NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Napiszcie czy się opłaca
Autor Wiadomość
RYBUSIA 
Poczatkujacy


Wiek: 37
Dołączyła: 02 Lis 2010
Posty: 10
  Wysłany: Czw Lis 11, 2010 7:34 pm   Napiszcie czy się opłaca

Witam bardzo proszę was o neutralne odpowiedzi
Mąż dostał oferte pracy-Chciałam się zapytać czy za 2100 euro miesięcznie opłaca się wyjechać w troje do holandii ?
Nie ukrywam że chcielibyśmy coś zaoszczędzić...

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Czw Lis 11, 2010 8:13 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
MAARIT 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 9 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 13 Cze 2007
Posty: 479
Wysłany: Czw Lis 11, 2010 7:37 pm   

netto czy brutto?
_________________
Leven is.
Geven en Nemen.
Meestal nemen we te veel!
 
 
 
RYBUSIA 
Poczatkujacy


Wiek: 37
Dołączyła: 02 Lis 2010
Posty: 10
Wysłany: Czw Lis 11, 2010 8:07 pm   

powiedzieli że na rękę i dają zakwaterowanie (praca przez znajomego w branży elektrycznej)
Ostatnio zmieniony przez RYBUSIA Czw Lis 11, 2010 8:07 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Lis 11, 2010 8:14 pm   

RYBUSIA,

nie uzywaj pogrubionej czcionki
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
bobikpl 
Super gaduła
:)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 352
Skąd: Friesland
Wysłany: Czw Lis 11, 2010 8:15 pm   

Niech sam jedzie,jak będzie ok to za jakiś czas dojedziecie...
 
 
RYBUSIA 
Poczatkujacy


Wiek: 37
Dołączyła: 02 Lis 2010
Posty: 10
Wysłany: Czw Lis 11, 2010 8:56 pm   

No właśnie chcemy tak zrobić że dojedziemy dopiero po nowym roku ale chciałam spytać o wasze opinie na ten temat ... Sory za grubą czcionkę
Ostatnio zmieniony przez RYBUSIA Czw Lis 11, 2010 8:56 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Czw Lis 11, 2010 9:01 pm   

Za 2100 netto pamietaj, ze po oplaceniu obowizakowego ubezpiecznia zdrowotnego masz 1900e.
Mieszanie z oplatami to gdzies z 700-800e...

A jak 2100 brutto to masz netto jakies 1400 od tego 2x 90 ubezpiecznie, mieszkanie...
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
RYBUSIA 
Poczatkujacy


Wiek: 37
Dołączyła: 02 Lis 2010
Posty: 10
Wysłany: Czw Lis 11, 2010 9:05 pm   

No ale to jest netto 2100 mieszkanie narazie oni opłaca puki mąż bedzie sam tam a potem musimy cos wynająć jak już z dzieckiem dojade
_________________
RYBUSIA
 
 
 
nuta 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 17 Cze 2009
Posty: 469
Wysłany: Czw Lis 11, 2010 9:09 pm   

dacie rade i odlozycie, oczywiscie przy zalozeniu ze wynajmiecie normalne mieszkanie za 600-700e a nie jakis apartament. z tym ze liczcie sie z tym ze od 1 miesiaca pobytu od razu nei odlozycie, bo tez troche kasy trzeba wlozyc.
 
 
mamqa 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 11 Cze 2009
Posty: 592
Wysłany: Czw Lis 11, 2010 9:19 pm   

Z 2100 netto dacie radę żyć, ale z odkładaniem może być problem... Oczywiście to wszystko zależy od tego jakie uda się Wam wynająć mieszkanie, ile wydacie na życie i inne opłaty ale musisz wsiąść pod uwagę że to może być tak akurat...

Jeszcze piszesz że chcesz do męża dojechać po nowym roku a on dopiero teraz rozpoczyna pracę... Ja na Twoim miejscu poczekałabym około pół roku żeby zdążył zobaczyć jak mu w pracy będzie szło, czy będzie praca na dłużej, żeby odłożył troszkę pieniędzy na Wasz start tutaj i żebyście mieli coś na czarną godzinę.
Pół roku szybko minie a będziecie mieli spokojniejsze głowy potem :)
_________________
"Mam tylko jedno skrzydło
To prawie tak jak anioł"
 
 
guust 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 546
Wysłany: Czw Lis 11, 2010 9:36 pm   

RYBUSIA, najwazniejsze jest to na ile planujecie tu przyjechac i w jakim celu... zarobic i wrocic? ciezko w 3ke bedzie odlozyc... jesli zyc i zamierzasz isc do pracy i zostac na kilka ladnych lat - to jest sens...

jesli tylko pieniadze graja role, to lepiej zeby on przyjechal na rok czy dwa... (zaleznie od kontraktu moze miec nawet 40 dni wolnego) wiec moglibyscie sie czesto widywac....
 
 
MacGrey 
Gaduła


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 140
Skąd: Rijswijk
Wysłany: Czw Lis 11, 2010 9:43 pm   

mamqa napisał/a:
poczekałabym około pół roku żeby zdążył zobaczyć jak mu w pracy będzie szło, czy będzie praca na dłużej


Bardzo zyciowa i dajaca do przemyslenia wypowiedz
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Czw Lis 11, 2010 9:51 pm   

Rybusia a ja uważam że zarobek netto powyzej 2 tys.euro pozwala na godne życie.Tym bardziej że jak piszesz pracodawca oferuje zakwaterowanie.To duzy atut,oczywiście jeżeli bedzie odpowiednie dla was. Mąz prawdopodobie będzie mógł dorobić choćby nadgodzinami.wakacje też macie zagwarantowane z dodatku wakacyjnego. Myśle że 500 euro można spokojnie odłozyć.
 
 
Niunia27 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 23 Lip 2010
Posty: 113
Wysłany: Czw Lis 11, 2010 9:56 pm   

Ja tez uwazam,ze z tej sumy na poczatku bedzie ciezko odłozyc.Oprucz opłaty mieszkania(media) i ubezpieczenia dojdzie mnustwo innych wydatkow.Ale powinniscie dac rade.Jak zacisniecie pasa,to mozliwe ze odłozycie.Jezeli dziecko jest w wieku szkolnym to praktycznie nic nie bedzie cie kosztowało wyprawic je do szkoly.Tylko jedzenie i picie.Reszta gratis(pomijajac oczywiscie wycieczki czy inne zeczy)
Do tej sumy 2100 moze jeszcze dojsc rodzinne oczywiscie i dodatki(jezeli bedziecie mieli małe dochody rozliczone na was 3)

Pozdrawiam :039:
 
 
.:Paco:. 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 583
Wysłany: Pią Lis 12, 2010 9:11 am   

Jak ktos wspomnial nalepiej nich maz przyjedzie pierwszy i dojedziecie za 6 miesiecy (np po swietach wielkanocnych) wtedy moze juz torche ogranie sytuacje w NL, zorientuje sie jakie sa koszty, jakie dodatki mozna uzyskac, sprawdzi mieszkanie itd.a jakby cos bylo nie tak to zawsze latwiej wrocic. Wiekszosc ludzi (polakow) tutaj ma poniezej 2000netto ale Ty mowisz o rodzinie..wiec pytanie czy Ty bys tez szukala pracy kiedys. Bo za 2000netto da sie przezyc w trojke ale ot nie bedzie tak,ze bedziecie nagle odkladali polowe tej sumy. Holandia ma podatki ale ma tez sporo dodatkow - rodzinny, mieszkaniowy itd..
A tez wczesniej nikt nie zapytal ile zarabia maz w PL;)taze jesli jemu sie oplaca to jak wyzej niech przyjedzie na pare miesiecy wszystko zaplanuje przygotuje (a noz moze i prace dla Ciebie znajdzie) zorientuje sie ze szkola/przedszkolem dla dziecka (nie wiem ile ma lat) i tak bedzie naj rozsadniej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group