NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Szukam pomocy w sprawie kontraktu.
Autor Wiadomość
scwz 
Gaduła

Dołączył: 04 Lip 2007
Posty: 100
Skąd: Haarlem-Tychy
Wysłany: Pią Sie 20, 2010 6:37 pm   Szukam pomocy w sprawie kontraktu.

Witam.Mam mały dylemat pracuje od trzech lat po jedną firma na rocznych kontraktach z pod powiedz brygadzistów przysługuje mi juz stały kontrakt.Przez trzy lata szef zadowolony był z mojej pracy fachu (lakiernik samochodowy) w 100% nie było skarg żle wykonanej pracy atmosfera w pracy bardzo dobra.18 sierpnia skonczyła mi się umowa więc zebranie szef tłumacz do pomocy i rozmowa się zaczyna że jest mały problem z mieszkaniem w którym mieszkamy i które jest opłacane przez firma że musimy isc na 3 miesięczne urlopy możemy zjechać do polski.Potem od razu bez zastanowienia szef mówi że możemy pracować na czarno przez 3 miesiące i mieszkać dalej w tym mieszkaniu.My mówimy że należy nam się stała już umowa ale on w upartego ze nie damy rady z opłatami wynajem mieszkania opłątami media takie tam ściemnianie mówi trze musimy się zastanowić czy chcemy tą umowę by bez zastanowienia ze tak on szybko zakończył zebranie i poszedł.Teraz ciągle słysze ze problem z mieszkaniem brednie odwiedza nas właściciel z bananem ze firma opłaciła dom na rok.wynagrodzenie mam 1650euro pracuje od 19 sierpnia na czarno mam na utrzymaniu żone dziecko wiadomo każdy by robił ale jesteśmy ludzmi też chcemy być traktowani.A dziś się dowiaduje że chcę wyje... 3 polaków którym przysługuje stała umowa gdzie mogę znależść pomoc bo już trochę przeginają a mamy juz dość tego jesteśmy w stanie odejść z tej firmy ale na wychodne również chcemy go uwalić tym że zatrudnia na czarno jak wam to się widzi co mogę osiągnąć bo wiem ze dosc od niego tą umowe to jak w totka wygrać.dzięki za jakomkolwiek pomoc.
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Pią Sie 20, 2010 7:34 pm   

Po trzecim rocznym kontrakcie firma moze ale nie musi dac panu stalej umowy , nie ma takiego obowiazku.

Monika
 
 
alfa 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Sty 2008
Posty: 275
Wysłany: Pią Sie 20, 2010 7:46 pm   

U gaat voor de vierde keer achter elkaar voor dezelfde werkgever werken op een tijdelijk contract. Het vierde contract is dan automatisch een vast contract. Behalve als u er tussendoor een keer drie maanden of meer tussenuit bent geweest. Dan moet u weer opnieuw beginnen met tellen.

Tu nie ma dowolnosci, czwarty kontrakt musi byc staly, chyba ze masz 3 miesiace przerwy.
Twoj szef zna dobrze prawo pracy i wykorzystuje jego luki.

_______________________
nie umieszczaj na forum podpisu reklamujacego wlasna dzialalnosc
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pią Wrz 17, 2010 12:11 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
scwz 
Gaduła

Dołączył: 04 Lip 2007
Posty: 100
Skąd: Haarlem-Tychy
Wysłany: Pią Sie 20, 2010 7:46 pm   

do Pana mi daleko jeszcze hehe ale dziwi mnie to dlaczego 3 miesiące na czarno potem znów roczny kontrakt?
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Pią Sie 20, 2010 7:55 pm   

nie wiem ile masz lat ale jesli mniej niz 27 to wszedl nowy przepis 9.lipca tego roku ze osoby ponizej 27 roku zycia moga miec 4 umowy na czas okreslony

Sinds 9 juli 2010 mag een werkgever met werknemers tot 27 jaar in totaal vier opeenvolgende arbeidsovereenkomsten voor bepaalde tijd aangaan.
 
 
scwz 
Gaduła

Dołączył: 04 Lip 2007
Posty: 100
Skąd: Haarlem-Tychy
Wysłany: Pią Sie 20, 2010 7:58 pm   

alfa napisał/a:
U gaat voor de vierde keer achter elkaar voor dezelfde werkgever werken op een tijdelijk contract. Het vierde contract is dan automatisch een vast contract. Behalve als u er tussendoor een keer drie maanden of meer tussenuit bent geweest. Dan moet u weer opnieuw beginnen met tellen.

Tu nie ma dowolnosci, czwarty kontrakt musi byc staly, chyba ze masz 3 miesiace przerwy.
Twoj szef zna dobrze prawo pracy i wykorzystuje jego luki.

_______________________
AGW Administratiekantoor
Rozliczenia podatkowe



zgadzam się dlatego 3 miesiace przerwy i moge dalej pracowac albo poszukać innej pracy w zawodzie

[ Dodano: Pią Sie 20, 2010 9:00 pm ]
mavd napisał/a:
nie wiem ile masz lat ale jesli mniej niz 27 to wszedl nowy przepis 9.lipca tego roku ze osoby ponizej 27 roku zycia moga miec 4 umowy na czas okreslony

Sinds 9 juli 2010 mag een werkgever met werknemers tot 27 jaar in totaal vier opeenvolgende arbeidsovereenkomsten voor bepaalde tijd aangaan.



mam 31 lat wiem troche przykre takie traktowanie człowiek niezłą kase im w portfel nabijał a tu niespodzianka
 
 
alfa 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Sty 2008
Posty: 275
Wysłany: Pią Sie 20, 2010 8:45 pm   

Nie bierz tego do siebie, to po prostu socjalisci u wladzy, lata temu, tak sobie wyobrazali ochrone ludzi pracy, ze wprowdzili przepisy znacznie utrudniajace zwalnianie pracownikow bedacych na stalych kontraktach. No a pracodawcy sie bronia na swoj sposob, czego doswiadczasz na wlasnej skorze. I tak to co mialo byc dla ludzi obrocilo sie przeciw nim.



nie umieszczaj na forum podpisu reklamujacego wlasna dzialalnosc
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pią Wrz 17, 2010 12:08 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group