NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Meldunek w Holandii jest konieczny czy nie?
Autor Wiadomość
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Sob Lut 12, 2011 11:21 am   

sofi mozna dostac bez meldunku , trzeba zadzwoni cna 08000543 opcja 4 opcja 2 umowic sie na spotkanie i po 10 minutach ma sie sofi

monika
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Sob Lut 12, 2011 11:33 am   

adio napisał/a:
Już mi w głowie się miesza od tych wszystkich postów nie wiem co i jak więc tak meldunek jest potrzebny aby dostać numer BSN tak zwany sofi czy jakoś meldunek można ominąć i dostać numer bsn bez meldunku?


Witam ,
Obecne BSN wczesniejszy Sofi nr jest potrzebny aby móc legalnie pracować więc analogiczne jest że nie potrzeba do tego meludnku bo meldunek powino sie wyrobić po ok 3 miesiącach pracy lub pobytu w NL - tak ja to rozumiem ...

Pozdrawiam
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Aleksandra_ 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 47
Dołączyła: 25 Sty 2011
Posty: 53
Wysłany: Sob Lut 12, 2011 12:08 pm   

Meldunek na pewno nie jesy potrzebny do wyrobienia numeru Sofi. Bez numeru sofi nie zaczniesz nigdzie pracy w holandii, a jak be pracy znalezc miejsce gdzie mozna sie zameldowac? Tylko trzeba sie umowic na spotkanie odpowiedno wczesniej, bo ja np dostalam termin na za dwa tygodnie.
 
 
sylwia_lelystad 
Gaduła nad gadułami :-)
zajeta..xD


Pomogła: 13 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 10 Wrz 2009
Posty: 826
Skąd: Lelystad schiphol
Wysłany: Sob Lut 12, 2011 2:09 pm   

Jak beda w belastingu pytac na ile przyjechales to po prostu mowic ze praca sezonowa 2 miesiace...inaczej sie czepiaja zeby sie meldowac...Mozna sie z nimi dogadac ale trzeba sie troche znac na przepisach. :039:
_________________
...stoję, nic więcej i nic mniej niż człowiek
z każdą wadą i zaletą gotowa konsekwencje ponieść...
 
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Sob Lut 12, 2011 3:14 pm   

albo mowic ze sie dopiero szuka pracy , ale ze sie tu bedzie nie dluzej niz 3 miesiace
 
 
adio 
Poczatkujacy

Wiek: 32
Dołączył: 05 Lut 2011
Posty: 11
Wysłany: Sob Lut 12, 2011 8:07 pm   

dzięki wielkie za podpowiedź do zobaczenia za parę tygodni obecnie skończyłem szkołę na Islandii i mam zamiar studiować w Holandii i znów się uczę nowego państwa co jak i gdzie ;)
 
 
crazy_boy 
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Mar 2008
Posty: 13
Wysłany: Pon Lut 14, 2011 12:02 pm   

Ja pracuję na kontrakcie i nie mam meldunku. Do stycznia miałem meldunek. Teraz od 1 stycznia chciałem zmienić ubezpieczenie (stare zakończyłem 31.12.2010) i miałem problem z ubezpieczeniem się. Belasting przysyła mi listy na adres Polski teraz.
 
 
 
Aleksandra_ 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 47
Dołączyła: 25 Sty 2011
Posty: 53
Wysłany: Wto Lut 15, 2011 11:14 pm   

crazy_boy, ale kontrakt dostales jak miales meldunek? bo nie iwerze, ze ktos i dal kontrakt bez ...
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Wto Lut 15, 2011 11:46 pm   

Witam,
Ok 10 moich znajomych pracuje na holenderskich kontraktach zarówno zerowych jak tych 36 i 38 godz i nie mają zameldowania w NL ...

Więc chyba jednak można... :039:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
dymeks87 
Poczatkujacy

Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 39
Wysłany: Śro Lut 16, 2011 5:54 pm   

A ja mam takie pytanko, potrzebowałbym się dowiedzieć czy ktoś jeszcze oprócz mnie jest zameldowany na wynajmowanym przeze mnie mieszkaniu. Jak zadzwonię do gemeente to otrzymam taką informację?
 
 
 
sylwia_lelystad 
Gaduła nad gadułami :-)
zajeta..xD


Pomogła: 13 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 10 Wrz 2009
Posty: 826
Skąd: Lelystad schiphol
Wysłany: Śro Lut 16, 2011 5:58 pm   

A co ma kontrakt z zameldowaniem...nie dostaniesz kontraktu bo zameldowany nie jestes ?

Dymek87 wydaje mi sie ze tak, ja bym kiedys to mi normalnie powiedzieli ale zalezy od osoby/pracownika.


:039:
_________________
...stoję, nic więcej i nic mniej niż człowiek
z każdą wadą i zaletą gotowa konsekwencje ponieść...
 
 
 
dymeks87 
Poczatkujacy

Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 39
Wysłany: Śro Lut 16, 2011 6:14 pm   

sylwia_lelystad napisał/a:
Dymek87 wydaje mi sie ze tak, ja bym kiedys to mi normalnie powiedzieli ale zalezy od osoby/pracownika.


no właśnie nie wiem ale wydaje mi się, że powinni... ale chyba nie pozostaje nic innego jak się tam przejść i dowiedzieć ;)
 
 
 
jordan233 
Gaduła


Wiek: 42
Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 158
Skąd: NL
Wysłany: Pon Mar 14, 2011 11:11 pm   

bejupi napisał/a:
jordan233 napisał/a:
jedrzej2225 napisał/a:
Jordan stronka którą przytaczasz dotyczy ubezpieczenia za granicą czyli poza Holandią,a nie w NL dla osób zza granicy.



dobrze czytać ;)
Wszystko jest dokładnie napisane :)


no ja dobrze czytam po nl i widze ze zle prawisz wszystko dotyczy kogos kto mieszka w nl i czasowo pracuej za granica czyli poza nl

a z zilverenkruis bedziesz mial problem jak sprawdza gdzie jestes zameldowany



potwierdzam iż niema problemu z ubezpieczeniem się na POLSKI ADRES w ubezpieczalni ZILVERENKRUIS,tyle że trzeba pobrać formularz z ich stronki,nie wypełniać ON-LINE!!

W ubezpieczalni CZ się zmieniło,ale też można ubezpieczyć się na Polski adres,bez posiadania meldunku.Trzeba kontaktować się telefonicznie z CZ lub przez e-mail,on-line nie da się wypełnić formularza na Polski adres.
 
 
sylwia_lelystad 
Gaduła nad gadułami :-)
zajeta..xD


Pomogła: 13 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 10 Wrz 2009
Posty: 826
Skąd: Lelystad schiphol
Wysłany: Wto Mar 15, 2011 10:27 am   

W menzisie tez juz mozna bez meldunku :039:
_________________
...stoję, nic więcej i nic mniej niż człowiek
z każdą wadą i zaletą gotowa konsekwencje ponieść...
 
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Wto Mar 15, 2011 1:27 pm   

Witam,
W Zekur.nl również można bez meldunku... :083:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group