NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
umowa o prace tymczasowa Faza 1 i 2
Autor Wiadomość
ela123 
Poczatkujacy

Dołączyła: 21 Sie 2009
Posty: 34
Wysłany: Pon Lis 08, 2010 8:03 pm   umowa o prace tymczasowa Faza 1 i 2

Witam. Mam pare pytan dot. umowy lacznej fazy 1 i 2. Mam nadzieje, ze uzyskam odpowiedzi.
1. Jak dlugo moze trwac w/w umowa? (130 tyg. przepracowanych?)
2. Czy jest regulacja prawna dot. urlopow, czyli co ile tyg. mozna zjechac na urlop? Czy poprostu biuro samo okresla zasady.
3. Czy wszystkie przerwy w pracy sa platne?
4. Jaki adres zameldowania powinien istniec na umowie, holenderski czy polski? Czy to jest bez znaczenia?

Z gory dziekuje :039: [/list]
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Pon Lis 08, 2010 8:19 pm   Re: umowa o prace tymczasowa Faza 1 i 2

ela123 napisał/a:
Witam. Mam pare pytan dot. umowy lacznej fazy 1 i 2. Mam nadzieje, ze uzyskam odpowiedzi.
1. Jak dlugo moze trwac w/w umowa? (130 tyg. przepracowanych?)
2. Czy jest regulacja prawna dot. urlopow, czyli co ile tyg. mozna zjechac na urlop? Czy poprostu biuro samo okresla zasady.
3. Czy wszystkie przerwy w pracy sa platne?
4. Jaki adres zameldowania powinien istniec na umowie, holenderski czy polski? Czy to jest bez znaczenia?

Z gory dziekuje :039: [/list]


Witam,
1.Faza A trwa 78 tyg a faza B trwa 2 lata czyli ok 104 tyg wiec razem 182 tyg ( według CAO)
2. Co do urlopów to moim zdaniem nie ma zasady - potrzebujesz urlop zgłaszasz jakiś czas wcześniej ( w każdym biurze jest inaczej i jedziesz )
3. Żadna przerwa w pracy nie jest płatna ( tak przynajmniej jest u mnie )
4. Co do adresu to raczej nie jest to adres zameldowania tylko do korespondencji ( bo większość Polaków w Nl jest bez medunku Nl) moim zdaniem nie ma znaczenia czy PL czy NL ...

Pozdrawiam serdecznie
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
ela123 
Poczatkujacy

Dołączyła: 21 Sie 2009
Posty: 34
Wysłany: Pon Lis 08, 2010 8:30 pm   

Ok. Dzieki Beny. Ale jak biuro sie nie zgodzi albo pracodawca na urlop, a i zdazaja sie przypadki kiedy szantazuja pracownika, ze jak pojedzie to nie ma po co wracac. A w umowie jest taki zapis ze: umowa wygasa jezeli pracodawca bez wzgledu na powod, nie chce lub nie moze dluzej korzystac z pracy pracownika. I to jest wykorzystywane nagminnie.
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Pon Lis 08, 2010 9:03 pm   

ela123 napisał/a:
Ok. Dzieki Beny. Ale jak biuro sie nie zgodzi albo pracodawca na urlop, a i zdazaja sie przypadki kiedy szantazuja pracownika, ze jak pojedzie to nie ma po co wracac. A w umowie jest taki zapis ze: umowa wygasa jezeli pracodawca bez wzgledu na powod, nie chce lub nie moze dluzej korzystac z pracy pracownika. I to jest wykorzystywane nagminnie.



Żyjemy niestety w cięzkich czasach gdzie pracodawac i biura mają władzę i niestety ją wykorzystują ...
Wszystko zależy od biura i pracodawcy - nie ma co sie czarować jeśli nap jest okres w którym pracodawaca potrzebuje Ciebie w pracy( nie wiem w jakiej branzy pracujesz /będziesz pracować ...) a ty bierzesz sobie urlop i jedziesz na wakacje to może CI podziękować za współprace ( u mnie np każdy urlop trzeba zgłosić ok 6-8 tyg wcześniej dla pracodawcy - mamy też specjalne zebranie na początku i koniec roku gdzie rozmawiamy na temat urlopów kto kiedy i po co chce urlop )

Nie ma takiego zapisu chyba ale w rzeczywistości podpadniesz np Kordynatorowi lub Kierownikowi w pracy to wylatujesz za NIC ...

Psss
Jeśli pomogłem daj - pomógł ... :033:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pon Lis 08, 2010 9:37 pm   

Beny.rac napisał/a:
1.Faza A trwa 78 tyg a faza B trwa 2 lata czyli ok 104 tyg wiec razem 182 tyg ( według CAO)


Wydaje mi sie, ze mylisz CAO. Faza A i B to nazewnictwo uzywane w ABU CAO i tu masz racje, ale faza 1 i 2 to nazewnictwo NBBU CAO a tam fazy wygladaja inaczej:

Cytat:
Fase 1: Telt 26 gewerkte weken: uitzendovereenkomsten met uitzendbeding.
Fase 2: Telt 104 gewerkte weken: uitzendovereenkomsten met uitzendbeding.


http://www.nbbu.nl/defaul...s=item&item=459

Chyba nie trzeba tlumaczyc.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group