NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rezygnacja ze szkoły Gemente
Autor Wiadomość
uniu 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 46
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 76
Wysłany: Pon Paź 11, 2010 7:41 pm   Rezygnacja ze szkoły Gemente

Chodze na kurs finansowany przez Gemente . Szkoła rozpoczęła się jakieś 2 tygodnie temu.Czy mogę bez konsekwencji z niej zrezygnować? jak regulują to przepisy?pozdrawiam
 
 
guust 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 546
Wysłany: Pon Paź 11, 2010 7:55 pm   

chyba kontrakt musiales podpisac, a w nim sa zawarte warunki rozwiazania umowy....
 
 
bobikpl 
Super gaduła
:)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 352
Skąd: Friesland
Wysłany: Pon Paź 11, 2010 8:01 pm   

Jeśli jest to inburgeringscurcus na który podpisałeś kontrakt to musisz ukończyć i przystąpić do egzaminu.Inaczej płacisz koszty które masz w kontrakcie.(+- 4700 EUR.)
Jeśli "inny"kurs to zapytaj się po prostu prowadzącego.

PS.Znam małżeństwo które "p....i "szkołę i nie chciało robić portfolio (wizyty z formularzem np.w gminie,banku,u lekarza itp)
-jak to mówili "robić z siebie gupka".
Gmina ich ścigła o koszt kursu (2 osoby)-wrócili na kurs
 
 
guust 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 546
Wysłany: Pon Paź 11, 2010 8:06 pm   

bobikpl napisał/a:
Jeśli jest to inburgeringscurcus na który podpisałeś kontrakt to musisz ukończyć i przystąpić do egzaminu.Inaczej płacisz koszty które masz w kontrakcie.(+- 4700 EUR.)



ojoj.... 250€.... moze zalezy od gminy

bobikpl napisał/a:
PS.Znam małżeństwo które "p....i "szkołę i nie chciało robić portfolio (wizyty z formularzem np.w gminie,banku,u lekarza itp)
-jak to mówili "robić z siebie gupka".

wlasnie zalezy na jakim kursie sie jest, nie kazdy musi to robic....
 
 
bobikpl 
Super gaduła
:)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 352
Skąd: Friesland
Wysłany: Pon Paź 11, 2010 8:17 pm   

inburgeringscursus to kwota rzędu 4700euro+270 za egzamin który opłaca uczestnik,
wiem bo czytałem kontrakt żony :)
 
 
jagodka 
Gaduła nad gadułami :-)
zona udomowiona


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2010
Posty: 601
Skąd: HAGA
Wysłany: Wto Paź 12, 2010 11:01 am   

tez tak slyszalam jak pisze bobikpl
jutro mam spotkanie wlasnei w sprawie tego kursu wiec bede wiecej widziala ale juz teraz twierdze ze bobikpl maq racje poniewaz rozmawialam z kolega ktory w marcu rozpoczal ten kurs i ez to samo powiedzial

kolega jest batrdzo zadowolony z tego kursu, mowi ze to najlepsza decyzja jaka podjal bo bardzo wiele sie nauczyl o holandii. teraz on sam ma wiecej wiedzy na tem,at zycia, praw i przywilejow niz jego holenderska zona ktora tu spedzila cale swoje zycie.

wlasnei tego nie moge zrozumiec bo gdy rozmawialam z polakami ktrozy chodzili na ten kurs to oni zawsze twierdzili ze to jest bez sensu i nic im ten kurs nie dal a wrecz bylo denerwujace bo zamiast jezyka uczono ich o praktycznych sprawach zyucia w nl.

dziwne bo mike jest taki zadowolony ze chodzi na ten kurs....

[ Dodano: Sro Paź 13, 2010 3:07 pm ]
Pierwszy egzamin jest oplacony przez gmine, nastepny egzamin jezeli sie nie zda pierwszego to juz wlasny wydatek jest.

Zanim sie przystapi do kursu robiony jest test znajomosci jezyka i ogolnej wiedzy na temat Holandii, po tym tescie nauczyciel zdecyduje jak intensywny kurs mozna dac i ile czasu ma on trwac. Dopiero pozniej gdy juz sie ustali terminy i plan zajec podpisuje sie kontrakt ktorego nei mozna zerwac bez poniesienia konsekwencji finansowej. Po 3 miesiaqcach sprawdza jaka jest frekwencja danej osoby i jezlei jest mniej niz 80% wtedy daje sie mu kare pieniezna 270 euro. Jezeli zrezygnuje to placi kare do 500euro

Tak mi dzis powiedziala pani gdy chodzilam na spotkanie.

Kurs mozna dopasowac do swoich mozliwosci np mozna isc 3 razy tygodniowo na ranki 9-12 lub popoludnie 1-4
albo raz w tygodniu na 6 godzin w weekend sobote lub niedziele.9-3.30
albo wieczorami 2 razy w tygodniu 18.30-21.30

Kursy sa roznej dlugosci, jeden czlowiek moze przerobic w ciagu pol roku a inny np 3 lata.

W tarkcie kursu kolekcjonuje sie portfolio, zadawane beda roznego rodzaju prace np porowmawiac z nauczycielemi w szkole dziecka o jego postepoach w nauce w jezyku holenderskim, nauczyciel z ktorym rozmawiasz pozniej wyda opinie na temat naszej znajomosci jezyka, czy tez pojsc do sklepu albo do gminy czy lekarza.

Ja bym miala taki kurs Basis taal & samenleving ktory jest konieczny do przeprowadzenie jezeli bede sie ubiegac o paszport holenderski.

Pozniej moglabym pojsc na Intensieve taalcursus po ktorym moglabym isc tu na studia.

Sa jeszcze dwie opcje oprocz tych co wymienilam
Starten dla osob ktore nie maja ukonczonych zadnych szkol, sa na niskim poziomie edukacji potrzebuja pomocy w pisaniu i czytaniu
oraz
Beroespsopleiding dla osob pracujacych, podstawowy kurs jezykowy oraz sprawy dotyczace codziennego zycia w Holandii, jak sie porozumiec w sklepie czy szukac pomocy

To tyle dzisieaj sie dowiedzialam na tym spotkaniu. Niedlugo mam dostac list z informacja kiedy mam miec ten test i musze sie zdecydowac jaki system nauczania wybiore, zapewne bedzie to jeden dzien w weekend bo niestety nie mam mozliwosci by zostawic z kims dziecko a oni juz nie organizuja opieki nad dziecmi.
 
 
Agattka 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 05 Cze 2008
Posty: 77
Wysłany: Czw Paź 14, 2010 1:35 pm   

Tez dzisiaj bylam na tym spotkaniu i wszystko co jest napisane w poscie powyzej to prawda.

Mnie od razu powiedzieli, ze mam isc na Intensieve taalcursus :D
Test bede miala za miesiac....
 
 
mamqa 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 11 Cze 2009
Posty: 592
Wysłany: Czw Paź 14, 2010 3:53 pm   

Agattka napisał/a:
Mnie od razu powiedzieli, ze mam isc na Intensieve taalcursus


Mi też a potem że ten kurs kosztuje 1000 euro i nie jest finansowany przez gminę, gmina finansuje ten w tempie normalnym.
Zresztą mam wrażenie że oni te pierwsze testy piszą dla 6 latków i każdy kto je przejdzie to już prawie geniusz jest ;)
_________________
"Mam tylko jedno skrzydło
To prawie tak jak anioł"
 
 
jagodka 
Gaduła nad gadułami :-)
zona udomowiona


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2010
Posty: 601
Skąd: HAGA
Wysłany: Czw Paź 14, 2010 4:18 pm   

Agattka, dla mnie tez powiedziano ze kurs 4 opcja bedze musiala sama oplacic z wlasnej kieszeni ale.... moze dlatego ze pierwszy robiony przez ciebie kurs oni oplacaja a kolejne juz sam? wiec Ty jezeli idziesz tylko na kurs op4 to nic nie musisz placic bo to jedyny kurs jaki oni sponsoruja?

Mamqa ja sie uciesze jezeli przejde choc 30% bo moj holenderski jest zerowy :D
 
 
mamqa 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 11 Cze 2009
Posty: 592
Wysłany: Czw Paź 14, 2010 5:41 pm   

jagodka napisał/a:
Mamqa ja sie uciesze jezeli przejde choc 30% bo moj holenderski jest zerowy


A ja nie pisałam o tym teście językowym, hehe:) Bo ten zdałam tylko z formy skojarzeń gdzie czytałam tekst i miałam podać potem odpowiedzi na niego a że tekst miałam przed sobą to jakoś odpowiedziałam, ze słuchu to nic nie rozumiałam co pytali. Dla wyjaśnienia ten test był drugi, gdzieś po około dwóch tygodniach.
Ten pierwszy test o którym pisałam był na zasadzie skojarzeń ale był jakiś ciąg cyfer/liter/wyrazów (zależy w którym zadaniu) i znak zapytania na końcu, chodziło żeby znaleźć jakąś logikę w tym ciągu. "najtrudniejsze" było dodawanie końcówek gdzie masz podany przykład jak to masz zrobić i kilka wyrazów żeby je na tej zasadzie odmienić... no sorki ale moja 8 letnia córka zrobiła by to równie szybko jak ja.
_________________
"Mam tylko jedno skrzydło
To prawie tak jak anioł"
 
 
jagodka 
Gaduła nad gadułami :-)
zona udomowiona


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2010
Posty: 601
Skąd: HAGA
Wysłany: Czw Paź 14, 2010 5:48 pm   

Mamqa, ja mam wszystko przed soba i dlatego chetnei czytam co sie tu pisze :)

Mam za soba pierwsze spotkanie gdzi epowiedzialam z emusze zdecydowac sie w jakie dni tygodnia moge przychodzic. Teraz mam czekac na list od nich aby ustalili nastepne spotkanie gdzi emam dac odpowiedzi imaja zrobic jakis test by zdecydowaqc jak dlugo ma on trwac :)
Napewneo bede zdawac relacje na biezaco jezeli kogos to interesuje a jesli nie to i tak bede pisac :P
 
 
EdysiaK 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 24 Lip 2009
Posty: 565
Wysłany: Czw Paź 14, 2010 5:51 pm   

jagodka, moge sie dowiedziec od Ciebie kiedy dostalas do nich pierwszy list z "zaproszeniem", czyli chodzi mi o list, w ktorym wpisujesz swoje dane, adres i nr sofi?? jaki czas minal od tego jak go do nich odeslalas?? Ja z facetem odeslalismy to ponad 2 miesiace temu i do dzis ani widu ani slychu, nawet na zadne spotkanie nas nie zapraszali ani nic. Doslownie sluch po nich zaginal i nie wiem co robic.
 
 
iwona_ 
Poczatkujacy

Dołączyła: 24 Lis 2008
Posty: 23
Wysłany: Czw Paź 14, 2010 9:46 pm   

to zapewne zalezy od gminy w jakiej robisz ten kurs, ale dla pocieszenia ci powiemze ja z czekalam po rejestracji,na sam test sprawdzajacy moja wiedze jezyka holendersiego 3 miesiace a pozniej mieli czas 3 tyg na odp.....czekalam kolejne 5 miesiecy poczym dostalam zaproszenie bezposrednio do szkoly na podpisanie kontraktu, ustalenie dni i godzin kursu.....i po tym spotkaniu po miesiacu dostalam juz czas rozpoczecia pierwszych zajec..... a i powiem wam ze na moim kontrakcie istnieje kwota 6000!!!!!!!!!!!eur.... wiec nic, tylko chodzic i czerpac wiedze....
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Czw Paź 14, 2010 10:47 pm   

Czytałem, że możliwe są kursy takie, że podczas lekcji jest też opieka dla dziecka. Czy ktoś miał z tym do czynienia? Czy zajmują się 7-miesięcznymi bobasami też?
_________________
Dumny Polak
 
 
jagodka 
Gaduła nad gadułami :-)
zona udomowiona


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2010
Posty: 601
Skąd: HAGA
Wysłany: Pią Paź 15, 2010 2:23 am   

Edysia, trwalo ok 2 miesiecy. Mozna do nich zadzwonic ale ja probowalam 2 razy i nigdy nie udalo mis sie porozmawiac z czlowiekiem wiec odlozylam sluchawke bo nie mialam czasu czekac caly dzien az ktos odbierze. Wspomnialam o tym na rozmowie i zostalo to zanotowane ale nie wiem czy cos sie zmieni.

Jsobanski, zapytalam o to samo. Kolezanka jakis rok temu miala zaproponowana opieke nad dzieckiem, oddanie jej do zlobka na bardzo korzystnych warunkach finansowych 90 euro miesiecznie ale.... zlobek jest w centrum miasta (pisze o moim miescie Haga) a szkolenie troche na obrzezach, poza tym ona o 15tej musi isc odebrac drugie dziecko ze szkoly wiec na same dojazdy traci ok godziny. Gdy zapytalam o ta opieke bo jakies 3 lata temu jedna kolezanka opowiadala o tej opcji albo zlobek albo oni oplacaja nianie ktora przychodzi do domu to pani w gemente powiedziala ze to nie uda sie bo na miejsce w zlobku jest lista czekajacych siegajaca 3 lata, ze tak dlugo sie czeka az dziecko zostanei przyjete do tego zlobka. I za bardzo nie zorzumialam czy ona powiedziala ze juz tego nie oferuja czy ze z tego zrezygnowali. Moj angielski jest bardzo dobry i jej tez wiec odnosze wraZenie ze ona nie chciala dac jasnej odpowiedzi by mnie zniechecic do zlobka :)

Tak wiec jezeli jsobanski jezeli ta opcja jest wciaz do wziecia to mysle ze 7miesieczne bobasy tez przyjmuja bo to zlobek ale z drugiej strony zanim ten kurs sie rozpocznie to ten bobas juz moze zaczac sam chodzic :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group