NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Studia
Autor Wiadomość
Radek_dNb 
Poczatkujacy

Dołączył: 27 Paź 2010
Posty: 2
Wysłany: Śro Paź 27, 2010 11:56 am   Studia

Wiem że ten temat przewijał się już pewnie wiele razy, ale przeglądanie starszych postów jest strasznie męczące.
Wiec zacznę od tego co już wiem:świadectwo maturalne przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego na j.holenderski, jeżeli wybiorę studia w j.holenderskim świadectwo ukończenia kursu językowego (NT2-jeśli się nie mylę).
To co mnie interesuje to w jaki sposób, na jakiej zasadzie i gdzie mogę się starać o refundacje studiów?Czy jeżeli wybiorę jako język wykładowy j.angielski to stopień mojej wiedzy w zakresie tego języka będzie sprawdzany na podstawie świadectwa maturalnego czy będę musiał zaliczyć test sprawdzający tą wiedzę?
Chciałbym też przeczytać Wasze opinie dotyczące uczelni, może ktoś studiował też w Polsce i jest w stanie porównać te 2 systemy nauczania?
Będę bardzo wdzięczny za każdy post.
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Śro Paź 27, 2010 2:02 pm   

Radek_dNb napisał/a:
jeżeli wybiorę studia w j.holenderskim świadectwo ukończenia kursu językowego (NT2-jeśli się nie mylę).


Nie swiadectwo ukonczenia kursu NT2 a dyplom (poziom zalezy od szkoly do jakiej sie wybierasz) ze zdanych egzaminow panstwowych Nederlands Als Tweede Taal (Staatsexamen).
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
Ainka 
Super gaduła
Princess of the Sun


Pomogła: 4 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 08 Maj 2009
Posty: 239
Skąd: Lodz
Wysłany: Czw Paź 28, 2010 1:22 pm   

Stypendium - zobacz tematy o studiefinacering. Generlanie musisz pracowac 32h/ m-c zeby dostac,

Kazda uczelnia chyab inaczej sprawdza ang na dzien dobry. Wiem ze Maastricht University przyjmujac na licencjat w ogole nie sprawdza. A jak juz sprawdzaja przy przyjmowaniu na studia mgrskie to zadaja certyfikatow, nie bawia sie w testy.

Ja zrobilam licencjat w Pl, a potem magisterki w Holandii. Systemy zupelnie rozne, tyle ze UM stosuje PBL. Nie wiem jak reszta uczelni, wiec wypowiadac sie moge tylko o UM. Tam sie duzo robi samemu: zajec mialam 4-6 spotkan w tygodniu, a reszta to praca samodziela i w grupach poza zajeciami.
_________________
...And I am filled
With the sweetest devotion
As I, I look into your perfect face...
 
 
 
optymistycznie 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 36
Dołączyła: 01 Cze 2009
Posty: 50
Skąd: Den Haag
Wysłany: Czw Lut 03, 2011 1:53 pm   

Ja robie magisterke w Polsce z kierunku humanistzcynego w Hadze robie licencjat z International Communication Management. Studia w Polsce a w Holandii sa calkowicie royne. Przede wszystkim w Polsce jest sama teoria malo prokatyki, w Holandia jest nastqawiona na praktyke, nacisk na prace w grupach i robienie projektow. Rok akademicki sklada sie z czterech semestrow, jeden semstr to 6 tygodni, i co semestr nowe przedmioty i projekty. Bardzo mi sie tu podoba, bo zdobywam umiejetnosci prkatyczne.

Duzo jest kierunkow z angielskim, musisz zdac egzamin jezkowy na wiekszosc uczeli. Ja zdawalam IELTS, ale mozne tez TOEFL, ale to juz musisz sprawdzic na stronie uczelni na ile punktow musisz zdac. Jak nei znajdziesz wszystkich informacji na stronie, to napisz do dziekanatu lub international office, oni udzielaja wyczerpujacych informacji.
 
 
 
guust 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 546
Wysłany: Czw Lut 03, 2011 1:57 pm   

optymistycznie napisał/a:
Rok akademicki sklada sie z czterech semestrow, jeden semstr to 6 tygodni


wiec rok trwa dwa lata, a jedno porocze 6 tygodni....

boze chron mnie przed magistrami!!!
 
 
Ainka 
Super gaduła
Princess of the Sun


Pomogła: 4 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 08 Maj 2009
Posty: 239
Skąd: Lodz
Wysłany: Pon Lut 07, 2011 11:14 pm   

ja bym powiedziala raczej ze nie ma semestrow a rok podzielony jest na krotki ( na UM - 8 lub 4 tyg) moduly
_________________
...And I am filled
With the sweetest devotion
As I, I look into your perfect face...
 
 
 
optymistycznie 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 36
Dołączyła: 01 Cze 2009
Posty: 50
Skąd: Den Haag
Wysłany: Pią Cze 03, 2011 8:55 pm   

Nie nie, ja sie podpisuje pod przedmowca :D
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group