NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Noorderpoortcollege
Autor Wiadomość
Olinka 
Poczatkujacy

Dołączyła: 04 Lip 2010
Posty: 11
Wysłany: Sob Lip 17, 2010 8:22 am   Noorderpoortcollege

Witam. Chcialabym sie dowiedziec czy ktos mial przyjemnosc nauki w Noorderpoortcollege.
Po wstepnych egzaminach dostalam z gminy stypendium na 14 miesiecy , w 4 miesiace mam zrobic inburgering a reszta przeznaczona jest na staatsexamen... Zaczynam od 30 sierpnia, 3 razy w tygodniu , lekcje maja trwac od 9.00 do 15.00... Czy ktos z Was robil kurs jezykowy w tej szkole? Zastanawiam sie czy w tak krotkim czasie uda mi sie zdac egzaminy.
Szczerze to sie troche boje ,bo liczylam na wiecej niz 14 miesiecy.
Prosze,podzielcie sie swoimi doswiadczeniami z inburgering i z staatsexamen NT2.
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Sob Lip 17, 2010 8:57 am   

14 miesiecy po tyle godzin w tygodniu to strasznie duzo. Chociaz nie wiem po co CI ten inburgering, szkoda na niego czasu (moim zdaniem). Po takim czasie to ja juz bym na uniwerku studiowala ;P
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
Olinka 
Poczatkujacy

Dołączyła: 04 Lip 2010
Posty: 11
Wysłany: Sob Lip 17, 2010 9:37 am   

suska, inburgering potrzebuje,bo chce zlozyc dokumenty na paszport. Verblijfsdocument, ktory mialam na 5 lat, stracil waznosc 26 czerwca, bez inburgering nie mam co startowac.Zrobilam testy i powiedziano mi ,ze na tym poziomie moge juz robic inburgering,ale mnie martwi moja gramatyka. Nie jest doskonala,nigdy nie uczylam sie jez.hol. w szkole, robilam to sama w domu,na ulicy, jestem samoukiem , czytam, pisze, rozmawiam, ale daleko mi do doskonalosci , Nie wiem jak wyglada egzamin, wiec wole nie ryzykowac gdy mi wyskocza z gramatyka-chce sie podszkolic .
Dalam sobie na inburgering ok 3 lub 4 miesiace , chce do nowego roku zlozyc potrzebne dokumenty i uzyskac obywatelstwo.
Staatsexamen jest dla mnie bardzo wazny, chce sie uczyc dalej...wszystko takie latwe, proste, ale niestety do mlodych juz nie naleze,wiec pewnie bedzie ciezko :119:
 
 
Coccolinco 
Super gaduła

Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 292
Skąd: skontowni
Wysłany: Sob Lip 17, 2010 1:46 pm   

Cytat:
mnie martwi moja gramatyka


Nie musisz się martwić o gramatykę na inburgering-u, ponieważ nie jest wymagana :) po prostu masz być zrozumiana. Bynajmniej u mnie tak jest.

Tutaj masz stronkę z egzaminem i różnymi ćwiczeniami:

http://www.inburgeren.eigenstart.nl/
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Sob Lip 17, 2010 2:44 pm   

Olinka napisał/a:
suska, inburgering potrzebuje,bo chce zlozyc dokumenty na paszport. Verblijfsdocument, ktory mialam na 5 lat, stracil waznosc 26 czerwca, bez inburgering nie mam co startowac


Zdajac NT2 nawet na pozomie programma 1 jestes zwolniona z obowiazku uczestniczenia w zajecia i zdawania egzaminow inburgering. Wiec dlatego mowie, ze strata czasu bo robisz cos 2 razy a na inburgering niczego ciekawego Cie nie naucza.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Sob Lip 17, 2010 9:05 pm   

Olinka napisał/a:
suska, inburgering potrzebuje,bo chce zlozyc dokumenty na paszport. Verblijfsdocument, ktory mialam na 5 lat, stracil waznosc 26 czerwca, bez inburgering nie mam co startowac.


jestes pewna, ze uzyskasz obywatelstow jesli nie masz ciaglosci verblijsdocument?? bo jak ja sie orientowalam w tym roku, to powiedziano mi, ze bez ciaglosci nie zostani mi przyznany, ze wzgledu na to, ze moj dokument wtedy juz prawie sie konczyl, zrezygnowalam i wystapilam o kolejny verblijfsdocument.

cytat:
U woont minimaal vijf jaar onafgebroken met een geldige verblijfsvergunning in Nederland, de Nederlandse Antillen of Aruba. U hebt steeds op tijd uw verblijfsvergunning verlengd. Op deze regel zijn enkele uitzonderingen. Uw verblijfsvergunning moet ook tijdens de procedure geldig zijn.

http://www.indklantdienst...derlanderWorden

z cytatu wynika, ze w czasie calej procedury musisz posiadac wazny verblijfsdokument
 
 
aga* 
Poczatkujacy

Wiek: 43
Dołączyła: 04 Lip 2007
Posty: 43
Wysłany: Sob Lip 17, 2010 9:22 pm   

Coccolinco napisał/a:
Tutaj masz stronkę z egzaminem i różnymi ćwiczeniami:

http://www.inburgeren.eigenstart.nl/

aleee fajna stronka... :038:
 
 
Olinka 
Poczatkujacy

Dołączyła: 04 Lip 2010
Posty: 11
Wysłany: Nie Lip 18, 2010 9:32 am   

Dzieki dziewczyny za odpowiedzi. Dziekuje za link...fajna stronka, mozna sobie wyszukac to,co Ci najbardziej "uwiera"i poduczyc sie.
We wtorek pojde do gminy i sie dowiem dokladnie jak sie ma verblijfsdocument do paszportu , bo dzwonilam w lutym do ind proszac o przedluzenie to mi oznajmiono,ze nam juz tej "paski"nie potrzeba i nie ma takiego "parcia"by sie o nia starac, wiec podziekowalam myslac,po co mi "paska"jak i tak musze zlozyc dokumenty o paszport.
Zobaczymy....jak co ,to wysle formularz o verblijfsdocument i tyle, przedluzy sie w czasie wszystko.. :030:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group