NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
II tura wyborow prezydenckich
Autor Wiadomość
nuta 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 17 Cze 2009
Posty: 469
Wysłany: Wto Cze 29, 2010 11:07 pm   

u mnie niestety z debatami wygraly MŚ nie ogladalam zadnej :/ ale skoro jutro debata to obejrze bo nie jest przerwa w meczach. nie ogladam bo poporstu nic mojego wyboru juz nie zmieni, niecierpie Jarka.
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Wto Cze 29, 2010 11:11 pm   

Cytat:
to ze jestes mloda i niedoswiadczona w tej kwestii, ze chloniesz propagande jak gabka...

Niestety, od 18 roku zycia mam prawa wyborcze i mam prawo kandydatow oceniac wlasna skala. Szkoda, ze nadal nie rozumiesz, ze nie chodzi mi o wyglad.
Co do propagandy- co Ty czlowieku o mnie wiesz, zeby miec czelnosc mi zarzucac takie rzeczy?

Wracajac do wyborow, zaglosuje na Komorowskiego, bo nie chce by Polska rzadzil czlowiek, ktory w polityce kieruje sie swoja religia i osobistymi przekonaniami.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
nuta 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 17 Cze 2009
Posty: 469
Wysłany: Wto Cze 29, 2010 11:17 pm   

a pamietacie jak bylo ostatnio, Tusk wygral pierwsza ture, w 2 turze wg sondazy dlugo prowadzil, a tu rano wstaje do pracy i zonk, Kaczor wygral, boje sie powtorki...
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Wto Cze 29, 2010 11:20 pm   

Niestety, obawiam sie tego samego. I to jest wlasnie propaganda, o ktorej mowi guust, szkoda tylko, ze zarzuca ja mlodziezy, ktora jasno i wyraznie w wiekszosci glosuje na kogokolwiek innego niz ktorys z Kaczynskich.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
Ostatnio zmieniony przez suska Wto Cze 29, 2010 11:21 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
.:Paco:. 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 583
Wysłany: Wto Cze 29, 2010 11:27 pm   

suska napisał/a:
Niestety, obawiam sie tego samego. I to jest wlasnie propaganda ., o ktorej mowi guust, szkoda tylko, ze zarzuca ja mlodziezy, ktora jasno i wyraznie w wiekszosci glosuje na kogokolwiek innego niz ktoregokolwiek z Kaczynskich.


suska fakt nie mozna generalizowac nigdy ale tak sie sklada,ze mam stycznosc z mlodymi (hmm jak to brzmi sam jeszcze niedawno taki bylem;)..a moze nadal jestem?:D...zalezy od punktu siedzenia)..i powiem tak chwilami bylem przerazony sluchajac jak ludzie mlodzi 18-20 mowili a bo na TVN sondaz mowil to i tamto wiec tak trzeba, albo przytaczali opinie jak prezydent smie jezdzic na Hel do swojego osrodka wypoczynkowego, nie mowiac juz o wygladzie(...ile raz sluszalem to...)dlatego generalna opinia jest taka,ze mlodzi (w wiekszosci) glosuja na kogos kto jest modny albo cool. 2. rzadko sie spotyka aby ludzie rzeczywiscie sie interesowali polityka bo im sie niechce...dlatego wogole juz za poroniony byl pomysl aby dac prawa wyborcze 16 latkom...

prawo jest takie,ze kazdy kto ma 18 latmoze glosowac i tyle ale wazne jest tez to aby dokonal dobregowyboru - tzn zainteresowal sie tym troche i wybral na podstawie tego co rozumie, czy pokrywa sie to z jego pogladami i zastanowi jakie beda rezultaty tego...a nie tym co mu ktos zasugeruje albo media przekaza.....

powiem tak good luck w niedziele wieczorem bo mam nadzieje,ze wtedy wyniki juz beda znane a niezaleznie,ktory kandydat wygra aby w koncu PL przyspieszyla i ludziom zylo sie lepiej;)
Ostatnio zmieniony przez .:Paco:. Wto Cze 29, 2010 11:28 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Wto Cze 29, 2010 11:30 pm   

.:Paco:., dotknales sedna- spoleczenstwo jest zawsze zroznicowane chociazby z tak prostego powodu jak wiek. Inne perspektywy i interesy ma mlody czlowiek, inne czlowiek w srednim wieku, inne osoba starsza. Ale to z pewnoscia nie jest powod, zeby generalizowac i powiedziec, ze mlodzi sa glupi i zabrac im prawo glosu. Kazdy musi miec szanse ewoluowac ale rowniez na danym etapie decydowac inaczej niz ktos 2 pokolenia starszy czy mlodszy. I nie znaczy to, ze ktos ma czy nie ma racji. Po prost ma swoja.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
nuta 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 17 Cze 2009
Posty: 469
Wysłany: Wto Cze 29, 2010 11:30 pm   

paco a pewnie zes mlody :D tak jak i ja :D , a wiesz ze zycie zaczyna sie dopiero po 50tce :)

[ Dodano: Wto Cze 29, 2010 11:31 pm ]
aa Paco zapomniales dodac, do tych sondazy zaslyszanych w tvn itp, ze jeszcze w kosciolach bardzo duzo narzucaja :)
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Wto Cze 29, 2010 11:34 pm   

Funkcja prezydenta jest nie tylko reprezentacyjna. Jeśli tak uważacie to moglibyśmy sobie tę funkcję po prostu darować, łącznie z całą kancelarią prezydenta.

Rząd jest ostoją zmian (nie powiem postępu, bo PO postępuje do tyłu, z powrotem w czasy komunizmu, tylko z ładniejszą twarzą), a prezydent stabilności. Dlatego właśnie prezydent ma veto i dysponuje nim, kiedy proponowane zmiany miałyby iść wg niego w złym kierunku. Gdybyśmy nadal mieli Lecha Kaczyńskiego to ta DURNA ustawa o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie i kilka innych by nie przeszło. Ale że teraz jest Komorowski, to faktycznie pełni tylko funkcje reprezentacyjną, bo on nie śmie zavetować żadnej ustawy PO, a co za tym idzie, mamy jedynie siłę popychającą ku zmianom i zero pożytku z obecnego p/o prezydenta. Szkoda pieniędzy na niego. Z Komorowskim będziemy mieć dalszą falę głupich ustaw i kompletny brak równowagi, przez co będziemy pędzić ze zmianami w prawie jak z biegnąc przez las z workiem na głowie, po drodze się obijając, a w efekcie i tak lądując w nieokreślonym miejscu.

Z reprezentacyjnego prezydenta jeszcze nic nikomu nie przyszło.
_________________
Dumny Polak
Ostatnio zmieniony przez jso Wto Cze 29, 2010 11:37 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
.:Paco:. 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 583
Wysłany: Wto Cze 29, 2010 11:38 pm   

jsobanski napisał/a:
Funkcja prezydenta jest nie tylko reprezentacyjna. Jeśli tak uważacie to moglibyśmy sobie tę funkcję po prostu darować, łącznie z całą kancelarią prezydenta.

Rząd jest ostoją zmian (nie powiem postępu, bo PO postępuje do tyłu, z powrotem w czasy komunizmu, tylko z ładniejszą twarzą), a prezydent stabilności. Dlatego właśnie prezydent ma veto i dysponuje nim, kiedy proponowane zmiany miałyby iść wg niego w złym kierunku. Gdybyśmy nadal mieli Lecha Kaczyńskiego to ta DURNA ustawa o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie i kilka innych by nie przeszło. Ale że teraz jest Komorowski, to faktycznie pełni tylko funkcje reprezentacyjną, bo on nie śmie zavetować żadnej ustawy PO, a co za tym idzie, mamy jedynie siłę popychającą ku zmianom i zero pożytku z obecnego p/o prezydenta. Szkoda pieniędzy na niego.

Z reprezentacyjnego prezydenta jeszcze nic nikomu nie przyszło.


100% zgody! ale to juz sa szczegoly...kazdy moze sobie poczytac w necie choc teraz moze byc wikipedia zapchana bo Bronek drukuje materialy szybciutko przed debata;) taki maly zart...

musi byc kontrola jednych drugimi bo inaczej w "samowolce" zginiemy....
Ostatnio zmieniony przez .:Paco:. Wto Cze 29, 2010 11:39 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
nuta 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 17 Cze 2009
Posty: 469
Wysłany: Wto Cze 29, 2010 11:38 pm   

no ja uwazam jsobanski ze jestes troche niesprawiedliwy, przeciez PiS mial swoj rzad swojego prezydenta (jak najbardziej niereprezentacyjnego) i co z tego wyszlo?
 
 
.:Paco:. 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 583
Wysłany: Wto Cze 29, 2010 11:41 pm   

nuta napisał/a:
no ja uwazam jsobanski ze jestes troche niesprawiedliwy, przeciez PiS mial swoj rzad swojego prezydenta (jak najbardziej niereprezentacyjnego) i co z tego wyszlo?


z tego co wiem Lechu podpisal 910 ustaw, 18 zawetowal z czego 10 pomyslnie a jakie wyniki dzialania tych ustaw to juz pytania do rzadow. od 1989 powstaja buble prawne:/ co maja na nas wplyw....

dobranoc!
Ostatnio zmieniony przez .:Paco:. Wto Cze 29, 2010 11:49 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Mucha_75 
Gaduła nad gadułami :-)
Mucha

Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 624
Skąd: Schiedam, GA
Wysłany: Śro Cze 30, 2010 12:32 am   

EdysiaK napisał/a:

a szkoda, ze sikorskiego nie wystawili na kandydata. :039:


Po raz kolejny widzę, że piszesz o "Radziu". Przekonaj mnie, dlaczego gdyby startował, byłby odpowiednim kandydatem, podaj argumenty.
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Śro Cze 30, 2010 7:11 am   

nuta napisał/a:
no ja uwazam jsobanski ze jestes troche niesprawiedliwy, przeciez PiS mial swoj rzad swojego prezydenta (jak najbardziej niereprezentacyjnego) i co z tego wyszlo?


Wyszła z tego wielka propaganda antyprezydencka. Tu masz porównanie prezydentury Kaczyńskiego z Kwaśniewskim (niestety brak źródeł):
http://docs.google.com/do...lqWdVPRe7bsmB78

Kwaśniewski był tak umiłowany, że aż dostał reelekcję. A był tak bardzo reprezentacyjny, że szokował pijaństwem i kpinami z papieża w kraju, gdzie większość ludzi deklaruje katolicyzm (to jest dopiero poprawność polityczna). Widać jaką sieczkę zrobiła nam propaganda żydowskiej gazety dla Polaków i TVN. O tym, że Lech był profesorem to się milczało, bo trzeba było wmawiać, że to burak. Za to nie ma problemów, aby takiego Bartoszewskiego (czy on jest w ogóle Polakiem? Życiorys na wikipedii wskazuje na coś innego) tytułować wiecznie i bezprawnie "profesorem" pomimo, że nie ma nawet tytułu magistra! Nawet nasz piękny i gładki Tusk, nasze słońce Peru, tak go tytułuje.

Co do samych rządów PiS. Nie przypominam sobie abym miał wtedy takie poczucie jak teraz, biegu ku komunizmowi, forsowanie kontroli internetu, upaństwowienie dzieci (ustawa o przemocy w rodzinie). Prawo zamiast być poprawiane jest pogorszane. Wolałbym brak zmian niż zmiany w złym kierunku. Dzięki rządom PiSu właśnie w czasie kryzysu Polska odnotowała wzrost (PO tylko zebrało żniwa). No i super istotna sprawa, dzięki PO, tej zbieraninie "profesjonalistów i biznesmenów", którzy swoimi umiejętnościami niby zarządzania powinni prowadzić chociaż gospodarkę ku lepszemu (bo co do wolności i obyczajów to nie pozostawili nam złudzeń), a tu zonk, bo zamiast być efektywnymi to tu dług publiczny szybuje nam w kosmos, ale to oczywiście nie jest problem PO, tylko ich następców. PiS jako jedyny rząd umiał tempo rośnięcia długu ograniczyć (to jest MEGA istotne!).
http://www.rp.pl/artykul/2,499369_Rosnie_dlug_Polakow.html napisał/a:
Jeszcze za rządów AWS średnie roczne tempo wzrostu zadłużenia wynosiło 15 mld zł, za rządów SLD wzrosło do ponad 42 mld zł, aby w czasach prosperity, kiedy u steru był PiS, spaść do 33 mld zł.

Platforma zaczęła rządzić, gdy zaczynał się kryzys, wpływy z podatków spadły, trzeba więc było zwiększyć potrzeby pożyczkowe. Rocznie pożyczamy około 80 mld zł. I choć wzrost PKB nabiera tempa, rząd wcale nie ogranicza zadłużenia.


Dajesz sobie wcisnąć, że to co robi to postęp? Sama pomyśl o ile zmiany PO przybliżyły nas z powrotem do komunizmu (ten ich postęp tak bardzo blokowany przez Lecha okazuje się być postępem do tyłu, nic dziwnego, że tak często trafiali na veto).

Jedyne co mamy za rządów PO lepiej to to, że prywatne media się z nas nie wyśmiewają oraz wspaniałą "współpracę" z krajem, który od wieków na nas napada i okupuje (jak to wspaniała przyjaźń z bratnim narodem radzieckim niech zilustruje obrazek chudego chłopaczyny, który w szkole daje zbójom swoje kieszonkowe, żeby byli jego przyjaciółmi, a oni faktycznie, dopóki daje, tych przyjaciół udają, gnębiąc go tylko w taki sposób, żeby tego nie widział). Tym samym mediom, które wcześniej rzucały nam w twarz cytaty z zachodnich brukowców (odpowiedniki Faktu, takich gazet przecież żadna szanująca się gazeta nie cytuje), rzucały nam w twarz mówiąc "Patrzcie, to o was, w Niemczech sie śmieją, że polski premier i prezydent [Kaczyńscy] są jak ziemniaki". Te same media nagle zmieniały twarz po katastrofie smoleńskiej. Rzeczywiście, jeśli ktoś sam nie potrafi wykreować swoich poglądów to będzie to miało dla niego istotne znaczenie, czy gazeta za którą płaci będzie się z niego samego naśmiewać czy nie. Przy okazji - byłem kiedyś związany zawodowo z TVN24, spędziłem w tej stacji też kilka tygodni i powiem tak - wolę oglądać inne stacje. Więcej nie napiszę, bo zrezygnowałem na tym forum z anonimowości. Dodam jeszcze tylko, kiedyś byłem zapisany do PO :043: zanim jeszcze PO było partią.
_________________
Dumny Polak
Ostatnio zmieniony przez jso Śro Cze 30, 2010 7:26 am, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
guust 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 546
Wysłany: Śro Cze 30, 2010 7:51 am   

jsobanski napisał/a:
Wyszła z tego wielka propaganda antyprezydencka. Tu masz porównanie prezydentury Kaczyńskiego z Kwaśniewskim (niestety brak źródeł):
http://docs.google.com/do...lqWdVPRe7bsmB78


ale obiektywizm.... same klamstwa...

porownaj sobie chocby liczbe wizyt w krajach zagranicznych....
http://www.publikuj.org/a...iewski_150.html

niestety ale jak porownujemy rzady i co zrobily, to niestety, ale konstytucja byla przyjeta za rzadow sld, wstapienie do unii za sld (pis bylo przeciwko!!!) obnizenie CIT (najwiekszy bonus dla firm w ostatnim dziesiecioleciu) przez rzad sld...
inne wielkie reforym przyjal rzad buzka....
pis niestety ale zalozylo rece i nic nie robilo - tak jak i lechu w warszawie - dlug nie rosl, bo nic nie inwestowali,
niestety jak chce sie korzystac z pieniedzy unijnych to samemu trzeba po czesci finansowac projekty i na to szly te pieniadze - wlasnie powiekszajac deficyt...
inna sprawa, ze rzady nie redukuja przerosnietej administracji ale to inna kwestia...
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Śro Cze 30, 2010 8:10 am   

guust napisał/a:
jsobanski napisał/a:
Wyszła z tego wielka propaganda antyprezydencka. Tu masz porównanie prezydentury Kaczyńskiego z Kwaśniewskim (niestety brak źródeł):
http://docs.google.com/do...lqWdVPRe7bsmB78


ale obiektywizm.... same klamstwa...

porownaj sobie chocby liczbe wizyt w krajach zagranicznych....
http://www.publikuj.org/a...iewski_150.html


No i mam w Twoim odnośniku to
Cytat:

Wizyty zagraniczne prezydenta
lista niepełna
- lipiec 1996 - obecność prezydenta podczas igrzysk olimpijskich w Atlancie
- wrzesień 2000 - obecność prezydenta podczas igrzysk olimpijskich w Sydney
- sierpień 2004 - obecność prezydenta podczas igrzysk olimpijskich w Atenach
- 4 czerwca 2002 - wizyta w Korei, na meczu Polska - Korea Południowa podczas Mistrzostw Świata w piłce nożnej
- styczeń 2004 - wizyta w Waszyngtonie, spotkanie z Georgeem Bushem
- 8 kwietnia 2005 - pogrzeb Jana Pawła II w Rzymie; delegacja wraz z byłym Prezydentem RP Lechem Wałęsą
- 24 kwietnia 2005 - w Rzymie na inauguracji pontyfikatu Benedykta XVI; zaproszenie papieża do Polski
- 8 - 9 maja 2005 - obecność wraz z byłym prezydentem Jaruzelskim na uroczystościach 60. rocznicy zakończenia II wojny światowej w Moskwie.


Naliczyłem ich tu 8 (wiem, lista niepełna, link który ja podaje większą liczbę na korzyść Kwaśniewskiego, ale jak zaznaczyłem, źródeł brak), z czego połowa była na imprezy sportowe, a jedna, pożal się boże, była aby świetować początek rosyjskiej okupacji w Polsce. To jest to samo święto, które zaczął świętować rząd PO, wzywając nas do składania kwatów na grobach naszych okupantów! Świat zwariował. Jak wielkim durniem, debilem, nie wiem kim jeszcze, bo brakuje mi słów, trzeba być aby składać hołd okupantowi i świętować przejęcie nas samych z jednych rąk do drugich. Chyba nawet sam Komorowski nas do tego namawiał. To ma być prezydent państwa, które ma być suwerenne?

Oooo, znalazłem jakieś źródło odnośnie liczby zawetowanych ustaw: http://news.money.pl/arty...9,0,491363.html
_________________
Dumny Polak
Ostatnio zmieniony przez jso Śro Cze 30, 2010 8:16 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group