NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Meldunek w Holandii jest konieczny czy nie?
Autor Wiadomość
jordan233 
Gaduła


Wiek: 42
Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 158
Skąd: NL
Wysłany: Pon Lis 29, 2010 10:19 pm   Meldunek w Holandii jest konieczny czy nie?

Witam
Spotkałem się z różnymi opiniami odnośnie tego ,czy trzeba posiadać meldunek w NL czy też nie.
Kolega mówił że policja się uwzięła na imigrantów,i ci którzy nie mają MELDUNKU to kazali opuścić mieszkanie w określonym czasie.
Tym bardzie że mówi się o NOWYCH RZĄDACH ,cytuję :
"Rutte, lider chrześcijańskich demokratów Maxime Verhagen i Wilders powiadomili na wspólnej konferencji prasowej o szczegółach umowy koalicyjnej, w tym o redukcji do roku 2015 wydatków o 18 mld euro. Uzgodnili też, że w Holandii zostaną zaostrzone przepisy imigracyjne i zostanie wprowadzony zakaz noszenia burek"

Czy meldunek musi być? ,czy trzeba się bać jeżeli się go nie posiada ?jakie mogą być konsekwencje tego że się go nie posiada.
Pozdrawiam i proszę o odpowiedzi
 
 
Mucha_75 
Gaduła nad gadułami :-)
Mucha

Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 624
Skąd: Schiedam, GA
Wysłany: Pon Lis 29, 2010 10:23 pm   

Z tymi burkami, to trochę ciekawa sprawa, jestem w Holandii dwa lata, i jeszcze nie widziałem kobiety w burce ;) A co do meldunku, to tak, pracując w Holandii masz obowiązek w ciągu trzech miesięcy się zameldować, albo inaczej, jeżeli zostajesz tutaj na pobyt dłuższy niż trzy miesiące. Jak wiadomo, praktycznie wszystkie firmy, które lokują ludzi w mieszkaniach służbowych to obchodzą.
Ostatnio zmieniony przez Mucha_75 Pon Lis 29, 2010 10:25 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jordan233 
Gaduła


Wiek: 42
Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 158
Skąd: NL
Wysłany: Pon Lis 29, 2010 10:26 pm   

Tak,tyle że ja pracuję na stałym kontrakcie,mam wynajęte mieszkanie od Makelara.
 
 
Mucha_75 
Gaduła nad gadułami :-)
Mucha

Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 624
Skąd: Schiedam, GA
Wysłany: Pon Lis 29, 2010 10:29 pm   

To ostatnie dopisałem formalnie ;) Jeżeli wynajmujesz mieszkanie od maklera, to jak najbardziej musisz się zameldować.
 
 
Winter 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 453
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Pon Lis 29, 2010 11:00 pm   

Mucha_75 napisał/a:
Z tymi burkami, to trochę ciekawa sprawa, jestem w Holandii dwa lata, i jeszcze nie widziałem kobiety w burce ;) A co do meldunku, to tak, pracując w Holandii masz obowiązek w ciągu trzech miesięcy się zameldować, albo inaczej, jeżeli zostajesz tutaj na pobyt dłuższy niż trzy miesiące. Jak wiadomo, praktycznie wszystkie firmy, które lokują ludzi w mieszkaniach służbowych to obchodzą.
No co ty? Przejdź po pasażu w Rotterdamie, 99% to imigranci, a z nich 60% to kobiety noszące burki, czy inne turbany.
 
 
Mucha_75 
Gaduła nad gadułami :-)
Mucha

Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 624
Skąd: Schiedam, GA
Wysłany: Pon Lis 29, 2010 11:11 pm   

Mieszkałem w Rotterdamie, teraz mieszkam zupełnie niedaleko, i nigdy nie widziałem w Holandii kobiety7 w burce. Myslę, że mylisz burkę, z chustą którą muzułmanki zakrywają włosy.
 
 
destyni86 
Poczatkujacy

Dołączyła: 20 Paź 2008
Posty: 19
Skąd: Enschede
Wysłany: Wto Lis 30, 2010 2:23 pm   

meldunek jest baaardzo pomocny :) praktycznie wszędzie o niego pytaja i żeby mieć prace również
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Wto Lis 30, 2010 7:38 pm   

destyni86 napisał/a:
meldunek jest baaardzo pomocny :) praktycznie wszędzie o niego pytaja i żeby mieć prace również


Jest bardzo pomocny tylko ten nieszczęsny podatek drogowy( jak ktos ma diesla to sporo to kosztuje ) i przerejestrowanie auta ... :011:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
feel_x 
Super gaduła
feel_x


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 305
Wysłany: Śro Gru 01, 2010 12:22 am   

Przerejestrowanie auta duzo nie kosztuje jezeli wezmiesz je jako mienie przesiedlencze. Skoro sie tu mieszka i uzywa tych drog to trzeba placic za nie jak inni.
Ostatnio zmieniony przez feel_x Śro Gru 01, 2010 12:24 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Czw Gru 02, 2010 8:43 pm   

Śmiać mi sie chce jak słyszę że trzeba sie zameldować ...

Jak mam sie zameldować skoro mieszkam na mieszkaniu od SZEFA a ON nawet nie chce słyszeć o zameldowaniu mnie ...

I to nie jest pojedynczy przypadek bo 3/4 biur pośrednictwa pracy tak robi ...

Za pare dni chcę będę pytał czy moge wynająć prywatne lokum( jakiś pokój ) ale znając życie dostane odp jak chcesz wynająć prywatny pokój to szukaj nowej pracy ... :013:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pią Gru 03, 2010 9:01 pm   

Beny.rac napisał/a:
Śmiać mi sie chce jak słyszę że trzeba sie zameldować ...

Jak mam sie zameldować skoro mieszkam na mieszkaniu od SZEFA a ON nawet nie chce słyszeć o zameldowaniu mnie ...

I to nie jest pojedynczy przypadek bo 3/4 biur pośrednictwa pracy tak robi ...

Za pare dni chcę będę pytał czy moge wynająć prywatne lokum( jakiś pokój ) ale znając życie dostane odp jak chcesz wynająć prywatny pokój to szukaj nowej pracy ... :013:


Beny, i Ty naprawde myslisz, ze kogos to intresuje? Przepisy mowia, ze TY masz OBOWIAZEK sie zameldowac jesli przebywasz tutaj dluzej niz 3 miesiace, jak to zrobisz i gdzie- Twoja brocha. Nie masz mozliwosci sie zameldowac? Przeprowadz sie. Jak ktos Ci sie bedzie chcial do tylka doczepic, to Twoje argumenty sie na nic nie zdadza.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Pią Gru 03, 2010 10:16 pm   

suska napisał/a:
Beny.rac napisał/a:
Śmiać mi sie chce jak słyszę że trzeba sie zameldować ...

Jak mam sie zameldować skoro mieszkam na mieszkaniu od SZEFA a ON nawet nie chce słyszeć o zameldowaniu mnie ...

I to nie jest pojedynczy przypadek bo 3/4 biur pośrednictwa pracy tak robi ...

Za pare dni chcę będę pytał czy moge wynająć prywatne lokum( jakiś pokój ) ale znając życie dostane odp jak chcesz wynająć prywatny pokój to szukaj nowej pracy ... :013:


Beny, i Ty naprawde myslisz, ze kogos to intresuje? Przepisy mowia, ze TY masz OBOWIAZEK sie zameldowac jesli przebywasz tutaj dluzej niz 3 miesiace, jak to zrobisz i gdzie- Twoja brocha. Nie masz mozliwosci sie zameldowac? Przeprowadz sie. Jak ktos Ci sie bedzie chcial do tylka doczepic, to Twoje argumenty sie na nic nie zdadza.


Przepisy swoje a Zycie swoje ... :035:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Sob Gru 04, 2010 7:08 pm   

Suska a jakie przepisy mówia o tym ze trzeba być zameldowanym w Holandii, bo u mnie w firmie pracuje kilku Holendrów którzy nie mają zameldowania. Jak ktoś mieszka w lokalu należacych do biura pracy i nie ma mozliwości zameldowania się to zawsze się wytłumaczy z braku meldunku.Ja przez 2,5 roku mieszkania w pracowniczy hotelu przeżyłem kilkanaście kontroli policji (najczęściej interwencje z powodu hałasu) i nigdy nikt się nie pytał o zameldowanie.
 
 
.:Paco:. 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 583
Wysłany: Sob Gru 04, 2010 7:44 pm   

jedrzej2225 napisał/a:
Suska a jakie przepisy mówia o tym ze trzeba być zameldowanym w Holandii, bo u mnie w firmie pracuje kilku Holendrów którzy nie mają zameldowania. Jak ktoś mieszka w lokalu należacych do biura pracy i nie ma mozliwości zameldowania się to zawsze się wytłumaczy z braku meldunku.Ja przez 2,5 roku mieszkania w pracowniczy hotelu przeżyłem kilkanaście kontroli policji (najczęściej interwencje z powodu hałasu) i nigdy nikt się nie pytał o zameldowanie.


ciekawe wlasnie czy np holendrzy moga nie byc nigdzie zameldowani nigdzie?

albo np Polak albo Wloch zdobywa Holenderskie obywatelstwo i wyjezdza na do swojego kraju i co z meldunkiem - tzn moze byc "holendrem" bez meldunku z racji tego,ze przebywa w innym kraju?
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Gru 04, 2010 7:54 pm   

.:Paco:.,
pewnie moga, tylko trzeba zadac sobie pytanie, czy im sie to oplaca ?
bo zdaje sie ze kazdy rok zamieszkania i zameldowania w tym kraju jest tez potem wliczany do emerytury

gdzies na forum nawet o tym byl temat


edit.
tu http://forum.niedziela.nl...778a74e14145f71
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Nie Gru 05, 2010 2:07 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group