NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Meldunek w Holandii jest konieczny czy nie?
Autor Wiadomość
xenon 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Kwi 2008
Posty: 238
Wysłany: Wto Gru 07, 2010 10:09 am   

Beny.rac napisał/a:
Cytat:
Za raz po przyjezdzie podejmuje prace i musze mieć ubezpieczenie a ponocz go nie dostane bo nie mam meldunku ... ( dziwna sprawa)



jezeli zaraz po przyjezdzie podejmiejsz jednak prace lub zameldujsz sie, to i musisz sie tez ubezpieczyc

Psss
Chyba już sa 3 tematy na forum o meldunku heheheh :043: [/quote]
Mozna o tym ubezpieczeniu przeniesc do tematu ubezpieczenia. A tutaj jedynie zostawic ,ze obecnie zameldowanie jest wymagane do ubezpieczenia.
Beny adres korespondecyjny jak najbardziej jest podawany bo przychodza pisma z ubezpieczaln o wymogu zameldowania-zgloszenia w gminie.Każda ubezpieczalnia otrzymala ksera:paszportu,kontraktu,sofi nr. itd.czyli wszystko co jest wymagane.No i przytocze tu czyjes slowa,ze mozna wprowadzic przepisy ,ktore wzajemnie sobie zaprzeczaja.Tak beny masz racje mozna otrzymac kare za brak ubezpieczenia,ktorego nikt nie chce udzielic.Pisza aby otrzymac ubezpieczenie nalezy posiadac zaswiadczenie z gminy.Smutna prawda i rozczarowanie...
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pią Lut 08, 2013 12:07 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jordan233 
Gaduła


Wiek: 42
Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 158
Skąd: NL
Wysłany: Wto Gru 07, 2010 8:50 pm   

Nie we wszystkich ubezpieczalniach potrzebny jest MELDUNEK NL, w CZ możesz wypełnić wniosek podając adres w Polsce,a korespondencja na adres NL .
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pią Lut 08, 2013 12:07 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
xenon 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Kwi 2008
Posty: 238
Wysłany: Wto Gru 07, 2010 10:13 pm   

A kiedy sie tam ubezpieczales?Miesiac temu,dwa?Jesli wczesniej to informacja jest raczej przedawniona.W CZ jeszcze nie probowalismy.Tylko dziwne jest to ,ze wszyscy mowia nie ma problemu.Pracownicy mowia tak jakby liczyla sie tylko zwerbowana osoba bez wzgledu na to czy ma sie jakies szanse.Wypelniamy wnioski a po ok. miesiaca przychodzi pismo z ubezpieczalni,ze niestety ale zameldowanie musi byc.A czas leci bo wszystko trwa.
Co ciekawe pracownik dzwoni do centrali i tez odpowiadaja nie ma problemu.A potem odpisuja ,ze niestety...
 
 
jordan233 
Gaduła


Wiek: 42
Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 158
Skąd: NL
Wysłany: Pią Gru 10, 2010 10:32 pm   

Właśnie zmieniam ubezpieczalnie z CZ na Zilverenkruis, i oczywiście można być ubezpieczonym bez posiadania meldunku,tyle że wniosek trzeba ściągnąć ze stronki i wysłać pocztą ,w formularzu wypełnia się adres STAŁY czyli Polski :) ,a w innej rubryce adres korespondencyjny w Holandii.Poprzez składanie wniosku ON-LINE na stronie www.zilverenkruis.nl to niema możliwości złożenia formularza dla osób które nie posiadają meldunku.
Być może przepisy się zmieniły,ale to trochę bez sensu że nawet pracownicy ubezpieczalni potwierdzają że nie trzeba mieć meldunku.

Z tego co widzę to w CZ teraz też można:
http://www.cz.nl/verzekeringen-buitenland
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pią Lut 08, 2013 12:08 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Pią Gru 10, 2010 11:03 pm   

Jordan stronka którą przytaczasz dotyczy ubezpieczenia za granicą czyli poza Holandią,a nie w NL dla osób zza granicy.
 
 
Mucha_75 
Gaduła nad gadułami :-)
Mucha

Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 624
Skąd: Schiedam, GA
Wysłany: Pią Gru 10, 2010 11:09 pm   

Czekaj czekaj, też tak myślałem, ale jest tu opcja, dla osób pracujących w Holandii, a mieszkających za granicą http://www.cz.nl/buitenlandtool-verzekeringen
 
 
jordan233 
Gaduła


Wiek: 42
Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 158
Skąd: NL
Wysłany: Sob Gru 11, 2010 4:10 pm   

jedrzej2225 napisał/a:
Jordan stronka którą przytaczasz dotyczy ubezpieczenia za granicą czyli poza Holandią,a nie w NL dla osób zza granicy.



dobrze czytać ;)
Wszystko jest dokładnie napisane :)
 
 
bejupi 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 670
Wysłany: Sob Gru 11, 2010 6:43 pm   

jordan233 napisał/a:
jedrzej2225 napisał/a:
Jordan stronka którą przytaczasz dotyczy ubezpieczenia za granicą czyli poza Holandią,a nie w NL dla osób zza granicy.



dobrze czytać ;)
Wszystko jest dokładnie napisane :)


no ja dobrze czytam po nl i widze ze zle prawisz wszystko dotyczy kogos kto mieszka w nl i czasowo pracuej za granica czyli poza nl

a z zilverenkruis bedziesz mial problem jak sprawdza gdzie jestes zameldowany
 
 
Miep 
Super gaduła

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 311
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Gru 11, 2010 8:54 pm   

bejupi, to przeczytaj jeszcze kilka razy bo jakos zle ci to wyszlo.
Tam stoi jak byk napisane ze takze dla ludzi majacych miejsce zamieszkania poza NL a pracujacych w NL .

[ Dodano: Sob Gru 11, 2010 9:00 pm ]
Cytat:
Werkt u in Nederland en woont u in het buitenland of andersom? In de buitenlandtool vindt u informatie over uw specifieke situatie.
_________________
Zyj!- powiedziala nadzieja - Bez ciebie nie moge - odparlo zycie .......
Ostatnio zmieniony przez Miep Sob Gru 11, 2010 8:55 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jordan233 
Gaduła


Wiek: 42
Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 158
Skąd: NL
Wysłany: Sob Gru 11, 2010 10:45 pm   

Miep napisał/a:
bejupi, to przeczytaj jeszcze kilka razy bo jakos zle ci to wyszlo.
Tam stoi jak byk napisane ze takze dla ludzi majacych miejsce zamieszkania poza NL a pracujacych w NL .

[ Dodano: Sob Gru 11, 2010 9:00 pm ]
Cytat:
Werkt u in Nederland en woont u in het buitenland of andersom? In de buitenlandtool vindt u informatie over uw specifieke situatie.


Miep dokładnie :)
 
 
bejupi 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 670
Wysłany: Nie Gru 12, 2010 8:11 am   

tak i trzeba przeczytac dokladnie jaka jest twoja syt. na tym drugim linku przeszlem te 4 kroki nic nowego sie z nich nie nauczylem pisze to samo co kazdy juz wie ze sie trzeba ubezpieczyc w nl

nie jest napisane ze meldunek jest wymagany ale jak masz vastekontrakt i zechcesz sie ubezp. i zorgverzekeraar sprawdzi ze nie masz meld. to ci odmowi, zo simpel is het
 
 
Waryński 
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Gru 2010
Posty: 5
Wysłany: Pią Gru 17, 2010 12:13 pm   ...

Autor mówiąc o emigrantach ,miał na myśli Polaków. Niestety Holendrzy tak panicznie się boją obywateli tureckich ,marokańskich i reszty ,że wolą im płacić ciągle za nic ,a Polaków dobrze pracujących zwalniają i scigają za różne pierdoły. Niestety idzie poważny kryzys ,to co było to był pikuś i jestem ciekaw jak wtedy se poradzą.Polska i nasi wschodni sąsiedzi są jedynymi krajami europie gdzie nie ma tylu różnych nacji co za pare lat będzie naszym atutem . Patrząc na politykę i gospodarkę obawaiam się że będa jakieś wojny domowe za kilka lat . Ja jako Polak doradzał bym Holendrom i reszcie Europy żeby zaczeli lepiej traktować nas bo za pare lat nie będzie miał kto pracować na nich . Pani Merkel już widzi problem jestem ciekaw jak to si rozwinie.
 
 
Paulinkaa1988r 
Poczatkujacy

Dołączyła: 21 Gru 2010
Posty: 1
Wysłany: Wto Gru 21, 2010 9:17 am   

Witam, mam pytanie do osób ktore sie orientuje w pewnej kwestii.
Do niedawna mieszkałam na firmowym mieszkaniu i nie posiadalam meldunku. Teraz mieszkam z Mężem i dwójką znajomych, wynajmujemy prywatne mieszkanie. Zameldowany na tym mieszkaniu miał być tylko mój Mąż ale obiło mi sie o uszy, że od nowego roku 2011 wszyscy polacy podejmujący prace w Holandii muszą posiadać meldunek bo inaczej nie będą mogli podejmować pracy.
Z góry dziekuje za odpowiedzi bo jest mi to pilnie potrzebne. Pozdrawiam:)
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Śro Gru 22, 2010 12:19 am   

Paulinkaa1988r napisał/a:
ale obiło mi sie o uszy, że od nowego roku 2011 wszyscy polacy podejmujący prace w Holandii muszą posiadać meldunek bo inaczej nie będą mogli podejmować pracy.


Jeśli było by to prawdą to 3/4 Polaków pracujacych legalniew NL musiało by szykować sie na powrót do PL ...

Chyba że mowa o nowych pracownikach którzy by zaczynali "karierę " w nl ... :079:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Aleksandra_ 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 47
Dołączyła: 25 Sty 2011
Posty: 53
Wysłany: Śro Sty 26, 2011 4:18 pm   

Ubezpieczyc mozna sie na polski adres (ja tak zrobilam), ale zameodwac sie trzeba, bo przy najmniejszym podknieciu i spotkaniu z policja, jesli odkryja, ze jestes dluzej niz 4 miesiace bez zameldowania moga cie po prostu odeslac do polski.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group