NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Pią Lis 12, 2010 5:09 pm
wykupienie zjazdowek
Autor Wiadomość
Dinopower 
Poczatkujacy
Sinopower

Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 4
Wysłany: Czw Lis 11, 2010 10:15 pm   wykupienie zjazdowek

Witam..kupilem auto ktore zostalo jakis czas temu wyrejestrowane z holandii przez poprzedniego wlasciciela..mam dowod rejestracyjny starego wlasciciela i przeglad. spisalem umowe po polsku zeby miec latwiej z rejestracja ale chyba palnelem glupote bo przed spisaniem umowy nie przyjzalem sie dokladnie papierom i na umowie kupna mam innego wlasciciela niz ten widniejacy na APK :021: i teraz mam kilka pytan:
1. czy w polsce bede mial przez to problemy z zarejestrowaniem auta?
2. czy bede mial problem z wykupieniem tutaj zjazdowek?
3. mieszkam w hadze, gdzie najblizej moge wykupic tablice i ubezpieczenie?
Z gory dziekuje za pomoc:) pozdrawiam wszystkich mocno i goraco
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Czw Lis 11, 2010 11:23 pm   

ad. 2. wydaje mi sie, ze wystarczy ostatnia czesc dowodu lub dowod wyrejestrowania + apk
ad. 3. naprojsciej w GWK TRAVELEX. na ich stronie (http://www.travelex.com/nl/store-locator/?lang=NLD) wybierz hage i wybierz miejsce gdzie maja w ofercie "auto export". zalatwisz tam tablice i ubezpieczenie.
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Czw Lis 11, 2010 11:25 pm   

Na APK nie ma danych wlasciela - przynajmniej nie na APK ktore wydawali przez ostatnie 3 lata... Sa jedynie dane warsztatu ktory APK robil
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Dinopower 
Poczatkujacy
Sinopower

Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 4
Wysłany: Pią Lis 12, 2010 7:02 am   

sory pomylka..inne nazwisko mam w drugiej czesci dowodu rejestracyjnego;/ wiec chyba tym gorzej moge miec problemy w polsce z rejestracja pojazdu;/ a w takim razie jak wyglada dokument z apk???jakies foto czy cos pokazcie
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Pią Lis 12, 2010 8:24 am   

nie mam pod reka. Jest to druk formatu a4 z nr. rej. samochodu, data przegladu, data nastepnego przegladu i danymi warsztatu, ktory przeglad wykonal. Ja mam wszystkie te informacje wypisane dlugopisem.

[ Dodano: Pią Lis 12, 2010 8:42 am ]
udalo mi sie wygooglowac skan apk:
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
Ostatnio zmieniony przez zaq Pią Lis 12, 2010 8:49 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Niunia27 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 23 Lip 2010
Posty: 113
Wysłany: Pią Lis 12, 2010 9:41 am   

A czy dostales najwarzniejszy papierek,ktory przechowuje sie w domu?
Wydaje mi sie,ze nie bedziesz mial problemu.W sumie to inna sytuacja,ale 3 lata temu moj maz spisal umowe na siebie przy kupnie auta tutaj,a jego brat zarejestrowal na siebie w PL bez jakichkolwiek problemow.
Zycze ci poiwodzenia! :039:
 
 
Dinopower 
Poczatkujacy
Sinopower

Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 4
Wysłany: Pią Lis 12, 2010 10:27 am   

wrrr...mam ten papierek;)tylko ze APK sie skonczylo 30pazdziernika;P zrobi sie nowe..tak dowod mam..mam dowod w dwoch czesciach,apk sie zrobi, i mam tez CERTIFICAT DE TRANSFERT..CZY te 3 dokumenty wystarcza mi do wykupienia ubezpieczenia i zjazdowek? przypominam ze auto juz jakis czas jest wyrejestrowane z Holandii..i nie wiem co to dokladnie jest ten ostatni papier..to jest potwierdzenie wyrejestrowania??

[ Dodano: Pią Lis 12, 2010 10:37 am ]
jest tez na tym certyfikacie napisane na gorze 'OVERSCHRIJVINGSBEWIJS'

[ Dodano: Pią Lis 12, 2010 10:42 am ]
dzieki wielkie za skan;)

[ Dodano: Pią Lis 12, 2010 11:00 am ]
dzieki wszystkim za pomoc;) dzwonilem do wydzialu komunikacji w polsce..rozmawialem z mila pania i powiedziala mi ze wystarczy mi tylko tlumaczenie tych 3dokumentow ktore mam(3czesci dowodu rejestracyjnego) i nie potrzebuje zadnego potwierdzenia wyrejestrowania pojazdu..z umowa tez nie bedzie problemu:D kamien z serca..teraz tylko ten cholerny przeglad mi zostal i tablice..ale to juz z gorki...:)
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pią Lis 12, 2010 2:32 pm   

przeglad moze nie byc z gorki ;) mnie nie chcieli zrobic APK bo bylo za duzo sadzy w spalinach (diesel) koledze w Volvo bo po zlozeniu tylnych siedzen nie zawsze sie blokowaly w pozycji otwartej :O
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Dinopower 
Poczatkujacy
Sinopower

Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 4
Wysłany: Pią Lis 12, 2010 7:03 pm   

:119: o to juz gorzej..holandia to nie polska...no licze ze uda mi sie troche po znajomosciach zalatwic...jak juz bede mial przeglad to dam znac czy wszystko sie udalo..pozdrawiam wszystkich.
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Sob Lis 13, 2010 1:03 pm   

na po zanjomosciach nie licz - bo jak klepia auto do systemu ze APK jest ok to w loswo wybranych autach wyswietla sie komunikat ze prosze czekac na inspektora i bedzie sprawdzane przez osobe z RDW czy auto jest sprawne i czy APK moglo byc podbite. Jak nie to warsztat naraza sie na karty, lacznie z odebraniem mozliwosci robienia APK.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Sob Lis 13, 2010 3:53 pm   

m4rcin, ale jak to sie wyswietla i gdzie? bo cos nie zrozumialem.
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Sob Lis 13, 2010 5:12 pm   

jak robisz APK to jak auto przejdzie to klepia do komputera (dokladnie na WWW RDW) ze auto APK przezszlo, przebieg, ewentualne uwagi, etc. Jjak diagnosta zaakceptuje formularz z danymi auta to zamiast potwierdzenia ze jest OK (i od niedawna wydruku formularza APK odrazu z neta) to dostaje komunikat na komputerze ze bedzie kontrola i prosze czekac.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group