NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Pią Sty 18, 2013 11:58 pm
Wypadek samochodowy - odszkodowanie
Autor Wiadomość
klon
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Mar 2014
Posty: 1
Wysłany: Pon Mar 17, 2014 5:13 pm   

edytowane w calosci


Nie umieszczaj na forum linkow do reklam

jest od tego serwis ogloszeniowy
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pon Mar 17, 2014 5:34 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
maxx91 
Poczatkujacy

Wiek: 33
Dołączył: 02 Maj 2014
Posty: 2
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: Pią Maj 02, 2014 9:32 pm   

Witam. Jakąś godzinę temu miałem stłuczkę (nie ze swojej winy) i chciałbym spytać jak to teraz rozwiązać, żeby dostać odszkodowanie ? Czytałem wcześniejsze posty ale z tego, co pamiętam to ktoś miał coś podobnego, ale był zameldowany.
Ja niestety nie jestem zameldowany w holandii, dlatego też pytam w jaki sposób to załatwić? Auto mam na polskich blachach. Sprawdza zadzwonił po policję, spisaliśmy dokument o uszkodzeniach, tyle że policjanci powiedzieli, że mam się zgłosić do swojej ubezpieczalni, która podobno wypłaci mi pieniądze i sciągnie sobie nalezność od holenderskiej. Ale jak dla mnie to trochę dziwne... Wydaje mi się, że powinno to być załatwione przez ubezpieczalnię holenderską, która przyśle swojego rzeczoznawcę i wyliczy szkody. Jest ktoś w stanie mi podpowiedzieć jak to naprawdę powinno wyglądać ?
Ostatnio zmieniony przez maxx91 Pią Maj 02, 2014 9:36 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Pią Maj 02, 2014 10:22 pm   

Najlepiej skontaktuj się ze swoją ubezpieczalnią i uzyskasz pomoc.
 
 
maxx91 
Poczatkujacy

Wiek: 33
Dołączył: 02 Maj 2014
Posty: 2
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: Pią Maj 02, 2014 10:42 pm   

Tyle, że oni wyliczą odszkodowanie w PLN, a w świetle prawa powinienem uzyskać to odszkodowanie w Euro ...
 
 
feel_x 
Super gaduła
feel_x


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 305
Wysłany: Sob Maj 03, 2014 8:17 pm   

Maxx91 mialem stluczke nie ze swojej winy (koles najechal mi na tyl) tylko ze bylo to dawno temu. Chyba nawet przed 2004 (przed wejsciem do unii) a moze juz po nie pamietam :D w kazdym badz razie nie mieszkalem wtedy jeszcze w nl a bylem w odwiedzinach i tak jak powiedzieli ci policjanci ja zalatwialem w polsce u ubezpieczyciela. Wyplacili kase a sami sciagali z holenerskiej ubezpieczalni.
Ostatnio zmieniony przez feel_x Sob Maj 03, 2014 8:20 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
jolcia29 
Super gaduła

Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 229
Skąd: Olsztyn/Tilburg
Wysłany: Czw Maj 29, 2014 6:05 pm   

Moze nie do konca na temat ale podczepie sie, moja maz cofajac na parkingu u siebie w pracy delikatnie stuknal w zderzak innego samochodu. Obaj byli na miejscu wiec obejrzeli samochody i ze zadnemu nic sie nie stalo stwierdzili ze nie ma sprawy. Nie minal tydzien od tego a moj maz dostal ze swojej ubezpieczalni formularz do wypelnienia poniewaz dostali zgloszenie od tamtego goscia ze byla stluczka. Nie wiemy o co chodzi a dzisiaj swieto i nie ma jak zadzwonic. Maz mowi ze chyba gosciu chce naciagnac ubezpieczalnie bo mial zarysowany bok ale nie przez mojego meza bo jakby cos sie wtedy stalo to moj maz mial formularz w samochodzie i od reki by to wypelnil. Zastanawiamy sie czy ma ten formularz wypelniac bo przeciez nic sie nie stalo.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Sob Maj 31, 2014 12:12 pm   

jolcia29 napisał/a:
moja maz cofajac na parkingu u siebie w pracy delikatnie stuknal w zderzak innego samochodu. Obaj byli na miejscu wiec obejrzeli samochody i ze zadnemu nic sie nie stalo stwierdzili ze nie ma sprawy. Nie minal tydzien od tego a moj maz dostal ze swojej ubezpieczalni formularz do wypelnienia poniewaz dostali zgloszenie od tamtego goscia ze byla stluczka.


Mialam podobna sytuacje, moja ubezpieczalnia pokryla koszty naprawy , szczerze mowiac to zdarza sie chyba dosc czesto ze holendrzy wlasnie tak wykorzystuja nadarzajace sie okazje .
 
 
jolcia29 
Super gaduła

Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 229
Skąd: Olsztyn/Tilburg
Wysłany: Sob Maj 31, 2014 8:24 pm   

Akurat to nie holender to polak, moj maz jest w szoku bo razem pracuja i przeciez jakby przyszedl to wypelniliby formularz zgodny z prawda, dzwonilismy do ubezpieczalni poproszono zeby wypelnic formularz, narysowac jak bylo i po krotce napisac ze oboje byli na miejscu i ze obaj stwierdzili ze nic sie nie stalo a oni juz reszta sie zajma. Wyslalismy no i trzeba czekac.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group