie strzela tych gaf, ktore moga miec bardzo duze skutki miedzynarodowe...a to czy ktos ma za krotkie rece czy za glugie nogi to ostatnia rzecz na jaka sie powinno patrzec jak mowilem wczesniej prezydent czy prezydentowa nie musi wygladac dobrze wazne to co ROBI, MOWI i JAK SIE ZACHOWUJE....a jak przy okazji potrafi sie dostosowac do sytuacji (zalozyc garnitur zamiast spodenek) to jest ok!
 
 
guust 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 546
Wysłany: Wto Cze 29, 2010 10:49 pm   

.:Paco:., oceniasz czlowieka i jego decyzje jakie podejmowal w swoim zyciu, bo sie nie zmieni w 2 miesiace!

mial byc PO PiS tak wmawiali ludziom, wyszedl PiS LPR i Samoobrona, nie tego ludzie oczekiwali... kaczor byl inicjatorem takiej koalicji, moim zdaniem lepiej dla PL wtedy byly zaraz wybory a nie 2 lata zmarnowane, bo tylko kaczor chcial rzadzic (czego obiecal ze nie bedzie - chodzi mi o premierostwo...)

tyle w temacie, kazdy ma neta poczytajcie ludzie, jak nie pamietacie lub jak za mlodzi jestescie...
 
 
nuta 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 17 Cze 2009
Posty: 469
Wysłany: Wto Cze 29, 2010 10:49 pm   

z tego co pamietam to PiS nie stworzyl koalicji bo nie chcieli podzielic sie stanowiskami z PO, dobree to byly czasy kiedy romek i andrew stawiali jarkowi warunki... mysle ze Jarek gada gorsze glupoty, Bronek Gafa to poprostu gafy, a Jarek czesto brnie przez swoj upor, juz powiedzial przeciez ze jak wygra wyboru to ujawni jakie sily stoja za katastrofa smolenska no zenua, w ogole rozwalaja mnie tez jego wyborcy (bez obrazy coniektorym),ale ratuje go tylko to ze mlodzi olewaja wybory, gdyby poszli odniosl by nokaut, a mohery sa solidne.
 
 
.:Paco:. 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 583
Wysłany: Wto Cze 29, 2010 10:51 pm   

nuta napisał/a:
a ja jak guust popieram system niemiecki


a ja uwazam,ze amerykanski jest lepszy...ludzie wybieraja przedstawiciela narodu (prezydent albo pemier nie wazne jak sie bedzie nazywal) on formuje rzad i rzadzi, reprezentuje kraj... bo u nas poki nie bedzie okregow jednomandatowych to jest cyrk znajomosci...partie wpisuja na pierwsze miejsca "kolesiow" i nie wazne czy osoba nr 1 na liscie ma wiedze przygotowanie czy nie..wazne czy byla lojalna albo slepo bedzie wykonywac polecenia....
 
 
nuta 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 17 Cze 2009
Posty: 469
Wysłany: Wto Cze 29, 2010 10:52 pm   

no ja mysle (nie wkladajac nikomu nic w usta) ze susce bardziej chodzilo o to, ze Kaczor ani nic nie prezentuje, a do tego dochodzi brak prezencji.

[ Dodano: Wto Cze 29, 2010 10:53 pm ]
no to chodzi Paco, jedna osoba, wielu pomocnikow, a nie prace nad ustawami, a pozniej veto, bo prezydent wywodzacy sie z opozycji.
 
 
guust 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 546
Wysłany: Wto Cze 29, 2010 10:54 pm   

.:Paco:. napisał/a:
a ja uwazam,ze amerykanski jest lepszy...ludzie wybieraja przedstawiciela narodu (prezydent albo pemier nie wazne jak sie bedzie nazywal) on formuje rzad i rzadzi, reprezentuje kraj...


rozwaliles mnie ta wypowiedzia....

poczytaj na wikipedii o systemie w USA i niemczech i popraw pozniej ta wypowiedz, bo ludzie jeszcze pomysla, ze obama rzad w kongresie tworzy lub na jego czele stoi, a w niemczech merkel w wyborach bezposrednich wybrali...
 
 
.:Paco:. 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 583
Wysłany: Wto Cze 29, 2010 10:55 pm   

nuta napisał/a:
z tego co pamietam to PiS nie stworzyl koalicji bo nie chcieli podzielic sie stanowiskami z PO, dobree to byly czasy kiedy romek i andrew stawiali jarkowi warunki... mysle ze Jarek gada gorsze glupoty, Bronek Gafa to poprostu gafy, a Jarek czesto brnie przez swoj upor, juz powiedzial przeciez ze jak wygra wyboru to ujawni jakie sily stoja za katastrofa smolenska no zenua, w ogole rozwalaja mnie tez jego wyborcy (bez obrazy coniektorym),ale ratuje go tylko to ze mlodzi olewaja wybory, gdyby poszli odniosl by nokaut, a mohery sa solidne.


myslisz,e PO byloby kiedykowliek zdolne do dialogu z PiS nawte jakby sie podzielili stanowiskami? przez PO to UW,AWS itd ludzie ktorzy od poczatku naszej demokracji walczyli z ludzmi z PiS...trzeba zawsze racjonalnie zobaczyc jakie sa szanse i wybrac najwieksze

mlodzi juz zaglosowali za PO i mamy co mamy...ja tylko patrze z przerazeniem na deficyt kraju i to jak min. finansow bawi sie numerkami i swapami...a juz najlepsze bylo jak niedano PO chcialo aby jeszcze mlodsi niz 18 lat mogli glosowac...zarty!

ok ale jak mowie topic jest o II turze...i mimo,ze jarek ma ten upor itd nie strzela gaf ktore maja brzemienny wplyw na wizerunek kraju i polityke zagraniczna...2. dlaczego nie rozpatruje glosu na bronka? bo jak mowilem do tej pory ja nic nie wiem o jego wizji prezydentury mimo,ze ogladalem wszystkie debaty...tylko slyszalem co zrobil rzad i bedzie robil jakby sie ubiegal o fotel premiera...a jak wczesniej zostalo wspomniane, prezydent ma inne kompetencje, obowiazki i mozliwosci
 
 
guust 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 546
Wysłany: Wto Cze 29, 2010 10:59 pm   

.:Paco:. napisał/a:
przez PO to UW,AWS itd ludzie ktorzy od poczatku naszej demokracji walczyli z ludzmi z PiS..


kaczory byly w AWS, wiec o czym tY piszesz...deficyt?? ty uwazasz ze w 3 lata go zrobili? chlopie tego sie czytac nie da co wypisujesz....
 
 
.:Paco:. 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 583
Wysłany: Wto Cze 29, 2010 10:59 pm   

guust napisał/a:
.:Paco:. napisał/a:
a ja uwazam,ze amerykanski jest lepszy...ludzie wybieraja przedstawiciela narodu (prezydent albo pemier nie wazne jak sie bedzie nazywal) on formuje rzad i rzadzi, reprezentuje kraj...


rozwaliles mnie ta wypowiedzia....

poczytaj na wikipedii o systemie w USA i niemczech i popraw pozniej ta wypowiedz, bo ludzie jeszcze pomysla, ze obama rzad w kongresie tworzy lub na jego czele stoi, a w niemczech merkel w wyborach bezposrednich wybrali...


jejku niechialo mi sie pisac dokladnie...kto powiedzial,ze obama twirzy rzad w kongresie? obama czy inny prezydent tworzy gabinet ktory ma za zadanie rzadzic krajem to on podejmuje decyzje i dzialania ktore nastepnie sa zglaszane do izby reprezentantow do zaakceptowania....

a to jest lepsze od niemieckiego,ze nie ma tam "drugiego reprezentanta"...w niemczech sa dwie osoby (kanclerz i prezydent oddzielnie) w USA jedna (jedno cialo - wice prezydent podlega pod prezydenta i to prezydent radzi i replezentuje)

nie wmawiaj mi czegos czego nie napisalem o kongresuie itd bo nie bede szedl w dalsze szczegoly...a jak sie rozwaliles to sie posklejaj do kupy, wypij kawke i spokojnie podejdz do rozmowy....;)
 
 
nuta 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 17 Cze 2009
Posty: 469
Wysłany: Wto Cze 29, 2010 10:59 pm   

ja akurat uwazam ze w Polsce z roku na rok malymi kroczkami spoleczenstwu zyje sie lepiej, obserwujac wsrod znajomych, oczywiscie ktorzy w Polsce pracuja i mieszkaja.
 
 
.:Paco:. 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 583
Wysłany: Wto Cze 29, 2010 11:02 pm   

guust napisał/a:
.:Paco:. napisał/a:
przez PO to UW,AWS itd ludzie ktorzy od poczatku naszej demokracji walczyli z ludzmi z PiS..


kaczory byly w AWS, wiec o czym tY piszesz...deficyt?? ty uwazasz ze w 3 lata go zrobili? chlopie tego sie czytac nie da co wypisujesz....


opanuj swoje reakcje bo Ci cos peknie na czole...kiedy Kaczynscy byli w AWS?z reszta niechce znac Twojej odpowiedzi....deficyt ja mowie przez ostatnie lata obecnego rzadu! bo to on ma teraz wplyw...kazdy rzad powinnien byc rozliczany oddzielnie i tak tez na to patrze... dlatego mysl chwile zanim napiszesz....rownie dobrze moze pod rozwazania wezmiemy okres od 1 rozbioru polski co?...

a deficyt rosnie jak glupi teraz pod rzadami obecnego gabinetu....i jeszcze pytanie czy nie ma jakis swapow itd;)

[ Dodano: Wto Cze 29, 2010 11:04 pm ]
nuta napisał/a:
ja akurat uwazam ze w Polsce z roku na rok malymi kroczkami spoleczenstwu zyje sie lepiej, obserwujac wsrod znajomych, oczywiscie ktorzy w Polsce pracuja i mieszkaja.


to jest nas dwoje:) ja tez jestem tej mysli ale wydaje mi sie ze moznaby bylo lepiej/szybciej gdyby rozbic te struktury ktore sa od poczatku ale coz to nie nastapi szybko i tyle...

ale wracajac do tematu...mam nadzieje,ze ostatnia debata bedzie rzeczywiscie konkretna i pokaze wizje prezydentury obydwoch kandydatow i wtedy kaxzdy bedzie mogl sobie wyrobic obiektywna opinie a nie to co sugeruja media, sondaze albo po wygladzie kandydatow...

..aby nam wszystkim zylo sie lepiej.....kiedys;)
Ostatnio zmieniony przez .:Paco:. Wto Cze 29, 2010 11:06 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
guust 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 546
Wysłany: Wto Cze 29, 2010 11:05 pm   

nuta, ogolnie tak jest, ale do normalnosci daleko... ludzie patrza krotkowzorcznei i szybko zapominaja co sie dzialo w przeszlosci...

jak slysze ze kandydaci na prezydenta beda drogi budowac... chyba w lopate zainwestuje i im powysylam... najlepiej zeby sie zakopali pod ziemia.... ale pewnie po raz kolejny wyjda jak zombi straszyc ludzi... hehe
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group