NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Mam pytanie odnośnie Fazy 3 NNBU cao
Autor Wiadomość
sweet21 
Poczatkujacy

Dołączyła: 09 Mar 2009
Posty: 4
Wysłany: Pią Lis 19, 2010 7:53 am   Mam pytanie odnośnie Fazy 3 NNBU cao

Witam, zwracam się do was z pytaniem, ponieważ pracuje obecnie przez biuro pracy prawie 3 lata (z wakacjami) w jednej firmie jako operator maszyn, w pracy wszyscy są zadowoleni z mojej pracy jednak okazalo sie, że pozostało mi jeszcze ok. 15tyg pracy potem musza mnie zwolnic na 6miesiecy a potem mogę wrócić, mojemu pracodawcy się to nie spodobało powstał wielki szum w firmie z powodu tego, dyrektor zadzwonił do biura pracy, że tak być nie może. Wiec biuro zaproponowało mi faze 3 a z tego co wiem to jeszcze w firmie w której pracuje nikt nigdy nie dostał 3 fazy, a pracują tam ludzie przez różnych pośredników czytalem na ten temat w NNBU CAO (taka mam umowe) jednak nie wiele z tego zrozumiałem, stąd pytanie do was, co jest takiego z ta 3 faza ze biura niechetnie ja przyznają? jakie korzyśći może mi dać 3 faza lub co jest negatywnego w tym oraz czy to niesie ze soba jakies wieksze koszty dla biura lub dla mnie, lub przywileje? Wiem że mogę na was liczyć więc proszę o wyczerpującą odpowiedź. Pozdrawiam :041:
 
 
Miep 
Super gaduła

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 311
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Lis 19, 2010 9:49 am   

Ta faza moze trwac 52 tyg i jest to kontrakt na czas okreslony .
Twoje przywileje sa takie ze w trakcie choroby sa zobowiazani wyplacac ci chorobowe jak kazdemu pracownikowi. Nastepna faza po ty, moze byc 4 i wtedy jest to kontrakt staly
Cytat:
Fase 3: Telt 52 weken: uitzendovereenkomsten voor bepaalde tijd. In deze fase worden (maximaal vier) tijdelijke uitzendovereenkomsten aangegaan. Gedurende deze uitzendovereenkomsten heeft de werkgever een loondoorbetalingsverplichting bij ziekte of als het werk wegvalt.

http://www.nbbu.nl/?class=item&item=459
_________________
Zyj!- powiedziala nadzieja - Bez ciebie nie moge - odparlo zycie .......
 
 
sweet21 
Poczatkujacy

Dołączyła: 09 Mar 2009
Posty: 4
Wysłany: Pią Lis 19, 2010 7:12 pm   

Czyli niczym sie to nie różni od 1 i 2 fazy? wczesniej gdy bylem chory wiecej niz bodajze 3 dni tez mialem placone w czasie choroby to wyplacalo UWV
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Sob Lis 20, 2010 11:49 am   

No to jest wlasnie ta roznica... Teraz placi Ci pracodawca, a nie UWV. A poza tym obie strony obowiazuje okreslony okres wypowiedzenia, a nawet jesli pracodawca nie ma dla Ciebie pracy, to musi albo znalezc Ci cos innego, alebo zaplacic za okreslona w umowie ilosc godzin zagwarantowanych.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
sweet21 
Poczatkujacy

Dołączyła: 09 Mar 2009
Posty: 4
Wysłany: Sob Lis 20, 2010 12:30 pm   

A czy powinienem dostać odrębną umowę na fazę 3? Bo wcześniej tylko podpisałem "umowę" taką pseudo umowę na samym początku gdy rozpoczynałem prace na której mam informacje o 40 godz/ tygodniowo, o stawce na godzinę (chociaż ta zwiększyła mi ostatnio znacznie) o dacie rozpoczęcia, bez daty zakończenia umowy, informacje o pełnionej funkcji oraz miejscu gdzie będę pracować, o zrzeszeniu w NNBU-CAO. Bez regulaminu itp. co prawda po roku pracy dostałem informacje dot. higieny w pracy, obowiązkach itp. ale to już było z firmy. W momencie przejścia na 2 fazę nie dostałem tego na piśmie. Dziękuję za odpowiedzi
 
 
Miep 
Super gaduła

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 311
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Lis 21, 2010 11:53 am   

KAzdym razem jak wchodzisz do nowej fazy musisz dostac nopwy kontrakt.
Oczywiscie kazdy kontrakt musi byc dopasowany do danej fazy.
sweet21 napisał/a:
W momencie przejścia na 2 fazę nie dostałem tego na piśmie.
w normalnym swiecie pracodawcow i pracownikow ( nie mam na myusli biur pracy) jest tak ze jezeli nie dostales nastepnego kontraktu do reki mimo ze prosiles lub upominales sie o kontrakt , to po 3 miesiacach przechodzisz automatycznie na kontrakt staly.
_________________
Zyj!- powiedziala nadzieja - Bez ciebie nie moge - odparlo zycie .......
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group