NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Meldunek w Holandii jest konieczny czy nie?
Autor Wiadomość
wyspiasz 
Poczatkujacy

Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 18
Skąd: Oostvoorne
Wysłany: Pon Kwi 04, 2011 8:19 pm   

Aleksandra_ napisał/a:
crazy_boy, ale kontrakt dostales jak miales meldunek? bo nie iwerze, ze ktos i dal kontrakt bez ...


Hmm... jesli chodzi o ten temat to pracujemy z zona w holandii ponad trzy lata bez meldunku, co wiecej po uplywie tego okresu dostalem umowe na czas nieokreslony i nigdy mojemu szefowi jak i szefowi mojej zony, nie przeszkadzalo to ze nie mamy meldunku.

[ Dodano: Pon Kwi 04, 2011 8:33 pm ]
lusia0101 napisał/a:
ja w roku gemeentebelastingen place +-550 euro waterschaap 321euro


Mucha_75 napisał/a:
Za jakie mieszkanie, czy raczej dom, i za ile osób zameldowanych, bo to ma istotne znaczenie. Kolega pisze tu o domeldowaniu dodatkowej osoby w mieszkaniu.


No wlasnie, tez bym chcial sie zorientowac jak to teraz wyglada, poniewaz tydzien temu zameldowal nas (mnie i zone) znajomy w swoim domu, odrazu poprosil w gemeente o rozliczenie ile bedziemy go kosztowac w skali roku i calkowity koszt to 722 euro za osobe. Czy jest to realne...? Rozliczenia jeszcze nie widzialem bo przekazal mi to telefonicznie.
 
 
bejupi 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 670
Wysłany: Pon Kwi 04, 2011 9:03 pm   

wyspiasz napisał/a:
Aleksandra_ napisał/a:
crazy_boy, ale kontrakt dostales jak miales meldunek? bo nie iwerze, ze ktos i dal kontrakt bez ...


Hmm... jesli chodzi o ten temat to pracujemy z zona w holandii ponad trzy lata bez meldunku, co wiecej po uplywie tego okresu dostalem umowe na czas nieokreslony i nigdy mojemu szefowi jak i szefowi mojej zony, nie przeszkadzalo to ze nie mamy meldunku.

[ Dodano: Pon Kwi 04, 2011 8:33 pm ]
lusia0101 napisał/a:
ja w roku gemeentebelastingen place +-550 euro waterschaap 321euro


Mucha_75 napisał/a:
Za jakie mieszkanie, czy raczej dom, i za ile osób zameldowanych, bo to ma istotne znaczenie. Kolega pisze tu o domeldowaniu dodatkowej osoby w mieszkaniu.


No wlasnie, tez bym chcial sie zorientowac jak to teraz wyglada, poniewaz tydzien temu zameldowal nas (mnie i zone) znajomy w swoim domu, odrazu poprosil w gemeente o rozliczenie ile bedziemy go kosztowac w skali roku i calkowity koszt to 722 euro za osobe. Czy jest to realne...? Rozliczenia jeszcze nie widzialem bo przekazal mi to telefonicznie.


a jaka gmina? bo cos mi sie zdaje ze cie chce z kasy obrobic bo na westlandzzie jest tak ze podatki gminne wzrastaja zaleznie czzy to jedna dwie lub trzy osoby ale tlko troche roznica to moze 100e a za ponad trzy osoby jest taka stawka jak za 3 osoby nie wazne czy sa trzy cztery czy piec czy wiecej
 
 
.:Paco:. 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 583
Wysłany: Pon Kwi 04, 2011 9:12 pm   

wyspiasz napisał/a:
Aleksandra_ napisał/a:
crazy_boy, ale kontrakt dostales jak miales meldunek? bo nie iwerze, ze ktos i dal kontrakt bez ...


Hmm... jesli chodzi o ten temat to pracujemy z zona w holandii ponad trzy lata bez meldunku, co wiecej po uplywie tego okresu dostalem umowe na czas nieokreslony i nigdy mojemu szefowi jak i szefowi mojej zony, nie przeszkadzalo to ze nie mamy meldunku.

[ Dodano: Pon Kwi 04, 2011 8:33 pm ]
lusia0101 napisał/a:
ja w roku gemeentebelastingen place +-550 euro waterschaap 321euro


Mucha_75 napisał/a:
Za jakie mieszkanie, czy raczej dom, i za ile osób zameldowanych, bo to ma istotne znaczenie. Kolega pisze tu o domeldowaniu dodatkowej osoby w mieszkaniu.


No wlasnie, tez bym chcial sie zorientowac jak to teraz wyglada, poniewaz tydzien temu zameldowal nas (mnie i zone) znajomy w swoim domu, odrazu poprosil w gemeente o rozliczenie ile bedziemy go kosztowac w skali roku i calkowity koszt to 722 euro za osobe. Czy jest to realne...? Rozliczenia jeszcze nie widzialem bo przekazal mi to telefonicznie.


wyspiasz, duzo...popros go o rozbicie co ile...normalnie placi sie podatki za smieci i polityke wodna (scieki) - i we flevoland to jest ok 85e i 111e na osobe za rok poza tym, przynajmniej u nas, nie ma zadnych podatkow od glowy proc normalnych oplat....takze jak widzisz ja place ok 200e za glowe w porownaniu do niby 722e...

no chyba,ze przez to,ze on was zamelduje u siebie traci jakies benefity (np doplata do mieszkania itd) i dolicza wam je jako strate aby bylo tyle samo..dowiedz sie szczegołow co z czego
Ostatnio zmieniony przez .:Paco:. Pon Kwi 04, 2011 9:13 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wyspiasz 
Poczatkujacy

Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 18
Skąd: Oostvoorne
Wysłany: Pon Kwi 04, 2011 9:14 pm   

Cytat:
a jaka gmina? bo cos mi sie zdaje ze cie chce z kasy obrobic bo na westlandzzie jest tak ze podatki gminne wzrastaja zaleznie czzy to jedna dwie lub trzy osoby ale tlko troche roznica to moze 100e a za ponad trzy osoby jest taka stawka jak za 3 osoby nie wazne czy sa trzy cztery czy piec czy wiecej


Hellevoetsluis (Zuid-Holland). Do tej pory zameldowane byly dwie osoby on z zona.
 
 
karinakiki 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 28 Wrz 2009
Posty: 119
Skąd: Overijssel
Wysłany: Śro Maj 18, 2011 9:44 am   

Ja tez mam pytanie dotyczace meldunku. Dotychczas bylam zameldowana we wlasnym mieszkaniu, ktore bylo moja wlasnoscia. Z powodu sytuacji zyciowej dom zostal sprzedany mojemu dobremu koledze. Ja za dwa tygodnie sie wyprowadzam do innej prowincji (noord holland) i niestety musze pilnie wynajac mieszkanko, w ktorym niestety nie moge sie zameldowac. Myslicie,ze lepiej bedzie jak sie dogadam z kumplem i zostane zameldowana tam,gdzie jestem, czyli w Overijssel,czy wymelduje sie calkowicie? Za 5-6 miesiecy bede mieszkala juz w mieszkaniu z mozliwoscia zameldowania,ale niewiem co zrobicdo tego czasu. Od czerwca niestety przechdoze tez na zasilek dla bezrobotnych i nie wiem czy moge jakos poinformowac UVW w Overijssel ,ze sie przeprowadzam i ,ze pracy szukam w innej prowincji, czy raczej bede musiala spotykac sie "z kim trzeba" w Overijssel?? Naprawde nie mam bladego pojecia co najlepiej zrobic i tak ,zeby nie miec problemow...
 
 
bvlarrwny 
Poczatkujacy

Wiek: 49
Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 1
Skąd: Đîńńč˙
Wysłany: Śro Maj 18, 2011 12:34 pm   самые &

spam
_________________
ęŕę óâĺëč÷čňü îáüĺě ÷ëĺíŕ
Ostatnio zmieniony przez Duuvelke Śro Maj 18, 2011 1:49 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Meggen 
Poczatkujacy
Meggen

Wiek: 41
Dołączyła: 22 Maj 2011
Posty: 6
Skąd: Purmerend
Wysłany: Nie Maj 22, 2011 2:52 pm   

Mucha_75 napisał/a:
To ostatnie dopisałem formalnie ;) Jeżeli wynajmujesz mieszkanie od maklera, to jak najbardziej musisz się zameldować.


[ Dodano: Nie Maj 22, 2011 3:04 pm ]
Ruznie jest jak ktos nie ma zamiaru tu byc tylko sezonowo to sie nie musi meldowac, ale tak jak zostac to tym bardziej jek najszybciej sie zameldowac bo po 5 latach mozna sie starac o dowod osobisty Verblijfdocument bo bez dowodu i hollenderskiego prawa jazdy to nie za kolorowo ani nie wynajmniesz mieszkania ani nie bedziesz miec abonamentu n telefon jedynie co to ing bank mozesz nic konto a jak bedziesz zameldowany a nie ubespieczony to placi sie kare za wszystkie lata wstecz co sie pracowalo tu a nie ubespieczyło, biura pracy tak jak AB-Noord holland itd, to tak wykozystuja Polaków, nie maja dni wakacyjnych ani pieniedzy wakacyjnych albo jak sa chozy to im nie placa wszystkie dni wolne w kalendarzu tez sie im nalezy ale sie boja cos odezwac bo 100 innych na ich miejsce sami tak ucza tych holendrów, ja pracuje jako Proventie assistentka u dentysty ale mam znajomych takich co robia 7 dni po 15 godzin dziennie a holender nie wiecej niz 5 po 7 godzin bo inaczej to przechodzi normy pracownika ja tez pracuje 5 dni ale szkoda mi tych polakow co sa wykozystywani moze kiedys bedzie pozadek.XXX
_________________
Leven is vol met verrasingen elke dag een nieuwe weer, niemand verast je zo vaak als leven:)))Geniet dus van elk moment en blijf lachen he!!
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Maj 22, 2011 3:31 pm   

Meggen,




widze ze weszlas na forum nawet nie zapoznalas sie z tematami i od razu umieszczasz tu takie ciekawostki, ze z krzesla mozna spasc,
piszesz chaotycznie o wszystkim na raz, nie mieszaj w temacie!
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Nie Maj 22, 2011 3:38 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bagniaczka 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 955
Skąd: Tilburg
Wysłany: Nie Maj 22, 2011 5:53 pm   

Meggen, może pisz Ty po niderlandzku, bo po polsku Ci kompletnie nie wychodzi.
_________________
<cenzura>
 
 
Aleksandra_ 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 47
Dołączyła: 25 Sty 2011
Posty: 53
Wysłany: Pon Maj 23, 2011 9:08 am   

Meggen,
Bez holenderskeigo prawa jazdy nie wynajmiesz mieszkania ani nie założysz konta w banku ani abonamentu ? Ale głupoty teraz opowiadasz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group