NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zwrot pieniędzy za benzynę
Autor Wiadomość
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Czw Paź 21, 2010 8:06 pm   Zwrot pieniędzy za benzynę

Witam, jak już wspomniałam w innym poście pracuje jako postbezorger w firmach DHL i Sandd.
Szukam kogoś kto tez pracował w którejś z tych firm i rozwoził pocztę własnym samochodem. Powiecie pewnie ze rowerem lepiej. Może i tak, tyle ze ja nie rozwożę w swojej miejscowości. Rozwożę w innym miasteczku a tam bez samochodu ani rusz.
W DHL powiedzieli mi że będą mi zwracać za koszty paliwa co miesiąc (przynajmniej tak zrozumiałam).
W Sandd natomiast kazali mi spisywać licznik kilometrów za każdym razem gdy z poczta wyjeżdżam spad domu i gdy wracam po jej rozwiezieniu. Dali mi odpowiednia instrukcje do tego. Mam to wysyłać do belasting, który będzie mi zwracał za paliwo 0,19€ za kilometr.
Ale w instrukcji nie jest napisane czy mam te kilometry podawać co miesiąc czy co pół roku czy raz w roku?
Może ktoś to już "przerabiał" i będzie w stanie mnie oświecić?
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
 
 
mario007 
Super gaduła

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 338
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Czw Paź 21, 2010 8:56 pm   

Hera napisał/a:
W Sandd natomiast kazali mi spisywać licznik kilometrów za każdym razem gdy z poczta wyjeżdżam spad domu i gdy wracam po jej rozwiezieniu. Dali mi odpowiednia instrukcje do tego. Mam to wysyłać do belasting, który będzie mi zwracał za paliwo 0,19€ za kilometr.
Ale w instrukcji nie jest napisane czy mam te kilometry podawać co miesiąc czy co pół roku czy raz w roku?

Czy nie uwazasz za to conajmniej dziwne co piszesz ze firma zatrudnia Ciebie ty wykonujesz prace a czesc zaplaty (zwrot kosztow paliwa) ma pokryc urzad podatkowy,czyli my wszyscy.
Mariusz
_________________
Mariusz
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Czw Paź 21, 2010 10:15 pm   

Nie wydaje mi się to dziwne, gdyż belasting będzie mi zwracał koszty paliwa do 1000 km rocznie. Czyli 1000km x 0,19€ daje kwotę 190€ rocznie i jak myślę o te kwotę będzie pomniejszony podatek który JA będę musiała odprowadzić do belasting. Więc to nie TY lub INNI podatnicy będziecie mi zwracać za paliwo.
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
 
 
MAARIT 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 9 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 13 Cze 2007
Posty: 479
Wysłany: Czw Paź 21, 2010 11:07 pm   

te kilometry rozliczasz na koniec roku ze swoim podatkiem
_________________
Leven is.
Geven en Nemen.
Meestal nemen we te veel!
 
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Czw Paź 21, 2010 11:18 pm   

Dziękuje MAARIT
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
 
 
mario007 
Super gaduła

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 338
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pią Paź 22, 2010 9:16 am   

MAARIT napisał/a:
te kilometry rozliczasz na koniec roku ze swoim podatkiem

Moze sie myle ale jezdzenie wlasnym srodkiem lokomocji do pracy i zpowrotem to nie podlega odpisaniu od podatku.
http://www.belastingdiens....html#P223_7704
jezeli jest inaczej MAARIT to podaj zrodlo jak to zrobic?
Mariusz
Ostatnio zmieniony przez mario007 Pią Paź 22, 2010 9:18 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MAARIT 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 9 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 13 Cze 2007
Posty: 479
Wysłany: Pią Paź 22, 2010 10:32 am   

Ona pracuje jako freelancer ,tak samo jak ja podatek ,ziekefonds bijdragen,trzeba samemu zaplacic ,a takze mozna odliczyc dojazdy w km .Patrzalam w belastingdienst ,zeby podac llink ,a mi sie nie otwiera ,nie wiem dlaczego.Tylko ZZP i freelancer moze sobie odliczyc km
_________________
Leven is.
Geven en Nemen.
Meestal nemen we te veel!
 
 
 
mario007 
Super gaduła

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 338
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pią Paź 22, 2010 10:43 am   

MAARIT napisał/a:
Ona pracuje jako freelancer ,tak samo jak ja podatek ,ziekefonds bijdragen,trzeba samemu zaplacic ,a takze mozna odliczyc dojazdy w km .Patrzalam w belastingdienst ,zeby podac llink ,a mi sie nie otwiera ,nie wiem dlaczego.Tylko ZZP i freelancer moze sobie odliczyc km

Ja z jej informacji nie moglem wywnioskowac ze jest wolnym strzelcem to zmienia postac zeczy. Czyli cena paliwa idzie w koszty pracy, tak?
To dlaczego tylko 1000 km rocznie prosze podeprzyj sie jakims zrodlem MAARIT
Mariusz.
 
 
MAARIT 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 9 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 13 Cze 2007
Posty: 479
Wysłany: Pią Paź 22, 2010 12:07 pm   

Nie wiem skad ma Hera wiadomosci ze jest 1000 km, ,jest po prostu bez ograniczen{dzwonilam do ksiegowego]Tylko nie tak,ze zarobisz 200euro na miesiac ,a odliczysz sobie 1000km[nawet nie ma z czego]Ja jezdze codziennie 50 km w obydwie strony ,5 razy w tygodniu co daje na miesiac ok 1000km a na rok ok 11000 km i moge to odliczyc
_________________
Leven is.
Geven en Nemen.
Meestal nemen we te veel!
 
 
 
mario007 
Super gaduła

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 338
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pią Paź 22, 2010 1:51 pm   

Hera napisał/a:
Nie wydaje mi się to dziwne, gdyż belasting będzie mi zwracał koszty paliwa do 1000 km rocznie. Czyli 1000km x 0,19€ daje kwotę 190€ rocznie i jak myślę o te kwotę będzie pomniejszony podatek który JA będę musiała odprowadzić do belasting. Więc to nie TY lub INNI podatnicy będziecie mi zwracać za paliwo.

Hera skad masz takie informacje??
_________________
Mariusz
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pią Paź 22, 2010 2:21 pm   

Pewnie chodzi o koszty podrozy do pracy.
Jest to miesiecznie do ~150e - niektorzy pracodawcy wyplacaja to z pensja (np. moj) niektorzy nei i mozna kase odzyskac przy rozliczeniu rocznym,
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Pią Paź 22, 2010 3:41 pm   

Nie, to nie są koszty podróży do pracy. To jest wykonywanie pracy przy pomocy własnego, prywatnego samochodu.
Te 1000km które podałam wyżej to był przykład. Źle sformułowałam posta - przepraszam.
A informacje takie dostałam wraz z dokumentami gdy podpisywałam umowę współpracy z Sandd.
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pią Paź 22, 2010 3:44 pm   

w takim razie, nie wiem czy Ci beda zwracac te koszty czy tylko beda Ci tyle odliczac od podstawy opodatkowania.
Najlepiej zapytaj jakiegos ksiegowego.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Pią Paź 22, 2010 3:57 pm   

Nie rozliczam się sama bo nie znam ani języka ani przepisów. Mam biuro które mnie rozlicza, ale niestety gdy dzwoniłam i pytałam to panie nie były za bardzo obeznane z tematem. Dlatego mój post na forum - jest tutaj cala masa ludzi którzy maja rożne doświadczenia tutaj.
Pozdrawiam
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
 
 
mario007 
Super gaduła

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 338
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pią Paź 22, 2010 4:05 pm   

Hera napisał/a:
Nie rozliczam się sama bo nie znam ani języka ani przepisów. Mam biuro które mnie rozlicza, ale niestety gdy dzwoniłam i pytałam to panie nie były za bardzo obeznane z tematem. Dlatego mój post na forum - jest tutaj cala masa ludzi którzy maja rożne doświadczenia tutaj.
Pozdrawiam

Jezeli chcesz uzyskac zadowalajaca odpowiedz na temat tych pieniedzy to albo musisz jasno przedstawic problem albo jak poradzil Marcin isc do dobrego ksiegowego.
_________________
Mariusz
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group