NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
NBUBU_CAO
Autor Wiadomość
Multivitamina 
Poczatkujacy
Multivitamina

Dołączyła: 01 Lip 2010
Posty: 23
Wysłany: Czw Lip 01, 2010 2:04 pm   NBUBU_CAO

witam wszystkich niedzielnych forumowiczów:)
trochę się nie orientuję w temacie ale pracuję przez pośrednictwo pracy i do mojej umowy o pracę tymczasową ma zastosowanie Układ Zbiorowy Pracy dla pracowników tymczasowych (NBBU-cao).
Problem w tym że tam są wymienione 4 fazy, ja obecnie jestem w fazie drugiej i po przepracowanych 104 tygodniach przechodzę do fazy trzeciej która trwa 52 tygodnie.Niedawno dostałam inforamcję, że praca w fazie drugiej może trwać 6 lat.Zaznaczam że pracuję 10 miesięcy w roku codziennie. czy jest to możliwe by w tej fazie drugiej pracować az 6 lat?
_________________
cel uświęca środki
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Czw Lip 01, 2010 3:58 pm   

Cytat:
NBBU CAO Uitzendkrachten

De NBBU uitzendbureaus hanteren de NBBU CAO. Het belangrijkste gegeven voor de uitzendkracht uit deze cao is het fasensysteem. Dit fasensysteem beslaat een periode van drieëneenhalf jaar. In deze drieëneenhalf jaar is er sprake van flexibele uitzendovereenkomsten. Daarna kan er eventueel een dienstverband voor onbepaalde tijd aan de orde komen.

Het fasensysteem bestaat uit vier fasen. De rechtspositie van de uitzendkracht hangt af van de fase waarin hij/zij zich bevindt.

Fase 1: Telt 26 gewerkte weken: uitzendovereenkomsten met uitzendbeding.
Fase 2: Telt 104 gewerkte weken: uitzendovereenkomsten met uitzendbeding.

In deze twee fasen is het uitzendbeding van toepassing. Wat betekent dit?
Kernbegrip is: ‘Einde opdracht = einde contract’. Als de uitzendopdracht eindigt, eindigt automatisch de uitzendovereenkomst met uw uitzendkracht. Ook ziekte van de uitzendkracht leidt tot beëindiging.
Het uitzendbureau is wel verplicht de uitkering op grond van de ziektewet aan te vullen tot 90 procent van het uitkeringsdagloon gedurende de eerste 52 weken.

Fase 3: Telt 52 weken: uitzendovereenkomsten voor bepaalde tijd. In deze fase worden (maximaal vier) tijdelijke uitzendovereenkomsten aangegaan. Gedurende deze uitzendovereenkomsten heeft de werkgever een loondoorbetalingsverplichting bij ziekte of als het werk wegvalt.

Fase 4: Uitzendovereenkomst voor onbepaalde tijd.

Jasnona czarnym napisane, ze 104 tygodnie.czyli 2 lata (plus przerwy).
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
Ostatnio zmieniony przez suska Czw Lip 01, 2010 3:59 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Multivitamina 
Poczatkujacy
Multivitamina

Dołączyła: 01 Lip 2010
Posty: 23
Wysłany: Czw Lip 01, 2010 4:51 pm   

czyli dostałam zła informację, a powiedz mi suska jeszcze czy przerwy się wliczają to tych 104 tygodni, jak np jadę na wakacje?
_________________
cel uświęca środki
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Czw Lip 01, 2010 4:56 pm   

nie, 104 tygodnie musza byc przepracowane.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
Multivitamina 
Poczatkujacy
Multivitamina

Dołączyła: 01 Lip 2010
Posty: 23
Wysłany: Czw Lip 01, 2010 4:59 pm   

i po tych 104 przepracowanych tygodniach wchodzę na fazę 3 na 52 tyg?jakie mam korzyści z tej fazy trzeciej i czy w ogóle jest to niekorzystne dla biura że np mogą mnie zwolnić?
_________________
cel uświęca środki
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Czw Lip 01, 2010 5:04 pm   

Tak. Zaleta jest to, ze pracodawca musi placic Ci w czasie choroby oraz w czasie, kiedy nie ma dla Ciebie pracy.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
Multivitamina 
Poczatkujacy
Multivitamina

Dołączyła: 01 Lip 2010
Posty: 23
Wysłany: Czw Lip 01, 2010 5:07 pm   

czyli znając życie nie dojdę do tego etapu...
czyli np w razie choroby dostaję z ubezpieczalni tzw chorobowe i dodatkowo moje pośrednictwo pracy wypłaca mi pieniążki tak?

jeszcze jedno , jak to jest że ja podpisuję umowę co roku z datą kiedy wracam z wakacji ale w umowie nigdy nie mam (odkąd weszłam do 2 fazy) daty zakończenia umowy, po prostu zjeżdżam na święta i na wakacje. ma to coś wspólnego z tymi fazami?
_________________
cel uświęca środki
Ostatnio zmieniony przez Multivitamina Czw Lip 01, 2010 5:09 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Czw Lip 01, 2010 5:24 pm   

Nie, bedac na fazie 2 dostajesz pieniadze z UVW a pracodawca musi dopelnic ta kwote do 90% Twojej wyplaty.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
Multivitamina 
Poczatkujacy
Multivitamina

Dołączyła: 01 Lip 2010
Posty: 23
Wysłany: Czw Lip 01, 2010 5:38 pm   

czyli w fazie 2 jak jestem chora uwf wyplaca mi pieniazki (jakieś 70-75%), a w trzeciej fazie pracodawca dopełnia mi do 90%?
_________________
cel uświęca środki
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Czw Lip 01, 2010 7:02 pm   

Czy Ty czytasz czy zgadujesz?
Pisze przeciez, za na 2 fazie placi Ci czesc UVW, czesc pracodawca, a na fazie 3 tylko pracodawca.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
Multivitamina 
Poczatkujacy
Multivitamina

Dołączyła: 01 Lip 2010
Posty: 23
Wysłany: Czw Lip 01, 2010 7:18 pm   

czytam, nie zgaduje, po prostu pewne rzeczy sa dla mnie nie jasne a czasami pojedyńcze zdania mi nic nie mówią.
Teraz jak bylam tydzien chora dostałam z uvw 157,60 euro i ;pracodawca mi nic nie dadawał.płacę ubezpieczenie co tydzien 26 euro i w razie choroby dostaje pieniadze z uvw.
_________________
cel uświęca środki
Ostatnio zmieniony przez Multivitamina Czw Lip 01, 2010 7:18 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Czw Lip 01, 2010 7:21 pm   

Ubezpieczenie nie ma z chorobowym nic wspolnego. Ja nie pracowalam nigdy przez NBBU i nie bardzo sie w tym rozeznaje, ale w teksie skopiowanym ze strony NBBU napisano, ze pracodawca dopelnia.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
Multivitamina 
Poczatkujacy
Multivitamina

Dołączyła: 01 Lip 2010
Posty: 23
Wysłany: Czw Lip 01, 2010 7:26 pm   

no ale przecież z tych moich pieniędzy które płace co tydzień wypłacane mi jest potem chorobowe 75% mojego wynagrodzenia
_________________
cel uświęca środki
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Czw Lip 01, 2010 7:29 pm   

Nie z ubezpieczenia tylko ze skladek, ktore sa automatycznie potracane z Twojej wyplaty. Ubezpieczenie zdrowotne to cos innego.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
Multivitamina 
Poczatkujacy
Multivitamina

Dołączyła: 01 Lip 2010
Posty: 23
Wysłany: Czw Lip 01, 2010 7:34 pm   

rozumiem, dzięki.
to teraz juz sama nie wiem czy mój pracodawca mnie oszukał czy nie, bo jak bylam chora to dostawałam 156 z groszami, a normalnie za tydzien mam 202, wiec to nie jest 90 procent wypłaty...

[ Dodano: Czw Lip 01, 2010 7:39 pm ]
to powiedz mi jeszcze, dlaczego w fazie 3 nie płaci juz UWV tylko pracodawca?tzn ze z moich składek nie bedzie juz nic wypłacane?
_________________
cel uświęca środki
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group