NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomoc w kontaktach z UWV
Autor Wiadomość
MA_szczecin 
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 2
  Wysłany: Pią Lis 19, 2010 1:56 pm   Pomoc w kontaktach z UWV

Witam wszystkich, szukam pomocy w kontaktach z UWV. Po urazie kręgosłupa od roku jestem niezdolny do pracy. Z końcem sierpnia otrzymałem informacje od mojego pracodawcy, że nie przedłuża ze mną umowy (umowa o pracę od 2008r.). Od września pozostaję bez pracy, nadal niezdolny do podjęcia nowej pracy. Otrzymałem pismo w UWV, że przysługuje mi świadczenie, jednak muszę przesłac dokumenty dotyczące mojego zatrudnienia, wypowiedzenia, nr konta itp (pismo datowane 10. września – termin zwrotnej korespondencji 15. września – a otrzymałem je 18. października). Wszystkie te dokumenty wysłałem. Niestety dzwoniąc do UWV nie uzyskałem żadnej informacji ze względu na barierę językową (posługuję się biegle językiem angielskim i niemieckim). Czy możecie coś mi doradzic.
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Pią Lis 19, 2010 10:46 pm   

Trochę dziwne to co piszesz, bo ja kontaktuje się z UWV WYŁĄCZNIE w języku angielskim i ZAWSZE otrzymuje odpowiednie informacje.
Na przykład teraz - ortopeda twierdzi ze nie mogę pracować powyżej 4 godzin dziennie a jeśli już to mogę wykonywać wyłącznie prace siedząca żeby nie obciążać nogi, lekarz orzecznik z UWV w Leiden kazał mi się zarejestrować jako bezrobotna a UWV WERKbedrifj twierdzi ze nie wypłacą mi zasiłku dla bezrobotnych bo jestem chora.
Zrobiło się błędne kolo ale walczę z nimi - rozmawiam po angielski, pisze miele po angielsku i jak mowie - zawsze dostaje odpowiedz.
Nie daj się zbyć tak łatwo - zawsze znajdzie się ktoś kto mówi tam po angielsku.
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
 
 
Marysia12 
Poczatkujacy

Dołączyła: 18 Lis 2010
Posty: 3
Wysłany: Pią Lis 19, 2010 11:53 pm   

nie obciążać nogi, lekarz orzecznik z UWV w Leiden kazał mi się zarejestrować jako bezrobotna a UWV WERKbedrifj twierdzi ze nie wypłacą mi zasiłku dla bezrobotnych bo jestem chora.

Ito jest prawda dopoki jestes na chorobowym otrzymujesz wyplate z kasy chorych ..w momencie jak przestaniesz chorowac dopiero wtedy mozesz sie zarejstrowac jako bezrobotna i wtedy UVWV of CVI jest Twoim tak zwanym pracodawca na okres jaki zostanie Ci zaliczony na bezrobocie ( tu licza sie lata pracy e Holandii)
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Lis 20, 2010 12:04 am   

Marysia12,

w jakim celu zalozylas nowe konto, istniejesz przeciez na forum pod nickiem Marysia123
zerknij tu twoje posty

http://www.niedziela.nl/f...thor=Marysia123


ps. naucz sie cytowac posty innych :035:
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Sob Lis 20, 2010 12:06 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bobikpl 
Super gaduła
:)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 352
Skąd: Friesland
Wysłany: Sob Lis 20, 2010 4:41 am   

Marysia12,
Cytat:
( tu licza sie lata pracy e Holandii)


wydaje mi się że raczej lata zamieszkania
 
 
Miep 
Super gaduła

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 311
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Lis 20, 2010 11:00 am   

bobikpl, marysi chodzi ze licza sie lata ( tygodnie ) prqacy w NL bo zasilek wyliczaja z czasu pracy nie z czasu zamieszkania .
_________________
Zyj!- powiedziala nadzieja - Bez ciebie nie moge - odparlo zycie .......
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Sob Lis 20, 2010 11:39 am   

Marysia12 napisał/a:
Ito jest prawda dopoki jestes na chorobowym otrzymujesz wyplate z kasy chorych ..w momencie jak przestaniesz chorowac dopiero wtedy mozesz sie zarejstrowac jako bezrobotna i wtedy UVWV of CVI jest Twoim tak zwanym pracodawca na okres jaki zostanie Ci zaliczony na bezrobocie ( tu licza sie lata pracy e Holandii)


Pomijajac fakt fakt, ze CWI juz dawno nie istnieje, dodam, ze ja sie tez nie umialam z moim UWV porozumiewac po angielsku. Wszystko tylko i wylacznie po holendersku.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Sob Lis 20, 2010 12:14 pm   

Marysia12 napisał/a:

Ito jest prawda dopoki jestes na chorobowym otrzymujesz wyplate z kasy chorych ..w momencie jak przestaniesz chorowac dopiero wtedy mozesz sie zarejstrowac jako bezrobotna i wtedy UVW of CVI jest Twoim tak zwanym pracodawca na okres jaki zostanie Ci zaliczony na bezrobocie ( tu licza sie lata pracy e Holandii)


NIe, to lekarz orzecznik z UWV twierdzi ze nie jestem chora i dlatego kazał mi się zarejestrować jako bezrobotna. A lekarz ortopeda dal mi oświadczenie ze owszem mogę pracować, ale nie więcej jak 4 godziny dziennie jeśli jest to praca stojąca lub chodząca.
W UWV WERKbedrijf po wielu tłumaczeniach kazano mi ponownie złożyć wniosek o WW-uitkering wraz z zaświadczeniem lekarskim (od ortopedy a nie od orzecznika z UWV). Więc nadal czekam.
I jak już wspomniałam, posługuję się językiem angielskim. Dzwonię, przedstawiam się i pytam rozmówcę czy mówi po angielsku. Jeszcze się nie spotkałam żeby ktoś mi odmówił rozmowy w tym języku. W najgorszym wypadku proszą do telefonu kogoś kto angielski zna.
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
Ostatnio zmieniony przez Hera Sob Lis 20, 2010 2:04 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sweet21 
Poczatkujacy

Dołączyła: 09 Mar 2009
Posty: 4
Wysłany: Sob Lis 20, 2010 12:35 pm   

Powiem tak to zależy na kogo się natrafi po drugiej stronie słuchawki, mój znajomy też dzwonił w sprawie złamanej ręki i też pani mówiąca biegle po angielsku poinformowała go, że w pracy przez telefon nie może udzielać informacji w języku innym niż holenderski, jednak zadzwonił jeszcze raz później i trafił na pana który nie miał, żadnych z tym problemów, załatwił co miał załatwić i było ok.
 
 
Miep 
Super gaduła

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 311
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Lis 21, 2010 11:57 am   

Hera napisał/a:
NIe, to lekarz orzecznik z UWV twierdzi ze nie jestem chora i dlatego kazał mi się zarejestrować jako bezrobotna. A lekarz ortopeda dal mi oświadczenie ze owszem mogę pracować, ale nie więcej jak 4 godziny dziennie jeśli jest to praca stojąca lub chodząca.
Obydwaj lekarze mowia ze mozesz pracowac tylko ze nie w pelnych godzinach ,wiec jestes zdrowa i mozesz brac udzial w reintegracji na dopasowanym stanowisku .
No ale jak to w takich instancjach bywaco uzednik to i inne prawa .
_________________
Zyj!- powiedziala nadzieja - Bez ciebie nie moge - odparlo zycie .......
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group