NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
II tura wyborow prezydenckich
Autor Wiadomość
nuta 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 17 Cze 2009
Posty: 469
Wysłany: Śro Cze 30, 2010 9:44 pm   

no moim zdaniem jesli chodzi o prezentacje obu panow, rownie beznadziejna. komorowski wygladem jakby nieobecny, jakby spal. po dzisiejszej debacie, albo nie pojde, albo oddam niewazny glos.
 
 
EdysiaK 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 24 Lip 2009
Posty: 565
Wysłany: Śro Cze 30, 2010 10:09 pm   

Ja tam dalej obstaje przy Komorowskim, oddawanie niewaznych glosow jest wedlug mnie bez sensu.
 
 
.:Paco:. 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 583
Wysłany: Śro Cze 30, 2010 11:16 pm   

nuta napisał/a:
jsobanski mowisz ze kaczory nie mieli wpadek na skale miedzynarodowa?a obciach jaki byl jak polecial na szczyt do brukseli gdzie byl tusk i to oddzielnym samolotem.

nuta, przeciez to Tusk wtedy nie chcial zabrac prezydenta i Sikorski krzyczal jak glupi,ze premier leci a prezydent niech kombinuje...juz pomijajac wszystkie konflikty itd moim zdaniem prezydent powinnien miec zawsze pierwszenstwo/do dyspozycji samoloty a premier powinnien sie z prezydentem dogadywac a nie odwrotnie....

choc po katastrofie smolenskiej widac,ze moze tak wazne dwie osoby w kraju powinny latac oddzielnie...?

dziesiejsza debata byla lepsza niz ostatnia...ale odobydwoc tak "bilo" konkretami i wizja,ze az zasnalem:P...idziemy w niedziele do wyborow i nie wiadomo czego sie po nich spodziewac...a co oddawania niewaznych glosow mysle,ze jest sensu bo to pokazuje jakby dezaprobate w stosunku do obydwoch kandydatow...
 
 
guust 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 546
Wysłany: Czw Lip 01, 2010 8:41 am   

jsobanski napisał/a:
Donalda, jak zwykle ze wszystkimi chce rozmawiać i się bratać, przyjmuje zaproszenia od ciemiężycieli i sam ich zaprasza. Ale własnego prezydenta nie chciał dopuścić, aby z nim leciał.


coz za wspanialomysla wypowiedz, rozumiem, ze jak przejezdzasz przez niemcy to na postojach przebijasz im opony, a anglikow, za to nie nam nie pomogli obrzucasz blotem... a na unie sie wypinasz.... :038:

.:Paco:. napisał/a:
juz pomijajac wszystkie konflikty itd moim zdaniem prezydent powinnien miec zawsze pierwszenstwo/do dyspozycji samoloty a premier powinnien sie z prezydentem dogadywac a nie odwrotnie....


tak, bo on najwazniejszy, on najlepszy.... rzad dysponuje samolotami i tyle, pozatym na takie spotkania leca osoby decyzyjne w panstwie, a nie reprezentacyjne, poczytajcie konstytucje, co tan jest napisane.... (ale jej tez nie uznajecie, bo SLD ja uchwlilo) wiec anarchia... nie, nie przepraszam 4 RP, nowa lepsza... bo nasza a nie ICH!!

co do debaty, to mozna bylo zauwazyc jedna rzecz, bronek staral szukac dialogu a kaczor atakowal... przyniosl stosy papierow zeby pokaz ze goloslowny nie jest, neistety, ale debata cienka przez prowadzacych i forme, powinni rozmawiac miedzy soba, najlepiej tak jak jest w US lub jak w UK bylo, ale w PL sie nie da, bo przeciez TV jest PiSu i SLD - jsobanski - zobacz ze kaczory sie znimi tam tez zbratali....
 
 
Ainka 
Super gaduła
Princess of the Sun


Pomogła: 4 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 08 Maj 2009
Posty: 239
Skąd: Lodz
Wysłany: Czw Lip 01, 2010 1:12 pm   

jsobanski napisał/a:
Cytat:
Jak ktoś mówi o wpadkach Komorowskiego, to niech najpierw nauczy Jarosława Kaczyńskiego hymnu. To była największa wpadka, jaką widziałem w moim życiu.


Ojej, przejęzyczył się, to już nieumyślny błąd trzeba rozdmuchać jako problem wielkiej wagi. A brak znajomości tego co się dzieje w państwie przez Komorowskiego to oczywiście nic wielkiego. Przejęzyczenia Kaczyńskiego a niekompetencja Komorowskiego, zastanów się jaka jest skala różnic pomiędzy tymi błędami.


No coz jesi facet ktory kreuje sie na takiego patriote jak Kaczynski nieznahymnu to dla mnie to jest wpadka duzego kalibru.


guust napisał/a:
jsobanski napisał/a:
Donalda, jak zwykle ze wszystkimi chce rozmawiać i się bratać, przyjmuje zaproszenia od ciemiężycieli i sam ich zaprasza. Ale własnego prezydenta nie chciał dopuścić, aby z nim leciał.


coz za wspanialomysla wypowiedz, rozumiem, ze jak przejezdzasz przez niemcy to na postojach przebijasz im opony, a anglikow, za to nie nam nie pomogli obrzucasz blotem... a na unie sie wypinasz.... :038:

.:Paco:. napisał/a:
juz pomijajac wszystkie konflikty itd moim zdaniem prezydent powinnien miec zawsze pierwszenstwo/do dyspozycji samoloty a premier powinnien sie z prezydentem dogadywac a nie odwrotnie....


tak, bo on najwazniejszy, on najlepszy.... rzad dysponuje samolotami i tyle, pozatym na takie spotkania leca osoby decyzyjne w panstwie, a nie reprezentacyjne, poczytajcie konstytucje, co tan jest napisane.... (ale jej tez nie uznajecie, bo SLD ja uchwlilo) wiec anarchia... nie, nie przepraszam 4 RP, nowa lepsza... bo nasza a nie ICH!!


Sorry, ale czasem w UE wymaga sie obecnosci szefa rzadu, a nie glowy panstwa. Albo konkretnego ministra. Pierwszenstwo w dostepie do floty powinien meic ten, ktorego obecnosc jest akurat pozadana na danym spotkaniu i ta osoba, ktora jest najbardziej kompetentna do takiej reprezentacji ze wzgledu na pelnione funkcje.

Plus imho prezydent nie powinien latac razem z premierem, marszalkiem Sejmu i Sentau i najwyzszymy dowodzcami. Ze wzgledow bezpieczenstwa. W wielkich korporacjach nawet zarzad nie lata razem... Powinnismy brac przyklad. Tak samo rzadu nie powinno sie razem pakowac dojednej latajacej puszkil
_________________
...And I am filled
With the sweetest devotion
As I, I look into your perfect face...
Ostatnio zmieniony przez Ainka Czw Lip 01, 2010 1:16 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
guust 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 546
Wysłany: Czw Lip 01, 2010 1:48 pm   

http://fakty.interia.pl/p...untowej,1500870

a teraz kiedy powolano CBA i kto kierowal kaminskim....??

http://pl.wikipedia.org/w..._Antykorupcyjne

niezla propaganda PO, bo przeciez to niemozliwe zeby nasz wodz Jaroslaw i jego brat byli w to zamieszani....
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Czw Lip 01, 2010 4:58 pm   

Ainka, nie wciskaj nieznajomości hymnu, bo to było ewidentne przejęzyczenie. Ja czasami mylę imię mojego syna i czy to znaczy, że nie wiem jak ma na imię? Zobacz sobie na youtube jak to wyglądało, bo mówisz o czymś, czego może nie widziałaś. Jak chcesz na siłę sobie coś wmówić to nic na to nie poradzę. Oczywiście wygodnie by było dla zwolenników Komorowskiego, aby nieznajomość hymnu była prawdą, tyle, że trzeba być rozsądnym i nie naginać czegoś do stopnia kłamstwa tylko po to, abyś miała kolejny argument.

Nikt premierowi nie zabraniał tam być. Jak gdzieś jest wymagana obecność premiera to proszę bardzo, niech leci. Lech Kaczyński też premierowi nie zabraniał nigdzie lecieć, więc argument niepoprawny.

Co do wspólnego latania - zgadzam się z Tobą, teraz jesteśmy wszyscy mądrzejsi.
_________________
Dumny Polak
Ostatnio zmieniony przez jso Czw Lip 01, 2010 4:59 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
rybcia13 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 25 Kwi 2010
Posty: 115
Wysłany: Czw Lip 01, 2010 7:48 pm   

Komorowski i Tusk - Banda Lobuzow! Poczytajcie!

http://fakty.interia.pl/p...01092,,31550925

http://www.wolnapolska.pl...uehrer-kat.html
 
 
.:Paco:. 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 583
Wysłany: Czw Lip 01, 2010 8:45 pm   

guust napisał/a:
jsobanski napisał/a:
Donalda, jak zwykle ze wszystkimi chce rozmawiać i się bratać, przyjmuje zaproszenia od ciemiężycieli i sam ich zaprasza. Ale własnego prezydenta nie chciał dopuścić, aby z nim leciał.


coz za wspanialomysla wypowiedz, rozumiem, ze jak przejezdzasz przez niemcy to na postojach przebijasz im opony, a anglikow, za to nie nam nie pomogli obrzucasz blotem... a na unie sie wypinasz.... :038:

.:Paco:. napisał/a:
juz pomijajac wszystkie konflikty itd moim zdaniem prezydent powinnien miec zawsze pierwszenstwo/do dyspozycji samoloty a premier powinnien sie z prezydentem dogadywac a nie odwrotnie....


tak, bo on najwazniejszy, on najlepszy.... rzad dysponuje samolotami i tyle, pozatym na takie spotkania leca osoby decyzyjne w panstwie, a nie reprezentacyjne, poczytajcie konstytucje, co tan jest napisane.... (ale jej tez nie uznajecie, bo SLD ja uchwlilo) wiec anarchia... nie, nie przepraszam 4 RP, nowa lepsza... bo nasza a nie ICH!!

co do debaty, to mozna bylo zauwazyc jedna rzecz, bronek staral szukac dialogu a kaczor atakowal... przyniosl stosy papierow zeby pokaz ze goloslowny nie jest, neistety, ale debata cienka przez prowadzacych i forme, powinni rozmawiac miedzy soba, najlepiej tak jak jest w US lub jak w UK bylo, ale w PL sie nie da, bo przeciez TV jest PiSu i SLD - jsobanski - zobacz ze kaczory sie znimi tam tez zbratali....


guustu wez jakas tabletke na uspokojenie a pozniej pisz obiektywnie. czego piszesz w osobie mnogiej? KOMUNA DAWNO SIE SKONCZYLA, towarzyszu....

Ja wcale nie popieram PiS jakby Ci sie wydawalo albo co mi przypisujesz...I moim SLD tez mialo swoje 5 minut gdzie zrobilo cos dobrego a czesc spierniczylo...

ALE to Prezydent (nie wazne z jakiej partii - poprostu stanowisko) jest najwazniejsza osoba w kraju i on jest zwierzchnikiem Wojska Polskiego A TO DO WP naleza samoloty, do 36 Pulku Lotnictwa do ktorego sam sie kiedys ubiegalem;). takze nie gadaj glupot,ze to rzad dysponuje samolotami...

Zgadzam sie z nuta,ze na spotkania powinny leciec osoby, ktore sa najbardziej potrzebne ale chodzilo mi o to,ze premier nie moze powiedziec Ciebie nie lubie to Ty nie lecisz..premier to osoba nr 2 w kraju mimo,ze to on kieruje rzadem czy sie to komus podoba czy nie i poki sie nie zmieni konstytucji tak bylo jest i bedzie,ze to Prezydent jest nr 1. A po katastrofie Smolenskiej chyba wszyscy przejrzeli,ze takie osoby nie powinny latac razem ze wzgledow bezpieczenstwa...

A CO DEBATY to chyba nie widziales pierszej gdzie Bronek atakowal a Kaczynski byl spokojny..moim zdaniem druga Debata byla odwroceniem pierwszej i sztab Kaczynskiego sprytnie sie przygotowal ale mimo wszystko byla ciekawsza niz pierwssza tyel,ze nadal brakowalo mi konkretow...fakt przydaloby sie aby azdawali sobie pytania ale jakbysmy im dali wolna reke jak w UK albo USA to guzik bysmy sie dowiedzieli o ich wizjach prezydentury a sluchalibysmy brudow, ktore kazdy szatb by przygotowal a kandydaci by sie wyuczli na pamiec jak ROTY...i by bylo jedno wielkie bagno a nie rozmowa...
Ostatnio zmieniony przez .:Paco:. Czw Lip 01, 2010 8:59 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Pią Lip 02, 2010 12:25 pm   

Oto jak obecny rząd nęka legalne interesy, jawnie nadużywając władzy i instytucji do gnojenia interesów, których po prostu nie lubią, ale nie są nielegalne:
http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=1683
_________________
Dumny Polak
 
 
bafana 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 76
Wysłany: Sob Lip 03, 2010 10:04 am   

Tylko nie Kaczyński znowu-dużo mówi mało zrobi pajac.
 
 
Estamos 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 6 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 426
Skąd: provincie Utrecht...
Wysłany: Sob Lip 03, 2010 11:04 am   

Dyskusja w tym wątku to taki mały przykład tego co się dzieje w Warszawie na Wiejskiej i okolicach.
Kłótnia goni za kłótnią o jeszcze jedną kłótnię.
Jeśli wygra Bronek to będziemy mieli okazję zobaczyć czy PO to tylko puste słowa i PR jak twierdzi opozycja, czy faktycznie to dorosła do rządzenia partia. Wybór Bronka do de facto każda oznacza, że każda ustawa przegłosowana w sejmie zostaje wcielona w życie bez jakiegoś okresu oczekiwania odsyłania do Trybunału Konstytucyjnego itd itd....
Jeśli wygra Jarek, to zamieszka sam w Pałacu prezydenckim. Nie wiem jak po tej ogromenj tragedii ten człowiek się zmienił. Jeśli tylko na czas kampanii, to niezłw wojny na górze będziemy oglądać.
Porównując ich tak w weekendowym nastroju to Komorowski uosabia tych z lepszymi samochodami, kupujących pół litra za 25 zł a nie 16, no i tych jednak bardziej z biura.
Jarek to Ci wszyscy, którzy nowym samochodem po pierwsze jadą w niedzielę do kościoła, mają wąsy, czerwone "żubrowe" policzki po pracy, wiecznie ofiary PRL i Ci którzy twierdzą, że więcej przeżytych lat dodaj mądrości.
Nie wiem, czy warto głosować, mój głos czy każdego innego na danego kandydata świadczy o tym, że identyfikuję się z danym kandydatem.
Nie mam wąsów, ani szlacheckiego pochodzenia. Niemcy kojarzą mi się z czymś więcej niż SSmanami goniącymi moją matkę i ojca po okupowanej Warszawie. Dlatego nie głosuję.
PS: Dopóki kościół, nie zostanie odseparowany od polityki, zapomnijmy wielkiej Polsce.
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Nie Lip 04, 2010 1:40 pm   

Pytanie: czy idac dzis na wybory wystarczy, ze wezme ze soba dowod osobisty czy musze rowniez wydrukowac to potwierdzenie rejestracji online? Czy moze jeszcze cos przegapilam? Bo cos nie umiem tego znalezc na stronie Ambasady (beznadziejna strona).
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
KIMI 
Poczatkujacy

Dołączył: 23 Maj 2009
Posty: 9
Wysłany: Nie Lip 04, 2010 2:06 pm   

Dowod osobisty wystarczy.
 
 
.:Paco:. 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 583
Wysłany: Nie Lip 04, 2010 4:01 pm   

suska napisał/a:
Pytanie: czy idac dzis na wybory wystarczy, ze wezme ze soba dowod osobisty czy musze rowniez wydrukowac to potwierdzenie rejestracji online? Czy moze jeszcze cos przegapilam? Bo cos nie umiem tego znalezc na stronie Ambasady (beznadziejna strona).


Normalnie sie glosuje jak w PL jesli sie dopisalas wczesniej...jedynie trzeba dodatkowo karte do glosowania zabrac ze soba jak sie o taka wystapilo.

Strona wcale nie jest taka zla i mozna sie na niej wszystkiego doszukac...

[ Dodano: Nie Lip 04, 2010 10:36 pm ]
No gratuluje wszystkim co zaglosowali a tym co nie zaglosowali bo niechcieli coz szkoda. Mam nadzieje,ze niezaleznie ktory kandydat wygra bedziemy go szanowac jako wybor wiekszosci narodu i glowa Panstwa - a przez to nie bedziemy sie czepiac drobnostek i "strzelac sobie w stope".

Pozdrawiam!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group