NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Umowa o prace faza A - automatyczne przedłużenie ;/
Autor Wiadomość
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Sob Lis 06, 2010 6:53 pm   Umowa o prace faza A - automatyczne przedłużenie ;/

Witam,

Mam pewną sprawę która nie daje mi spokoju otóż :
Od dnia 30.06.2009 pracuje w Nl za pośrednistwem Nl biura pracy ( w dniu rozpoczęcia pracy dostałem umowe o prace tymczasowa faza A - na umowie była data rozpoczęcia ale nie było daty zakończenia umowy ) po przepracowaniu ok roku( 19.07.2010)pojawia sie nowy kordynator który dostarczył nową umowe o prace nada faza A ale już umowa jest na czas 3 miesięcy i kończy sie dnia 15.10.2010 roku

Po zakończeniu tej umowy dzwonie i pytam o nową umowe a Kordynator oznajmia zę umowa została automatycznie przedłużona i że nowej umowy ( gdzie będzie napisane że dnia tego i tego umowa wygasa ) nie dostane ...

Na Salarisa-ch z ostatnich tyg mam napisane data rozpoczęcia (In dienst)30.06.2009 oraz zakończenia (Einde contract)02.02.2010 czyli tak jakby widać że umowe przedłużyli ale nie mam tego na pisemnej umowie o prace ...

Od początku pracuje przez te same biuro pośrednictwa pracy i u tego samego pracodawcy ...

Zadaje to pytanie ponieważ wiem że ok lutego 2011 roku zostane zwolniony i wysłany na przymusowy urlop( ok 8 tyg) i chiałbym sie ubiegać o zasiłek dla bezrobotnych w Holandi a z tego co czytałem aby taki zasiłek otrzymać będę musiał przedstawić ostanią umowe o pracę ( a na tej umowie o prace pisze jak byk że wygasła dnia 15.10.2010 ) i nie wiem co mam robić ... :011:

Więc proszę o poradę i Wasze opinie na ten temat
Pozdrawiam Serdecznie
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Sob Lis 06, 2010 7:51 pm   

Przeczytaj co pisze umowa ta ktora przedluzyli - moze jest adnotacja, ze przedluza sie automatycznie
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Sob Lis 06, 2010 10:47 pm   

Po przepracowanych 78 tyg, liczac od rozpoczecia pierwszej umowy (30.06.2009), powinienes otrzymac kontrakt na czas okreslony. Wypadaloby to na koniec roku 2010.
Czyli w czasie o ktorym napisales, ze wysla Cie na przymusowe wolne powinienes miec kontrakt.
Przed pojsciem na wolne popros o ostatni kontrakt i powiedz, ze jest Ci potrzebny do biura pracy.
W praktyce, kontrakt jest dla Ciebie mniej wazny, wazne sa specyfikacje z wyplaty.
Twoje specyfikacje wyplaty (loonstrookje) sa dla Ciebie naklepszym dowodem, ze w tym czasie pracowales.
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Nie Lis 07, 2010 11:25 am   

Witam,
Dziekuje za odpowiedzi

m4rcin - umowe czytałem z 3 razy i nie ma żadnej takiej adnotacji ( w tej 1 umowie która dostalem 30.06.2009 było nawet napisane :
"Strony wykluczają milcząco względnie ustną umowe o przedłużeniu umowy o pracy kontraktowej "

A w obecnej umowie pisze jasno:
" Niniejsza umowa o pracę czasową zostaje zawarta na czas określony , to znaczy 3 miesiące i w związku z tym wygasa ona z mocy prawa (bez konieczności wypowiedzeniua ) w dniu 15.10.2010

Jagoda97
Liczyłem własnie ze do 05 tyg 2011 roku będę miał przepracowane ok 68 tyg ( odliczyłem przymusowe urlopy i urlopy własne ) wiec nie dostane jeszcze fazy B

Jestem uczulony na słowo KONTRAKT bo wiem że te moje śmieszne umowy nie mają nic wspolnego z prawdziwym kontraktem ( w którym jest jasno napisane ze za tyle i tyle godzin zostaje sie tyle i tyle euro i ze pracodawca gwarantuje np 38 godz tyg )

Boję sie jedynie tego że nie otrzymam zasiłku dla bezrobotnych bo nie będę posiadał - odpowiedniej umowy o pracę ( posiadam wszystkie salarisy ale nie wiem czy One starczą abym mogł dostać zasiłek )


Mam jeszcze jedno pytanie :
W umowie mam napisane:
"Ze względu na stanowisko pracownik zostaje przydzielony do grupy stanowsik nr I1 w tabeli wynagrodzen dla pracowników bez stażu "

Moje pytanie jest takie ile musze miec przepracowanych tyg w jednej firmie na jednym stanowisku aby zaliczyć sie do pracowników z stażem pracy ( bo z tego co mi sie wydaje pracownicy ze stażem mają wieksze wynagrodzenie niż Ci bez stażu ) ????
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Nie Lis 07, 2010 9:13 pm   

Beny.rac napisał/a:
Boję sie jedynie tego że nie otrzymam zasiłku dla bezrobotnych bo nie będę posiadał - odpowiedniej umowy o pracę ( posiadam wszystkie salarisy ale nie wiem czy One starczą abym mogł dostać zasiłek )


nie masz sie czego bac... dasz te umowy co masz i wystarczy... loonstrook jest duzo wazniejszy... to dowod ile zarobiles w danym miesiacy... i na podstawie tego wyliczaja twoj zasilek...
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Nie Lis 07, 2010 9:39 pm   

Beny.rac napisał/a:
Witam,



Mam jeszcze jedno pytanie :
W umowie mam napisane:
"Ze względu na stanowisko pracownik zostaje przydzielony do grupy stanowsik nr I1 w tabeli wynagrodzen dla pracowników bez stażu "

Moje pytanie jest takie ile musze miec przepracowanych tyg w jednej firmie na jednym stanowisku aby zaliczyć sie do pracowników z stażem pracy ( bo z tego co mi sie wydaje pracownicy ze stażem mają wieksze wynagrodzenie niż Ci bez stażu ) ????

Po 52 tyg pracy przez to samo posrednictwo pracy powinienes byc zaszeregowany w normalnej tabeli.
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Nie Lis 07, 2010 10:18 pm   

Jagoda97 napisał/a:
Beny.rac napisał/a:
Witam,



Mam jeszcze jedno pytanie :
W umowie mam napisane:
"Ze względu na stanowisko pracownik zostaje przydzielony do grupy stanowsik nr I1 w tabeli wynagrodzen dla pracowników bez stażu "

Moje pytanie jest takie ile musze miec przepracowanych tyg w jednej firmie na jednym stanowisku aby zaliczyć sie do pracowników z stażem pracy ( bo z tego co mi sie wydaje pracownicy ze stażem mają wieksze wynagrodzenie niż Ci bez stażu ) ????

Po 52 tyg pracy przez to samo posrednictwo pracy powinienes byc zaszeregowany w normalnej tabeli.


Tzn w jakiej i gdzie ją mogę znaleść ???
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Nie Lis 07, 2010 10:31 pm   

http://www.fnvbondgenoten...Polski_2009.pdf


ABU CAO skrocone str 11 Tabele wynagrodzen.
W pelnym wydaniu ABU CAO, ktore mozesz sciagnac w jez polskim i holenderskim sa podane pelne stawki dla normalnej tabeli wynagrodzen i dla pracownikow bez stazu.
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Pon Lis 08, 2010 9:37 pm   

Specjalnie pobrałem nowszą wersje CAO-teraz mam wydanie lipiec 2010 i znalazłem 2 tabele :
- tabela norm - 9 grup
- tabela wynagrodzeń dla pracowników bez stażu

I jak to sie ma do osoby która ma przepracowane ponad 52 tyg w jednej agencji pracy i jednego pracodawacy i ma 21 lat - obowiązuje ją stawka wiekowa i nawet jak bedzie miała przepracowane 110 tyg i bedzie mieć poniżej 23 lat to na podwyżke nie ma co liczyć bo nadal będzie miała stawkę wiekową ???

Cieszę sie że salarisy są ważniejsze od umowy bo inaczej nie miał bym szans na zasiłek dla bezrobotnych w NL ... :011:

[ Dodano: Czw Sty 06, 2011 7:36 pm ]
Witam,
No i tak jak myślałem zaczął sie nowy rok - przyszły nowe umowy i co widzę :

"Ze względu na stanowisko pracownik zostaje przydzielony do grupy stanowisk nr 1 w tabeli wynagrodzeń dla pracowników przez stażu pracy ( w dniu dzisiejszym przepracowane mam ok 62 tyg przez ta same agencje pracy u jednego pracodawcy )

Po rozmowie z Kordynatorem mam czekać na tel i co sie okazuje że zostanę przydzielony do tabeli ze stażem pracy w momencie przejścia na faze B czyli za jakieś "pare tyg"

A CAO ABU jasno mówi:

Art. 22 akt 2 :
Tabela wynagrodzeń dla pracowników bez stażu pracy
2. Pracownicy tymczasowi mogą zostać wyznaczeni według tabeli wynagrodzeń dla pracowników
bez stażu pracy maksymalnie przez okres 52 tygodni, jeżeli nie posiadają doświadczenia zawodowego;
do tej grupy zaliczają się osoby, które były bezrobotne przez dłuższy okres (zgodnie
z obowiązującymi definicjami; w chwili obecnej dotyczy to zazwyczaj osób bezrobotnych
dłużej niż rok), docelowe grupy aktywizacji zawodowej (zgodnie z obowiązującymi definicjami
i przepisami), absolwenci, pracownicy tymczasowi nieposiadający kwalifikacji początkowych
(zgodnie z art. 43 ust. 11 niniejszego CAO), osoby powracające na rynek pracy i pracownicy
wakacyjni (zgodnie z art. 39 niniejszego CAO). Ponadto tabela wynagrodzeń dla pracowników
bez stażu pracy ma zastosowanie w wyjątkowych wypadkach, które szczegółowo opisano
w art. 7 Załącznika II do niniejszego CAO.
Tabela wynagrodzeń dla pracowników bez stażu pracy w euro od 1 lipca 2010 r.
Grupa Wynagrodzenie Okresowa
stanowisk początkowe podwyżka wg normy
(za godz. w euro) (w %)

1 8,17 2,75
2 8,17 2,75
3 8,17 2,75


Nie ma na sprawiedliwości i nie będzie ... :091:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Miep 
Super gaduła

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 311
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Sty 06, 2011 7:25 pm   

Beny.rac, Widzisz mlody jak ktos zechce to i sam sie potrafi bronic :-)
tak trzymac .Do biura z tym artykulem i pod nos im to .
_________________
Zyj!- powiedziala nadzieja - Bez ciebie nie moge - odparlo zycie .......
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group