NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
współwłaściciel auta
Autor Wiadomość
madzia575 
Poczatkujacy

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Lis 2009
Posty: 49
Skąd: Den Haag
Wysłany: Czw Lip 15, 2010 8:28 pm   współwłaściciel auta

Hej.Mam pytanie, przeszukałam forum ale nic nie znalazłam. Chcemy z chłopakiem kupić auto tu w Holandii i tu je zarejestrować ale na nas oboje. Jednak słyszałam że ponoć tutaj w NL nie ma czegoś takiego jak współwłaściciel. Czy ktoś może wie coś więcej na ten temat?
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Czw Lip 15, 2010 8:30 pm   

nie ma wspolwlasnosci. auto moze byc na 1 osobe/firme. ubezpieczenie tak samo.
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
madzia575 
Poczatkujacy

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Lis 2009
Posty: 49
Skąd: Den Haag
Wysłany: Czw Lip 15, 2010 8:42 pm   

no właśnie, a tak czysto hipotetyczna sytuacja. Kiedy właściciel umiera to co wtedy dzieje sie w tą własnością? Jeśli nie jest się małżeństwem? w jaki sposób tutaj jest to regulowane skoro teoretycznie to auto było kupione przez dwie osoby?
 
 
mario007 
Super gaduła

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 338
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Czw Lip 15, 2010 9:56 pm   

madzia575 napisał/a:
no właśnie, a tak czysto hipotetyczna sytuacja. Kiedy właściciel umiera to co wtedy dzieje sie w tą własnością? Jeśli nie jest się małżeństwem? w jaki sposób tutaj jest to regulowane skoro teoretycznie to auto było kupione przez dwie osoby?

Jezeli nie macie wspolnoty majatkowej to auto przechodzi na spadkobiercow w Twoim przypadku Twoje dzieci lub Twoi rodzice, chyba ze macie zarejestrowany zwiazek partnerski (zyjecie razem) wtedy samochod przechodzi na partnera jak rowniez reszta Twojego majatku.
Ostatnio zmieniony przez mario007 Czw Lip 15, 2010 9:57 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
.:Paco:. 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 583
Wysłany: Czw Lip 15, 2010 9:57 pm   

madzia575 napisał/a:
no właśnie, a tak czysto hipotetyczna sytuacja. Kiedy właściciel umiera to co wtedy dzieje sie w tą własnością? Jeśli nie jest się małżeństwem? w jaki sposób tutaj jest to regulowane skoro teoretycznie to auto było kupione przez dwie osoby?


tak samo jak w PL dziedziczy rodzina chyba,ze zarejestruje siebie jako "zwiazek partnerski" wtedy Ty masz szanse dziedziczyc;)...nie ma teoretycznego kupna samochodu przez dwie osoby...jest jedna osoba w dokumentach i to ona jest wlascicielem...a nie lepiej niech chlopak kupi sam na siebie a Ty sie dorzucaj do utrzymania autka? oplaty, naprawy itd...moim zdaniem to jest fair w takiej sytuacji kiedy moze byc tylko jeden wlasciciel
Ostatnio zmieniony przez .:Paco:. Czw Lip 15, 2010 9:57 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
madzia575 
Poczatkujacy

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Lis 2009
Posty: 49
Skąd: Den Haag
Wysłany: Czw Lip 15, 2010 10:32 pm   

dziękuję , już wszystko wiem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group