NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zwolenienie dyscyplinarne na kontrakcie
Autor Wiadomość
Winter 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 453
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Czw Paź 28, 2010 1:33 am   Zwolenienie dyscyplinarne na kontrakcie

Siema,

Chciałbym zapytać osoby obyte z holederskim kodeksem pracy (bowiem w umowie nie ma nic). Czy mając stały kontrakt mogę być dyscypliarnie zwolniony i czy jest coś takiego jak trzy ostrzeżenia? Prowadzona jest nagonka na moją osobę w moim zakładzie pracy, co tu dużo mówić również przez Polaków. Grożą mi zwolnieniem, choć prawda jest taka, że szukają pretekstu, aby mnie wkurzyć - zostaję po godzinach, mimo, że reszta ludzi na kontraktach dawno skończyła oraz słyszę głupie docinki ze strony reszty pracowników. Nie zamierzam z nimi walczyć, ale kodeks pracy przewiduje "podobno" ew. koszt wypowiedzenia na dość dużą sumę i chciałbym to potwierdzić.

Jeśli trzeba będzie to będziemy się po prostu sądzić.
 
 
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Czw Paź 28, 2010 8:45 am   

Witam
na pytanie czy mozna zwolnic dyscyplinarnie na stalym kontrakcie odpowiedz brzmi TAK- ale zeby to zrobic musza byc konkretne, udowodnione powody.w takim przypadku pracodawca na ponosi zadnych kosztow zwiazanych z wypowiedzeniem w przeciwnym wypadku- tzn w przypadku rozwiazania umowy musi wyplacic jako zadosc uczynienie pewna kwote ktora zalezy od stazu pracy i wieku ponadto wtedy nalezy ci sie rowniez zasilek dla bezrobotnych.
pytasz o trzy ostrzzezenia- Tak!!! jest cos takiego ale musza to byc pisemne nagany
i rzeczywiscie po trzech takich naganach mozna zwolnic dyscyplinarnie.
pozdrawiam i powodzenia
_________________
Bo w miłości silni
mamy siebie nawzajem!
Ostatnio zmieniony przez agata Czw Paź 28, 2010 8:48 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Winter 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 453
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Czw Paź 28, 2010 1:33 pm   

Dzięki, skontaktowałem się z Jurisdisch Loket i oni też twierdzą podobnie, ale kazali się spotkać, żeby zobaczyć kontrakt.
Ogólnie sprawa wygląda tak, że pracuję tam 3 lata, stały dostałem początkiem roku, ostatnio niestety po pewnym incydencie spowodowanym przez Polaków stałem się obiektem drwin i wykorzystują mnie maksymalnie - przyjeżdżam na ranną zmianę, a oni każą przyjechać mi na nocną zmianę, robię dużo nadgodzin, twierdzą, że robię za dużo pauz i za często (a tak nie jest, jest nawet okamerowanie, więc łatwo sprawdzić).
Najlepsze jest to, że jako niewielu Polaków mówię po holendersku, a mój główny szef zamiast zapytać się co się stało od razu powiedział, że było tak i tak, nawet nie chciał słuchać innej opinii, a oczywiście zrobili to Polacy....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group