NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nieuczciwy pracodawca? Problem z wynagrodzeniem. 150% ?
Autor Wiadomość
tomfe 
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Gru 2008
Posty: 7
Wysłany: Pią Wrz 17, 2010 7:47 pm   Nieuczciwy pracodawca? Problem z wynagrodzeniem. 150% ?

Witam Was.

W lutym podpisałem umowę z firmą sprzątającą. Stawka 10 e/h brutto. 150% sobota , niedziela, wakantie uur, wakantie geld, wszystko pieknie ładnie. Umowa była na 6 m-cy.
Po 6 miesiącach nie otrzymałem żadnej informacji na temat jej przedłużenia. Okazało się że przy kolejnej wypłacie stawkę za godzinę podniesiono o "10 centów" :) z tym że wypłata nie zawierała +50%/h za pracę w weekendy. Po podliczeniu wyszło na to że wypłata była o około 120 e mniejsza niż wcześniejsze.

Rozmawiałem telefonicznie z pewną panią z CO, która wytłumaczyła mi że to co zrobił mój pracodawca było nie legalne, gdyż mój kontrakt po 6 miesiącach został KONTYNUOWANY, a pracodawca bez jakiegokolwiek poinformowania mnie zmienił jej warunki.

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? Jak sobie z tym poradziliście.
Dodam że nie jestem sam. problem dotyczy kilkunastu osób w moim zespole.

Dzięki za pomoc
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Pią Wrz 17, 2010 10:14 pm   

Skontaktowac sie ze zwiazkami zawodowymi.
 
 
mamqa 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 11 Cze 2009
Posty: 592
Wysłany: Sob Wrz 18, 2010 12:21 pm   

Ja właśnie sama też się zastawiam jak to jest z tym 150%, gdyż jak ja pracowałam to płacili bez problemu a niedawno rozmawiałam ze znajomymi którzy pracują w chłodni przy rozbierze kurczaków i im za nadgodziny nie płacą 150% bo ponoć od tego trzeba płacić wyższy podatek (ponoć na bezrobotnych) i koniec końców nie opłaca się, więc Ci ludzie tam pracujący bronią się przed nadgodzinami ale z drugiej strony boją się o swoją pracę.
_________________
"Mam tylko jedno skrzydło
To prawie tak jak anioł"
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Wrz 18, 2010 1:55 pm   

Jagoda97,

Cytat:
Skontaktowac sie ze zwiazkami zawodowymi

czy zwiazki zawodowe biora sprawe'' jak leci'' ,czy trzeba byc czlonkiem takiego zwiazku?
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Sob Wrz 18, 2010 7:48 pm   

Gochna H napisał/a:
Jagoda97,

Cytat:
Skontaktowac sie ze zwiazkami zawodowymi

czy zwiazki zawodowe biora sprawe'' jak leci'' ,czy trzeba byc czlonkiem takiego zwiazku?

Jezeli zgloszenie jest grupowe to czesto biora jak leci ale przekonuja zeby sie do nich zapisac.
Zgodnie z ich przepisami to jest tak:
Mozna sie zapisac w momencie powstania problemu i oni pomoga zalatwic sprawe ale tylko do momentu, do ktorego nie bedzie sprawy sadowej i nie bedzie potrzebny adwokat.
Czyli staraja sie wplynac na pracodawce aby zalatwil sprawe zgodnie z przepisami - czesto to pomaga.
W sprawach sadowych przydzielaja adwokata ale po rocznym czlonkostwie w zwiazkach.
W moim przypadku zajeli sie sprawa z marszu (zapisalam sie do ZZ w momencie zgloszenia sprawy) i dostalam adwokata do spraw sadowych bez dodatkowych oplat.
Powiezieli mi jednak, ze to jest wyjatek, bo ze strony pracodawcy bylo ewidentne naruszenie przepisow i nie wyrazal zgody na jakiekolwiek porozumienie.
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Sob Wrz 18, 2010 8:42 pm   

mamqa napisał/a:
Ja właśnie sama też się zastawiam jak to jest z tym 150%, gdyż jak ja pracowałam to płacili bez problemu a niedawno rozmawiałam ze znajomymi którzy pracują w chłodni przy rozbierze kurczaków i im za nadgodziny nie płacą 150% bo ponoć od tego trzeba płacić wyższy podatek (ponoć na bezrobotnych) i koniec końców nie opłaca się, więc Ci ludzie tam pracujący bronią się przed nadgodzinami ale z drugiej strony boją się o swoją pracę.


wyzsza jest zaliczka na podatek, ale jesli nie wpadlo sie w wyszy prog przez te nadgodziny to zaliczka jest zwacana przy rozliczeniu rocznym. proste
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
mamqa 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 11 Cze 2009
Posty: 592
Wysłany: Sob Wrz 18, 2010 9:08 pm   

m4rcin napisał/a:
wyzsza jest zaliczka na podatek, ale jesli nie wpadlo sie w wyszy prog przez te nadgodziny to zaliczka jest zwacana przy rozliczeniu rocznym. proste


Nie wiedziałam, dziękuję za wyjaśnienie. Jutro zadzwonię do znajomych i dam im znać :)
_________________
"Mam tylko jedno skrzydło
To prawie tak jak anioł"
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Sob Wrz 18, 2010 9:09 pm   

Tomfe tylko czy to 150% to dla ciebie kwata brutto, czy netto.Ba za nadgodzinę otrzymujesz moze więcej,ale poniewaz płacisz większy podatek to na rekę wychodzi podobne stawka (kwota).Najczęściej od nadgodziny potraca się 41% podatku,u mie skarbówka zabiera 52%,czyli więcej niz połowe.
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pon Wrz 20, 2010 1:15 pm   

ale jak nie wpadnie w prog 52% to te 11% dostnie przy rozliczeniu rocznym
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group