NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowy kontrakt - ANW
Autor Wiadomość
Prezi
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Lip 2007
Posty: 7
Wysłany: Pon Sie 30, 2010 2:40 pm   Nowy kontrakt - ANW

Witam. Zaoferowano mi kontrakt z firmy , w ktorej dotychczas pracowałem przez agencje. Jednym z formularzy, które muszę wypełnić jest ANW-hiaat-verzekering. I tak w tym formularzu mam 4 opcje do wybrania: nie zgodzić sie, 50%, 75%, 100% . Czy ktoś mógł by mi pomóc i wyjaśnic właściwie po co jest to ANW, kiedy się przydaje, jeśli zgadzać się to w jakim wariancie (50,75,100%). Bardzo dziękuje za wszelkie odpowiedzi.
 
 
 
Mucha_75 
Gaduła nad gadułami :-)
Mucha

Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 624
Skąd: Schiedam, GA
Wysłany: Pon Sie 30, 2010 5:05 pm   

Sam ostatnio to przechodziłem. To jest dodatkowe ubezpieczenie, np na wypadek choroby, gdzie nie jesteś zdolny do pracy przez dłuższy czas, pracodawca wpłaca, w zależności od przepracowanego czasu, jakiś tam procent Twojej pensji, potem to spada w dół do jakiegoś tam minimum, a resztę pokrywa właśnie owe ubezpieczenie, i te procenty oznaczają, ile ubezpieczalnia będzie płacić. Ja jestem ubezpieczony w ING, przed wypełnieniem tego pytałem Holendrów ode mnie z firmy, co jest najkorzystniejsze, i wybrałem nie podstawowe a trochę wyższe, nie są to duże kwoty miesięcznie, a w przyszłości może się przydać.
 
 
Prezi
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Lip 2007
Posty: 7
Wysłany: Czw Wrz 02, 2010 9:03 am   

Dzisiaj byłem wypełniać formularze i wypytałem jak to jest naprawdę. ANW-hiaat-verzekering -- jest to dodatkowe nieobowiązkowe ubezpieczenie. Wykupuje je się wówczas kiedy jeden partner jest zależny w dużym stopniu finansowo od drugiego.
W przypadku śmierci jednego z partnerów drugi będzie otrzymywał co roku kwotę
na która sie ubiezpieczyło aż do ukończenia 65 roku życia. Również tyczy sie to dzieci,
będą otrzymywać kase do ukończenia 18 roku życia.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group