NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Poróż do Polski służbowym samochodem. / Rental Car
Autor Wiadomość
jejak 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 98
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Czw Sie 19, 2010 8:35 pm   Poróż do Polski służbowym samochodem. / Rental Car

Hej,

Mam takie pytanie, może ktoś miał podobny problem, mam służbowy samochód w Holandii, wybieram się nim do Polski, jak polskie prawo drogowe odnosi się to "rental car" ? Chodzi o to, że nie mam papierku przeglądu technicznego co w Polsce jest konieczne. Jakie dokumenty muszę mieć ze sobą ? Obecnie poruszam się na kopi dowodu rejestracyjnego, ale firma ma mi udostępnić oryginał na czas podróży. (Nie jestem pewien czy można sie poruszać na kopi ?) Czy potrzebuję czegoś jeszcze ?

Dzięki.
_________________
EOF :)
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Czw Sie 19, 2010 8:52 pm   

jezeli chcesz by nie bylo sie do czego doczepic od strony prawnej to potrzebowalbys dowodu rejestracyjnego, zaswiadczenia o przegladzie, polisy ubezpieczeniowej i upowaznienia wlasciciela samochodu. Oczywisce wszystko oryginaly, a nie kopie. A nawet wtedy mozesz trafic na policjanta, ktoremu bedzie za malo:)
ja swego czasu jezdzilem autem sluzbowym z dowodem rejestracyjnym, polisa (na ktorej bylo zaznaczone, ze jestem uzytkownikiem) oraz dokumentem ze odebralem auto (z pieczatka z salonu i firmy leasingowej oraz z moimi danymi).
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
jejak 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 98
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Czw Sie 19, 2010 9:09 pm   

Oryginał dowodu i upoważnienie do prowadzenia pojazdu powinni mi zdążyć przysłać zanim wyjadę, polisę mam, jedyne czego nie będę prawdopodobnie posiadał to dowodu przeglądu pojazdu, w Holandii chyba nie ma obowiązku posiadania ze sobą tego dokumentu, z tego co mi tłumaczyli policja sprawdza to w swoich BD. Nie wiem jak się odniesie polskie prawo do tego :/ Ja mam rental car - tutaj sytuacja jest trochę inna z dokumentami, po Holandii można się poruszać na kopii dokumentów.

W sumie poruszam się samochodem na holenderskich numerach, więc polskie prawo chyba nie do końca go dotyczy, z tego co mi się wydaje obowiązek posiadania dowodu przeglądu technicznego pojazdu obowiązuje tylko w PL.
_________________
EOF :)
Ostatnio zmieniony przez jejak Czw Sie 19, 2010 9:13 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mario007 
Super gaduła

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 338
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Czw Sie 19, 2010 9:29 pm   

jejak napisał/a:
Oryginał dowodu i upoważnienie do prowadzenia pojazdu powinni mi zdążyć przysłać zanim wyjadę, polisę mam, jedyne czego nie będę prawdopodobnie posiadał to dowodu przeglądu pojazdu, w Holandii chyba nie ma obowiązku posiadania ze sobą tego dokumentu, z tego co mi tłumaczyli policja sprawdza to w swoich BD. Nie wiem jak się odniesie polskie prawo do tego :/ Ja mam rental car - tutaj sytuacja jest trochę inna z dokumentami, po Holandii można się poruszać na kopii dokumentów.

W sumie poruszam się samochodem na holenderskich numerach, więc polskie prawo chyba nie do końca go dotyczy, z tego co mi się wydaje obowiązek posiadania dowodu przeglądu technicznego pojazdu obowiązuje tylko w PL.


Co znaczy w Twoim przypadku rental car-jezeli dobrze rozumiem to samochod z wyporzyczalni.
Niektore wyporzyczalnie(wiekszosc) zastrzegaja sobie w regulaminie mozliwosc wyjazdu do polski samochodem wynajetym.
Mariusz.
 
 
jejak 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 98
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Czw Sie 19, 2010 9:41 pm   

Dostałem potwierdzenie że mogę jechać do Polski.
_________________
EOF :)
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Pią Sie 20, 2010 9:13 am   

To w koncu auto sluzbowe czy z wypozyczalni?

Mini słowniczek, skoro na siłę chcesz wciskać angielskie zwroty na polskim forum:
- rental car - samochód z wypożyczalni
- company car albo leased car - to zazwyczaj są służbowe
_________________
Dumny Polak
 
 
jejak 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 98
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Nie Sie 22, 2010 12:18 pm   

lol ;)

Rental car to tez auto sluzbowe, wynajmuje go jakas firma, a potem daje go osobie pracujacej. Przynajmniej u nas roznica jest taka, ze rental car jest na rok, a leased car jest na 4 lata. na Rental car mozesz jezdzic na kopii dokumentow, na leased car dostajesz odrazu orginaly.
_________________
EOF :)
 
 
mario007 
Super gaduła

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 338
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Nie Sie 22, 2010 12:32 pm   

jejak napisał/a:
lol ;)

Rental car to tez auto sluzbowe, wynajmuje go jakas firma, a potem daje go osobie pracujacej. Przynajmniej u nas roznica jest taka, ze rental car jest na rok, a leased car jest na 4 lata. na Rental car mozesz jezdzic na kopii dokumentow, na leased car dostajesz odrazu orginaly.

Na kopii dokumentow to mozesz dostac mandat, a samochod w leasing mozna wziac juz nawet na 1 miesiac.
Mariusz
 
 
jacek76 
Gaduła


Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 112
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Nie Sie 22, 2010 9:25 pm   

[
W sumie poruszam się samochodem na holenderskich numerach, więc polskie prawo chyba nie do końca go dotyczy, z tego co mi się wydaje obowiązek posiadania dowodu przeglądu technicznego pojazdu obowiązuje tylko w PL.[/quote]

Mozesz nawet poruszac sie australijskim wodolotem,ale na terytorium Polski obowiazuja cie przepisy prawa polskiego,zarowno kodeks karny,kodeks wykroczen jak i kodeks prawa ruchu drogowego
_________________
"Jedną nogą w Europie, drugą głęboko w gównie"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group