NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Polamana plyta CD
Autor Wiadomość
jagodka 
Gaduła nad gadułami :-)
zona udomowiona


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2010
Posty: 601
Skąd: HAGA
Wysłany: Czw Lis 18, 2010 5:03 pm   Polamana plyta CD

Mze glupie pytanie ale skoro kolezanka mogla odzyskac z karty pamieci aparatu zdjecia sprzed lat ktore dawno byly skasowane to moe i to sie jakos da zalatwic:

mam plyte CD do nauki jezyka holenderskiego, kupiona razem z ksiazka ktora wcale do tanich nie nalezala niestety. I teraz ta plyta sie polamala, dwie czesci. Niestety nawet nie pomyslalam aby zrobic jakas kopie. Czy sa jakies mozliwosci aby odzyskac to co jest na plytce, jakos ja sklepic? :119:
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Czw Lis 18, 2010 5:40 pm   

a ta plyta to do komputera, czy do sluchania w odtwarzaczu? Jak do odtwarzacza, to czesc jest nie do odzyskania (to co jest na uszkodzonych krawedziach). jezeli do komputera to teoretycznie da sie zrobic, jezeli ktos ma odpowiedni sprzet.
ale taka usluga nie bedzie tania i jestem przekonany, ze mimo wszystko taniej bedzie kupic ksiazke :)
jest jeszcze 1 mozliwosc. poniewaz posiadasz ksiazke, to nie bedzie piractwo. poszukaj w internecie czy nie da sie tej plytki sciagnac...
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
mamqa 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 11 Cze 2009
Posty: 592
Wysłany: Czw Lis 18, 2010 6:57 pm   

zaq napisał/a:
jest jeszcze 1 mozliwosc. poniewaz posiadasz ksiazke, to nie bedzie piractwo. poszukaj w internecie czy nie da sie tej plytki sciagnac...


Myślę że kontakt z wydawnictwem być może też może być dobrym pomysłem.
_________________
"Mam tylko jedno skrzydło
To prawie tak jak anioł"
 
 
jagodka 
Gaduła nad gadułami :-)
zona udomowiona


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2010
Posty: 601
Skąd: HAGA
Wysłany: Czw Lis 18, 2010 7:54 pm   

zag to jest audio-cd

moze rzeczywiscie moglabym sie skontaktowac z wydawnictwem a conajmniej z ksiegarnia gdzie ja maz kupil i pokazac ta nieszczesna plyte i moze to bedzie wystarczajacym dowodem aby dostac nowa ewentualnie kopie.

ja nie lubie nic sciagac z neta oprocz tego co jest bezpieczne i co potrzebuje jakies dokumenty, nawet chyba bym nei wiedziala gdzie szukac :D
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Czw Lis 18, 2010 8:11 pm   

to tak jak pisalem. Audio cd nie posiada zadnej kontroli bledow nosnika, wiec czesc jest juz bezpowrotnie stracona.
Co do sciagania z neta, to umiejetne pobieranie audio jest bezpieczne (umiejetne, czyli nie nabieranie sie na plik-audio.exe itp.).
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
Ostatnio zmieniony przez zaq Czw Lis 18, 2010 8:13 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group